Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kinsli
5. máj 2009

Jo tak to už vím o co jde 😅, jen nechápu když jsou na předpis tak proč jsem ho nedostala 😅
Nebo možná nás budou zvát. Mě na výběr nikdo zatím nedal, ale volila bych priorix, ten extra určitě ne, proti neštovicím očkovat nechci, chci aby si je pokud možno prodělala v dětství.

sisstin
5. máj 2009

kinsli: no mně taky na výběr Dr. nedala..takže se musíš zajímat sama 😉

kinsli
5. máj 2009

sisstin: Jasný, před námi půjde na očkování Lenkabu, ( máme stejnou dr. ) tak budu mít předem info od ní 😀 😀

sisstin
5. máj 2009

kinsli: nemít net, tak já od naší Dr. nevim prostě vůbec nic 🙄

petka80
5. máj 2009

siss, to je fakt, já nechodit na net, tak jsem nepopsaný list 😀 No ale někdy by to zas bylo lepší, člověk by věci asi tak moc neřešil........ 😖

kinsli
5. máj 2009

sisstin: My máme fakt dobrou dr. Tedy zatím jsem max spokojená. Je na ní vidět, že to nebere jen jako práci, k těm dětem má fakt krásný vztah. I když naší Káťe je to upr... 😅 my jakmile vlezeme do ordinace tak je hysterický řev 😅, ale to začala až tak od cca 8 měsíce, jinak když byla mimino tak se tlemila i u očkování 😀

kinsli
5. máj 2009

Ahojky holky, tak jsem se dnes fakt překonala 😀 😀

Dělala jsem teď svíčkovou, nepamatovala jsem si recept, tak jsem to střelila a výsledek Kačence chutná a to je hlavní 😀 😀 😀

Dala jsem 350g zeleniny, 2 bobkové listy, 3 kuličky nového koření, do vody + maso to uvařila v papiňáku, scedila rozmixovala s cca 200g bílého jogurtu a rozředila vývarem 😉

pak jsem hned hrnec umyla a udělala přesnídávku jablka + banán 😉

kijonkova.k
5. máj 2009

kinsli,hlavně,že chutnalo 🙂 Já ji budu dělat malé zítra 😉 A taky medovník pro manžela,má v pátek narozeniny 😉

A jak děláš přesnídávku?Teda spíš mě zajímá,jak to zavařuješ? 🙂

kinsli
5. máj 2009

kijonkova.k: nezavařuji, dělám na 3 dny 😉 normálně uvařím rozmixuji a hodím do ledničky 😉

kinsli
5. máj 2009

Já mám narozky 22 😀 😀

eppik.m
5. máj 2009
eppik.m
5. máj 2009
kijonkova.k
5. máj 2009

kinsli,chceš taky něco upéct? 😀 😀 😀

Já myslela,že zavařuješ,to mě nikdy nenapadlo udělat to takhle 😉

eppik.m
5. máj 2009

ahoj, ptala jsem se po ovocných kompotech, našla jsem docela dobré recepty, takže je hážu sem a hned zítra i vyskouším 😉
(ten cukr bych volila asi hnědý, nebo bych dala určitě menší množstvý než se tady píše, ale tak peču i normálně pro dospěláky protože nesnáším přeslazená jídla, ale každý at si to udělá podle sebe )😉

dětská pochoutka
Potřebujeme:
3 kg jablek, 3/4 l vody, 2 balíčky pudinkového prášku s vanilkovou příchutí, 250 g pískového cukru, 2 balíčky vanilinového cukru

Jak na to:
Oloupaná, jádřinců zbavená a nahrubo nastrouhaná jablka zalijeme 1/2 l vody a podusíme doměkka. Přidáme ve zbylé vodě rozmíchané pudinkové prášky, pískový a vanilinový cukr a povaříme asi 2 minuty. Horkou směs nalijeme do menších skleniček, dobře uzavřeme, otočíme víčkem dolů a necháme vychladnout.
Pokud chceme uchovat déle, sterilujeme 15 minut při teplotě 85°

kinsli
5. máj 2009

eppik.m: Moc moc děkujeme za nové receptíky 😉

jediné s čím nesouhlasím je voda k pití. Na noc asi ok, protože jí nepije z chuti, ale ze žízně. Přes den, ale čaje. Já jí cukr jako takový nedávám, ale sunárky jsou podle mě nějak slazený. Už teď mě přibývá nula, nula nic a kdybych jí ještě měla napájet vodou tak by mě chudák protekla odpadem 😅

kinsli
5. máj 2009

kijonkova.k. upéct??? Máš nějaký dobrý recept??? 😀 😀 😀

Jo to tam vlastně v tom článku bylo taky, že se mimo jídla nemá nic dávat, podle mě je to
na každém 😉 My dáváme kukuřičný tyčky + občas jí dám sunarky 😉

kinsli
5. máj 2009

eppik.m: Jééé to by bylo tak na 14 dní ne 😅

Já na ty 3 dny potřebuji 4 velká jablka + 1 banán 😕

Zrovna jsem to počítala, jen tak ze zvědavosti, když si udělám přesnídávku sama tak vyjde jedna ( 250g )
na 4,5 😀 😀 😀
( počítám jen suroviny 😉 )

eppik.m
5. máj 2009

Dětská přesnídávka jablečno-merunkovo-jahodová

Potřebujeme:
1kg jablek, několik meruněk,broskví nebo jahod,500g cukru,1 lžíce citronové šťávy

Jak na to:
Jablka oloupeme,vykrojíme jadřince a pokrájíme na kousky.Meruňky vypeckujeme a pokrájíme.Ovoce dáme do hrnce a podlejeme vodou a vaříme 15minut.Po 15minutách přidáme cukr a vaříme ještě 10minut.
--------------------------

Třešňový kompot bez konzervace

Potřebujeme:
3kg třešní, 3l vody, 0,5kg krystalického cukru

Jak na to:
Třešně odstopkujeme a na dvě hodiny namočíme do studené vody, aby vyplavali červíci. Poté je propláchneme pod tekoucí vodou a necháme okapat.Vodu svaříme s cukrem a do horkého nálevu vložíme část třešní. Po dvou minutách je naběračkou naplníme do sklenic a zalijeme nálevem.Sklenici ihned zavíčkujeme a pak otočíme a postavíme dnem vzhůru. Necháme úplně vychladnout.
---------------------------

Přesnídavka jablečná s pudingem

Potřebujeme:
5kg oloupaných a rozkrájených jablek, 2,5l vody, 3 bal pudinkového prášku a 500g cukru

Jak na to:
Jablka rozvaříme ve vodě,scedíme šťávu a necháme ji vychladnout. Do studené šťávy přidáme pudinkové prášky i cukr a povaříme. Přidáme jablka a umixujeme. K jablečnému základu múžeme přidat různý kompot / meruňkový , jahodový, malinový / a tak získáme různé obměny.
Naplnit do menších skeniček a uzavřít.
Sterilizovat 20 minut při 80 stupních Celsia.
----------------------------------------------

Dětská jablečná přesnídávka

Potřebujeme:
Na 12 skleniček od dětské přesnídávky: 1,5 kg jablek, 150 g cukru, 0,6 l vody, 1 vanilkový pudink

Jak na to:
Jablka oloupeme, zbavíme jadřinců, nakrájíme na kostičky, smícháme s cukrem, vodou a rozvaříme. Rozmixujeme. Pudink smícháme s trochou vody. Vlijeme do pyré a 2 minuty povaříme. Sterilujeme obvyklým způsobem.
------------------------------------

Hrušková přesnídávka
Potřebujeme:
5kg hrušek(může být i jiné ovoce), 1l vody asi 1/2ky cukru..dle sladkosti ovoce trochu kyseliny citronové 3x puding záleží na vás

Jak na to:
Očistěné ovoce dáme do hrnce podlejeme vodou,přidáme cukr,kys.citronovou,a vaříme doměka..Potom rozmixujeme a přidáme puding..samozřejmě rozmýchaný ve studené vodě,potom hmotu provaříme asi 10 min,za neustálého míchání..(je tam puding).Po převaření přelejeme do skleniček a sterilujeme asi 10minut.

eppik.m
5. máj 2009

holky, neni problém ty suroviny rozpočítat třeba na půl kila 😀, osobně bych tedy toho tolik taky nevařila 😝

kinsli
5. máj 2009

Holky, super recepty, mám jen otázku, jak se zaváří??? Stačí uvařit, nalít do skleniček od přesnídávky a pevně uzavřít + znovu vložit do horké vody a vařit??? Já vím, že do kompotů se cosi přidává, aby se nekazily.

Jinak kdo by jste chtěl hrušky tak není problém, mamka říkala, že budou tak 3 metráky, tak to fakt nespotřebujeme 😀 😀 😀

kinsli
5. máj 2009

ještě otázka pro blbce, proč je jako v přesnídávkách narvaný puding ??? 😅 😅 😅

sisstin
6. máj 2009

holky..tak brokolicová omáčka s cottage a malé těstovinky jsou už uvařené od včera..ale nevim, mně se ta omáčka moc nezdá..jak je v tom ten cottage, tak je to tak jogurtově nahořklé...to nevim, jestli to bude jíst...ale tak uvidíme 😝

kinsli
6. máj 2009

holky musím se pochlubit někdy v 3:30h vyrážel MP na ryby, přijel před chvílí a dovezl 2 obr kapry 😀 😀
Jedeme na víkend na jednu mega párty tak nechtěl přijet z prázdnou 😀 😀 😀

sisstin
6. máj 2009

holky..tak brokolicová omáčka 0bodů 😅 snědl s odporem 2lžičky a pak řval a mlátil rukama....asi mu tam vadí ten cotage, prostě nahořklá chut jogurtu a podobně...mně to teda taky nechutnalo se přiznám 😝 takže příště zkusim tu svíčkovou, ale prostě normálně se smetanou..velkej je na to už dost 😉 jinak místo toho dostal skleničku od Little bee špagety se zeleninou a krůtím masem, a tu zbodnul celou no 😝 😅

kinsli
6. máj 2009

sisstin: No jo, už si navykl na skleničky 😅

kinsli
6. máj 2009

co je cotage??? To je nějaký sýr ???

sisstin
6. máj 2009

kinsli: jj..to je takovej hrudkovatej sýr..co chutná jako jogurt bílej 😉 je to zdravý...ale teda já musim mít aspon ochucenej..příště to zkusim normálně se smetanou 😉 jinak ty hvězdičky těstovinky na něj stejně byly dost velký...strašně náročně to žvejkal..takže je budu muset ještě asi trošku víc pokrájet 🙄

kijonkova.k
6. máj 2009

Ahoj,to je škoda,že mu to nechutnalo ☹ J8 mám cottage ráda,i ten bez příchutě,je ve smetaně,je to lepší než jogurt..,ale asi jak pro koho 😀

kijonkova.k
6. máj 2009

siss,taky máme ty hvězdičky těstoviny a malá je jí v pohodě,teda pokud k tomu má nějakou omajdu nebo nějaké jiné pojivo 😉 Dneska byla ta svíčková a z vývru, zeleniny a masa co zbylo,jsem jí udělala polívku kuřecí zahuštěnou krupičkou,tak bude mít na večeři

kijonkova.k
6. máj 2009

kinsli a ten puding se dává jako zahušťovadlo,všimni si,jak je v přesnídávkách škrob(kukuřičný,myslím),tak to je jako místo toho 😀