Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

enicka
16. feb 2009

Akú to kupujete musli tyčinku a kde? Ja by som ju tiež malej vyskúšala...... 😉

jaku
16. feb 2009

power, já zatím zkusila hrozno-malina, ale tu banán-jablko mám taky schovanou a ovocnou.

power700
16. feb 2009

V DM drogerii, tyčinky Alnatura.

enicka
16. feb 2009

ďakujem, skúúsim 😉

lenkazdenek
16. feb 2009

jo tyčinky papkáme taky,zatím se dělíme spolu protože já je taky zbožňuju 😉 😀

jaku
16. feb 2009

Lenkazdenek, taky jsem dostala ochutnat 😀 , ale žalostně málo....

amalka007
26. feb 2009

Ahojky, od kdy davate chlebik s maslem a medem?

sirinka
26. feb 2009

amalka ja som malej akurat dnes dala raz odhryznut, ale nechutilo jej....aj tak radsej este pockam s medom do dvoch rokov.

kisska
26. feb 2009

Ahojte, dievcata, ked ste zacali s dvojchodovymi obedmi? A ako ste s nimi zacali? Ci naraz polievka + druhy chod? Ked dam malemu polievku, tak zje plny dospelacky tanier a este sa tvari, ze by si nieco dal... aj ked to nie je akutne 😉 Ked mu dam len zeleniku s maskom a prilohou, tak si da tiez nejaku 200-250g (nevazim, tak len odhadujem). Mam mu zmensit davky a pomaly ho ucit na dva chody? U nas sa velmi nedodrziavaju dvojchodove obedy, iba ked je polievka vyvar, tak ani nema nejaky vzor...

lenkazdenek
27. feb 2009

Amalka .my už taky zkoušely chlebík s medem,dala jsem ho fakt hodně málo a malý to celkem jelo,ale víckrát sem nedala.

valhali
27. feb 2009

tak ja davam malej dvojchodovy obed od 12mes. Dam mensie davky,ale nech si zvyka,ze obed pozostava z polievky a druheho. Co sa tyka mnozstsva,tak zje pol detskej misky polievky a plnu misku druheho chodu.

My mame problem s kusovou potravou, musim jej vsetko stale mackat vidlickou,lebo inac ked je vacsi kusok,vypluje ho...
Ako ju naucit zut? Ma 16 zubov a odmieta zuvat vacsie kusky 😠

petka80
27. feb 2009

kisska, já myslím, že to záleží na každém dítěti, jaký je jedlík. Já osobně jsem ráda, když do dcery dostanu jeden chod 😀 Dělej to tak, jak to vyhovuje vám. Třeba dělej tu polívku hustší. Já osobně vždycky uvařím nějaký vývar, naházím do toho spoustu zeleniny + rýži, těstoviny a pod. a potom dceři vyberu tu zeleninu a má to jako takovou hodně hustou polívku, takže jí to zatím stačí.
Jinak skleničky pro takhle velké děti jsou cca 220 g, takže bych řekla, že to je tak přibližně akorát, kolik ti sní, klidně ještě přidej, kdyby to bylo málo.
Taky zvaž, jestli se ti chce vařit dva chody. Myslím, že si toho užijeme ještě dost v budoucnu 😖

petka80
27. feb 2009

amalko, chleba s medem klidně už dávat můžeš, doporučuje se až od roka, protože je to alergen. To ale neznamená, že je to nutné ho dávat, prostě záleží na tobě 😉 Já jsem zatím jenom dala dceři kousnout od sebe a chutnalo, ale cíleně jí to dávat ještě nebudu, myslím, že je času dost, nejsem medu zas tak nakloněná 😅 Za to už dávám třeba marmeládu, ta jí taky jede.

megee
27. feb 2009

ahojky maminky chci se zeptat jestli už můžu dát malému zelí ( má skoro 15 měsíců)....

petka80
27. feb 2009

megge, proč ne, je bych dala jen trošku, abys viděla, co to udělá, přeci jen hodně nadýmá 😉

megee
27. feb 2009

petka no právě z toho mám strach aby ho pak nebolelo bříško ☹ , ale vyzkouším

kristina_tvb
27. feb 2009

ahojte, ja uz malej davam vsetky zeleninu, pomaly zacinam aj ovocie, vcera mala kiwi. Solim solciankou, ochucujem bylinkami, nekorenim. Zacala som aj s dvomi chodmi, nie vzdy, ale ak mam nejaku polievocku co moze aj ona, tak jej dam a potomd ruhe. Uz jedla aj palacinky, ale skoro bez cukru a robene na teflonke bez oleja. Obcas som zacala robit aj sladke obedy ako ryzovy nakyp, zemlovku...samozrejme malo sladke. Dokina mina rocnej prehliadke povedala, ze dojedla mozem pridavat bio plnotucne mliecko, aj plievky mozu byt z neho. Tak som skusila spenat, no to ste mali vidiet ten fukot.
Ja uz som skusala aj to zeli, dokonca spekulujem nad kysanym, ale to ma asi este cas 🙂. Inak uz som davala aj kel(kapusta), a ine zeleniny co nafukuju. Vlastne okrem fazule.
Jej zatial nerobia nastastie problemy ziadne jedla, ale davam vsetko iba zdrave. Aj ked babicky ma stale rozculuju a uz by jej davali najradsej cokoladu 😠 😠 😠

megee
27. feb 2009

kristina tak špenát chutná i Domíkovi....stejně tak koprovka nebo svíčková...co ještě tak děláte za jídla mě už dochází inspirace....

Jinak čokoládu nám jedna babička taky pořád nutí, ale zatím statečně odoláváme a doufám že minimálně do dvou let budeme....

kisska
27. feb 2009

Ahoj kristi - povedz, co je na cokolade zdrave? 😉 Ja sa bojim, ze ked zacnem davat malemu cokoladu, tak sa budem musiet zacat delit 😅 🙄 a to sa mi este nechce 😉 Karolinka vyrastla na krasnu sikulku 😉 uz je z nej slecna...

kristina_tvb
27. feb 2009

ahoj Kisska, dakujem, mala rastie ako z vody. Aj Adamko je teda uz chlapisko. Ma peknucke ocka 🙂 Aj jeho cochvila tusim uz caka oslava narodenin 😉
No ja to tiez hovorim, je to len tuk a cukor + alergen kakao. Ale vysvetluj to starsej generacii, ktora nam davala jest snad vsetko 😠 . Niekedy ma fakt rozculuju. Ale asi to poznas. Ja sa vzdy vyhrazam, ze neprideme na navstevu, ked jej budu chciet davat papat blbosti a hotovo!

kisska
27. feb 2009

veru tak, ja pre istotu nosim vsade so sebou zasobu ovocia a detskych keksov, keby mal niekto pocit, ze maly trpi nudzou a nedostatkom sladkeho 😉 Cokoladky zbieram pre seba, ze ja ju zjem a maly si da vecer kakavko 😀 😀 😀

amalka007
27. feb 2009

Ahoj, o cokolade se rika,ze je alergen a co si myslite kakaovem sunaru? je od 12mesicu.

megee
27. feb 2009

amalka a obsahuje kakao? nebo to má jen v názvu 😀

kisska
27. feb 2009

zrejme to je podobny vyrobok, ako medova kasa od Nutrilonu od 6. 😉 a ked si precitas zlozenie, tak tam med naozaj je... tentokrat bohuzial 😒

petka80
27. feb 2009

kisska, ta medová kaše mě taky dostala 😝 A viděla jsem i čokoládovo-pomerančovou kaši pro takhle malé děti ☹
amalko, jestli ti pije obyč sunar, tak bych ten kakaový nedávala. Není k tomu žádný důvod.

megee
27. feb 2009

tak tu čokoládovo - pomerančovou kaši jsem zkusila jednou a mylýmu moc nechutnala...

sirinka
27. feb 2009

kisska ja som zacala davat dva chody okolo roku, davam jej vacsinou naraz, ale ked je paradajkova polievka, tak si pyta duplu a tak druhe dostane az po spanku...
je dobre, aby deti papali aj polievocky, snaz sa varit jednoduche a rychle a pritom zdrave aspon pre maleho...

cokolada...ta prava min. 70% horka je svojim sposobom aj zdrava, je popisanych mnoho pozitivnych ucinkov ked sa poziva v rozumnych mnozstvach...ale myslim si, ze deticky na to este maju kopec casu...ja by som to zaradila niekedy medzi druhym a tretim rokom zivota...

kakaovy sunar a vyrobky jemu podobne by som nekupovala vobec.

anavila
27. feb 2009

ahojte..
na rovinu vam poviem, ze moja mla uz je vsetko..a je to ok...myslim ze by sa malo davat pozor na alergie ale len pri tych detoch, ktore maju uz od mala problemy s jedlom.
na ranajky ma mlieko-sunar, potom nejaky jogurt. Ked sa vyspi, obedujeme...polievka musi byt..prevazne zeleninova, mierne osolena, davam vegetu bez glutamanu. Alebo masova polievka. A o pol hodinu dam druhe jedlo, snazim sa varit tak aby boli kusky jedla, napr pecene ziemaky a maso (aj bravcove), a ona papa rukami. Tak jej dam aby sa ucila jest sama. No ten stol a pod stolom - to by ste mali vidiet.
Napr minule sme mali taku omacku americku, z casopisu, tak som jej dala ryzu a len lyzicu tej omacky, a pomiesala som aby sa ta ryza zafarbila, tej omacky bolo minimum. Len tak prasklo a bolo pojedene. Nemali sme doteraz problem.
A obcas jej dam keksik do rucky, aj cokoladovy, alebo kinder cokoladu.
A rezen do ruky si minule vzala z mojho taniera a nechcela ani za svet pustit.... alebo koliesko salamy...proste papa za radom. vyhybame sa zatial kravskemu mlieku a citrusom a orechom, maku a tak...ale inak nic...
Doteraz nebol problem. Do roka som este davala pozor ale postupne zavadzam vsetku stravu..

sisan
27. feb 2009

Tak u nás by se dalo říct, že jí malá vše, ale upravené pro prcky.Nekořením, solím minimálně, nejí sladké, uzeniny, tučné nezdravé jídla.Prostě se snažíme dodržovat zdravou stravu.Hodně jogurty s živou kultutou, sýry hlavně Cotage nebo Lučina, ovoce, zelenina, kuřecí maso, ryby, samozřejmě mlíčko-Sunar, čaje ovocné nesladíme....Malé dětičky by meěy mít pestrou stravu, ale nemůžou jíst úplně vše.Jejich tělíčko se ještě vyvíjí, a i když teď budou v pohodě, v budoucnu mohou mít velké potíže, když se jim budou podávat nevhodná jídla.

blau
28. feb 2009

sisan suhlasim, cokoladu teda by som este nedavala ani vyprazane. No ale kazda maminka si urobi aj tak po svojom.