Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

egyptanka
21. apr 2010

Baby ja som zúfalá, akýkoľvek pokus o ponuku niečoho dospeláckeho zlyháva. Alebo čokoľvek nove ked jej chcem dat. Je to na porazenie :(

rimmel
21. apr 2010

egyp sprav kacku s loksami a kapustou to ti uricte spapa!! 😀 😀

a co take si skusala davat?
co tak kuraci perkelt?
rizoto
u nas letia uz aj s vajickom karfiolove omelety.

eviska83
21. apr 2010

rimmel- daj recept na karf.omeletu 🙂
U nas maju uspech- perkelt, kur.polievocka( tej sa nemozu dojest), rizoto, kelovy privarok, zapecene zemiaciky +kurca, cestovinky s brokolicou 🙂
No a ten syr do mikr. - super napad- skusim zajtra na ranajky 😵

nikacosta
21. apr 2010

baby prosim vas poradte nejake finticky ako donutit toho mojho krpca aby apson nieco zjedol..teraz bol chory, bral antibiotika, myslite zeby pomohli probiotika, ze nepapa preto lebo ma z tych liekov podrazdene brusko, alebo co..akoze on mal problemy s jedenim od prvych prikrmov, musela som ich miesat s roznymi mliecnymi kasami..
nechce nic kde su citit kusky, ci maso, alebo pecene zemiaky, dokonca uz aj mliecne polievky s rozmocenym chlebom mi vypluva..baby fakt nedam do neho nic, zo vsetkeho ho napina uz sa stava tak, ze aj vecer ked si da mliecko, tak dva krat zakasle a vsetko vyvracia. akoze mal aj reflux ked bol krpaty, ale to by zevraj malo byt v poriadku..jednoducho nic do neho nedostanem, ani len ochutnat nechce, ani ked mu to dam pred neho, ze nech sa v tom pobrble, ze nech sa nakrmi sam, tak si to len da do ust a vypluje to..
ja uz fakt neviem co mam s nim robit, co mu navarim to aj vyhodim a ani to co papame mi nechce..akurat tak masovu polievku, ale tu uz mu davam piaty den, tak by som bola nerada keby mu to jedine co ma rad sprotivim..a este aj jogurty spapa..

lenka1smejka
21. apr 2010

Ja som dnes robila omeletu-Oprazila som si cibulku do cibulky som nakrajala papriku a dala som tam uvarenu sparglu-vsetko som nechala dusit.Nakoniec som tam pridala vajicka a posypala trochou nivy a mnamka je hotova-mala sa veeelmi oblizovala

janicka.m
21. apr 2010

caute, citala som tu, ze ci krupicu ano alebo nie, tak sa pridam. krupicovu kasu robim z UM. neviem, ci je to dobre, alebo nie, ale chuti to rovnako ako z kupovaneho mlieka... nasmu drobcovi (ma 13 mesiacov) velmi chuti chlieb alebo rozky vo vajci. a za toastami sa ide zabit 😅 bud ich robim v toastovaci - vacsinou rozky, maslo, syr, trosilinku cibulky alebo rajcinky (papriku som zatial neskusala) a symbolicky sunkovej salamy - ta by sa tiez velmi nemala, ale masove vyzivy pre strasie deti obsahuju tiez vselijake soli, tak mu, dufam, neublizujem... ak sa mi nechce vytahovat toastovac, tak to tiez zvyknem hodit do mikrovlnky 😉

rimmel
22. apr 2010

lenka a sa nebojis davat nivu?

rimmel
22. apr 2010

eviska uvaris karfiol, mrkvu a hrasok, karfiol najprv roztalcis vydlickou na uplne mini kusky. pridas vajicko, troska muky,mlieka,vajko, ci dve(podla toho kolko robis) sol, a spravis taku hmotu ..aby bola trosku husta a oprazis na oleji. huste to spravis mukou ak to je prihuste tak zas daj mlieko-ale to asi vies. 😅
v tomto jedle sol ani netreba naozaj je to plne chutiiiii... 😉

germik
22. apr 2010

baby prosíííím radu - asi ako velke kusky davate papat detom? Ked jej dám nakrájané napr. ovocie a má náladu tak sem tam niečo odkusne a pohryzie to, ale vačšinou jej to ovocie musím mixovat, lebo ju z toho napína ☹ Napr. včera som jej dala do jogurtu kusky maaaakučnej hrušky a ona ju vobec nehryzla, rovno prehltala a samozrejme ju po par lyžičkách naplo a všetko vyvrátila ☹
So zeleninou je to lepšie, to nemá až taký problém hryzkat ked jej spravím s maskom , ale to ovocie je des........furt ju napína
Čo s tým???? Nebudem jej hadam mixovat do 2 rokov 😕

lenka - ja by som tak malému babu nivu ani žiadne plesnivé syry určite nedala. Huby, udene syry ani plesnivé syry sa nemajú dávat detom do 3 rokov

rimmel
22. apr 2010

germik ja vzdy hovorim zeje naj zacat bananom prave koli jeho konzistencii....ten ti papa??
podla mna je to iba zvyk , byt tebou davam, davam, davam...skusam..

moj napr spapa celu hrusku sam, ani mu to nekrajam, aj s jadierkami 😅

germik
22. apr 2010

myslela som makučkej hrušky 😎

rimmel
22. apr 2010

pardon mas dievcatko 😅

rimmel
22. apr 2010

skus jej tu hrusku dat do ruky, nech si sama odkusne a sama "koriguje" kolko spapa a ako..

germik
22. apr 2010

rimmel, čo všeličo som ja už vyskušala 🙂
Ale to ovocie ju furt napína, ak ma banan len pol centimetrový tak už ju to napne. A dat banan do ruky som skušala xkrát, okamžite skončil na zemi, maximálny nezáujem.
Takže asi sa fakt len obrnit trpezlivostou a skusat skusat..... ved raz sa hryzt naučit musí 😠

rimmel
22. apr 2010

no asi treba iba skusat.. 😅

rimmel
22. apr 2010

a chleba ti papa?podla mna hryzt urcite vie, len mozno neni zvykknuta na to ovocie ?

moda08
22. apr 2010

Ahoj holky,
dostala jsem od známé naložené zelené fazolky. Chtěla bych malýmu udělat omáčku s těma fazolkama,ale nikdy jsem jí nedělala. Máte nějaký recept?

moda08
22. apr 2010

díky

rimmel
22. apr 2010

😉

reana
22. apr 2010

Pre Janicka.m-Janicka,krupicova kasa sa nema robit z UM,lebo UM sa nema prevarat,tym strati ziviny a vitaminy.My sme robili normalne s mliecka,ale nie krupicovu,ale kukuricnu,lebo je jemnejsia k deckemu zaludku.Chuti rovnako,len je zlta.Maly ju zboznoval.

A inak nam maly asi od roka papal vsetko dospelacke,len sme to nekorenili.Ale ujedal nam z taniera uz ako 10 mes.🙂)) Dostal tak max.za 2 lyzicky,ale potom nam odmietal papat jeho jedla,tazke bolo rozhodnute🙂))

Prajem vam vsetkym vela zdaru,nech vase miminka papkaju co im chuti!!!

berenika39
22. apr 2010

reana, ale to um se nemusí přece převářet... 😉 😉 😉 , vaříš ve vodě, pak rozmícháš počet odměrek um v minimálním množství teplé vody, přidáš do hotové kaše. kdo chce um používat dál, řešení je.

petreva
22. apr 2010

Můžu taky na radu 🙂 ? Chtěla bych znát vás názor...ráno kolem páté se budila Elenka na kojení, občas si pospala do půl šesté, do šesti, takže kojení jsem nechávala na ní. Svačinu máme kolem deváté, ve dvanáct oběd...jde mi oto ráno. Když se vzbudí brzy, dám jí snídani, ale když vstává kolem půl osmé tak jí dávám dříve svačinu než v těch devět a snídani jako takovou nemá. Počítá se ranní kojení ještě jako jídlo?? Nebo už je to jen "na žízeň". Myslíte, že je důležité mít dopoledne dvě jídla, když vstane tak "dlouho" a to po desáté jde na chvilku ještě spát. Tak pořád nevím...Díky 😵

petreva
22. apr 2010

A vlastně ještě...kravské mléko přidáváte do vaření, jakože musí projít varem? Nebo ho stačí přidat do jídla např. na zředění ap?

mikulka
22. apr 2010

petreva, my to měli dříve, když jsem ještě kojila tak:
ráno kojo
pak snídaně rohlík s něčím
pak oběd...
čili dopo vlastně vačinu neměl
Pak jsem to taky dělala tak, že jsem mu dávala ještě malý jogurt (od nestle), třeba chvíli po snídani... pokud chtěl.
ALe jinak bych to neřešila 😉

Mléko podle toho, co jsem zrovna vařila - pudink, prošlo varem,
bramb. kaše - mléko jen ohřáté v mikrovlnce... 🙂

petreva
22. apr 2010

Mikul, díky, taky si myslím, že jí to takhle vyhovuje, ale jak tak pozoruju, tak každý dává snídani i svačinu, tak abych nebyla za krkavčí matku 😅 Přijde mi to akorát, když se ráno nakojí, pak dle potřeby snídaně nebo svačina jak se to nazve a obídek. Když vstane dřív tak je to jasný a dostane i o jídlo navíc. Jo jo, tak jsi mě uklidnila 😉

berenika39
22. apr 2010

petreva, já bych se řídila jen a jen podle ní, to je jedno, co se má a nemá....po kojení za dvě hodiny jí dej snídani, pak prostě uvidíš, jestli bude do oběda ještě chtít jídlo nebo rovnou oběd. sama sem spíš pro častější jídlo v menších porcích, to se hodí i v dospělosti, ne? 😉 😉 . jediný, co je důležitý je chuť prcka nebo jeho váha....nech to na ní.
Petr snídá kolem půl deváté (momentálně dělá že snídani nevidí) a pak jí v půl dvanácté oběd, s chutí, a dost. Odpo ale má dvě svačiny, jednu po spaní, kolem půl třetí, ovoce, a pak v pět jogurt, pak v půl osmé věčeří. je jedno, jak se ty jídla nazývají, prostě 5-6x denně něco děsně dobrýho a zdravýho.-))))))

km po roce se může i k pití, ale vím, že jsou na to různé názory, trocha na zředění nevadí, i bez varu....neboj.

berenika39
22. apr 2010

petreva, vidíš, mikulka mě předběhla, je to to samé - bud v klidu, nejsi krkavčí matka 😉 😉 😉

petreva
22. apr 2010

BERENIKA, moc díky...to jste mě potěšily. Takhle to taky cítím. To je hezký, něco děsně dobrýho a zdravýho 😀 😉

berenika39
22. apr 2010

jak je to naučíme, tak to budou dělat celej život....takže teorie mýho táty : co je zdravý, není dobrý...doufám pro naše děti nebude platit 😉 😉 😉 😉 .

už to vidím na starším synovi, vůbec nejeví zájem o klasickou českou kuchyni, a je to jen tím, jak jsme spolu jedli, když byl malej a rostl. nový generace už nebudou knedlíkový a omáčkový a šlehačkový a máslový...tomu věřím. akorát ten fastfoood nějak vychytat 😀 😀 😀 , ale i to se dá...chytrý děti to pochopěj brzo, že: ano, občas, ale ne jako běžné jídlo.