Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

eppik.m
4. júl 2009

libka: tak to klidně zkus, já myslela sóju jako luštěninu 😀 nebo sojové maso to fakt hodně nadýma, vím to protože jsem 7 let pracovala ve firmě kde jsme vyráběli sojové produkty !!! tofu a ten jogurt není 100% sojový a jsou tam i jiné přísady takže to bych zkusila ... my máme AE a alergii na arašídy (tím pádem na všechny oříšky ...) a v 15 m. jsem dala sojový jogurt a v poho, možná jsme se malinko osypali ... ale vy jste zdravý tak se toho nemusíš bát 😉

libka1
4. júl 2009

tak dnes bude sojovy jogurt na ranajky, uvidime... mala ma take pupienky na krku vzadu a okolo ustociek vposlednej dobe, ale myslim ze to budu potnicky a okolo pusy to ma zo slin... stale jej idu zuby, tak trochu slinta... uvidime co ten jogurt spravi s nami 😉

eppik.m
4. júl 2009

libka: my to máme taky ale i po celých zádičkách, včera si to na krku rozškrábal do krve, tak jsem mu to namazala fenistil gelem, dnes ráno jsem ho stihla zastavit a opět namazala a myslím že mu to pomáhá, je to z toho dusna, strašně se Michal potí, tak ho jednou denně sprchuji ve vlažné vodě a po bytě ho nechávám nahatýho, na ven mu oblékám kratásky na kšandy, které jsou široké, tím pádem nepřiléhají na telíčko a krásně se v nich větrá ... dej vědět jak vám chutnal 😉

mywiel
4. júl 2009

libka ja davam UM sojové mlieko, lebo som teraz prestala kojit, to mlieko je uz pre novoredencov.

kijonkova.k
4. júl 2009

Ahojky,

tak hlásím,že v pohodě pokračujeme v nekojení 😉 Myslím,že už to máme za sebou.Jen budu muset dnes odstříkat,včera jsem to nechala tak,ale není to ono 😉

Dneska jsem malé vařila rajskou omáčku z rajčátek,s hovězím a těstovinami,moc jí chutnala(taťkovi taky 😉 )Nám jen špagety.Malá bude mít i na zítra a pro nás chci udělat ty květákové placičky od eppik 🙂 Na večeři jsem malé uvařila kaši z pohankové krupice a snědla plný talíř,byla toho kupa,jsem čučela 😉 A taky ji asi zachutnal ten sunar,ráno vypila skoro celou 100,tak jsem ráda za to 😉

eppik.m
5. júl 2009

ahoj, tak já dnes dělala rybý pomazánku, Michal sfutroval celý rohlík, moc mu chutnala 😉 a ty ksichty co u toho házel radostí že má zase něco nového 😀
kijo: super 😵

mywiel
5. júl 2009

Ja som uvarila a rozmixovala malej sosovicu, isla sa za nou zabit, zjedla cely tanier... 😀

ygreen
5. júl 2009

ahoj, já mám pocit, že tofu by se v tomhle věku nemělo

maryshka
5. júl 2009

Holky...aby som nemusela rozmrazovat cele prso, pripadne kura, tak si kupim chladene kuracie prsia a naporcujem si ich na male kusy, tie zabalim kazde zvlast do folie alebo sacku a šup do mrazaku. Robi to vela maminiek a je to celkom sikovne. 😎

nadik
5. júl 2009

mywiel: ahoj, to jsi dělala obyč čočku nebo tu červenou? Nebyla po ní nafouklá? Já obyč čočku skoro nemůžu, jsem pak jako balón, tak se to i malé bojím dát a dělám jí jen tu červenou.

kijonkova.k
5. júl 2009

Ahoj,malá dnes dojídala rajskou od včera.Teď na večeři snědla zase tu kaši z pohankové krupice,dala jsem jí do toho čerstvou meruňku,tak mlaskala 😉 Zítra jí udělám květákovou polívku s vajíčkem zase na dva dny a nám konečně ty placičky.Dneska jsme byli v Brně pro koberec,tak jsem nevařila.Jo a ráno malá vypila celou 100 sunaru,už jí zachutnal 😉

janinininka
5. júl 2009

ahojky,
Kiju a jak že teda děláš tu kaši z pohankové krupice, zkusím to taky koupit 😉 z umělého mléka teda? a kolik tak toho a pak tam dáš cukr a posypeš kakaem, nebo bez? at vám to nekojení vychází 😉
a holky recept z pohanky kroupy bych potřebovala když už jsem to koupila, nemáte některá?

kijonkova.k
5. júl 2009

jani,dělám z kravského mlíka,UM pijeme 😉 Normálně uvařím jako klasickou dětskou krupičku,ono je to vlastně to samé,jen je to zdravější,bez lepku,lehce stravitelné.Granko nedávám,na to má času dost.Jen trošku přisladím nebo přidám přesnídávku nebo čerstvé ovoce. 😉

mywiel
6. júl 2009

nadik hnedu klasicku, nie nebola nafukana bastila o 106, v cocke je najviac zeleza, tak asi instinktivne vedela, ze to potrebuje co ja viem. 😉

mgurnak
6. júl 2009

ahojte, a musi sa este po roku papat 6x masko a raz zltok?

janinininka
6. júl 2009

kiju já se právě bojím z normoš mllíka, jde to ale udělat i z UM, ne?

kijonkova.k
6. júl 2009

jani,ale UM by se nemělo vařit,ne?A to musí vařit.A proč se bojíš,máte alergii?

kijonkova.k
6. júl 2009

mgurnak:už nemusíš dávat takhle.Maso stačí tak 3-4 x týdně,záleží na tobě,dává se více,tak stačí méně krát týdně 😉

janinininka
6. júl 2009

my oba s MM měli atopický ekzem takže ani mudr by to určo nedoporučila 😔

kijonkova.k
6. júl 2009

NO,pokud jí už normální jídla,tak to mlíko v kaši(navíc převařené) jí podle mě neublíží.Když jí nevadí jogurty atd,navíc UM(pokud není HA) taky obsahuje sušené mléko kravské 😉

janinininka
6. júl 2009

asi máš pravdu, já si ted našla kaši z jáhel, tak zkusím tu, díky!!

kijonkova.k
6. júl 2009

Já dělala kaši z jáhel a byl to humus 😲 Malá to nechtěla jíst,tak mám jáhly v pytlíku schované a zabírají místo ve špajzu 🙂

anke
6. júl 2009

ahoj, mam dotaz,kdo varite do zasoby ... kdyz to date do sklenicky prip. kelimku od jogurtu do mrazaku, jak dlouho se to potom da pouzit? dneska varim vyvar se zeleninou a je mi lito nechat zkazit zbytek, co maly nesni ... mi se s tim nechce primo zavarovat, ale nevim, jak dlouho to vydrzi v mrazaku v nejakem pouzitelnem stavu ...
normalne varim kazdy den cerstve jidlo, protoze mi to prijde pro mrne nejlepsi, ale nekdy fakt nestiham ... 😅

janinininka
6. júl 2009

já jsem na to teda zvědavá taky 😀 😝

petka80
6. júl 2009

Ahoj holky, tak jsme zpět z víkendu.

Kijo - super, tak jen tak dál 😵

Jani - ptala ses na tu bio kuchařku, já mám (no respektive měla, protože jsem ji někomu půjčila a už ji asi neuvidím...... 😠 ) biokuchařku od Hanky Zemanové a přijde mi dobrá. Je to dobrý hlavně jako inspirace, tipy na suroviny a tak, pak si to stejně musíš napasovat na svoje vaření. Nebo najdeš hodně receptů i na netu.
Jinak tu pohankovou kaši můžeš uvařit i ve vodě a pak před dokončením přidat UM. Stejně tak ovesnou, jáhlovou, rýžovou atd.

petka80
6. júl 2009

Jinak ty jáhly se dají přidat např. i do polívky, ze začátku třeba jen trošku.

kijonkova.k
6. júl 2009

Anke já mám skleničky v mrazáku klidně i měsíc a v pohodě 😉

nadik
6. júl 2009

anke: tak to nech malýmu na druhý den to je v pohodě. Já bych polívku nemrazila.

nadik
6. júl 2009

jinak typ na Jesličkovou polévku super obou nám moc chutila a bude ještě zítra, přikrájela jsem do ní i kuřecí a super.

janinininka
6. júl 2009

tak já polívky mrazím pro kačí a dobrý!! 🙂

peti díky za tip zkusím na tu kuchařku mrknout na net 😉 jáhly jsem dělala teda kaši a mě fakt chutnala kačí méně, ale pár lžiček snědla, je to pro ní nová chut, já to budu dělat pro nás aspon když jí to nebude šmakovat, mě to chutnalo..nechám jí ještě na ráno, tak uvidíme.