Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

daluri
20. mar 2009

HOlky, vím, že jste tu psaly o té játrové, sice jsem byla překvapená, že už dáváte vnitřnosti, ale můžu poprosit o recept? Jestli jste psaly, tak ještě jednou, dík..
Hancas až teď jsem si všimla, že máš dvojčátka, tak to musí být tedy krmení..Sedí a baští pěkně najednou, nebo nejdřív nakrmíš jednoho a pak druhého?

daluri
20. mar 2009

Hancas nepiš tiskacím, zase Ti to smažou, jak posledně...

caira
20. mar 2009

😀 hancas si s tema velkyma pismenama neda pokoj, co? 😀

Daluri: ja davam pouze jatra a to jen kureci - pry jatra jsou nejlepsim zdrojem zeleza, takze cca 1x tydne se davam maji/muzou 😉

ja ocistim kureci jatra, osmazim cibulku na trosce oleje, orestuju jatyrka, zaleju slabsim bujonem, pridam strouzek nebo dva cesneku, drceny kmin a podusim, pak jen rozmixuju tycakem, pridam trochu mleka na zjemneni a hotovo 🙂

daluri
20. mar 2009

Caira, mám kuř.játra v mražáku pro nás s manžou tak zkusím tedy někdy udělat i pro Ter, ale asi bez tolik česneku. Děckám jsem nikdy játra nedělala a později jim pak ani nechutnala.
A ty dáváš z masa jen tu játru? Když píšeš, že dáváš pouze játra...

daluri
20. mar 2009

A jak je,rozdýchala si se venku, když Tě manža vytočil? To chlapi dokážou dobře, viď? 😉

caira
20. mar 2009

ne, myslela jsem jako z vnitrnosti..nic jineho nez jatra 😉

jinak davam samosebou kureci, kruti, veprove, hovezi a ryby 😀

ja sama jatra nemam rada, ale zboznuju jatrovou omacku a jatrove knedlicky..ale jatra jako takove nemusim..jeste je snim kdyz je mamka da do ciny nebo tak,ale tot vse 😀

Jinak manzu jsem jeste nerozdychala...a asi i dlouho nerozdycham.. 😠 sice si vzdycky myslim, ze jo a pak treba zavola a ja na nej mam zase vztek..Slibil mi darek k narozeninam ( uz cca pred dvema mesici to zminil) a pak kdykoliv jsme byli ve meste tak mi rikal jak ho dostanu dostanu dostanu a dneska jsme pro nej meli jit a vcera najednou, ze jestli mi nevadi, ze to odlozime..ze nevi jake ted budou vydaje atd. ( pritom dneska dostal extra 9litru bonus- ze kterych my ten darek slibil) o to by ani neslo, chapala bych, ze kdyz si mysli, ze musime setrit atd..ale mrzi me, ze minuly vikend si koupil sam pro sebe obleceni, kosile, kratasy atd a ja mu jeste jako krava koupila k narozkam nove Diesl tenisky a on ted rekne, ze na muj darek neni ☹ ..to uz ani nezminuju, ze ani blbou kytku k valentynu jsem nechtela s tim, ze si to vsechno pridam k tomuhle darku ☹

hancas
20. mar 2009

sorry holki polepším se ju.Velký písmena nechám někda pozadu a začnu psat malýma ju 😀

caira
20. mar 2009

nase mala dneska konecne dostane tu rajskou od vcera, rano jsme sli ven a dorazila jsem domu za pet dvanact tak uz nebyl cas abych ji delala testoviny nebo ryzi, takze dostala sklenicku 😅 ale k veceri ji urcite dostane 😀

daluri
20. mar 2009

Caira, tak to věřím, že jsi musela být naštvaná a že Tě to asi spíše musí hodně mrzet! 😒
To jsou takové okamžiky, které v člověku pak dlouho zůstavají, co? Taky mám něco podobného. Já zas nerozdýchala, že na ně úplně zapomněl, prý si myslel, že mám o den později..
A jaký dárek máš vybraný, pokud to není tajné? 😉

Hancas, nám (hele,už se řadím mezi Vás, tak snad neva) to tady určitě nevadí, ale admini by Ti to vymazali.. 😉

caira
20. mar 2009

radeji ti napisu IP at nedostanem sprdaka, ze odbocujeme od tematu 😉

daluri
20. mar 2009

Caira,četla jsem, já pak určitě odepíšu, ale dcera mě odsud vyhání, ta starší, tak až bude klid 😉

caira
20. mar 2009

jasnacka, ja jdu s malou ven...cekala jsem na manzu, chtel jit s nama, ale zase ma zpozdeni tak vyrazim sama dokud je jeste hezky. 😉

mkr
20. mar 2009

koukám, že chlapi jsou všude stejný 🙂 u nás to teď proběhne, ale nic neočekávám, protože jsem si o nic neřekla a on nic vymýšlet nebude ☹ ach jo

daluri
21. mar 2009

Holky, tak mě napadlo,jak jsou ty nápoje Kubík, od kdy se dává, nevíte? Vím, že dvouletý už to pije...Ne, že bych už chtěla dát, zatím jsme na čaji, ikdyž pořád dává přednost kojení, ale třeba v létě, jak bude teplo,to by třeba už mohla?

caira
21. mar 2009

daluri: ti nevim, nase mala dela drzky na vsechno krom vody, takze to mam jednoduchy, nic jineho nez vodu mi nepije..mam plny kredenc krabicek s detskym bylinkovym cajickem ( dostali jsme k vanocum asi 12 ruznych krabicek) a mala to nechce.. 😒

Co vim, tak se rika, ze dzusicky jsou dost slazene? ze se maji redit snad pul na pul s vodou..ale ona ani to nevypije..ted jsem ji koupila posledne v detskem kramku detskou vodu ve sklenicce s prichuti cerneho rybizu ( dosla nam venku voda) a docela ji to jelo..i kdyz me prislo, ze to vubec zadnou chut nemelo, jen snad vonela ta flaska po rybizu 😅

My tim, ze jsme nekojene dite tak uz loni pila krom umky i vodicku kdyz bylo teplo,takze budeme urcite davat vodu i letos 🙂

adrolka
21. mar 2009

ahojte, poradíte mi? čo dávate deťom na večeru? ja mám 13,5 mesačné babulky a potrebujem inšpiráciu, ďakujem vám pekne 🙂

kijonkova.k
21. mar 2009

Ahoj holky,tak malá mi taky pije jen vodu a dětské čaje-bylinkové,neslazené.Teď máme Roibos od FA Apotheke a je fakt moc dobrý,je od 6 m 😉

adrolka,my na večeri jen kaši,to mám jistotu,že mi sní hodně,každý den jinou...Ale co takhle puding,chleba s něčím,polívku...?

radka.m.
21. mar 2009

daluri-ten kubík obsahuje dost cukru,raději bych zvolila něco jiného,nebo bych ho ředila vodou,jinak já játra ještě nedávám,měli by se dávat nejdříve až kolem druhého roku a vnitřnosti už vůbec ne,jsou to přeci jenom odpadní orgány,tak s tím ještě určitě nějakou dobu počkáme.

hancas
21. mar 2009

daluri.....já sem tam dívím ty nápoje většinou kupuji Bimbo je to od dobré vody a píší že je to ovocný čajík,je to dobré ale taky sladké,jenže děti když to vidí v obchodě už se po tom sápou,takže koupím,ale sem tam ne každý den,pak taky vařím čajík z pytlíku nebo děláme granulovanej,vodu mi holou nepijí vůbec.

daluri
21. mar 2009

Já se ptala spíše do budoucna..a je jasné, že bych to vodou asi ředila, pokud by to bylo moc sladké..Jsem ráda, že aspoň trochu ten čaj pije 😉 ale díky všem za názory a tipy

eppik.m
21. mar 2009

daluri: u nás se pijou ovocné šťávičky 100% bez cukru ředené hodně vodou, nebo ovocný čaj bez cukru sáčky 😉 vodu nikdy nevypil samotnou, Kubíka už jsem měli asi 2 x taky, moc chutnal ale nedočetla jsem se od kdy se může, ale taky jsme ho hodně ředili vodou
adrolka: jako první večeři máme kašičku a druhou těsně před spaním MM, někdo dáva zeleninové skleničky na dobrou noc, nebo chleba s pomazánkou, já zatím volím klasiku pro nejmenší a jsme maximálně spokojený 😵
radka.m: játra jsou zdravá obsahujou hodně železa, ale určitě pro batolata jak píšeš později, já je občas Míšovi dám ale fakt jen kousíček

caira
21. mar 2009

radka: ja se na jatra ptala naseho pediatra kdyz jsem tam byla na rocni prohlidce a pry od roka se davat muzou, jsouo pry dobre kvuli obsahu zeleza, ze jsou tim nejlepsim zdrojem..ale jine vnitrnosti taky nedavam..sama to nejim 😖 ja teda ani jatra nejim, ale jatrove knedlicky ty ja moc rada 🙂 mnam mnam

ja dneska na veceri dala krupicovou kasi z umky, mala vcera dostala rajskou s masem a testovinama, ale nejak mi spatne spala, jestli ji to tlacilo..tak dneska radeji dostala jen kasi a snad bude spat lip..jsem zjisitla, ze spi lepe, kdyz ji dam tyhle "tezsi" jidla na obed a vecere je lehci...

eppik.m
22. mar 2009

večeře se doporučuje rozdělit na dvě, tj. težší, nebo sýtící dát v pozdním odpoledni nebo před koupáním a na noc už jen mlíčko aby dítě pak lépe usínalo a spalo a nebylo přesycené (zjistila jsem že ročné dítě má vypít ještě minimálně 0,5l mléčka) Zajímalo by mně jak to máte vy, když už nekojíte kolik mléčka vám batolata vypijí a kdy to mlíčko dáváte 🙂 Vím že doporučují ráno a večer. Jaký druh vám vyhovuje?

alterna
22. mar 2009

ahojky
můžete mi poradit?
Dcerce je rok, stále kojíme, hlavne večer a po ránu i během dne.
Večer jsem dávala kaši tu ale ted nechce. Zachutnal jí chleba.
Od kdy ho můžu namazat maslem lučinou apod?
Co jste dávali kolem roku k večeři?
díky

daluri
22. mar 2009

Alterna, taky tak kojím. 😉
Určitě už máslo dávat můžeš, dokonce i pomazankové máslo. Ptala jsem se na to holek ještě v kojencích a vyčetla jsem to i v chytré knížce.. Holky taky radily klasické přír. žervé, že neobsahuje sůl..(má být v alob.kostce, já se koukala v tescu a tam ho nemají,jen ve vaničkách a tam sůl je)
Lučinu jsem taky dala jednou, ono i v ní je sůl a tvaroh, což se doporučuje po roku..
A k večeři dávám kaše, párkrát jsem dala i jogurt, ale stejně pak kojím, tak jako v noci, co 2hodky.A to jsem si myslela, že jak na kaše najedem, že jí to zasytí...

eppik.m
22. mar 2009

Ideálním nápojem k zahánění žízně je voda – buď balená stolní voda, nebo voda z vodovodu (která má často mnohem horší pověst, než by odpovídalo její kvalitě). Děti, které jsou odmalička zvyklé pít vodu, ji akceptují a nevyžadují, aby obsahovala dochucovadla. Další možností jsou nepřislazované bylinkové a ovocné čaje.

Čisté ovocné šťávy (džusy) připravené ze 100 % ovoce obsahují vitaminy a minerály, ale i poměrně vysoké procento ovocného cukru (fruktózy) a tím i kalorií – podle druhu ovoce až 10 %. Proto je vhodné ředit je vodou v poměru nejméně 1 : 1. Na rozdíl od džusů obsahují nektary, ovocné nápoje a limonády podstatně méně ovocného podílu (údaje najdete na etiketě), zato ale jsou doslazované. Nápoje označované jako nektary obsahují 25-50 % ovocného podílu, méně vitaminů a minerálů než džusy a cca 12 % cukru. V ovocných nápojích je 6 až 30 % ovocné složky, v limonádách jen 3 až 15 % ovocného podílu, zbytek tvoří cukr a voda. Pro ilustraci: kdybychom nechali odpařit všechnu vodu z velké sklenice limonády, zbylo by na dně množství cukru odpovídající přibližně 10 kostkám.

Ovocné nápoje a limonády obsahují většinou také barviva, aromata a někdy i chemické konzervanty v množstvích nevhodných pro děti.

Naprosto nevhodné jsou nápoje obsahující umělá sladidla, například ty, které mají označení „light“, ACE, nápoje typu coly, ledové čaje a energetické nápoje a také káva a černý a zelený čaj.

Závěrem lze říci, že čistá neperlivá voda je skutečně nejvhodnějším nápojem k doplňování denní dávky tekutin. U pití, stejně jako u jídla, ovšem platí, že by mělo být nejen zdravé, ale mělo by i chutnat. A tak jako si my dospělí občas dopřejeme sklenku vína, pivo nebo koktejl, mohou děti dostat k nedělnímu obědu nebo k slavnostní večeři v restauraci čas od času sklenku sladkého nápoje. I v restauraci je přitom možné objednat dítěti „střik“ z ovocného džusu s vodou.

radka.m.
22. mar 2009

eppík-po roce by měli děti mít kolem 500ml mléčné dávky na den,do toho se ale počítají i jogurty,kaše,máslo,sýry a tak,takže mléko není už potřeba,ale samozřejmě,pokud prcek mléčko neodmítá,tak není na škodu,třeba ráno,nebo večer,já třeba dávám do hrnečku asi 200ml ráno k snídani.

caira
22. mar 2009

eppik, ohledne toho mlicka, mala si da tak 90ml rano kdyz vstane brzo ( cca v sest rano) pak ma v osm kasi s mlickem ( tam ma 120ml) a vecer pred spanim vetsinou vypije mezi 90-120ml, jinak ma jogurty, syry atd, takze jak rika radka, ono se to nasbira behem dne..ale samotne mlicko mi krom toho troska rano a trochy pred spanim nechce pit, je zvykla na vodu takze behem dne pije jen vodicku.

ja na veceri davam bud, kasi, nebo treba testoviny s necim nebo ryzi..vetsinou maso dam na obed, kdyz dam maso na veceri tak mi pak spatne spi, ale kdyz dostane treba testoviny s rajcatovou omackou a bylinkama tak mi spi dobre, takze se snazim nedavat tezke vecere ( nebo cokoliv co nadyma, to by pak celou noc knourala, takze ani kvetak nebo hrasek atd na veceri nemuze.)

Dneska dostane rajcatovou omacku s bazalkou a k tomu testoviny.

megee
22. mar 2009

ciara jak děláš tu rajčatovou omáčku ráda bych vyzkoušela 🙂

radkar
22. mar 2009

Holky,poraďte mi taky s něcím- co mažete teda na chlebík. Dcerka má moc ráda lučinu,ale nechci jí dávat často-obsahuje sůl, tak to střídám s obyč. másle.Může teda i pomazánkové a třeba margarín taky? A třeba nastrouhaný tvrdý sýt můžou taky?(za 3 týdny jí bude rok). A ještě může po roce už kravské mléko? Já ještě kojím-jen 3x za den,v noci už vůbec-spinká. Plánuju, že bychom nějak po roce skončili. Tak bude stačit třeba jednou umělé mléko a jinak kravské? Díky