Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

jaku
10. jan 2009

Davidko co dáváš za UM? Mě taky před časem odmítal mlíčko, dr. mi doporučila zkusit změnu. Tak jsem místo obyč sunaru zkusila vanilkový a hned se to zlepšilo. Oni si ti naši kulíšci už vážně vymýšlejí 😉 .

radka.m.
10. jan 2009

my střídáme sunar banánový a vanilkový.jinak davidko v noci krom mléka bych mu nic nedávala,přeci jenom to zatěžuje trávicí soustavu a ledviny.

davidko7
10. jan 2009

jaku-my sme už vyskušali všetky značky a prichute.Proste akekolvek mlieko odmieta ☹ Syry,jogurty miluje a papa aj mliečne kaše.

sirinka
10. jan 2009

my mame veceru o pol siedmej, vacsinou mliecna kasa alebo chlebik a tesne pred spanim este prsko...vlastne este stale zaspava na prsniku.

k tomu bujonu diky...ja ho doma malej nedavam vobec, len kvoli tym restikam som sa pytala a to je skutocne tak max. raz za mesiac.

martina46
10. jan 2009

Ahojte, môžem dať malej do jedla trošku horčice? Naozaj len, aby len zlepšila chuť. Malá znáša všetko, čo som jej doteraz dala, samozrejme, nič nezdravé.

lyongirl
10. jan 2009

martina, na predchádzajúcej stránke sme písali o horčici, kuk tam 😉

jaku
10. jan 2009

Dnes jsem schválně koukala při nákupu na všechny výrobky Kiddibo, jediné tyčky jsou bez éček, prostě mléko a sůl, jinak ty kousátka éčka mají. Ty tyčinky jsem koupila a vyzkouším, ale myslím si, že asi víc než chuť ho zaujme, že se z toho dají dělat střapečky 😵 .
Davidko, důležité je, že mu jedou ostatní mléčné příchutě, batolátka stačí když mají dostatek vápníku z mléčných výrobků a těch máte asi dost, náš malej je přesný opak - sunar ano, jogurty moc nee 😒 .

lenkazdenek
11. jan 2009

Holky díky za tip z kukuřičnou kaší -určo vyzkouším.
Já byh spíš potřebovala poradit jak do ní dostat čerstvé ovoce,poslední dny dmítá a to dřív zbožňovala hruštičku nebo hrozno,teĎ mi to plive,jediný co zdlábne je přesnídávka po ukecávání ještě tak banán nebo malý kousek jablíčka ☹
Jinak u nás jede vanikovej a kakaovej sunar

jaku
12. jan 2009

Lenkazdenek, jojo, to znám taky 😉 . Není "ovocná" sezóna, že by tomu ty děti taky podřizovaly chutě? 😀
U nás banán, jablíčko, hroznové víno, teď už občas i mandarinka, přesnídávka se "šaškárnama". To mi docela vadí když razíme do terénu, to radši nebude jíst celé dopol., než aby zdlábnul ve slušnosti přesnídávku. Jak nejí doma, většinou to je katastrofa, neudržím ho sedět, kouká kde co kolem lítá a mlátí rukama kolem sebe. Na druhou stranu si myslím, že jablíčko a banán tak nějak dokola asi nevadí. Jo a já teda dělám to, že dávám půl přesnídávky a do toho zamíchám třeba půl banánu a sušenku sunarku a druhý den ke zbytku přesnídávky zas třeba jablíčko. Takhle dělám kombinace všeho druhu 😀 .

radka.m.
12. jan 2009

lenkazdenek-mně když malý nechtěl ovoce,taky snědl jenom přesnídávku,tak jsem mu ho prostě namixovala,klidně banán i s tím hroznovým vínem,jablko a tak.jinak je moc dobré když se smíchá přesnídávka s trochou jogurtu,nebo lipánku.nám to moc chutná.

minea
12. jan 2009

Jak dáváte to hroznový víno? Normálně celou kuličku? Já jsem to malý ještě nenabídla, nějak se mi tam nezdají ty zrníčka, sama je nemám ráda. Ale když mi poradíte, tak to zkusim 😅.
Jinak krásně hamá mandarinku, tu miluje, pak jablíčko a banán. Nakrájím jí to na kousky, které si sama bere do ruky.

iris
12. jan 2009

Tomáš taky nechce moc ovoce, bez problému sní banán, dřív hrušku, ale teď ani to ne, přesnídávky sní všechny bez problémů...jinak miluje lipánka, pribináčka, jogurty...ale UM do něj nedostanu.
Sní sýry kiri, lučinu, kidiboo,cottage i třeba eidam, taky dětskou šunku, občas.
Včera měl k obědu vepřové na smetaně a paprice s rýží...jak si mlaskal 😀

luucia
12. jan 2009

minea, my dáváme hroznový víno, že jí ho rozkousnu, vyndám ty zrníčka a pak už papá 😉 My nedáváme mandarinku, má na ně alergii ☹

U nás ted ovoce taky moc nejede. nejívc jí chutná sýr nebo šunka 😉 a samo věci, které nesmí 😅

jaku
12. jan 2009

Minea já kupuju velký kuličky hroznového vína, pak je oloupu, rozpůlím a vyndám jadýrka. Je s tím patlání tak jich naloupu pár jen tak mezi jídly. 😉 . Celé kuličky bych nedala, kamarádka hr.víno strouhá, na struhadle zůstane slupka i pecky - další tip 😉 .
Ovoce už nestrouháte?Taky bych chtěla zkusit dát jablíčko nakrájené, ale malej dost hltá, tak se bojím, aby mu nezaskočilo. Je lepší dát větší kousek, aby si kousal nebo krájíte na malé kostičky?
Radka.m- jogurt v přesnídávce jsem bez úspěchu zkoušela, ale ten lipánek, to zní dobře, taky zkusím, díky za radu!Dáváš to tak půl na půl?

lenkazdenek
12. jan 2009

Holky díky za tip,u nás je právě průšvih ,že ona nedá ani moc zelenině,jako papriku,okurku sní v pohodě,brambora jasně,ale třeba jindy oblíbenou brokolivci musím skrývat v br kaši nebo zeleninové polévce,tak si občas dělám výčitky,že nemá asi dost ovoce a zeleniny,jenže je nják vybíravá 😒 přesnídávky sní všechny,ale jakmile nastrouhám jablíčko tak to plive 😒
Jogurt sme dávaly a moc jí to chutilo,vlastně sme takhle najížděly na jogurty 🙂

radka.m.
12. jan 2009

ten lipánek s přesnídávkou dávám přibližně tak půl na půl,ale nemusíš,uvidíš,jak to bude vyhovovat.jinak ten lipánek je opravdu lepší,než když zamícháš do té přesnídávky jogurt,nám to taky pěkně šmakuje.jinak to hrozno dávám bud celé,nebo ho i namixuji s dalším ovocem. 🙂

jaku
12. jan 2009

Zeleninu de facto dávám jen vařenou k obědu, zkoušela jsem uvařit mrkev a dát do ruky, nacpal si skoro ppůlku do pusy, začal se dávit a když jsem se snažila mrkev zachránit dolováním z pusy, tak mě ještě kousnul 😒 .
Starší dceři ,když byla batolátko, jsem dávala povařenou brokolici do ruky - růžičku - chodila s ní, že hamá kytičku, prcek brokolici odmítá úplně. Syrovou okurku jsem ještě nezkoušela, tak se pokusím, rajčata v zimě nám teda moc nejedou, tak je ani malému dávat nebudu.Jsou oranžová a ostrá, fuj, musíme počkat do jara ☹ .

lenkazdenek
12. jan 2009

Já taky ještě rajče nezkoušela,mám z něj nják respekt,okurka příjemně chladí,kor když třeba rostou zoubky 😉
Já zkoušela vařenou brokolici do ruky a pak jsem jí hodinu zbírala rozpatlanou po bytě 😖

luucia
12. jan 2009

Já dávám mezi jídly kousek okurky, papriky,...to jí chutná 🙂 ale rajče nedávám, pže máme HA jídelníček 😒

minea
12. jan 2009

Dáváte už dětem "normální" jídlo? Já jsem na to ještě nenajela, pořád převažuje masozelenina s přílohou, jen jednou jsem jí dala od nás vepřové na mrkvi. Ale mám trochu výčitky, že už bych ji asi neměla krmit jako mimino....

minea
12. jan 2009

Jaku, ovoce strouhám jen když ho dávám do jogurtu nebo do kaše. Jinak ho buď nakrájím na menší kousky, banán a mandarinku na jednohubky, jablíčko dělám trošku větší, takové tenké plátky, aby si to mohla chytit rukou. Další možnost je držet jí to u pusinky a dávat ukusovat z celého - banán.

radka.m.
12. jan 2009

minea-my jsme na tom úplně stejně,taky se mi zdá,že už by jsme mějavascript:addEmoticon('☹','vBody')li mít takový pestřejší jídelníček,že by jsme měli jíst skoro všechno,akorát ne kořeněné,ale nějak se nám nedaří,ráno snídáme normálně bud pečivo třeba se sýrem,nebo um s rozpuštěnými sušenkami,dopo jogurt,k obědu polévku,nebo nějaký ten masozeleninový příkrm,odpo ovocnou přesnídávku večer kašičku a pak ještě um.já vím,že by jsme už mohli i omáčky,třeba tu dušenou zeleninu,ale malej zatím dlabe pěkně,tak se mi do toho ani popravdě moc nechce.tak taky nevím,jestli nedělám chybu,ale nadruhé straně si zase říkám,že není kam spěchat,tak já fakt nevím... ☹ ☹

lenkazdenek
12. jan 2009

minea tak naše jí v podstatě totéž co my akorát teda nekořením,místo vepřového dávám kuřecí či krůtí a samo že ne uzeniny,smažený nebo tak,taky nepoužívám bujony,ale třeba jí moc chutnají špagety s rajčatovou omáčkou,nebo lasaně,bramborová polévka a zeleninové vývary.
Radka pokud to malému vyhovuje tak proč ne,naše si v podsatě o změnu řekla sama,přestalo jí totálně zajímat co má na talířku ona a zásadně jedla jen z našeho talíře

radka.m.
12. jan 2009

lenkazdenek-to jsi mně potěšila,jéjda,to si neumím teda představit,jak by jsme ty špagety jedli,on mně ten náš mrnous moc teda kousat nechce,je dost pohodlný,zatím mu právě vyhovuje,když to má kašovité a mně to upřímně vyhovuje taky,je to tak rychlejší.ale jinak mezi jídlem mu do ruka taky dám nějaké to ovoce,nebo tak.

minea
12. jan 2009

Radko, tak to máme ten stravovací režim podobný, akorát já ještě kojím 🙂. Už se pomalu snažím, aby dostala něco od nás, ale totálně mi to nabourává systém 😀. Budu teď muset úplně jinak přemýšlet, co nakoupím, co uvařím, aby to bylo přijatelné pro nás a přitom se z toho dalo něco odebrat pro dítě. To zase bude chvíli trvat, než něco vymyslím...

radka.m.
12. jan 2009

minea-tak to jsi napsala výstižně 😀 😀 😀 já právě taky vařím ještě pro děti,tak nesolené a neokořeněné se to nedá jíst a pak už se to nedá pořádně ani dochutit,no a nějak to zkloubit se mi to pořád nějak nedaří. 😝

minea
12. jan 2009

Nojo, Radko, proti mně to máš ještě čtyřnásobně komplikovanější 😀

radka.m.
12. jan 2009

tak si říkám,že se to přeci jednou naučí,ne?no,uvidíme,ale pro mně je taky lepší,když se pořádně nají,než kdybych ho musela do jídla nutit,tak z toho snad ty naše ratolesti vyrostou. 😝 😅

daasik
12. jan 2009

holky, davate nekdo detem rozinky? Malej je ochutnal na vanoce z vanocky a ted se po nich muze utlouct, porad je chce, dam mu jich kazdy den par oplachnutych vodou, snad mu to neuskodi, co myslite? Jinak ji zatim jen jogurt, ovoce, zeleninku, kasicky, drubezi maso bez soli a koreni a pangasiuse, tvrdy syr, lucinu, cottage a maslo s chlebikem nebo rohlikem, no a mezi jidly kukuricne nebo ryzove krupky

power700
12. jan 2009

Ahojky, trochu odbočím, nemám dotaz na stravu,ale pití. Holky, prosím vás, omylem jsem koupila dětský jahodový čaj, obyčejný, sáčkový, a až doma jsem si všimla,že je pro děti až od tří let. Můžu ho dávat pít malé, když je jí teprve rok nebo radši ne? Díky. 🙂