Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

rimmel
12. mar 2010

ano, osmazim cibulku, pridam masko (a pre maleho aj zeleninku ako mrkvu ci tekvicu) cerv.paprika trosku cier.korenia, zalejem, dusim, a potom pridam kyslu smotanu s troskou muky nech to je hustejsie. 😉

ined77
12. mar 2010

sherry 🙂 ...děkuju 🙂
uvařím pro nás a dám koštnout malému 😉 .

rimmel
12. mar 2010

baby ja som dnes citala v knizke co mamdoma, vola sa dieta, ze hriby az od 3roku!! 😖

ined77
12. mar 2010

rimmel 🙂 ...já zkusím jen tu omáčku,bez hřibů,ale nevím nevím...malý mi právě omáčky nechce,tak zkouším a vymýšlím čím bych se mu zavděčila 😅 .

rimmel
12. mar 2010

ined a omacky akoze k comu? k cestovinam? skus ten kuraci perkelt

alebo:

na oleji opraz cibulku, pridaj nakrajanu tekvicu a baklazan(to zelene tenke neviemci to spravne hovorim) a uvar, potom sced, zmixuj do hladka a polej touto omackou cestoviny, na vrch syr. tiez pridaj oregano ci majoranku co tej "omacky"

alebo sprav rajcinovu nejaku omacku ..ci to tiez nelubi?
s rajcinovou omackou je dobra skorica, mleta! 😉

eviska83
12. mar 2010

ahojte
cerpam insiracie 😀 perkelt aj nasim velmi chuti - oni obaja zboznuju cestovinky 😵
rimmel-ahoj- 🙂 no asi si myslela por - leeks? lebo baklazan - aubergine je fialovy 😵

rimmel
12. mar 2010

ahoj eviska

http://www.growingcommunities.org/images/courge...

toto 😉

cukina tusim ci ne? ja tie slo. nazvy neviem pomooc 😀

eviska83
12. mar 2010

rimmel- tak to je cukina 😀 😀 - mne robi problem jedine green cabbage- stale neviem co to je - zeby kel kapusta? 😕

rimmel
12. mar 2010

hej kel! 😀

baba77
12. mar 2010

ahojte kto my poradi 15mesiacov ma mala ahnacku ako hrom bez tepoloty a nie zelene,aj naladu ma .....coby to zastavilo

jankapiknova
12. mar 2010

veru perkelt aj našmu chuti ale čierne korenie som uz uplne odstranila,malemu som ho nikdy nedala a aj y sme si zvykli.

manika77
12. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

skusk tu natu hnacku snad sa daco docitas 😉

baba77
12. mar 2010

manika77 diky dost som sa dopcita,dufam skusim rizovy vyvar,dakujem ti......dobru noc

mikulka
16. mar 2010

Holky, dělaly jste již některá cizrnu? jak jste ji dělaly? A nadýmá hodně?

nisa21
16. mar 2010

tak som si to musela najprv hodit do googla, aby som zistila, ze cizrna je po nasom cicer ... zatial som nerobila, ale chystam sa nasadit na jar u nasich do zahrady. Takze musim aj ja popozerat nejake receptiky

boobinka
16. mar 2010

maminky... jsem tak hrozna jak rika moje matka, ze odmitam svemu diteti davat salam, parek, maso z vypeku-uplne mastne, radne ocukrovane povidlove buchty, cokolady, pastiky...? Zda se mi to proste nezdrave a kor pro ani ne dvoulete dite. Zatim bydlim u rodicu, takze kazdy den dostava za mymi zady nejaky prohresek. Kdyz jsem se ji snazila vysvetlit jak ho chci stravovat, tak mi odvetila, ze maly je chudak ze mu nedopreji. Nechci zit biopotravinami, ale misto pitomych sladkosti davat jogurty, ovoce. Az bude vetsi, tak si sladkosti bude kupovat ze sveho prasatka kde bude dostavat penizky jen za odmenu ci "pomoc v domacnosti". ale to je jen ke sladkostem. Ale jak ji mam vysvetlit, ze gulas s klobasou, vepro knedlo, langose fakt nee... ?

rimmel
16. mar 2010

co je zle na vepro knedlo? 😉 ale ne, nuz jednoducho ju ignoruj! kazdy komentar, proste nato nesmies absolutne nic povedat a tvarit sa ze si nic nepocula! uvidis bude to fungovat a ak nie, nuz odstahovanie je tiez riesenie 😵

mikulka
16. mar 2010

boobinka: děláš to moc dobře. Naši rodiče to moc nepochopí, sami znají jen českou kuchyni, ale to proto, že za komančů neměli výběr potravin jako my dneska. 😉

Uzeniny, paštiny, to vše je pro děti nevhodné aspoň do 3 let.

Vepřo knedlo zelo je ale v pohodě, samozřejmě je třeba vybrat libové maso, napš. vepřovou kýtu.

Z té cizrny zkusím udělat polévku - se zeleninou a přidám malinko smetany. Dočetla jsem se, že dětem by se měla oloupat, tak to asi bude docela práce. Ale zase je tam hodně železa a vápníků, a o to mi jde. 😉

berenika39
19. mar 2010

booobinka, vydrž, je to jen a jen tvoje věc, nikod nemá právo ti do toho kecat, tak jednoznačně řekni, co jo a co ne a vyžaduj, aby to respektovali. ty jsi za zdraví prcka zodpovědná, ne oni. stojí to i za menší konflikt, pokud to nepochopí......

vinifera
19. mar 2010

boobinka dokonca aj môj otec čo je inak schopný vycucnúť ten bordel čo je vnútri kosti (fakt ma teraz nenapadá ako sa to volá) a pojesť mastné mäso a dať si zemiaky s kyškou a zaliať to pivom odmieta jesť párky - lebo sám hovorí že je tam veeeľa bordelu. A to už má 60 rokov a chápe to.
Inak som doma bola tiež za stráášne zlú mater. Že nesolíme nekoreníme a papáme tak kura, zemiaky, ryžu a ešte pár vecí ktoré nie sú alergény. Malý ma odvtedy ako sme zaviedli príkrmy ekzém. Tak som dupľované dávala bacha na stravu. A vadila sa s mojou mamou a mojím drahým že nesmie xxx vecí ktoré by mu oni dopriali. A teda že sme sa vadili dosť. A aby mi nestačilo tak ešte drahý stál na strane mojej matky. A moja máti a toto a hanto ste jedli a ste tu. Až nastal okamih keď sa malému ekzém infikoval a vyzerá napriek všetkej snahe ako reklama na týrané dieťa. A vtedy uznali že mám asi fakt pravdu s tým jedením. A už sa ma pýtajú absolut na všetko čo mu chcú dať. A už si nedovolia dávať mu poza môj chrbát.
Takže niekedy sa fakt musí niečo stať aby sa ľudia zbadali. Nič také Vám samozrejme neprajem. Len dúfam že to čím skôr pochopia.

shaula
20. mar 2010

Vinifero, tak to je super, že to konečně pochopili a uznali. Akorát je škoda, že to muselo být za takovou cenu ☹ 😢 Tak ať se to hlavně Tomáškovi brzo spraví! 😉

vikula
20. mar 2010

Ahojky maminky mohu poprosit nějaké receptíky na pomazánky.Aby je mohl můj 13měsíční syn.Moc děkuji
Přijde mi,že mu dávám jen lučinu a to už také moc nemusí 😒

rimmel
20. mar 2010

ja som spravila sardinkovu 😅 a velmi chutila - sardinky v rajc.omacke plus plus maslo, ak chcces troska horcice ....hotovo, plus petrzlen...

alebo maslo+nastruhana mrkva

maslo+nastruhana mrkva+nastr.syr? 😀

avodadova-roztlacene avokado.

vinifera
20. mar 2010

Ryby by som teda isto nedávala.

rimmel
20. mar 2010

my nemame problemy s alergiami a v podstate so ziadnym inym jedlom preto som dala 😉 niekto horovi ze ryby sa mozu po roku, niekto (hlavne ak maju ekzemy a pod) az od 3 rokov.

ryba je velmi zdrava a osobne nevidim dovod ju teraz vynechavat zo stravy 🙂

vinifera
20. mar 2010

Tak ja osobne som čítala viacero článkov že sú vhodné až po 3 ťom roku života.

jankapiknova
20. mar 2010

Po roku podla mna sa mozu papat ryby. Su zdrave a určite neuškodia. To je moj nazor 😉

mirri
20. mar 2010

No tak rybu urcite aspon jednou do tydne,zacina se sladkovodnimi,morske pozdeji.Me maly ji i morske rybky,nejradeji ma krevety. 😉
Tady doporucuji ryby uz od toho 10 mesice.Ja zacala davat od roku a maly je ma z masa nejradsi...
Pokud neni problem s alergiemi....a jsou zdrave!!....

vinifera
21. mar 2010

Tak je pravda že sa skôr zaoberám výživou pre dieťa s nábehom na alergie nakoľko máme ekzém☹ Ale keď už tak by som dávala ako píše mirri najskôr sladkovodné 🙂

vikula
21. mar 2010

Rimmel děkuji za receptíky🙂