Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

radka.m.
12. jan 2009

power-koukni na složení,jestli tam není moc éček a konzervantů,tak já bych ho dala a až by jste ho zkonzumovali,tak bych koupila zase ten,co jsi kupovala před tím.myslím,že spíš píšou od tří let kvůli cukru,ale raději koukni na to složení.

power700
12. jan 2009

radka, je to čaj Apotheke, obsahuje jen ovoce a kyselinu citronovou, tak to by snad mohla?

radka.m.
12. jan 2009

tak to by nejspíš mohla,já bych ho prckovi dala,myslím,že nemusíš mít obavy 🙂

sirinka
12. jan 2009

a prinajhorsom ho vypi ty a kup jej detsky... 😉

jaku
12. jan 2009

Tak s jídelníčkem jsme na tom tak nějak stejně jako ostatní. Je fakt, že občas jí naše jídlo, i když vlastně spíš my jíme jeho 😀 . V praxi to znamená - teda zatím jen polívky- že vařím př. pórkovou polévku, dám bio bujón, zahušťuju bramborami, krupičkou nebo jen zapráším moukou, skoro nesolím a na talíři dochucujeme my....Ale většinou do těchto polívek třeba typu rajská (vařím z krájených rajčat v krabičce) dávám ke konci smetanu a povařím, to už by snad nemělo vadit ne?
Taky na mě občas padají takové myšlenky (hlavně po dotazech babiček...), kdy už mu konečně dám normální jídlo -náš domácí jídelníček neobsahuje skoro smažené, vepřové jen občas, solím taky málo spíš dochucuju bylinkama- takže vlastně nic nezdravého, ale on mě ten náš prcek pořád připadá jako miminko. Nebo je to možná spíš tím, že nechci, aby to tak rychle uteklo... Nevíte jaké bylinky už můžou? U nás hodně používám italské bylinky a čerstvou bazalku-tu už můžou?Nejsme nikdo na nic alergičtí, naštěstí.
power, já si myslím, že výrobce se chrání u jahod. čaje právě před alergií z jahod, i když jsou i jahod. přesnídávky pro mimi, ale spíš je to prostě jištění se ze strany výrobce. trochu bych malé občas dala - třeba holky půl napůl hrníček spolu. 😉

sirinka
12. jan 2009

jaku pouzivam pazitku, kopor, petrzlenovu vnat, bazalku, oregano, niekedy nahradim cesnak granulovanym, libecek...

my a zase stravujeme vselijako aj nezdravo, takze neriesim a stale pre klarku varim jej vlastne jedlo. masko a vyvar mam predvarene a mrazene a k tomu supnem zeleninku, viac ako pol hodky mi to nezaberie. polievky varim spolocne s tym, ze my s mm si prisolime a okorenime na tanieri.

power700
12. jan 2009

radka.m.-díky za radu, taky si myslím,že to nevadí. 😉
sirinka-přesně to jsem udělala, když jsme dnes přišly z procházky a zjistila jsem to-uvařila jsem si ho pro sebe. 😝

petka80
13. jan 2009

Ahoj holky, zdravím vás.
Chtěla jsem se zeptat Radky, jak dělá tu krupicovou kaši. Z UM nebo obyč mléka? A čím to ochucuješ?
Mojí malé kaše moc nejedou, tak bych to ráda zkusila. Díky!

radka.m.
13. jan 2009

petko-uvařím krupičku ve vodě a pak dosypu um.krupičku asi hodinku předem nechám namočenou,aby byla jemnější.jinak to pak dochutím akorát kouskem másla a skořicí s trochou cukru. 🙂

lenkazdenek
13. jan 2009

holky já mám tip na super jkrupičku,dělíám ji ted už z Km,ale rozmixuju do toho banán a osladím troškou fruktozy a výborný,malá i manžel to zbožňujou 😉

radka.m.
13. jan 2009

lenkazdenek-já dělám něco podobnýho,um rozmixuji s 2 banány a do toho ještě namixuji bud piškoty,nebo dětské sušenky,taky to u nás chutná celé rodině 😝

monkap
13. jan 2009

od kedy mozu deticky med?? dala som drobcovi trosku na oblatky na vianoce, aj dnes som mu urobila kasu z ovsennych vlociek a osladila medom - velmi chutila ... ale kedze ja som alergik, neviem ci uz mozem davat med???

sirinka
13. jan 2009

monkap ja este nedavam. na vianoce oblizla aj nasa, ale med je velky alergen, ak mate v rodine predispozicie, ja by som to kludne nechala az od troch rokov.

amalka007
13. jan 2009

ahojky,chtela jsem se poradit,od kdy davate sunku? A jakou? Ja si zkusila ted koupit detskou a neprijde mi, ze by byla nejak vyrazne min slana nez bezna sunka. Diky za radu.

lenkazdenek
13. jan 2009

já četla že med je pro dítě stravitelný po 13 měsíci.

radka.m.
13. jan 2009

amalka-já kupuji pravou šunku od kosti,je sice výrazně dražší-kolem 30kč za 10dkg,ale četla jsem,že to má už dočinění něco se šunkou.

radka.m.
13. jan 2009

jinak se doporučuje,že včelí med se už po roce může dávat.

amalka007
13. jan 2009

Diky, a co si myslite o drubezi sunce?

radka.m.
13. jan 2009

amalka.drůbeží šunka se taky může,ale stačí jednou týdně,je to přeci jenom uzenina.jinak pokud jde o to,že je slaná,tak tomu se pak už nedá vyhnout,sůl je i v pečivu,no prostě všude.

susika
13. jan 2009

ahojte maminy. zaujímalo by ma, ked dávate deťom mäso, kolko?moja myslím, že ho spapá dosť. dávam jej normálne obed a na večer to, čo mala na obed alebo niečo obmením, ale to mäsko k zemiakom alebo ryži má aj na obed aj večer.či to nie je záťaž na tak malý organizmus.na obed toho je asi tak za 2-3 PL lyžice a večer trochu menej.
a neviete niečo o škorici?oblubila si jablkovo-škoricový čaj.iný ovocný mi pije len tak tak.a jablkový kompot.do neho tiež dám štipku škorice alebo škoricového cukru...nenašla som nič o alergiách...
k tej šunke. ja ju občas malej tiež dám,a le až po chlebe, lebo inak mi vyje iba šunkua chlieb nechá.ale fakt je, že to neje každý den,a lebo ked aj viac dní po sebe, tak napríklad ako teraz, už ju nejedla asi týždne.no ale ju kupujeme od jedneho pána domácu, takže vieme, čo v nej všetko je..

lenkazdenek
13. jan 2009

já kupuju kuřecí šunku sportovec nebo tak nják

radka.m.
13. jan 2009

susika-já myslím,že toho masa nemáte moc,když píšeš pár lžic.samozřejmě,že by to mělo být maso libové,jinak při zavádění masa by se mělo jako poslední zavádět vepřové,protože obsahuje nejvíce alergenů,ale to už pro vás neplatí,už jste dost velký,takže zavádění masa máte už za sebou.jinak k té skořici,pokud na něí nemáte alergickou reakci,tak nevidím důvod,proč by jste ji nemohli.ono po tom roce už jde spíš o to,co se týče alergenů,že to člověk musí vyzkoušet a když není žádná alergická reakce,tak se to m ůže normálně konzumovat. 🙂

jaku
13. jan 2009

No tak se šunkou to je u nás vyřešené - taky jsem zkoušela tu od kosti i tu dětskou, ale nějak jsem neuspěla, takže u nás se nedává a nějak to nevadí 😉 .
Radka.m dnes jsem dala k odpol. svačince lipánek se strouhanou broskví a do malého to zapadlo jedna báseň, takže dík za tip 😉 .
susika, dobrý dotaz - já si maso uvařím předem a zamražuji v ledovačík z Ikei, dávám tak 2 kostky, dávám to takhle už snad od 8.m, tak nevím zda to není málo nebo moc. U nás je maso skoro každý den, někdy teda dám jen tu jednu kostku, tak 1-2xt bez masa. Taky mě zajímají názory ostatních.
Skořice se může, obsahuje ji i snídaňová Sunarka, ale s tím čajem bych to asi nepřeháněla, nejsou přímo určené pro děti takže litry bych nedávala, max hrníček denně.

petka80
13. jan 2009

holky, díky za tipy na tu krupičku, asi to taky zkusím.
Já mám doma asi 5 krabic různých instantních kaší, ale malá už je nechce. No ani se jí moc nedivím. Teď dávám instantní ze zdravé výživy kukuřično-pohankovou, dělám ji do um a pak ještě vmíchám přesnídávku, to sice sní, ale nadšená z toho není. Tak jsem zvědavá, co řekne na klasickou krupicovou.

radka.m.
13. jan 2009

holky,tak do roka by mělo být toho masa asi 30g na den,po roce asi 40g na den,v poměru-maso-příloha-zelenina by mělo být asi 30g m asa,80g přílohy a 100-150g zeleniny.myslím,že není nutné to pokaždé vážit,stačí jednou a pak už od oka,když chcete mít jistotu.

petka80
13. jan 2009

Jinak já šunku ještě nedávám, akorát jednou jsem jí dala ochutnat od sebe, můj názor je, že na to je času dost. Ale dávat se už samozřejmě může, souhlasila bych s radkou, kvalitní od kosti. "Dětská" šunka je podle mě teda pěkná blbost, stejně tak jako "dětský" tavený sýr 😠

Maso dávám tak jednou za dva dny, většinou ze skleničky, nebo třeba má jednu skleničku na dva dny a do toho jí ještě dovařím zeleninu.

susika
13. jan 2009

super🙂 ďakujem za odpovede.
jaku, tiež si to zmrazujem, ale už nedávam do kociek, tiež som to tak robila a 2 kocky bolo tak akurát.teraz ho len tak v sáčku dám zamraziť a odoberám.
toho čaju ona moc nevypije, som rada, ak sa zmestíme do pol litra za celý den. detské ovocné mi moc nechce a tiež sa mi dosť rýchlo pokazia.ale nepije ho stále. má rada aj bylinkové, mätový + medovka alebo len vyvarený fenikel s mätou koli chuti....

jandalinka
13. jan 2009

tak teď jsem na rozpacích 😒 .Mě mudr.říkala na roční prohlídce,že jediné čeho se vyvarovat jsou uzeniny a co se týče šunky ať jakékoliv,tak vůbec nezkoušet a počkat až kolem 3.roku,hm,tak každá mudr.říká opravdu něco jiného...... 😕

radka.m.
13. jan 2009

jandalinka-samozřejmě,že šunka patří mezi uzeniny,ale pokud budeš chtít zpestřit jídelníček a jednou týdně dáš šunku na chleba,tak se může.ale je leoší koupit fakt tu od kosti i když je znatelně dražší.

miaa.r
13. jan 2009

Ahoj,jen se chci zeptat jestli dáváte máslo a jakou značku?..Moc děkuji..