Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

berenika39
19. júl 2010

@nadulici dobrý, úlety se berou, jsme přece na mateřský🙂)) 😀

mikulka
27. júl 2010

Ahoj holky, poraďte, dostala jsem domácího králíka. Pro nás ho připravit umím, dělám ho většinou na víně, nebo klasicky s divokým kořením. Ale nevím, jak ho mám připravit pro malého?

On divoké koření nesnáší a víno asi taky dát nemůžu, že jo?

Tedy, jak? 😅

luthien.k
27. júl 2010

@mikulka, co třeba dušeného s cibulí a kmínem? My ho tak děláme pečeného, ještě navíc s česnekem a obvykle kouskem bůčku pro vůni, ale to pro malého asi nebude nezbytné 😉 😀

mikulka
27. júl 2010

luthien: cibude a kmín, to se trochu bojím nadýmání 😉 😅 , tak to asi ne, ale moc díky.
Našla jsem nějaký recept, že se potře horčičí a poté kysanou smetanou, dá se trochu oleje a nechá se odležet do 2. dne, pak se to tak upeče.... Ale nevím, no.S kořenovou zeleninou to taky nechci dělat, to máme furt maso na kořen. zelenině...

Ještě nějaké tipy?

luthien.k
27. júl 2010

@mikulka, kmín je právě proti nadýmání, můžeš dát třeba jen ten kmín... Malému sem tam malé množství cibule do jídla dám a je to v pohodě. Já bych zase nedávala hořčici, na tu má prcek ještě podle mě dost času, obzvlášť vzhledem k těm konzervantům.

mikulka
28. júl 2010

luthien: hm, to máš asi pravdu s tou hořčicí... A ty toho králíka teda nepečeš,a le dusíš? Na té cibulce? A pak normálně zahustíš jako každou jinou omáčku?

luthien.k
28. júl 2010

Jestli myslíš, že bys ten kousek pro malého pekla, tak já bych ho raději strčila do trouby, je to pak chutnější, ale zaklopené, podlité vodou, aby se to víc dusilo než peklo. Té cibule tam nedávám zase tak moc, jen pro chuť, na celého králíka jednu velkou třebas. Omáčku nedělám, nechávám to "vodové" 🙂

ikulkaaa
28. júl 2010

mikulka, ja robievam malej kralika casto, na troske oliv oleja rychlo opeciem, pridam mrkvicku, pastrnak, minule aj zelene fazulky, podlejem vodou, trosku posolim...a dusim....ked je vsetko makke, maso nakrajam nadrobno, zeleninu prepasirujem...a z vyvaru urobim omacku s trochou mlieka pripadne smotany a lyzicky muky....uz som to robila aj s ryzou..

lily1983
28. júl 2010

ahojte maminky 😉
papaju vaši drobci už grepfruit? viem, ze citron sa moze po roku, a tak usudzujem že aj grepy.čo vy na to?
..na obed môžem vyskušať hocičo, ale nič ine ako maskovo-zeleninovu polievku mi nezje...skušam všeličo, ale nič iné nehce.. 😔 ...ale ked robim sviečkovu, robim aj jej zvlášť a to mi este zje.. 😅 😒

lenka1smejka
29. júl 2010

tak grep ma nenapadol este dat a bude ti to chciet?ved to ma taku horskavu chut.Ale podla mna sa moze

mikulka
29. júl 2010

Holky, a co pomelo, to není tak kyselé...

lily1983
29. júl 2010

no lenka, to že jej to chutí, a všetko kyselkave, a už asi viem, prečo mi velmi chutilo kyslé v tehu 😉 😀

lenka1smejka
29. júl 2010

fakt chuti kysle?no skusim a to jej nakrajas ci vytlacis?fakt ma grep nenapadol 🙂

vidis pomelo neni az take kysle vyskusam 🙂

smardik
29. júl 2010

holky mám dotaz co dáváte prckům na snídani? mě dochází nápady, co pomazánky-jaké děláte?

neumisa
29. júl 2010

@smardik : od roku mi ani jeden nechtěli nic jiného než jogurt - a drží se toho dodnes.

smardik
29. júl 2010

@neumisa mi právě jí - sice jogurt by taky jedl nejraději pořád ale má smůlu jen na jogurtech být nemůže. jogurt má na svačinu a občas na tu snídani

jasminet
29. júl 2010

@smardik jogurt, kasu, chleba s maslom pripadne paprikou, vianocka s maslom, ovocie... nejake recepty na natierky som si vcera nasla a vytalcila z netu, tak skusime aj to...

neumisa
29. júl 2010

@smardik : já jim to nastavovala piškoty nebo rohlíkem, aby toho bylo víc. Později pak došlo na lupínky, ale starší je na jogurtech po ránu dobrých šest let a když náhodou dojdou, tak stlačí i chleba, ale s nechutí.

mikulka
29. júl 2010

My teď jedli tuhle pomazánku: lučina, trocha másla, nadrobno nastrouhaná mrkev (syrová), nadrobno nastrouhaná šunka...

azuz
29. júl 2010

@mikulka vyskusam aj ja tu pomazanku, moze byt dobra 🙂

smardik
30. júl 2010

@mikulka dík zítra vyzkoušíme

mikulka
30. júl 2010

Jinak dělám furt tuhle: lučina, trochu mléka, nastrouhaný sýr a nastrouhaná šunka, malá okurka, taky nadrobno nastrouhaná.
Dejte taky nějaký tipy, a holky, co ten králík, myslím pečený, hoďte inspiraci, budu ho dělat v ne. 😉

lily1983
30. júl 2010

ahojte 🙂 naša tiež velmi lubi jogurty, ale mali sme take problemy s nim, ze ju velmi nasýtil, a potom nechcela bud obed alebo večeru..ked ho mala na desiatu, obed nechcela, a ked ho mala na olovrant, tak vecere nechcela, a teraz sme urobili to, ze jej dam do mysky dva jogurty, a dam jej ich na veceru. to spapá obidva 🙂 🙂 a poobede máme len vela ovocia a bebe kekse, a kukurične chrumky, a kôrky..jedna vec ma na tom hneva, ze vecer aj vela vody pýta, a sa bojim, ze ju bude preháňať z toho jogurtu s vodou..tak sa vzdy do nej este pokušam dostat kôrku či chrumku.
a na raňajky, miluje syr, chlebik s maslom alebo s philadelphiou, to je ako lučina, a papriku, ale tá pomazánka vyzerá dobre, tiež vyskušam..a dnes sme vyskušali vianočku, ale nič, to neche.a šunku má tiež celkom rada, salámu jej velmi nechcem dávat, je príliš slaná 😒
obedy máme len zeleninovo maskovu polievku, so sližikmi, nič mi ine nechce, tak len skušam a skušam, no zatial iné nechce. ☹

neumisa
30. júl 2010

@lily1983 pěkně prosím, co jsou to ty "sližiky"? 😕

lily1983
30. júl 2010

@neumisa , rezance, nudliky do polívky 🙂 😉

neumisa
30. júl 2010

@lily1983 : ach tak, děkuji 😀

liki205
27. aug 2010

Ahojte prosím vás poradte mi moja malá už má rok a teraz chcem prjejsť na našu stravu , len nviem aké jogurty može papať okrem activie? a ked zahustujem nejakú omáčku a pridám tam nypr, kyslú smotanu, tak to nevadí ked je z kravského mlieka? čo jej vlastne ešte možem alebo nemožem ked už má rok?

jasminet
27. aug 2010

@liki205 aktiviu nedavaj, ta nie je moc dobra pre deti. davaj zvolensky, holandiu, sabi...kyslu smotanu uz dlho mozete, to neva, ze je z kravskeho mlieka.- ved aktivia koniec koncov tiez. 😉 do varenia mozes davat aj plnotucne kravske mlieko. nedavaj tavene syry, udeniny, huby, solit opatrne, korenit este asi velmi nie. zahustovat skor solamylom nez mukou

saska.t
27. aug 2010

@liki205 po roku mozes pomaly zaradovat vsetko aj smotanu na varenie, krav. mlieko na varenie, jogurty plno alebo polotucne a aj activiu, treba sa nadalej vyhybat, orechom a hribom min. do 3 rokov 😉 Zahustovat mozes aj mukov ale zdravsie je kombinovat bielu s celozrnnou a samozrejme aj solamylom ako pise jasminet
@jasminet tieto znacky jogurtov biele sa zaraduju po skonc. 8 mes. 😉

jasminet
27. aug 2010

@saska.t to ja viem, ale aktivia je podla teba vhodna? ja sama ju nejem... 😒