Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

coriven
27. apr 2009

Ahojky,
holky a co vajíčko - už se po roku může dávat celé?
a třeba maková buchta, dáváte? 😅 budu vás muset navštěvovat, časteji, abych pochytila nějaké dobré rady 😉

caira
27. apr 2009

coriven: vajicko davam uz docela dlouho, teda spis ho vzdycky flaknu do polevky nebo tak, samothe ho jeste nejedla, ale chystam se zkusit michane vajicko nebo treba chleba ve vajicku..jestli to teda bude vubec jist... 😅

U nas je dneska k obedu zbytek te polevky ze vcera, alespon se nemusim s nicim varit, k veceri dostane bolonske spagety, mam par porci v mrazaku, tak ji k tomu pak udelam jen testoviny.

Jdeme ted za chvili s malou k doktorovi, ma nejakou vyrazku a ja si nejsem jista co to je, myslela jsem, ze to ma treba z tepla, ale cely vikend tu lezla okolo fakt jen v bodycku s kr. rukavem a lehkych teplackach takze prehrata bych nemohla, tak me napada bud alergie na neco a nebo uz nevim..a jelikoz letime ve ctvrtek do CR tak to chci mit radeji omrknute aby to nebylo neco horsiho....

koule
27. apr 2009

Ahoj holky,
mám na vás dotaz....máme mírnou alergii na BKM, máme mléko nutrilon peptiII, ale je tak strašně hořké, že mi ho malá nechtěla vypít ani oslazené ani když jsme do toho přimíchala ovoce. ZKusila jsme jí do toho dát granko a to mi vypila, jen ještě, je to jediný mléčné výrobek který můžeme, ani sójový věci nesmí...tak mě zajímá váš názor na granko, nevim už jak jinak bych do ní tu dávku dostala. Zkoušela už některá z vás? Nebo to nemám raději dávat.
díky Monika

petka80
27. apr 2009

cairo, tak snad to bude o.k. 😉

Já vajíčko taky dávám celé už dávno. Ale spíš ho zavařím do polívky, samotné jsem ještě nedávala. S těma míchanýma vajíčkama bych byla opatrná. Přeci jen to není úplně dokonale tepelně upravené, tak se bojím salmonely a takových věcí.

Jinak já na stravu docela dbám, ale už neřeším, co kde ochutná, když jí někdo dá kousnout makové buchty nebo něčeho takového, tak mi to je fuk, ale když jsme spolu samy (což je většinou), tak takové věci nedávám. Přijde mi to zbytečné a nechci ji na to moc zvykat. Když jí chutná zelenina, ovoce, jogurty, chleba, sýry, tak dávám to a jsem za to ráda 🙂

jandalinka
27. apr 2009

My máme vaječnou omeletku nebo míchaná vajíčka moc rádi 😝 .Samozřejmě,že je dělám tak jednou za měsíc na snídani,pořádně povařím na pánviče,tak proč ne! 🙂 Poté snídani pak ani nesvačíme,poněvaž vajíčka jsou opravdu sytá,pak až obědváme.
Jinak jsem zjistila po dnešku,že malá moooc má ráda bramborovou kaši.Měli jsme ji minule už asi 3x,ale dnes vidím,jak jí baští a můžu si dávat i sama do pusinky a nikde napadá a neteče jíidlo 😅 .K tomu jsem upekla kuřátko a baštila,tak že samým nadlábnutím usínala u stolu 😉

jandalinka
27. apr 2009

petka80:já také moc stravu neřeším,hlavně u babiček,poněvaž jsem se jich vždy ptala,co tam mají za koření v jídle,co jí budou dávat,a že to bych ji nedala a nedávala,no po roce jsem to začala vzdávat a říkala si,že už ji nebudu "omezovat"v některých jídlech,kde je třeba trochu česneku,pepře,kde si myslím,že je to pro ni trošku syté či nevhodné.Když je to jednou za čas,tak proč ne. 😉 Jinak přes týden jí vařím jen já,tak to mám pod kontrolou a o víkendu babičky,tak ať si holka dá něco zase jiného chuťového 😝 😉

petka80
27. apr 2009

jandalinko, nechci nijak strašit, to je prostě můj pocit..... No ale radši povařit spíš víc než míň..... 😔

Kuřátko taky máme rády, ale radši samotný brambor než kaše...... 😅 Holky, to je úleva, když můžou jíst dospělácký jídla, co....? Teda já si to fakt užívám.....

kim
27. apr 2009

Ahojky

Cori, také už dávám vajíčko celé, také spíš jako zavářku do polívek, míchanici teda neriskuji, pže malý se hodně nadýmá 😅 takže dělám br.kaši a do toho vajíčko na tvrdo nastrouhám,Buchty dávám taky i makové nebo loupák, který je mákem posypaný, žádná reakce nebyla, jen teda je pak mák ve stejné formě jako na rohlíku i v plence 😀

Koule, tak s grankem neporadím!!!To fakt nevím, jestli se může dávat, ale asi když to nebude každý den, tak jo 😨

Petka, taky si to užívám 😵 je to balada než ty skleničky nebo furt jen mlíko 😉

jandalinka
27. apr 2009

petka80:však já napsala,že povařím pořádně,takže víc 😅 .Nebo jsi myslela,že raději méně povařit,ať nejsou tak sytá?! 😖
Já si to teda také užívám,že malá jí dospělácký jídla a nemusí pořád vymýšlet,co jí uvařit zvlášť 😉

mratik
27. apr 2009

Ahojda holky, jsem ráda, že jsem vás našla. Mám doma dva 13 měsíční prcky a neustále dumám co vařit. Koukám, že už jim dáváte normální jídlo, pořád jsem měla strach, všechno jsem vařila nebo dusila, dělala na páře...prostě bez chuti a bez zápachu, divím se, že mi to jedli 😒 Tak si myslím, že u vás najdu inspiraci a ti moji zlatíčka budou trochu spokojenější a mamina taky 😉
Chci se jen zeptat, jak to děláte s večeří, já teda neustále dělám kaše, to abych je zaplácla, mám strach aby neměli do rána hlad, co vy, děláte normální jídla nebo máte nějakou vychytávku? 😉

petka80
27. apr 2009

jandalinka, jo jo, jasně, víc povařit, promiň......

mratik, jak kdo, když ti jedí kaše, tak je dávej, to je asi nejlepší, máš jistotu, že nebudou mít hlad. U nás kaše teď moc nejedou, tak dávám jogurt. Někdo dává pečivo, někdo podobné jídlo jako na oběd..... 😉

aweq
27. apr 2009

Naše malá kašičky už taky nechce a tak pořád řeším, co jí dát k večeři. Zatím jsem to řešila pečivem s marmeládou, sýrem atp.

Jaký jogurt dáváte dětem 12+ ???? Já zatím dávám bílý jogurt spolu s půlkou nějaké přesnídávky, ale říkám si, že by už klidně mohla i "klasické" jogurtíky.

janinininka
27. apr 2009

holky my normoš solíme, teda s mírou,dáváme bylinky, pěstuju si v truhlíku a malý to i víc chutná jak to voní, dáváme do brambůrek, polívčičky..vajíčko máme celé už, ale míchaný vejce bych ještě nedávala, to bych se bála 😕 jinak koláček moc nechce, kousek buchty někdy, loupák taky ne, akorát rohlíček..

kim
27. apr 2009

Mratiku, my máme v 18hod zbytek od oběda, tak půlku, co bylo k obědu a tak v 19:15 ještě řídkou kaši do flašky cca 230ml, do rána stejnak nevydrží, mlíko máme pravidelně mezi 04-05 😀 😀 když zlobí zuby tak klidně i v 03 😢

janinininka
27. apr 2009

my máme k večeři někdy kaší, ale je pravda, že poslední dobou už moc nechce teda, nebo polívčičku, nebo zbytek od oběda, nebo chlebíček s něčím to taky docela často a jogurty dáváme hodně Activii, asi 2x už Dobrou mámu, smetánek občas, nebo tvaroháček, to jí moc chutná 😉 mlíčko vypije akorát v noci když se vzbudí jinak nee, a řeším to právě kašičkama aby trochu mlíka měla nebo jogurtama, sýrama to jí naštěstí chutná 😵

ygreen
27. apr 2009

mě malej kaši na noc taky odmítá, tak dávám buď jogurt s ovocnou přesnídávkou, nebo žervé s banánem a vločkami, nebo těstoviny s rajskou 🙂

caira
27. apr 2009

cau holky, tak jsme zpatky, mala je po o. a chrupci tak si davam kafe a cucim na Gilmorky 🙂

Tak doktor nam potvrdil, ze je to mirny ekzem, asi bude mit pylove alergie po me a pry to bude nejspis z toho, tak jsme dostali nejake uklidnujici telove mleko, kterym ji mam mazat tak 150x denne a uvidime 😉

Martik, kase nedavam vubec, prislo mi to jako beton na zaludek a mala se pak celou noc kroutila, ted ma vetsinou klasickou veceri, treba testoviny s omackou, nebo ryzi s necim atd, ale zadnou zeleninu co nadyma..takze spis omacky a ryzi nebo testoviny. dneska bud mit bolonskou omacku s mletym masem a testoviny

Co se jogurtu tyce tak mi kupujeme detske plnotucne. Musite mi poradit jake jogurty mam davat az pojedeme ted do CR, vubec nevim co je tam vhodneho pro deti???? TAkze prosim prosim dejte tipy jake jogurty a kde se daji sehnat.

sisstin
27. apr 2009

tak dneska Tygr překvapil...k obědu snědl 250g 😲 Bolonských špaget..to už se teda dlouho nestalo 😅 😅 ale zítra bude mít domácí rýžovou polívku..tak jsem zvědaf 😝

ygreen
27. apr 2009

siss: a papá sám? přemejšlim, kdy tak píďu začít týrat lžící 😀

sisstin
27. apr 2009

jinak, když se bavíte o večeři..tak já dávám většinou kaši..tu by mohl jíst po kilech 😝 nebo ochucený tvaroh 200g nebo Sunárek na dobrou noc..ale ten mu teda v poslední době už moc nejed 😝

sisstin
27. apr 2009

ygree: no to už jsem tu psala myslim někoho..že kdyby bylo na něm, tak by nejedl..takže o samostatném jezení si můžu nechat zdát 😝 u nás je úspěch, že má snahu držet si rohlík a žužlat mikroskopický kousky 😝

jandalinka
27. apr 2009

ygreen:tvůj malý má ještě čas si myslím držet lžičku a krmit se,neboj taky se dočkáš 🙂
Naše malá se pokouší sama a má velkou radost,když jí zatleskám a povede se jí to.Jen polévku nezvládá a pak se převlékáme do čistýho a suchýho 😀

ygreen
27. apr 2009

sis: tak to jo. To si tedy taky užíváš 😒 to náš mladej si už někdy od 7 měsíců vezme misku kukuřičnejch křupek, vyklopí si jí v ohrádce a stereo obouma rukama si je cpe celý do pusy 😀 zato teď je pořád nějakej unavenej a tak se u jídla mudlá a matlá ho všude, fluše ho, apod 😒 😝 a večerní kaše mi fluše ihned 😝 zato jogurt by sežral 😉

sisstin
27. apr 2009

ježiš..já píšu jak trotl, chybějící písmenka si doplnte 😅

petka80
27. apr 2009

ygreen, zkus mu tu lžičku dát a uvidíš. U nás teda snaha o samostatné krmení je, jde jí to i pěkně, ale sama si vezme tak 5 lžiček a já mezitím dávám ten zbytek. Sama by se ještě rozhodně nenajedla.....

Siss, jaký tvaroh to dáváš? To bych taky někdy zkusila ke sváče.

aweq, cairo, k těm jogurtům. Dávám bílý (Choceňský, Jihočeský, Holandia, Activia) + ovoce, přesnídávka. A teď asi 3 týdny dávám k večeři ochucenýho Floriána. Moc jí chutná.

ygreen
27. apr 2009

já dávám bílou activii, holandii a nebo batolecí HAMI

sisstin
27. apr 2009

petka: no já dávám od Vianu nebo od Madety...ale jsou ochucený, ta to nevim, jestli to některé dáváte..já dávám ochutený jogurty už docela dlouho..samotný bílý nebo s přesnídávkou moc nejedl. 😕 ..z jogurtů Vian nebo Florian( jahoda, merunka, borůvka, lesní směs)..nebo ty jogurty, co má Hami nebo Nestle 😉

sisstin
27. apr 2009

nejdřív sjem teda měla snahu dávat Holandii..ale ta mu teda fakt nejela 😕 je až moc hustá... 😕 Activii by asi i jedl...ale u ní jsem slyšela to, že jsou v tom jenom projímadla a tak..ale zas některý doktoři ji doporučujou..takže nevim..ale nedávám ji, bo to balení je malé 😕

sisstin
27. apr 2009

ježiš..já mám snad nějakou dysfunkci, mi vůbec nejde psát.. 🙄

petka80
27. apr 2009

jo jo, ochucený už právě dávám, tak bych dala klidně i ten tvaroh. Tak to se po nich mrknu. Madetu znám, Vian jsem v životě neslyšela...... 😕