Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kijonkova.k
7. júl 2009

jani,tak to je fajn,že vám to chutnalo,mně teda vůbec. 😖

Malá dnes dojedla květákovou polívku od včera a na zítra musím něco vymyslet 😉

petka80
7. júl 2009

Tak u nás je to jako u janininky - kaše z jáhel mi chutnala, Aničce moc ne 😠 No ale ona na kaše teď moc není, tak se není co divit.......
A jani - zkoušelas třeba ovesnou kaši? Ta je taky moc dobrá. V DMku mají takový super malý ovesný vločky, nemusí se ani namáčet a je to rychle uvařený......

Jinak já dneska dělám zeleninovou polívku - všehochuť 😀

janinininka
7. júl 2009

peti díky za tip, zkusím tam dojít, normoš ovesný vločky teda jo? ty jáhly snědla pár lžiček a šmitec 😝 my máme taky květákovou polívku a ted jsem udělala brambůrky s cuketou, zítra obalím nám cuketu na obídek, kačí bude mít taky tu cuketku asi i ve čt..

petka80
7. júl 2009

jani - no v DMku mají právě takový maličký vločky, to poznáš. Když koupíš ty klasický, tak se potřeba je namáčet předem.
Koukám, že nastala sezóna cuket 🙂 Taky budu muset někde nějakou sehnat. Když jsem byla malá, tak jsem cuketu neměla moc ráda, ale teď si ji ráda občas dám.
No moje polívka je nakonec taky taková spíš květáková 😀

janinininka
7. júl 2009

my jí dostali od kamarádky, a mám už právě jen jednu, tak k tomu dyžtak něco upatlám, já už taky nevím, co pořád vaříit 😲

martinka79
7. júl 2009

my dnes měli buchtičky se šodó, ale moc o sladké nesotjí, ale dlaší přírustci Ano mám tu prázdninovou školu... 😀 zítra bude masíčko tak to si pošmákne. cuketu na 1000způsobů můžu taky,ale zatím ji nemám.

kijonkova.k
8. júl 2009

Ahoj,tak já jsem dnes vytáhla malé brokolicovou omáčku z mražáku a k tomu měla jen rýži.Pro nás dělám palačinky,tak si odpoledne taky dá. 😉

petka80
8. júl 2009

Já dnes nevařím, dostane polívku od včera 😉

Holky, musím si trochu postěžovat, Anička teď chytá nějaké vzdorovací období, a to včetně jídla. Když jí nabízím jakékoliv jídlo, tak vrtí hlavou, jen tak z principu, i když má hlad a to jídlo má ráda 😠 Takže to je dost umění do ní něco dostat. Naštěstí většinou, když to konečně ochutná, tak to jí, ale je to někdy o nervy....... 😖
Ale na druhou stranu je to legrace, už je to prostě "člověk", samostatná osobnost, dneska nechtěla jít domů a pak trucovala ve výtahu, otočila se ke mně zády a že nebude vystupovat, jen tak tam stála a vzdorovala..... Taková maličká v tom velkým výtahu. Jsem se až musela smát..... 🙂
No ale je mi jasný, že bude ještě hůř, co se týká trucování a vynucování si........ 😅 😀

kijonkova.k
8. júl 2009

petko,to my máme taky,ale malá jen tak nestojí,ona si sedne nebo lehne na zem a řve,kolikrát se schválně mlatí hlavou o zem...někdy fakt nápor na nervy. 😉

petka80
8. júl 2009

kijo, jj, však to u nás taky, hlavně se teda prohýbá do luku a řve, když není po jejím, hlavou o zem naštěstí teda zatím nemlátí ....... 😕 Ale s tím jídlem mě teda štve 😠
Jinak ji ale musím taky pochválit, dneska jsme byly u zubaře a byla moc hodná, dokonce i pusu nakonec otevřela 😀

janinininka
8. júl 2009

kiju tak to je u nás stejný, kačí je hrozně vzteklá poslední dobou, ječí když není po jejím štípe mě, a taky si klidně lehne a hlavou bije o zem, dneska se pěkně bouchla, brečela. já když to dělá, tak jí nëchám a jdu pryč, prý je to tak nejlepší když mají děti amok, co děláte vy?

jinak já teda zkouším dneska krupicovou kaši a šoupnu jí tam trochu přesnídávky, tak jsem na to zvědavá jeslti to bude jíst, pže nic jinýho nemám, to by musela jistit přesnídávka, nechce jíst nějak zase pečivo, ale asi je to tím, že nám roste čtvrtá stolička, to nikdy nechce pečivo, nevím proč 😔

kijonkova.k
8. júl 2009

jani,taky ji nechám a odejdu nebo si jí nevšímám,ale kolikrát mám co dělat,abych se nezačala smát,co dělá...a někdy,abych se udržela 😖 😠

Já jsem malé na večeři otevřela skleničku-Sunárek,brambory s jehněčím,od 8.m.Byly tam brambory na kostičky a malá se z toho dávila,tak jsem musela přilítz trošku vody a rozmačkat vidličkou.To by v 8.měsících nesnědla ani náhodou 😉

power700
8. júl 2009

kijo- tuto skleničku jsem dala malé tuhle k obědu a to samé, rozkousala to teda, páč už! máme dvě stoličky 😅 ,ale zrovna jsem říkala manžovi, že toto by v 8.m. teda nezvládla.A jinak na chut nic moc, moc jí to nejelo. 😒

janinininka
8. júl 2009

kačí taky necche kousky brambor, musím jí je taky vidličkou rozmačkat na kaši.

zuzka1.
8. júl 2009

mywiel mozem napisat prosim ta ako si robila tu sosovicu???

kocky aj vy stale mixujete?alebo mackate uplne na jemno?
moj maly inak nezje

eppik.m
9. júl 2009

ahojky, já vařím čočkovou polívečku s kořenovou zeleninou a bramborem ať bříško zasytí pro všechny a dostali jsme domácí marmeládu od prababí, tak palačinky jako chutovku 😉
holky, taky máme řvací a vztekací období ... moje nervy, když je nejhůře tak Michala vemu do náruče a začnu s ním dělat kraviny, vyhazovat, točit se a tak, jinak bych ho asi malinko přizabila 😅 ale toho krásneho je více než toho vzteku tak pak na to hned zapomenu ... a tak dokolečka celý den 😵

eppik.m
9. júl 2009

holky, jedna mimo téma ... jak to máte s tchýní ... jste jednotní ve výchově nebo tchýně jede podle sebe a neposlouchá vaše přání jako u nás ... když jí řeknu at malému nedává žádné jídlo že jdeme obědvat neposlechne a já pak musím čas obědu posouvat ... taky když jí řeknu že si nepřeju aby mu dávala do ruky mobil, ovladač, myš od počítače ... tak mu to dá a hotovo a Michal si pak doma vydobíva tyto věci i přes to že to nedělal páč věděl že já mu to nedovolím 😅 😔

miauka
9. júl 2009

eppik, tak to ti nezavidim taku svokru...ta moja je super, ona respektuje vsetko, co s manzelom povieme ohladom vychovy malej, teda aspon zatial. Byvame s nou len tak raz do mesiaca, to nie je tak casto, tak dufam, ze sa jej spravanie v tomto nezmeni a bude nas aj nadalej respektovat. Aj ked verim, ze pride nejake to rozmaznavanie, co sa tyka jedla asi hlavne, ale snad to nebude take, ze by sme sa kvoli tomu hadali. Lebo by som jej asi povedala, ze tam neprideme a hotovo. A vy ste so svokrou casto? Ci dokonca byvate spolu? V takych pripadoch je to myslim najtazsie to ovplyvnit. Tak ti prajem, aby si sa mohla s tchyni o tom uprimne porozpravat a snad bude respektovat tvoje zelania ohladom vychovy.

miauka
9. júl 2009

zuzka, ja som este nedavno mixovala, lebo mala tiez kusky moc nechcela, ale zistujem, ze cim viac si zvyka papat nemixovane, hlavne ked si berie z nasich tanierov (to ju najviac laka), tak jej to tak asi viac chuti, lebo uz mi niekedy mixovane ani moc nechce. Tak radsej mackam alebo nakrajam nadrobno. Je to trochu pracnejsie ako to mixovanie, ale co uz, treba sa posunut dalej 😀 ...tak verim, ze to pride aj u vas postupne. Skus malemu do toho mixovaneho vzdy pridat aspon jednu surovinu pokrajanu nadrobno, aby si zvykal pomaly. Alebo mu sem tam nieco daj z vasho jedla, ak by chcel.

janinininka
9. júl 2009

epik to je blbý tak at si s ní promluví manžel, že ti to vadí, máte prostě nějaký pravidla a že nechcete aby je rušila..to moje nedělá zatím teda..

petka80
9. júl 2009

Holky, dneska jsem byla v DMku a objevila jsem tam příkrmy zn. Babylove. Nikdy dřív jsem je tam neviděla, tak jsem buď byla slepá, nebo je to nějaká novinka. Každopádně jsou bio, 250g za 30,-, tak to mi přijde fajn. Takže dneska kašlu na vaření a dám tohle, snad budou chutnat. Jinak u nás je to teď s jídlem děs, asi zuby, rostou špičáky, měla i průjem, tak doufám, že to je od toho a brzy to přejde 😒 Když dám skleničku, tak aspoň nebudu tak zuřit, když by to nechtěla, jako když se s tím vařím a ona to pak nechce ani ochutnat 😠

eppiku - tak to je blbý, moje tchýně je naštěstí poslušná, no a taky ji vidíme jen zřídka. Horší jsou teda moji rodiče, Aničku děsně rozmazlujou, u nich ale není problém, abych jim to nějak rozumně řekla, s tchýní by to bylo horší 😖 Ale já si zas myslím, že děti taky nějaké to rozmazlování od prarodičů potřebujou..... 😀 A mně třeba osobně nevadí skoro nic, ani to jídlo, prostě ať si jí dávají, co chtějí, klidně sušenky od rána do večera, když je se mnou (95% času), tak je nedostane, bude jíst zdravě, a hotovo.

eppik.m
9. júl 2009

moje tchýně bydlí hned naproti v paneláku, takže si koukáme do oken a jsme skoro denně spolu, a teď babo raď 😀 😝 no nebudu to hrotit, jasně babičky jsou od toho že jsou jiné než rodiče a Michal jí má rád, hned jak jí vidí tak jásá radostí, jinak já ji nikdy nic neříkám co a jak má s vnukem dělat, ale nepochopím když ji občas řeknu že ať tedy třeba s tím jídlem mu nedává nic, že hned bude mít oběd a ona i přes to mu dá do ruky celý loupák a on ho samozřejmě celý sní, no a pak mu dejte oběd, vždyt by byl zachvilku jak kulička ...

kijonkova.k
9. júl 2009

Ahoj 😉

Tak Karolínka měla dnes br.kaši a rybičku-pangase osmaženého jen tak s kmínem.Pro nás dělám vepřový guláš 😉

Jinak já mám tchyni rozumnou,myslím,že pochopila,že si prostě věci ohledně výživy dělám podle sebe a hotovo,občas něco řekne,jako...a nezkoušela jsi jí dávat to?A to už by mohla,ne?..ale když řeknu ne,tak to platí.(ona dávala manželovi v 6.týdnech do sunaru jahody,prý aby to neměl jen tak 😠 )

petka80
9. júl 2009

eppiku - tak to je pak blbý ☹ Moje tchýně je sice fajn, ale mít ji naproti v baráku, tak zešílím 😠 Jenže teď, když mám dítě, tak teprve vidím, že je důležitý mít s nimi dobrý vztah, prostě kvůli dětem....... 😔 Ale s tím loupákem, to je fakt něco 😕

kijo - ty jahody, to je soda 😅

kijonkova.k
9. júl 2009

eppiku,to by ses ale měla ozvat.Slušně a klidně říct,že prostě teď nic nedostane a je to.A když už mu ho dá,tak bych mu ho vzala a schovala,jako že ho teda dostane po O.

Moje tchyně,tak kontrolovala malé,jestli ji rostou zuby,prostě ji strčila malíček do pusiny a jezdila ji s ním po dásínkách.Poprvé jsem to udržela v sobě,ale podruhé jsem jí narovinu řekla,ať ten prst vyndá,že je to nechutné a že nechci,aby to dělala.Byl klid. 😉

kijonkova.k
9. júl 2009

a taky bydlí asi 3min od nás 😉

eppik.m
9. júl 2009

holky, já jí to příště drsně vpálím až bude opět k tomu příležitost (už jednou jsem s ní měla výstup a nechci aby to vyznělo tak že já nezkušená prvorodička ji zkušenou matku s jedným dítětem poučuji to se jí vůbec nelíbilo) ale předsi jsem matka a tak si myslím že slušnost je se zeptat zda je sytý nebo bude jíst, já bych to tak dělala ....

petka80
9. júl 2009

eppiku - určitě, ozvi se, slušně, ale rozhodně.........

kijonkova.k
9. júl 2009

jj,Ty jsi matka.Když jsou spolu,půl bídy ,ale když tam jsi Ty.Takhle Tě zhazuje před malým.Slušně,ale pořádně.

janinininka
9. júl 2009

jojo i když já jsem taky taková kdybych měla tenhle problém, i když co se týče kačenky, tak už i řeknu svůj názor, jinak jsem docela zakřiknutá..

my dneska nějak nechceme papkat, měla akorát kašičku ke snídani, ty zoubky, ach jo, oběd pár lžiček, zkusím jí dát až se vzbudí máme jít ven, a bojím se že když nebude papat, bude mít hladík, tak jí možná šopnu aspon jogurt nebo přesnídávku.