Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

petka80
14. máj 2009

No vidíš, u nás zase čím studenější, tím lepší..... 😀 No jo, tak to taky nebudu tak hrotit, ještě budu chvíli UM nabízet a když to nepůjde, tak se na to vykašlu. Aspoň ušetřím 😉

kijonkova.k
14. máj 2009

petko,já bych to neřešila,pokud ještě kojíš,taky bych ani UM nedávala a když to nebude chtít ani pak,tak se nic neděje 😉

kim
14. máj 2009

Ahoj holky

řešíte tu mlíčko v noci/ráno, my se pravidelně na mlíko budíme mezi 03-05 hodinou!!!!Už jsem na to zvyklá a ani mě to nevadí, večer mu dávám většinou rohlík s něčím a za hodinu má před spaním 250 řídké kaše do lahve.Myslím, že kaše před spaním je ok, když si to prcek žádá, mě by bez toho neusnul 😅 jinak pak ráno po probuzení moc jíst nechce, většinou si uždíbne ode mě a konec, pak obědvá po 11. a když se po O ve 14 vzbudí, obědvá znova 😀 většinou to řeším polévkou před spaním a hlavní jídlo po vyspání 😉

kinsli
14. máj 2009

Ahojky holky, tak jsme zpět z plavání 😀
Jinak běd měl ohromný úspěch 😵 😵 😵

jak tu koukám na jídelníčky tak každý má fakt jiný, mě by po pravdě ani nenapadlo jí dát k večeři třeba chleba nebo teplou 😕
My máme od jak živa mléko. Zkoušela jsem asi 2x kaši, ale po té mi vůbec nechtěla spát, asi to pro ní na noc bylo těžký do žaludku, tak má vždy do postýlky 210ml UM.

Jinak máte tedy pěkně ranní ptáčata, tak to by u nás asi neprošlo, my jsme chrápavý všechny 😀 😀 😀
Já jak je už teď světlo tak vstanu třeba dřív, ale Kačka většinou mezi 8-9h. v Pondělí třeba až v 9:45h ( ale to byla unavená z víkendu ) jinak dnes vstávala v 8:20h.

Náš jídelníček: Po probuzení 160 ml mléka
za cca 1h půlku rohlíku + přesnídávku nebo nějaké čerstvé ovoce
v mezi pauze sunarky, piškoty, křupičky...atd.
Oběd
svačina Jogurt nebo pribinák
mezi pauza sunarky, piškoty, křupičky, ovoce ... atd.
večeře 210 UM

hancas
14. máj 2009

tak to mi ráno 210ml mlíčka,oběd polívečka svačinka jogurt,přsnidvaka a večer 150ml kaše a 120ml sunar,mlíčko budu dávat asi tak do 2 let,myslím si že tam jsou vitamíny které potřebují tak uvidíme.sice máme vše 2x takže větší náklady,ale co by jsme pro děti neudělali. 😀

kim
14. máj 2009

Určitě, když mlíčko chtějí, tak co nejdýl!!!!Už jen kvůli tomu vápníku!!!Kamarádky 5.letá!!!!!dvojčata si ještě teď ráno žádají Nutrilon z lahvičky 😀 😀 😀 😀

eppik.m
14. máj 2009

ahoj, my dnes měli dětskou svíčkovou s knedlíkem, 3 porce šli do mražáku 😉 a pro nás jsem dělala žampionovou omáčku taky s knedlíkem, Michal se mohl po ní utlouct, ale dostal jen ochutnat pár lžyček, myslím že houby jsou težká na žaludek ...
já UM nadále dávat budu (už jen kůli tomu že máme AE) určitě do dvou let, myslím že ranní dávka jako první jídlo dne mu stačí, vypije 233 ml a za hodku, dvě dostane snídani a k večeři dávám taky zatím pouze mléčnou instatní kaši 250 - 300 ml takže svojí dávku 500 ml mléka na den v pohodě takhle splnujeme ... co se týče toho odstavování tak cuckáme pouze večer před spaním a to doslova protože je laktace výrazně znížená, a kolikrát mu musím opakovně prso nabízet, už ho nechce takže až dostane pigáro tak to utnemu už celkem, jednou mi radila laktační poradkyně že batole se nejlépe odstavuje kolem 1,5 a měla pravdu, že dítě samo k tomu dospěje, alespon já to mohu potvrdit 😉
babara: pokud chceš aby tvoje dítě prospalo celou noc, tak přestan ho v noci kojit (nebo mu dej 1 -2 x ale dítě nechápe proč jednou dostane a po druhé ne) pokuď tedy chceš už postupně odstavovat, jinak to musíš vydržet i nadále 😉

kinsli
14. máj 2009

hancas: V pohodě, já chci dávat do 3 let 😉

Holky přemýšlely jste někdy nad těmi mlíky třeba babylove co se dělá pro DM???
Možná by nebylo marný zkouknout složení o proti mléku které dáváte. Já jsem v obchodě kupovala Bebu snad jen když jsme přišly z porodnice 😀 😀 Jinak všechno jsem měla z aukcí nebo z MMA a za ani né poloviční ceny. Dokonce se mi i stalo, že jedna paní v prahy mě nechala 1 krabici 750g HA1 zdarma, druhá mi nechala 2x 750g HA2 zdarma pak další 1x premium 300g, a zase jiná paní 4x 750g 3HA za 125,-/ks ( normálně se prodává u nás za 400,-/ks ) a k tomu mi ještě dala tak 1 a 1/3 balíku huggies premium 4+ ( To ještě máme jak beby tak plíny 😀 ) Beby zatím dávám dvojku a plíny máme trojky 😀 😀
taky super kup byly Aventky, opět tedy paní z Prahy ( do dnes to nechápu ) mi prodala 4x 260ml + 4x 125 ml a to vše za 50,- 😅 😀 ( Vlastně kecám ty mi vyzvedával kámoš a 50,- po mě nechtěl ) 😀 😀 😀
Takhle když narazím na nějaké levné Beby nebo plíny z Phy, tak mi je Kámoš vyzvedává 😉 Minule když nám to předával tak toho bylo jako kdyby vykradl drogérii + hračkářství 😀 😀 😀

eppik.m
14. máj 2009

kinskli: teda ty jsi obchodnice, ale nechápu kde takhle levně nakupuješ ?! já pouze plíny kupuji když jsou v akci a to každý měsíc jiná značka ale sleva činí tak 50 - 100 kč, to tedy čumím 😀

kinsli
14. máj 2009

eppik.m: fakt jsem kupovala mlíka do 150,- za krabici 750g HA ( Dávala jsem hypoalergení do cca 9 měsíců ) Teď ještě doma mám 4x 3HA, ale musím nejdříve dodělat dvojky. Jednou to už je dlouho jsem narazila na inzerát teď abych Ti nekecala, ale myslím 120,- za krabici a byly to 2 premium po 800g paní jich měla fakt hodně, ( myslím, že 8 krabic tak jsem si je vzala všechny 😀 😀 😀 asi před 5 měsíci jsem zase narazila na paní co měla za krabici 190,- sice jsem takhle drahý nekupovala, ale vzala jsem je, protože byly na osobní předání v Praze a přeci jen toho bylo hodně, tak se to vyplatilo 😉 Teď už podle mě od toho nového roku se nic moc nesežene. Jelikož je brutálně zdražené poštovné tak už maminky ani neinzerují. Když byla Káťa miminko tak toho bylo fakt hory, tady si pošťáci podávali ruce 😀 😀 Teď má krabici na 3 týdny, ale předtím měla tak 4 za měsíc 😀
Kupovala jsem třeba jen komu zbyly nenačaté pytlíky z balení těch 375g tak jsem je kupovala většinou za 60,- + v té době bylo poštovné 18,- obyčejně tak se to fakt vyplatilo 😉
Teď mám ještě zásobu tak cca 6 krabic, to nám stačí tak na 5 měsíců a až mlíko dojde tak jsem si říkala, že vyrazím do Polska 😉 Tam mají taky Nutrilon i Bebu akorát za úplně jiné ceny 😀 😀 😀
Nutrilon vychází na cca 250,- tak Beba bude do 220,-

power700
14. máj 2009

Ahoj, tak my dnes měly také dětskou svíčkovou s knedlíkem,ale malé skoro nejela.Nevím, možná byla ještě nacpaná od svačinky. 😝

Eppik.m - prosím, hoď sem recept na tu tvoji dětskou svíčkovou.

Díky. 😉

kinsli
14. máj 2009

Já mám teď navařeno, mám na 2x rajskou s mletým a špagetama
+ ještě na 2x rajskou zamraženou + 2x svíčkovou + 2x brokolici-porkovou 😉

Ještě nějaké jiné dobré recepty někdo nemáte???

power700
14. máj 2009

kinsli, závidím vaše vstávání!!! 😎
Jinak,my máme také ráno po probuzení 210-240 ml UM, jak kdy,a ktomu trochu chleba s něčím
asi za dvě hodinky ovocná svačinka, někdy přidám jogurt
oběd
ke svačině něco mléčného + někdy ovoce
večeře-chleba s něčím nebo když zbyde od oběda

eppik.m
14. máj 2009

power700:
Zeleninová omáčka a la svíčková

Mrkev, petržel a celer vaříme do měkka v nesolené vodě (pokud děláme pro starší děti, tak můžeme lehounce osolit) Potom zeleninu rozmixujeme do hladka a přidáme cca 3 lžíce bílého jogurtu. Podáváme s bezvaječnými těstovinami (větší děti mohou s knedlíkem) a vařeným či dušeným masem. Pokud nemáme maso připravené předem, můžeme ho vařit spolu se zeleninou a před mixováním vyjmout a nadrobno nakrájet.

já dávám koření : 1 kuličku černého pepře a 1 kuličku nového koření, 1 bobkový list po uvaření vyhodím 😉
kinsli: dobré kupy 😉 já tedy zatím vše kupuji v lékárně

karlicka111
14. máj 2009

Ahoj holky,

prosím vás, z čeho dáváte prckům pít UM? Náš malej je zvyklý pít z nekapajícího hrníčku, jenže mám dojem, že z tý membrány už to UM nikdy nedostanu......... 😀

petka80
14. máj 2009

karlicko, ahoj, no to taky teď řeším, protože na lahvičku není zvyklá a normálně pije z tekoucího hrníčku, tak jí to UM dávám taky do něho. Ten jde teda naštěstí mýt dobře....

power700
14. máj 2009

eppik.m - díky moc,já tam nedala to divoké koření,a proto to asi nebylo ono! 😉

caira
14. máj 2009

eppik ta detska svickova zni dobre, to kdyztak taky zkusim, holky mala me ted vubec nepusti k laptopu, porad mi do toho hrabe a nebo po me leze, takze se ozvu zase vecer az bude v posteli, jo?

zatim pa

kijonkova.k
14. máj 2009

holky,já jsem teď od tchyně dostala koš jablek,tak zítra zkusím udělat přesnídávku.No,snad se mi to všechno nezkazí 🙂

eppik.m
14. máj 2009

power700: už podle Míši vím že pokuď mu to trošku nedochutím tak mu to moc nejede 😉 už je veliký a taky si začíná prosazovat svou a v jídle vybírat to co mu chutná více ...
kijonkova: jééé, ty máš domácí jabka, já dnes taky byla trhat 😀 ale v krámu, koupila jsem českou odrůdu a zítra jdu taky na tu přesnídávku 😉 pokuď si porádně umyješ skleničky a víčka a pak nakonec vše zavřené vysterilizuješ nemělo by se ti nic zkazit, mně máme jěště poradila přidat do toho kyselinu citronovou aby to neplesnivělo, stačí kávová lžička na 2 kila 🙂

eppik.m
14. máj 2009

vše zavřené - chtěla jsem napsat už naplněné sklenice tou přesnídávkou 😀

kijonkova.k
14. máj 2009

eppik,teď jsem volala své mamce,tak mi taky říkala,že hlavně musím všechno umýt a usušit.Kys.nemím,tak asi dávat nebudu,ale v přesnídávkách bývá,tak asi na tom něco bude 😉 Celkem se i těším,snad zase nebudu nadávat jako u toho medovníku.Si vždycky něco představuju,jak to půjde hladce...a pak prd 😉

kinsli
14. máj 2009

Já budu dělat přesnídávky v létě 🙂 Hrušek budeme mít tuny 😀 určitě nechám udělat i pro nás mošty.
Od kolegyně dostaneme broskve, u tchánovců jsou meruňky, pak ještě na horách načešeme borůvky, snad budou i jahody... no to se bude pak na zimu Káťa mít 😀 😀 😀

kinsli
14. máj 2009

kijonkova.k: To jen uvaříš jablka a rozmixuješ ne??? Já dělám taky domácí, MP chutná, Káťe taky, ale mě moc ne.
Ty kupovaný jsou lepší, jsou dochucovaný, slazený 😀 😀 😀

eppik.m
14. máj 2009

kinsli: hm, tak to se někdo má 😀 já z paneláku si hold musím natrhat v krámu 😝

eppik.m
14. máj 2009

kinsli: já to zkusím dle těchto receptů:

Dětská přesnídávka jablečno-merunkovo-jahodová

Potřebujeme:
1kg jablek, několik meruněk,broskví nebo jahod,500g cukru,1 lžíce citronové šťávy

Jak na to:
Jablka oloupeme,vykrojíme jadřince a pokrájíme na kousky.Meruňky vypeckujeme a pokrájíme.Ovoce dáme do hrnce a podlejeme vodou a vaříme 15minut.Po 15minutách přidáme cukr a vaříme ještě 10minut.
--------------------------

Třešňový kompot bez konzervace

Potřebujeme:
3kg třešní, 3l vody, 0,5kg krystalického cukru

Jak na to:
Třešně odstopkujeme a na dvě hodiny namočíme do studené vody, aby vyplavali červíci. Poté je propláchneme pod tekoucí vodou a necháme okapat.Vodu svaříme s cukrem a do horkého nálevu vložíme část třešní. Po dvou minutách je naběračkou naplníme do sklenic a zalijeme nálevem.Sklenici ihned zavíčkujeme a pak otočíme a postavíme dnem vzhůru. Necháme úplně vychladnout.
---------------------------

Přesnídavka jablečná s pudingem

Potřebujeme:
5kg oloupaných a rozkrájených jablek, 2,5l vody, 3 bal pudinkového prášku a 500g cukru

Jak na to:
Jablka rozvaříme ve vodě,scedíme šťávu a necháme ji vychladnout. Do studené šťávy přidáme pudinkové prášky i cukr a povaříme. Přidáme jablka a umixujeme. K jablečnému základu múžeme přidat různý kompot / meruňkový , jahodový, malinový / a tak získáme různé obměny.
Naplnit do menších skeniček a uzavřít.
Sterilizovat 20 minut při 80 stupních Celsia.
----------------------------------------------

Dětská jablečná přesnídávka

Potřebujeme:
Na 12 skleniček od dětské přesnídávky: 1,5 kg jablek, 150 g cukru, 0,6 l vody, 1 vanilkový pudink

Jak na to:
Jablka oloupeme, zbavíme jadřinců, nakrájíme na kostičky, smícháme s cukrem, vodou a rozvaříme. Rozmixujeme. Pudink smícháme s trochou vody. Vlijeme do pyré a 2 minuty povaříme. Sterilujeme obvyklým způsobem.
------------------------------------

Hrušková přesnídávka
Potřebujeme:
5kg hrušek(může být i jiné ovoce), 1l vody asi 1/2ky cukru..dle sladkosti ovoce trochu kyseliny citronové 3x puding záleží na vás

Jak na to:
Očistěné ovoce dáme do hrnce podlejeme vodou,přidáme cukr,kys.citronovou,a vaříme doměka..Potom rozmixujeme a přidáme puding..samozřejmě rozmýchaný ve studené vodě,potom hmotu provaříme asi 10 min,za neustálého míchání..(je tam puding).Po převaření přelejeme do skleniček a sterilujeme asi 10minut.

eppik.m
14. máj 2009

kijo: a jaký máš receptík? budeš tam dávat taky ten pudingový prášek ?

eppik.m
14. máj 2009

kinsli: tu hotovou přesnídávku taky můžeš dochutit, jogurtem, tvarohem, přidat případně ovoce nebo súšu, piškot ... máš neomezené možnosti 😀

kijonkova.k
14. máj 2009

holky,já taky budu dávat puding,i mamka nám to tak dělala a i pro malou už vařila s pudingem(ale tu už jsme snědli),tak to udělám tak,jak mamka.Nakrájím jablka,uvařím na trošce vody,rozmixuju,trochu přisladím a pak tam dám puding rozmíchaný ve vodě.Možná přidám banán,mamka říkala,že můžu i třeba kompotované borůvky,jahody,meruňky...tak možná udělám Více druhů,uvidím,jak mi to půjde a jak mě to bude bavit 😀

petka80
14. máj 2009

Teda holky, to vás obdivuju, takhle zavařovat..... Na to mě teda neužije a to máme domácích jablek tuny 😀 ,
Eppiku, odkud jsi, něco ti pošlu 😀