Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sirinka
3. feb 2009

ahojte...dnes som urobila n aobed cukinove placky...tu je recept, su fakt dobrucke...
cukinu najemno nastruhat, zmiesat s ovsenymi vlockami a jemne posolit. nechat postat, aby vlocky nasiakli stavu. potom pridat jedno vajce, hladku muku, tak aby to bolo take akuratne cesto na vyprazanie. pretlaceny cesnak a majoran. vyprazat na tuku alebo na teflonke do zlatista...

jaku
3. feb 2009

Sirinka díky za recept, vyzkouším, malej cuketu zbožňuje 😉

sirinka
3. feb 2009

jaku my cela rodina, takze ked sa to cesticko lepsie ochuti, je to mnamka pre vsetkych 😎

listicka20
3. feb 2009

Sirinka, to zní jako výborný recept.
Děvčata, můžu se zeptat, co děláte, když vám dítě něco odmítne? Třeba nechce jíst oběd? Dáte mu nějakou alternativu, o který víte, že ji má rádo, nebo ho prostě necháte o hladu?

denisocka
4. feb 2009

listicka,doteraz som sedela a ponukala aj hodinu,ale najnovšie ked nechce,vyberiem ho zo stoličky a ponuknem o pol hodinu,väčšinou už zje

jandalinka
4. feb 2009

já malé,když nechce vyloženě jídlo,které uvařím,tak zkusím za chvíli,zabavím ji u toho a když ani tak,tak ji dám narychlo něco jiného.....(napřkupovanou skleničku)Ale to se stálo opravdu málo kdy naštěští 😅

monkap
4. feb 2009

poradte, co davat na desiatu prip. olovrant - ovocie ani jogurty nezje .... uz neviem co vymysliet, tak rada uvitam nejake napady 😉

sirinka
4. feb 2009

listicka ja tiez ponuknem neskor, nedavam ziadne alternativy....to je podla mna cesta, ako naucit dieta byt priebercive...ale je pravda, ze klara vacsinou vsetko spapa 😅

listicka20
4. feb 2009

u nás je právě problém v tom, že se mnou sní jenom těstoviny nebo brokolicovou polívku. Jiný (myslím ty pořádný vařený) jídla mi sabotuje, ty sní jenom večer spolu s manželem. A taky si u toho kolikrát vybírá. Takže obědy buď točím výše uvedený dvě jídla, nebo ji odbudu chlebem a rajčetem. Nevím, jak ji mám zvyknout na jiný jídla.

Monkap a nejí ti ani přesnídávky?

monkap
4. feb 2009

listicka: nie, presnidavky tiez nechce 😢

power700
4. feb 2009

Holky, dnes jsem malé dala sýr cottage jahodový od Madety a moc jí chutnal, když jí dám ten přírodní, ta se na mě šklebí. 😠 Jo a taky jsme zkoušely jahodový bio puding ze zdravé výživy a ten jí také chutnal. 🙂

jandalinka
4. feb 2009

Mě zase malá chce jen Cottage přírodní,když jsem koupila ochucený jakýkoliv,tak prostě plive 😝 😀
Jinak jsme teď najeli na štávičky,čaje jí už "lezou krkem",dnes jsme zkusili Bio mrkvovou šťávu a moc jí chutnala 😉

power700
4. feb 2009

jandalinka, náš případ, čaje taky nic moc, tak jí to obměnuji a dávám také někdy šťávu, jablko, hruška, mrkev, snažím se vše bez cukru.

sirinka
4. feb 2009

nasa nechce pit skoro nic...ani caje, ani stavy...pije len mm, trochu acidko a vodu z artezskej studne, klasicka vodovodna jej tiez nechuti...no ale ani mne.

denisocka
5. feb 2009

sirinka,kojiš aj ked si tehu,to sa dá? teda či to sa može? a nekope ťa mala do bruška?bo moj je jak z divich vajec ked pije MM

lenkazdenek
5. feb 2009

Tak u nás Cottage neměl šanci,letěl hned ze stolečku pryč 😒 takže zůstáváme u žervé a lučiny to jí chutí,nebo džem z dmka 🙂
Jinak když malá něco nechce jíst,tak kdyžt aspoň něco sní,tak jí dám pak už třeba jen kousek ovoce a o to dřív sváču a když nechce vůbec tak aspoň rychle udělám kaši,nebo ohřeju skleničku/když teda njákou mám)

sirinka
5. feb 2009

denisocka moze. klarku kojim uz iba trikrat denne, rano po prebudeni a potom pred obednym a vecernym spankom, takze ona na prsniku zaspava a nekope 🙂

denisocka
5. feb 2009

ja som vyrazne obmedzila moje oblubene kojenie na večer - noc +ráno,ale dnes,to je 3.den čo to praktikujem som už večer kus citila naliate prsia,musim si dať zajtra pevnejšie tričko.Zistila som,že ked vynecham obedne kojenie,tak sa mi pekne rozpapal polievky,potom ideme vonku,vratime sa dame hlavne a kus ho unavia rozpravky a spí,ked som kojila tak by len cicik a váha stála niekolko mesiacov. Keby mal ason 3/4 klarky,tak nerobim opatrenia,tiško zavidm 😎

katullka
5. feb 2009

Baby spominate tu placky a palacinky pre deti, myslite, ze je pre ne vhodne vyprazanie???? 😕

denisocka
6. feb 2009

myslíš že palačinka sa tak vypraža brutalne ako trebar riska? 😝 vypraža asi taka,ko ked sdusíš cibulku na oleji,žiaden prepaleny tuk som tamnikdy nevidela,olej siakne do palačinky a nerobím nejake spalene nepodarky 😀

sirinka
6. feb 2009

katulka na teflonke z minimom tuku a ked pouzijes olivovy alebo sezamovy a pod olej tak cas od casu ano 😉

denisocka
6. feb 2009

ja zas olivovy nie,šak to sa nesmie pražiť,a inač - smrdi jak hovado ked sa na nom vypraža 😅

sirinka
6. feb 2009

denisocka su rozne druhy oliv. oleja...v zasade plati, ze zeleny je na studenu kuchynu a zlty zase na teplu

denisocka
6. feb 2009

fakt, idem kuk aky mam - zeleny vrchnak,žlty olej 😀 ale prisaham,teplom sa z neho stáva smrad

monkap
6. feb 2009

my sme uz tiez dali palacinky - a malemu chutili 😉 aj ovsene placky so zeleninou, aj zemiakove placky ....

sirinka
6. feb 2009

monkap nasa zatial chcela len palacinky od prababky, ona robi nejake specialne kysnute cesto na to....a su vynikajuce, take nadychane...dokazem zjest tak 6-10kusov 😀

janulle22
6. feb 2009

holky chci se zeptat... malej ma19mesicu a chleba mi nehcce jist vubec... ale kdyz videl ze ho jim s pastikou chtel ochutnat a strasne mu chutnal...muzu mu davat chleba s pastikou...?asi to neni moc vhodny ze...? 😅 ...ale kdyz nic jinyho mi na chlebu nesni... 😔

monkap
6. feb 2009

janulle: pravdu povediac, pastiku uz nejedavam ani ja - iba ak mame domacu ... a drobcovi by som ju uz vobec nedala 😒

siri: u nas robi palacinky tato ... drobec mal uz asi 2-3 krat ... ved uz bude mat pomaly dva roky, tak snad mu to neuskodi. A kedze on zje maloco (teda skoro nic), tak som rada, ze palacinky mu chutia 😉

sirinka
6. feb 2009

monkap no ja si myslim, ze neuskodi...len klara mi to vypluva...aj nedavno sme jedli polievku s celestinskymi rezancami a chutili vyborne, boli celkom cerstve, ale ona najprv vypluvala...ta konzistencia jej nejako nesedi.

janulle pastiky by som rozhodne nedavala....ja to tiez nejem 🤐

katullka
6. feb 2009

no asi mate pravdu, tak vyskusam tie cuketove 😉

Baby a od kedy davate detom dva chody? A davate kazdy den polievku?

A mate nejaky recept na spaldove vlocky?