Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

jankapiknova
20. nov 2009

po kupkani sice je unaveny ale aj hladny dost a ja vzdy davam flasu po kupani pred spanim a to vypije okolo 200ml a kasu lyzickou alebo ine jedlo davam na olovrant,aspon hodinu a pol pred kupanim aby nesiel do vane s plnym bruskom.

kisska
20. nov 2009

u2jana - ja zelenu fazulku aj so zelenym hraskom povazujem viac za zeleninu nez za strukovinu. Urcite aj z pohladu vyzivy 😉 Ta cervena/lupoana sosovica je v tomto naozaj vyborna 😉

bereninka
20. nov 2009

saska: jej 😕 😅 😉

červená čička skutečně nanadýmá? Maký má tajy problémy s bříškem, tak ji možná zkusím.

cupi
20. nov 2009

Holky, tu červenou čočku jste dělaly jako klasickou čočku pro nás? Nebo přimíchaly do nějaké zeleniny, aby jí na poprvé nedostal tolik? Chystám se na ni příští týden, tak beru každý nápad na přípravu. Díky 🙂

manika77
20. nov 2009

baby ak budete mat cas mohli by ste sem hodit dake recepty ale take z hlavy co mate 🙂 pre inspiraciu...a aj na tu sosovicu
cervenu a kde ju dostanem kupit??

saska.t
20. nov 2009

kocky cervena sosovica naozaj nenafukuje/nenadyma 😀 a je jedno ake mnozstvo na 1x dostane nemajte strach, pozor vari sa velmi rychlo za 10-15 min. hotovo je hned rozvarena na kasu 😉
mam 2 recepty ako ju robim

1, ako privarok necham ju varit v malom mnozstve vody, bobkovy list do mäkka a zahustim mliekom a celozrnnou mukou dorobim zemiaky a zltok /neviem preco som sa este neodhodlala dat cele vajicko 😅 / ak to ma aj na veceru, pridam trosku struhaneho syru a ma opät obmenu 😉
2, ako hustu polievku mala ju miluje dokonca naposledy jej ju zjedol moj muz straaasne dobra
nastruham 2-3 mrkvy necham povarit v mensom mnozstve vody, pridam kocku bujonu bez glutamatu alebo lyzicku vegety bez glutamatu, pridam 1 celu brokolicu rozobratu na ruzicky a 1 hrncek cervenej sosovice a varim vsetko do mäkka, vznikne husta polievka a este zahustim zasmazkou , dorobim pismenkove cestovinky je hotovo a mala nechcela nic ine jest (zdrave rychle chutne aj ked vabivo to najprv nevyzeralo 😅 )

saska.t
20. nov 2009

manika - sm zabudla dostanes ju kupit bud v tescu kde je ta organics vyziva , alebo v DM-ke 😉

kaleilah
20. nov 2009

Já jsem poprvé čočku dala do polívky, na zahuštění, jen tak dvě lžičky do klasický zeleninový,zavářky střídám, někdy zahustim, ovesnýma vlčkama, rýží, těstovinama, čočkou, krupicím,podle nálady, tyhle hustý polívky dělám jako rychlojídlo místo hlavního, když se mi nechce extra vyvařovat

Červenou čočku má Dan moc rád se šunkou, když byl mladší-tak do toho roka tak jsem to mixovala, uvařila jsem čočku normálně jen tak ve vodě, pak nakrájela šunku a jednou rychle mixla tyčovým mixerem, aby se promixovala šunka a čočka a do toho jen klasické máslo, hrozně to zjemní a já to miluju, hrozně ráda jsem to dojídala, teď si to dělám i jen tak když mě honí mlsná 😉

kaleilah
20. nov 2009

jo nevím jestli znáte všechny stránky www.varime-detem.cz ale já se na nixch onspiruju hodně, nějaký věci ještě nepoužíváme, ale jde hlavně o inspiraci 😉 když zadáte do hledání čočka, je tam hrozně moc receptů 🙂

manika77
20. nov 2009

dakujem baby ste zlate...

eliotka
21. nov 2009

Ty jo, tak já jsem z té čočky nadšená, tohle jsem našla:

Červená čočka obsahuje spoustu železa, selenu, fosforu, zinku a vitamínu B6. Díky vysokému obsahu železa a bílkovin je vhodná pro vegetariány, schopnost rovnoměrného uvolňování glukózy do krve zase ocení diabetici. Červená čočka je dobrým doplňkem dietní stravy už jen proto, že velmi rychle zasytí. Vysoký podíl vlákniny zároveň působí proti zácpě.

Protože je červená čočka jedinou luštěninou, která nenadýmá, mohou ji dokonce konzumovat i kojící matky, které mají nadýmavé potraviny zakázány. Zároveň je to první zdroj bílkoviny, který můžete dítěti nabídnout v době přikrmování, začít můžete už v 9. měsíci věku dítěte. Zpočátku ji zkuste přidávat do zeleninových kaší, poté lze čočku podávat samotnou.

Nejvíc s emi líbí, že nenadýmá. 😉

cupi
21. nov 2009

Díky moc za recepty. Už se nemůžu dočkat, až ji uvařím. 🙂
Kubík měl dneska poprvé trochu sladkého zelí, tak čekám, jestli nebude mít bolavé bříško.

kisska
21. nov 2009

cupi - ja som bola prekvapena, ked som malemu dala kapustovu polievku prvy krat, tak sa tvaril trochu nesvoj a dost prdkal... ale ked ju mal na druhy den znovu, tak uz bol uuuplne v pohode 😉 Vraj pomaha davat rascu/kmin do kapusty (drvenu/drceny) 😉

kaleilah
21. nov 2009

kissko, díky za inteligentní překlad 🙂 občas když pročítám sk recepty tak nevim co to je za suroviny 😅

shaula
21. nov 2009

Já jsem dneska vyzkoušela ten recept, co tu někdo dával před pár stránkami - zapečeného pangasia na pórku a rajčatech, k tomu vařené brambory - MŇAMKA !!! 😵

meleri
21. nov 2009

holky odkdy už nemixujete? malý má rok, ale nahoře ještě nemá pořádně vyklubané zuby, tak pořád mixuju..dělám pořád ty recepty jako dřív...

kisska
21. nov 2009

kaleilah - uz som vytrenovana 😉

shaula to by som si dala aj ja, nielen pre maleho 😉

kaleilah
21. nov 2009

shaula, je super, viď? plánuju zase na zítra 🙂 hlavně je to super rychlovka 🙂 🙂

luckka
21. nov 2009

Ahojte baby, prosim vas, viete mi pomoct s nejakymi receptami na obed pre 13mesacnu dcerku, som strasny antitalent na varenie a uz som z toho zufala .... nemam ziadne napady, stale jej robim dookola polievky a s druhym jedlom mam strasny problem, neviem co uvarit.... dakujem vam!!!!

sarianah
21. nov 2009
shaula
21. nov 2009

Kisska - však jsme to měli na oběd všichni, celá rodina 😀

Kaleilah - jo jo, rychlovka, bez práce a ještě moooc dobré, dík za tip 😉

mondour
21. nov 2009

ahojky pridam se k vam neva?

mondour
21. nov 2009

tak nic už tady nikdo neni dobrou

bereninka
22. nov 2009

Holky, jak je to s kysanými ml. výrobky? Kdy se mohou dávat a co třeba? Tím se myslí třeba zakysaná smetana??? 😕

kisska
22. nov 2009

berenika - tie su uplne najlepsie, mozu sa zacat davat od 9.-10. mesiaca. Aj ked nemyslim, ze zrovna kysla smotana (prilis tucna a tazko stravitelna, ale primiesana do varenia nevadi), ale vsetko ostatne - jogurty, acidka, kefiry, zakysanky... su skvelym mliecnym vyrobkom a myslim, ze jedina forma kravskeho mlieka, ktora nevadi ani jeho odporcom 😉

cupi
23. nov 2009

Kisska, diky, do toho zelí jsem drcený kmín dala. Dělám to tak i pro nás. 🙂 Mám radost, Kubík vůbec neměl problémy a moc mu to chutnalo.
Meleri, já mixovala jenom tu tvrdší zeleninu. Např. brambory stačí i pro půlroční děti jen rozmačkat vidličkou. Teď už mu dávám všechno na kousky. Měkké ovoce normálně celé do ruky. Zkus to pomaličku třeba na těch bramborách. Nebo třeba na brokolici, ta se krásně rozpadá. Neboj, zoubky mít nemusí, rozdrtí to dásničkama. 🙂

bereninka
23. nov 2009

HOlky, mohu zkusit lečo? Kdybych oloupala papriku a hodně jí rozvařila? Plus rajče, vejce, šunka... a s bramborem?
Nebo se papriky nesmějí?

Holky, ta acido mlíčka kupujete jaká? A kefíry? Fakt se můžou dávat? Není to jako mlíko?

saska.t
23. nov 2009

berenika no jasne vyskusaj aj papriky aj rajce uz mozu...
na zaciatku treba skusit nedochucovane acidka kefiry-klasicke biele a mozu sa davat su to kyslomliecne vyrobky ako jogurty 😉 neskor mozes aj ochutene 😀

bereninka
23. nov 2009

Tak super, saska, díky.

Holky, mám tady červené zelé, složení: zelí, cukr, kvasný vinný ocet, jedlá sůl, přírodní aroma, bez konzervačních látek a dochucovadel.

Nůžu dát malému? Co ten vinný ocet, nevadí?

saska.t
23. nov 2009

mozes - ocot je prirodny a je to zanedbatelne mnozstvo 😉