Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

bubelko
22. dec 2010

@sussanah tak mu s kludom daj viac a uvidis 😉

sussanah
22. dec 2010

@halienka no on je ani videt nemusi, ja blahova ho dneska rano naucila znak pro mandarinku a tim jsem si zpecetila svuj osud 😀 Protoze kdyz jsem se ho potom odpoledne zeptala, co chce na svacinu, tak hadej, co mi ukazal 🙂
Jinak na tu veceri teda davam prave pecivo nebo kasi, ale spis jakoze doma udelanou ovesnou nebo pohanku lamanku se susenym ovocem. Ale tohle podle me neni dogma, klidne davej male normos zeleninku s necim nebo jak pise lenka to co ma na obed. Treba ji to i dobre sedne na noc. Treba zkus polivky, jestli nedelas bezne na obed.

sussanah
23. dec 2010

holky, co rikate na rajcata z konzervy? My v zime normalne rajcata nekupujeme, to co je v obchodech ma s rajcaty spolecneho jen ten tvar, a parave pouzivame na vareni rajcata z konzervy (ty vcelku ovalne). Ja teda bych je dala i malemu, neni to ve slanem nalevu jako normos zelenina v konzervach a i chutove to chutna jako rajcata. Co vy, pouzivate?

luciferova
23. dec 2010

@sussanah aky je znak pre mandarinku?

sussanah
23. dec 2010

@luciferova ja ukazuju tak, ze jedna ruka je v pest a dam ji do druhe dlane. nejak jsme si to vymysleli sami

bubelko
23. dec 2010

@sussanah ja pouzivam bud take ako opisujes, alebo normalne (ale tu sa daju zohnat chutne) a nakoniec pretlak - ale len ciste paradajky. takze podla mna mozes 😉

shaula
23. dec 2010

@sussanah Taky používám. Na vaření jsou ideální - na rozdíl od kupovaných "obyčejných" mají opravdu chuť rajčat, a oproti protlaku mají zas ten tvar 🙂

sussanah
23. dec 2010

@bubelko dik, ono tady ty rajcata jsou fakt priserne, holt je to o poptavce 🙂
@shaula vidim to podobne 😉 dik

lucinka02
8. jan 2011

uz sa neviem dockat prichodu jari/leta, lebo to co je v obchodoch sa fakt neda nazvat ani zeleninou, ani ovocim...nema to chut, casto ani farbu....malej radsej kupujem hotove ovko, u kt. viem, ze pouzivaju kvalitnejsie suroviny a mensi obsah cukru.....

kdezee
11. jan 2011

najde sa tu taka mamina, ktorej babo po konzumacii kuracieho masa zvracalo? moj ho jedol naposledy ked mal 7 mesiacov a odvtedy sa mu ho bojim dat..a tak isto aj morku 😒

zuzkat1
11. jan 2011

@kdezee a iste to bolo z maska? a ake teda papa? hovadzie? moja sice nevracia ale ani ho neje...proste ho vytriedi a ked aj pomeliem tak nezje obed... v podstate aj tak zje len par lyziciek z obeda ... moja raz vracala po broskyni ale ked som dala po dvoch tyzdnoch zas tak uz pohoda... ja by som asi skusila uz moze uplne inak reagovat

kdezee
11. jan 2011

@zuzkat1 ..najprv ho jedol normalne a potom jeden den hop a zvracal ako sialeny asi dve hodiny..predtym som mu skusila dat jogurt ochuteny broskynovou vyzivou tak som to pripisala jednoznacne tomu jogurtu s vyzivou..lenze o tyzden som mu dala znovu kuracie a predtym nic nove nejedol a zase sa pozvracal a odvtedy mu ho nedavam a ani nezvracia...aj dr mi povedala ze niektore deti na kuracie takto reaguju koli hormonom a inym mnam veciam co davaju papat kuriatkam...a tak papa ako panko telacie a jahnacie 😀

zuzkat1
11. jan 2011

@kdezee a keby si skusila kupit nejake bio kura alebo domace kura? a morku davas? ta nezvykne byt taka prehormonovana lebo ona je velka tak ju nepotrebuju tak pohanat v raste

kdezee
13. jan 2011

a odkedy vlastne dieta boze jest bravcove?

zuzkat1
13. jan 2011

@kdezee neviem baby tu vraveli ze po roku uz pomaly hej tak raz do tyzdna ale teraz na poradni mi dr vravela ze bravcove este nie.... ze vsetko hej ale bravcove a vyprazane nie...

petulik555
15. jan 2011

Ahojte prosim pomozte mi.Mam rocnu dcerku a neviem co jej mam uz varit uz jej kombinujem vsetko mozne.Zo zeleninky jej davam :mrkvu,kalerab,petrzlen,brokolicu,cuketku,karfiol,zemiacky, ovocie mi vobec nechce.Jogurtiky papa.Ale uz fakt neviem co jej pripravit co by mohla papat.troska jej aj solim.Ziadne kasicky nechce.Davam jej aj ryzu a ovsene vlocky aj cestoviny len uz neviem ako a co jej dat Dakujem za rady

egyptanka
15. jan 2011

@petulik555 var to co vam, len baby friendly ... napriklad da sa spravit perkelt so smotanou a cestovinami, raz za cas baby friendly gulas (osmahni na cibulke (porku) masko, podlej vyvarom, mozes pridat paradajky, papriku, cesnak, nejake bylinky, troska soli) a hotovka, mozes jej to dat kludne aj s knedlou, kooooopec omacok sa da vytvorit, polievky od vymyslu sveta (mne ked sa nechce varit, tak polievku mam za 20 minut hotovu), strukoviny nezabudni davat (sosovica - doporucujem cervenu sosovicu), fazula, cicer, pseno (super psenovy nakyp so zeleninou - spar tak 2-3 pseno, uvar, pridaj zeleninu co mas doma, daj zapiect do rury a pred zapecenim posyp syrom).

Ovocie ... ani vyzivky ti nespapa, resp. ovocie v bielom jogurte? ja robim tak na veceru, zalejem ryzove vlocky pridam postruhane ovocie (alebo banan), zalejem acidkom alebo bielym jogurtom a vecera hotova 🙂

Uz ma rok ...varenie bude jednoduchsie 🙂

bubelko
15. jan 2011

@petulik555 ja od roka varim normalne ako nam, akurat mu menej solim a korenim. je vsetko - od cestovin po maso. 😉

rubika
15. jan 2011

My už taky jíme vše, hlavně polévky ty co vařím pro nás akorát před závěrečným dokořeněním mu oddělám porci a je to. Už jsme zkusili i fazolovou a hrachovou a žádná katastrofa v podobě bolavého bříška se nekonala. Jinak má rád těstoviny, rýži, brambory, knedlík moc nedávám ale taky už ho jedl. Vařené maso, jakékoliv, ale vepřové se mu špatně kouše, pečené kuře - bez kůže. A omáčky mu moc chutnají... Špenát s nočkama a vařeným vajíčkem má rád. Tyhle děti už můžou vkoro vše. Netroufla bych si teda na řízky se salátem, pečené maso se zelím atd 😉
Ovoce mi taky moc nejí...

kikus29
15. jan 2011

Ahojte,
davate prosim od roka do varenia pre deticky aj mlieko?ja davam stale na veceru bezmliecnu kasu. Bojim sa davat mlieko do varenia , ani smotanu nedavam...

bubelko
15. jan 2011

@kikus29 pouzivam mlieko aj smotanu. ak nemate alergiu na bkm alebo iny problem s mliekom, po roku mozes pouzit. 😉

kikus29
15. jan 2011

zatial papame jogurt, maslo, lucinu. ako by som zistila alergiu na bkm?
@bubelko

bubelko
15. jan 2011

@kikus29 toto som ti nasla na nete :

http://www.rodinkastastnych.sk/vyziva/neziaduce...

skus pozriet, pretoze ja presne neviem, u nas ju totiz zatial nikto nemal 😉

kikus29
15. jan 2011

@bubelko dakujem

miruska15
16. jan 2011

maminy tak vam zavidim ako vam detičky papaju.Ten moj maly papa pomenej ok to už som sa naučila ako nanho aj ked sa mi to niekedy nepodari a skušam mu dat viac a vypomsti sa mi to vyvracka mi to.Ale ine som chcela on mi papa iba pomixovane na hladku kašičku.A nedajbože ked sa tam niekde zamota niaka hrudka tak ho napne a je vonku všetko.Každe krmenie je pre mna utrpenie ako to dopadne ☹

mata1976
18. jan 2011

ahojte, chcem sa opytat, kolko mlieka by malo dostat 18mes dieta? Moja ho velmi nechce pit, skusala som s grankom, s cajikom a nic. Zje mi akurat na ranajky cerealie s mliekom a vecer ryzovu kasu rozrobenu v mlieku, tyzdenne je to asi liter; okrem toho ma rozne syry. Myslite ze staci???

bosoriak
18. jan 2011

@mata1976 Moja mala tiez absolutne odmietala mlieko (okrem obdobia asi dvoch tyzdnov, ked ho pila s grankom, ale malo). Rozhodne mi nevypila ani zdaleka tolko, kolko sa uvadzalo podla tabuliek. Skusali sme syry (0 bodov), jogurty a najnovsie milaciky. Davam jej na chleba hrubu vrstvu klasickeho masla. Lekar mi povedal, ze vsetko je tak ako ma byt a nemam ju nutit.
Podla mna ma tvoja dost. Pre pokoj duse mozes skusit este dake jogurty alebo pribinaciky, ale neznasilnuj to, aby si jej to neznechutila.
Drzim palce.

mata1976
18. jan 2011

@bosoriak tie jogurty som zabudla dopisat 🙂 , ona zje vsetko (co nezje ju 😀 ), nutit ju do jedla netreba, len mam obavy ci ma dostatok vapnika. Bola kojena do 15mesiacov...Ale asi mas pravdu, snad jej to staci...

zuzkat1
18. jan 2011

@miruska15 ahoj.. neviem kolko ti zje ale len pre pokoj duse🙂 myslim tvojej🙂 moja ma rok a na desiatu zje asi polku jogurtu na obed max. 10 lyziciek niecoho co jej dam... a na olovrant tak polku vyzivy a na veceru asi 50g kase🙂 to su nase maximalne mnozstva... stane sa ze uplne odmietne jest... ja neriesim, dr povedala ze je v pohode, pribera pomaly ale iste... ja ju este kojim a mam pocit ze malej to staci... ved sa snad rozpapa... inak tie hrudky... moja zje aj nepomlete ale ked sa jej nieco nepaci tak to vybera z ust a podava mi to... takto napriklad vytriedila sosovicu z omacky🙂

beruska24.9.
18. jan 2011

Chci se zeptat, od kdy se může dítěti dát kyselé zelí?? Pro slovenské mamičky snad kyslá kapusta (?). Prostě to, co se dává např. ke knedlíku a vepřové pečeni 😉 Děkuji!