Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

markytkaaa
25. máj 2009

Ale zatím mu nejvíc jede květák, brambor, žloutek a pak se může utlouct po tuňákovi od Hami tuším ... a zbožňuje všechny Hippácký skleničky ... i s mořskou rybou a tak, ono že je to krapet přisolený tak ho to asi víc rajcuje 😀

kijonkova.k
25. máj 2009

markytko a skleničky ti sní v pohodě?Ten tuňák od Hami,je celkem kouskovitý,je tam dost rýže 😉

markytkaaa
25. máj 2009

kijonkova.k: mixujeme na hladko 😅 vždycky zkusím dát lžičku, druhou a jakmile si začne zvedat žaludek, tak to vzdávám ☹

markytkaaa
25. máj 2009

Páťa je od mimiňáka blíč ... šavloval MM, UM ... ale alergii nemá ... nevím, takže mléčné místo Sunaru a jiných se snažíme nahrazovat večerní mléčnou kaší, která je naprosto v poho, jogurty, tvarohy, sýry ... Mlíčko čas od času zkusím jestli mu nezajelo a nějak se nechytám 😀 ale prospívá ... čas od času uďubne od nás ... dostane třeba těstovinu, brambor, kousek masa na žvýkání, ale víc jak na dvakrát do pusy nedá

kijonkova.k
25. máj 2009

marky,neboj,on se to naučí.My měly taky problém,teď už se to dá,ale stejně by třeba nesnědla suché brambory s masem,to musí mít nějakou omáčku atd.,ale hodně se to po roce zlepšilo. 😉

A pečivo taky nejí?

markytkaaa
25. máj 2009

kijo: já mu to ani suchý nedávám, když kousek bramboru od nás tak s omajdou, nebo těstovinu s něčím, aby jako poznal ty chutě 🙂
Pečivo jí, ale musí sám 🙂 v kočárku zvládne i půl až třičtvrtě rohlíku, občas kousek chlebíka se sýrem - ale tak dva tři kousky ... pečivo samotné mu jede víc, takže ho doporujeme těma rohlíkama 😀

kijonkova.k
25. máj 2009

to se zlepší 😉 Malé trvalo taky dlouho,než se naučila jíst pečivo.Teď sní v pohodě krajíček chleba(menší a tenký) s máslem (sýr moc nechce) na snídani.

markytkaaa
25. máj 2009

kijo: no uvidíme 🙂 jako sama vidím zlepšení v tom, že si třeba dá sušenku (Bebe, Sunarku nebo i ten piškot), narve si to tam skoro celý a nadavování nikde ... 😉 takže to chce fakt asi trochu času 🙂 dík

caira
25. máj 2009

nazdark kocky...

markytka: koukam, ze uz nejsem jedina, co ma nekousace 😉

me se dneska mala regulerne pozvracela v kocaru...jsem ji dala do ruky croisant ( nebo jak se to pise) a nejdriv dobry dobry, ukusovala a jen co jsem nedavala pozor tak si bud kousla moc nebo co a uz to bylo, jsme ji na ulici svlikali do pliny a prevlikali do cistyho, no fakt sila....ted jeste jdu drhnout poradne ten kocar..

ze ja se nepoucim, moje dite bude proste na bezkousaci strave do puberty 😀

jinak k veceri byla opet rozmrazena svickova a to to jelo, mela s testovinkama a moc smakovalo, musim ji udelat priste vic do zasoby, mala se po ni fakt mohla utlouct

kijonkova.k
25. máj 2009

cairo,ale ty malé nemixuješ vše do hladka,ne?
🙂

kinsli
26. máj 2009

Tak my dens měli svíčkovou z mrazáku s těstovinkama 😀 😀
jak jste tu všichni psaly, že zamražujete, tak jsme to zkusila, ale je to fauk hnus, já zůstanu u toho svého vaření na 2-3 dny do ledničky 😉 Prostě mě přijde to zamražený vodnatý zdrclý .... no šlichta 😝 🤐

caira
26. máj 2009

kijo, nemixuju, ale mackam, jako brambory a zeleninu, testoviny kdyz jsou malicke tak nemusim, ale jinak jakz takz ok....

dneska byla spenatova polevka s vajickem, bramborem a troskou strouhaneho syra a moc ji smakovalo, k veceri asi bude neco rychleho, ale zatim nevim co mam delat..

kinsli teda ja si neumim predstavit male davat 2-3 dny stejna jidla, to to radeji mrazim ( a chutna to naprosto stejne) a ma kazdy den neco jineho...ja bych teda nekolik dni po sobe jidlo moc casto nechtela...obcas se to da, ale delat to porad tak by me kleplo.. 😅

marmazel
26. máj 2009

Ahojte, tak my teda kousky v pohodě, dneska sme měli k obědu kuřecí maso s bramborem a zeleninou, vše jen na kousky, sní toho teda míň, než když to má rozmixovaný, ale evidentmě jí to stačí, taky v tom není tolik vody jako v polívce. Máme spíš jinej problém, malá odmítá snídat, snídávala půlku chleba s pomazánkovým máslem a 100 ml UM, ale poslední dny do ní dostanu tak 3 kousky a konec, nechce a hledá mlíko, na to se úplně třese, myslíte, že je to přechodný? Taky nám teda rostou zuby- dvojky nahoře. Díky

kinsli
26. máj 2009

caira: Kačce to fakt nevadí 😉 Teď odeberu věci co mám v mrazáku a začnu opět lednicovat 😀
na zítra bude mít boloňskou omáčku s těstovinami 😉

sisstin
26. máj 2009

čau holky..tak u nás se zlepšilo jezení chleba, rohlíků, šunky a tak..ale jinak stále skleničky, nechce to ani půl na půl..ale v poslední době nechce ani ty skleničky(obědy), jinak jí docela pěkně..tak to zatim neřešim 😉

kijonkova.k
26. máj 2009

siss,tak aspoň něco se zlepšilo 😉

caira
26. máj 2009

me dneska uspesne "zkousala" susenku - jednu jedinou 🙂))

vubec nevim co zitra dat, asi udelam kvetak s bramborem nebo vytahnu bolonske spagety z mrazaku ( teda omacku)

iira
27. máj 2009

ahojky holky ,mě sice mala rano snida kousek rohliku a nebo chleba většinou se syrem,ale nejradsi ma jogurt a pak to zazdi 150ml mleka,ale co se tyka obědu tak je to děs.Papa sice kousky ,ale je to s ni strašny trapeni ,ona prostě odmita jak skleničky tak i vařeny ode mne.Ale když ji dam naše jidlo co mame s tatkou tak to by se cpala.Zjistili jsme že ji chutnaji jidla kořeněna(malo teda ,my moc nekořenime).Tak jsem v koncich co ji vařit....

kijonkova.k
27. máj 2009

iira, a co takhle zkusit kořenit třeba kmínem,majoránkou,bazalkou,pažitkou,petrželkou...to můžeš v pohodě 🙂

iira
27. máj 2009

jo to jo ,to ja kořenim,ale ona je mala fakt strašna s tim jidlem,je to s ni vždy boj a proste to co ji uvařim ona nebude,ma hlad to je videt ale proste si neda říct.No zkusim to dal nějak vymyšlet jako do ted a snad se to zlepší ...diky kijo

caira
27. máj 2009

iira: to je ale dobre, ze mala chce jidla co jite vy, je to naprosto normalni a je to dobre, jak rika kija, muzes prece korenit,jen clovek tolik nesoli, vzdyt muzes pouzivat cesnek, kmin, majoranku, oregano, petrzel atd atd, my nase mala miluje curry, je v tom zazvor, kurkuma, cesnek, curry prasek atd atd, ani spetka soli a jak ji to smakuje. My se snazime vetsinou jist stejna jidla o vikendech, kdyz vsichni vecerime spolecne..

U nas dneska byla posledni porce svickove z mrazaku, mela ji s testovinama a kurecim masem a opet to do ni padalo jak nemci do krytu. Budu muset navarit dalsi varku.

Vecere asi dneska bude studena, dostane chlebik s lucinou - nebo mozna spacham kasi ze sladkeho bramboru s cerevenou repou...

IIRA: jinak s tim odmitanim jidla, doporucuju ji nenutit, ja jsem malou nikdy a to fakt nikdy nenutila jist, kdyz nechtela tak nedostala, ale nejedla do dalsiho jidla ( tjst, kdyz nechtela obed tak nebyl, ale pak dostala az treba jogurt ke svacine a pak veceri atd) a ted v 15 ti mesicich se mi nestane, ze by neco nejedla ( teda snidane, obed,vecere)
proste kdyz neco nechce tak ji to proste nedavej a dej ji az pak svacu, nebo vecere atd. Urcite bych ji po snidani uz nedavala mlicko, cim vic mlika dostavaji tim mene klasickeho jidla jedi....ona si uvedomi, ze kdyz ma hlad tak proste musi jist co dostane jinak bude hladova... 😉

petka80
27. máj 2009

u nás jsou teda taky obědy asi tak nejhorší jídlo z celého dne......... 😠 No ale aspoň něco že sní, byly doby, kdy snědla 1 lžičku a konec.
Já teda taky moc nemrazím, nějak mi to nevyhovuje, vařím na 2 dny a v pohodě. Když nestíhám, je sklenička. Akorát si teda občas zamrazím maso nebo vývar, když ho mám víc. Dneska jsem takhle rozmrazila hov. vývar a hov. maso, uvařila v něm zeleninu a nudle a je hotovo..... 🙂

power700
27. máj 2009

petka80, do jaké nádoby dáváš zamrazit ten vývar? Jídlo chápu, to dávám do krabičky, ale vývar jsem ještě nezamrazovala, tak abych věděla, kdyby mně zbyl. 😉 Díky.

caira
27. máj 2009

petka: s tim hovezim vyvarem mi delas chute, mnam mnam 🙂

Holky jak delate klasicky vyvar? mate nekdo nejaky tradicni recept? ja jeste vyvar nedelala... 😅

petka80
27. máj 2009

power, no nejlepší je to taky do krabičky. A před zamrazením je potřeba ten vývar ještě nějakou dobu vařit, aby se vyvařil, je to pak takový jakoby rosol skoro a je ho míň, to zamrazíš do krabičky a pak po rozmrazení zase přidáš vodu a rozředíš.

caira, já dělám podle eppika, jak sem házela ten postup. Koupila jsem hovězí pupek a spolu s nějakou zeleninou vařila a vařila, no tak asi 3-4 hodiny. Ale zas toho vždycky udělám víc a zamrazím a pak jako když ho najdu.

Jinak oběd měl dneska úspěch, to jsem ráda. Ale je to takový výměnný obchod. Ona jí rukama kousky zeleniny (hráček, mrkvička a pod.) a já zatím krmím lžičkou.
Jo, a koupila jsem mraženou bio karotku v Intersparu a je to paráda. Já vždycky škrábala a krájela normální mrkev, ale takhle je to bez práce a malé moc chutná. Jsem zase objevila Ameriku..... 😅

petka80
27. máj 2009

hráček je hrášek...... 😉

power700
27. máj 2009

petka, díky, někdy vyzkouším. 🙂

dogis
27. máj 2009

Ahoj holky, chtela bych vedet, jestli davate kazdy den maso. Ja nekdy udelam jen zeleninu, nebo treba pohanku, jahly, ovesnou kasi a tak. Kureci neni problem, ale varit treba 2h hovezi v tak prtatem mnozstvi... Sklenicky odmita, zdaji se mu uz bez chuti. Dnes to vyhralo "domaci" file na porku s bramborem. Taky me dost prekvapilo, ze pri prechod na pevnou stravu ma maly ridsi stolici, než když jsme papali jen kašovite jidlo..., neni to divne??? 😲 No, mozna rostou zuby, ale divna shoda nahod...

kijonkova.k
27. máj 2009

ahoj dogis,taky nedávám každý den maso,dneska měla třeba zeleninovou polívku s vločkama a vajíčkem,zítra teda bude mít kuřecí,ale pak třeba zase dva dny nee.podle mě stačí maso 3-4x týdně 🙂 A hovínka má pokaždé jiné,těžko říct 😉Ale smrdí jak dospělý chlap,to je co říct teda 😝 😀

kinsli
27. máj 2009

dogis: Kolik Vám je??? Třeba mu nesedne něco co mu dáváš??? Co třeba alergie na lepek??
No ono taky podle toho čemu říkáš řidčí, Kačenka taky úplně tuhý bobek nemá, ale řidký taky ne, tak nějak normální 😅

Jinak my více méňe každý den maso mám, fakt málo kdy je bezmasí oběd, ale malá je masožravec, takže bych jí to nemohla udělat 😀 😀 😀
Zítra udělám čočku akorát nevím co k tomu??? no asi hodím uvařit kousek masa a vajíčko 😉
Tedy pokud budu stíhat, zítra máme plavání, no při nejhorším sklenička to jistí 😉