Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sirinka
6. feb 2009

ja davam cca od roka dva chody, ale nie vzdy sa mi podari 😅 niekedy mi zje ale prilis vela polievky a druhe uz moc nechce.

katullka
9. feb 2009

baby, ja uz fakt neviem, co drobcom varit, ci im mam varit, stale to iste alebo co? Dnes som skusala morc. maso so syrovou omackou a vypluvali to, Paulinke nechuti napr. ani rajcinova polievka, ani mliecne polievky, sosovicova.. ☹ Najradsej maju taku z mrkvy, petrzlenu a kalerabu, brokolice a karfiolu. No mrkvu lubia, ale to im mam davat kazdy den mrkvu? 😒

sirinka
9. feb 2009

katullka no ja dost casto varim tie iste jedla a cas od casu skusam nove...a vacsinou pri novej chuti tiez najprv vypluje, ale dam jej lyzicku do ruky a samu ju to bavi viac...

monkap
12. feb 2009

davate detom musli tycinky??

sirinka
12. feb 2009

monkap ja nie... ale ked pozries zlozenie a je ok, tak podla mna mozes. ja jej to ale nedavam, lebo to ani nam nekupujem, skor celozrnne bebe keksy a tak.

monkap
13. feb 2009

siri, my to tiez nejedavame ... drobcovi som vcera prvy-krat kupila, ani neviem preco mi to napadlo ... len som zbadala v regali a kupila ... musli tycinka bio marhulova bez pridaneho cukru ... a maly ju celu spraskal 😨 😨

kuky8
13. feb 2009

Baby pomoc! Až do minulého týždňa som si myslela, že máme doma ukážkové dieťa - papal všetko, čo sme mu dali. Ale posledné dni úplne prestal jesť ovocie. Neviem prečo. Nikdy ho do ničoho nenútim, takže z toho určite nie. Je pravda, že mal pár dni sople a asi sa mu derú von aj zúbky, ale môže to byť od toho? Máte s tým niektorá skúsenosti? Poradte, ako ho mám motivovať? Zatiaľ som kúpila na večeru ovsenú a pšeničnú kašu (papáme len kaše večer) a do toho mu vždy nejaké nastrúham. Ale to nie je ono ☹ ďakujem.

jandalinka
13. feb 2009

kuky8:mě to udělala malá také před měsícem a skoro přes 3týdny nechtěla žádný banán,jablíčko nastrouhané,prostě nic a předtím v pohodě každý den nějaké ovoce.Tak jsem ji to "šidila",že dávala jablíčko do buchet nebo banán do pudingu.Za nějakou dobu,kdy už dlouho ovoce neměla,tak znovu sama začala.Já myslím,že i v té době můžou růst zoubky nebo prostě nechtějí pořád to stejné dokola a já myslím,že naše malá tím byla "přejezená".Jak např.kaší,už měsíc jsem musela vynechat,poněvaž jí už nelezla a včera se jí mohla ujíst 😉

monkap
13. feb 2009

tak my nepapame ovocie uz vyse pol roka 😝

sirinka
13. feb 2009

aj nasa teraz ovocie odmieta, co ma rada je hrozno, jablko zje iba bez supky a nakrajane na kocky, pripadne susene a este makke hrusky. banan zje max. polovicu...ale susene banany jej chutia. ostatne mi vypluva...

monkap
13. feb 2009

siri: tak to nevies, co je to odmietanie ovocia 😝

sirinka
13. feb 2009

monkap no ja to myslim oproti tomu, ako ho jedla predtym...ale mozno to suvisi s tym, ze v lete bolo kvalitnejsie a chutnejsie ovocie...ktovie...

strociatka
13. feb 2009

prosim viete mi poradit? malej idu zubky a uz treti tyzden uplne odmieta papat, je ochotna rano, na obed a vecer vypit sunarkovu kasu a to je vsetko, neviete si predstavit, aka som zufala ☹

sirinka
13. feb 2009

strociatka no ja ti neporadim...nasej ked idu zuby, tak tiez iba pije mm...vacsinou ale do tyzdna jej to preslo...

monkap
13. feb 2009

siri, aha .... urcite bolo v lete lepsie ovocie 😉

monkap
13. feb 2009

strociatka, nas drobec mava hrozne obdobia co sa jedenia tyka ... niekedy som z toho uz fakt na dne ... ale potom to prejde, zase papa lepsie a opat sa to vrati .. meni sa nam to asi v mesacnych intervaloch ... a ked idu zubky - tak bieda s jedenim ... ale ked su spokojne, tak hadam im nic nechyba ... ved na silu ich krmit nemozeme, tak treba len vydrzat 😝

strociatka
13. feb 2009

si zlata, uz som si myslela, ze iba mne mala nepapa, vzdy ked idu zubky tak mi teda poriadne schudne, potom chvilku papa a je som v siedmom nebi a o chvilu ide dalsi zub 😖

monkap
13. feb 2009

ja ho pre istotu nevazim 😝 ale myslim, ze nechudne ...

sirinka
13. feb 2009

strociatka nasa ma take zasoby na tele, ze aj ked mala hnacky, dr. skonstatovala, ze ani nevadi, ked trochu pochudne 😅

strociatka
13. feb 2009

ono by mi to chudnutie az tak nevadilo, keby to nebolo pricasto, vyzera to tak, ze v 8mesiacoch mala 9 kg, teraz ma 15 mes a stale 9kg a to uz mala ovela viac

power700
16. feb 2009

Ahoj holky, co myslíte, můžu dát malé jogurt Boni smetanový s příchutí , neobsahuje lepek ani konzervační látky, jen teda cukr, ale snad to nevadí? 😉

power700
16. feb 2009

My jsme totiž do teď jedly jen bílé jogurty a max. lipánka. 🙂

sirinka
16. feb 2009

power ja davam malej v pohode ochutene jogurty.

jaku
16. feb 2009

Na radu kamarádky jsem dnes koupila "müsli" tyčinku Alnatura v DM a malej se může po ní utřískat. Mají několik druhů a je to pro takhle malý dětičky dobrý v tom, že to ovoce je namletý, prostě taková jakoby ztuhlá ovocná pasta. No u nás absolutní úspěch!!!! 🙂

iva211
16. feb 2009

Zdravím mám problém s tým že mi malá nechce jesť strukoviny, či už z polievky alebo z druhého chodu všetko povypľúva, keď jej to nejako zamaskujem zemiakmi alebo inou zeleninou čo ma na tanieri aj tak nakoniec v ústach tú šošovicu alebo hrášok nájde a vyberie von.
Ako ju mám donútiť zjesť to, veď strukoviny sú predsa v jedálničku veľmi dôležité, a to si neviem ani predstaviť že by som jej dala prívarok, tak hádam by ostala hladná.

estella1
16. feb 2009

Já krmím jogurtem, který si připravuji sama z Beby a sklízím u prcka velký úspěch. Recept je jednoduchý: 2l mléka zahřeju na 60 stupňů, pak zchladím na 50, pak přidám v trošce mléka rozmíchaný jogurt´, směs pak dám do skleniček a mám spousty a spousty jogurtíků, které jsou fakt mňamka s domácí marmoškou.

enicka
16. feb 2009

Ahojte,
ja dávam malej biely jogurt Zvolenský, a teraz som skúsila Activiu bielu, ale musím jej dotoho zamiešať výživu. Samotný ho nezje. A včera som jej dala doňho kukuričné lupienky rozdrvené a samozrejme s výživou a spapala. Tak som rada.
iva211 ja našej tiež pomaly pridávam strukoviny, a zatial sme zvládli iba hrach. Fazulu nie a nie do nej dostať. Tak skúsim neskôr. Možno jej zachutí. Tak držím palce.......
A chcem sa spýtať, či dávate detičkám niekedy, čo doma upečiete. Ja zatial nie, proste naša malá má svoju stravu, ale počula som, že od jedného roka sa môže. Napíšte prosím......... .

power700
16. feb 2009

enicka, naše malá už ochutnala domácí kynuté buchty s tvarohem, vánočku a bábovku. Ale abych jí to dávala pořád, to ne, jen jednou za čas. 🙂

lenkazdenek
16. feb 2009

tak naše už chutnala na vánoce linecká kolečka(s domácí marmeládou a potají mi na ně chodila) pak chutnala mřížkový koláč s tvarohem a jablíčky ,bábovku a mufínky.

power700
16. feb 2009

jaku, malá tu tyčinku taky zbožňuje. U nás vede banán+jablko. 😀