Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sirinka
13. jan 2009

ja pouzivam maslo liptov, ked nahodou nemaju v obchode rajo. nic ine.

baby asi blba otazka, aka je to ta sunka od kosti? ja zatial davam iba hydinovu a snazim sa vyberat kvalitnu.

radka.m.
13. jan 2009

sirinka-já v obchodě vždycky řeknu,že chci prostě šunku od kosti,já myslím,že snad se to jinak ani nejmenuje,ale nejsem si jistá,u nás se prostě říká šunka od kosti. 🙂

sirinka
14. jan 2009

radka.m no skusim, len to je asi najlepsie ist do masiarstva, lebo v hypermarketoch tie predavacky malokedy rozoznaju hydinovu od bravcovej sunky...

radka.m.
14. jan 2009

sirinka-určitě je to lepší,než v marketech a vůbec nejlepší je,pokud máš nějakého známého,jak tady někdo psal,že od něj kupují přímo domácí šunku.

sirinka
14. jan 2009

radka. m jaaaj, no to my sme tu pristahovalci, takze ziadne velke znamosti nemame...ale pamatam, ako sme kedysi robievali na vianoce vlastnu domacu...to bola suncicka 😝

jandalinka
14. jan 2009

radka.m.:díky,uklidnila jsi mě 😉 ,tak já zkusím mrknout na šunku od kosti.Sama si myslím,že když vyloženě nebudu malé dávat denně šunku,tak jí ublížit nemůže.A ted mě napadlo,že tchán dělá občas šunku,ale bůhví co do ní dává 😝 .

radka.m.
14. jan 2009

já dělám holky taky jakousi domácí šunku,ted už jsem ji dlouho nedělala,ale asi ji brzy zase zkusím,mám na to takovou speciální nádobu s víkem,ve které se to vaří,záleží na každým,podle chuti,co si tam do toho dá.akorát je k tomu potřeba ta rychlosůl a ta u nás není k sehnání,jenom přes známý,třeba nějaký řezník.

petka80
14. jan 2009

Holky, ještě k těm šunkám, existuje povinné označení šunky podle toho, kolik je tam masa. Bohužel si to nepamatuju přesně, jak to je ☹ Ale prostě taková obyč normální šunka je "standardní", pak o něco lepší (více masa, tedy méně různých pochybných přísad atd.) je "výběrová" a pak je ještě o něco lepší, ale to už právě nevím, jak se jmenuje. Ale třeba by to bylo někde na netu. A v hypermarketech to mají vždycky napsané pod názvem šunky, jaký je to druh. Tak si myslím, že když koupíte "výběrovou", tak můžete mít klidné svědomí. U uzenin taky hodně platí, že čím dražší, tím lepší, takže se můžete řídit i cenou.

petka80
14. jan 2009

Ale jak to je na Slovensku, to bohužel nevím ☹ Ale třeba to bude podobné.

lenkazdenek
14. jan 2009

mě třeba kamarádka co dělala v řeznictví říkala,že lepší než ty obyč šunky jsou i šunkový salámy 😕

kuky8
20. jan 2009

Ahojte, možno sa to tu už niekde písalo, ale nestíham všetko čítať, tak sa chcem opýtať, od kedy sa môže dávať bryndza? V tých rôznych tabuľkách, čo mám som to nenašla. Nie je to príliš slané pre 13 mes. dieťa?
A čo cesnak a cibuľa? Malému som dala uvarený pórik, ten mu chutil, myslím že je "šetrnejší" ako klasická cibuľa...
Ináč dík za typy, skúsila som malému detskú kur. šunku, chutila mu. Tak budeme dávať 1x do týždňa na zmenu 🙂
A

sirinka
20. jan 2009

kuky cesnak a cibulu mozes davat v pohode do jedla, ja jej robim aj cesnakove hrianky...
bryndzu uz papala v polievke, ale tiez neviem, ci je to uz vhodne...

julie6
20. jan 2009

davate aj puding?ja som skusila navarit z UM,prv vo vode potom primiesala UM ale bol hrozny,vobec mu nechutil a ani mne,same zelezo....Ci varit uz z klasickeho plnotucneho mlieka???A aky prasok pouzivate, ja som dala Oetker vanilkovy a nic moc,umelina,ak sa kakao este nema,tak miesto BeBe pudingu ake???zlaty klas???byvame totiz v Bruseli a tu som ine ako Oetker a Imperial nenasla, Ale ak je to chutne tak si dam poslat,totiz jogurtiky vobec nechce,a rozmyslam co ine mliecne na olovrant, ked mliecnu kasu papa vecer a mlieko z flase uz vecer nechce

sirinka
20. jan 2009

julie my pudingy este nevarime...ale od roka by sa mal dat avrit uz z plnotucneho mlieka...

mkr
20. jan 2009

ahoj, chtěla bych se zeptat jestli malým už dáváte pribináčka?taky jsem ji dělala tuńákovou pomáznku tuňáka a pomazánkový máslo, myslíte, že už to může?

lenkazdenek
20. jan 2009

Mrk,Pribiňáček je z tvorohu,takže od roka ho mít prcek můžr,já teda pribiňáky nedávám,příjdou my takový hodně hutný a nevím jak to popsat,ale jakoby v tom bylo hodně želatiny nebo co,takže malý dávám Lipánka,ale jen tak jednou týdně,spíš dávám ochucené tvarohy. Tuňákovou pomazánku jsem taky už zkoušela a malá my to hodila na hlavu 😅
Puding už dělám normálně z mléka a dělám pudingy ze zdravé výživy,ale dělám ho fakt výjmečně

sirinka
21. jan 2009

mrk ja pribinacika davam...na rady dievcat tu, chcem prejst na liptacika, ale nejako ho nikde nemaju 🙄

my sme vcera prvykrat skusili pomazanku s avokada a bastila jedna radost 😝

power700
21. jan 2009

sirinka a jak děláš tu pomazánku z avokáda?

monkap
21. jan 2009

siri: ak mas na mysli lipanek www lipanek.cz, tak u nas ho maju v kauflande a v carrefoure ... tak skus pozriet u vas v tychto obchodoch 😉

sirinka
21. jan 2009

power avokado-duzinu rozpucim vidlickou, pridam jeden stredny roztlaceny cesnak a stavu z polovice citrona...to je vsetko.

monkap u nas je kaufland a naposledy co som bola nemali...obcas som ho videla v tescu, ale v poslednej dobe tiez nie...no budem sliedit, dnes som kupila tvarohovu activiu, myslite, ze ta je ok?

power700
21. jan 2009

sirinka, díky, vyzkoušíme. 😉

sirinka
21. jan 2009

power daj potom vediet, ako chutilo 😀

sirinka
26. jan 2009

dnes som kupila miesto vegety solcanku s morskou solou a to budem davat aj klare do jedla.

a dnes som konecne videla v obchode lipanka, ale iba duo vanilkovo cokoladove a klara este cokoladu nepapa... 🤐

radka.m.
26. jan 2009

sirinka-u nás je k mání občas taky ten lipánek duo,když ho mají,tak ho koupím nejen dětem,ale i sobě,je vynikající,alemalýmu jsem ho ještě nedávala,protože čokoládu jsme taky ještě neměli ☹

power700
26. jan 2009

Holky, já dnes koupila v Bille Lipánka duo vanilka-jahoda. Už jsme ho měly a malé chutnal. 🙂

jandalinka
26. jan 2009

Tak my vyzkoušeli už Lipánka,Pribináčka a dnes Bobíka Maxi a vše nám moooc chutná a je napsané na krabičkách bez konzervantů a neobsahuje lepek,tak proč si nedat! 🙂 .

mkr
26. jan 2009

tak naše malá si ochutnala svůj dort a moc jí chutnal, myslela jsem, že nedostane, ale tak se na to klepala 😉

monkap
26. jan 2009

siri: my tiez pouzivame solcanku 😉

lipanek, pribinacek - malemu to moc nejde .... vzdy mame nejakeho v chladnicke, otvorim , ponuknem drobcovi, on odmietne - vynimocne spapa 😨 ... ale vacsinou spapa manzel 😀

radka.m.
26. jan 2009

MONKAP-ono to vůbec nevadí,že to malýmu nechutná,je to plný éček,krom lipánka,daleko zdravější jsou jogurty. 🙂

monkap
26. jan 2009

radka.m: tak jogurty uz vobec nepapa ... volakedy spapal v pohode ... ale teraz vobec ... hadam uz 2 mesiace aj viac nezjedol jogurt... a to som uz skusala aj tie ochutene, ale eeeee ... proste ma obdobie, ze jogurty nechce 😝