Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

lenocka84
28. nov 2011

@magali u nas maju velky uspech ryzove chlebicky, uplna klasika, kupis bezne v obchode, maly sa ide za nimi potrhat
skus 😉

matita
13. dec 2011

@sladkasue
@geegee http://www.activia.sk/online-poradna-pre-zdravu...
11 prispevok:
"Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či môžeme dávať activiu bielu, ochutenú alebo s vlákninou 9 mesačnému synčekovi. Ďakujeme

Ing. Judita Kobzová
Dobrý deň! Ak Váš synček nemá problémy s konzumáciou mliečnych výrobkov, môžete mu pokojne dávať aj Activiu. Je dôležité však povedať, že cielene je určená až pre deti od 3 rokov. Biela a ochutená Activia by mali byť úplne bez problémov, Activiu s vlákninou by som zatiaľ neodporúčala - pre tráviaci trakt malých detičiek nie je zvýšený príjem vlákniny vhodný."

Niekedy je to tusim tak, ze vyrobca by musel robit specialne testy pre vhodnost vyrobku pre deti do 3 rokov, tak je jednoduchsie uviest, ze je vhodny az od 3 rokov. Mimochodom je to naozaj na aktivii napisane????

tygrous
18. dec 2011

Kolik tekutin za den vám vypijí děti okolo 2.roku? Syn pití téměř odmítá, sám se napije, jen když fakt moc řádí a musí mít už velkou žízeň...jinak do něj dostanu tak 250ml dopoledne a 250-300ml odpoledne + polívku, což mi přijde málo. Mlíko nepije, odmítá vodu, čaje, ještě teda vezme za vděk vodu s nějakou šťávou, ale to mu zas nechci pořád dávat.

berenika39
18. dec 2011

@tygrous ahoj, petr je taky nepiják. ted už je to tedy lepší, ale ve dvou to bylo ještě horší než píšeš. mě pomohlo mu každou chvíli nabízet v kelímku jen trochu, aby to vypil celé, on byl strašně šťastnej, že se toho mého nebízení zbavil a vypil "všechno". fakt to fungovalo. v součtu to bylo postupně už dobré množství, a jinak jsme to v té době doháněli polévkami, které miluje a kaší ze 1/4l mléka, přesnídávkami, to všechno se bere jako tekutiny🙂.

kaja73
18. dec 2011

@tygrous Moj ma zajtra 2 roky a za den vypije cca liter caju, 2-3 deci sojoveho mlieka a ob den daku polievku.
Do ovocneho mixu-teraz chce len mixovane ovocie 😲 -mu pridavam este stavu z jedneho pomaranca-co je asi deci.
teda tych 1200-1300ml tekutin ma denne a niekdy aj viac ak ma polievku.
Ucim ho aj na vodu-moc ju nechce-,ale to vypije tak max. deci za den-vtedy uberie to deci z caju-vodu pije z poharika po glgoch,veeelmi pomalicky.
Caj a mlieko pije este z flasky.

tygrous
18. dec 2011

@berenika39 Díky😉 To je dobrý nápad s tou trochou pití...zkusím... u nás funguje nejlíp lahvička od Bimboo, nejlíp teda s tím origo pitím, to je schopný vypít za cestu z obchodu (5min😅), ale už to kupuju tajně a doma mu to ředím... Ale stejně za ním pořád chodím a nabízím, jinak by nepil snad vůbec. Polívky naštěstí taky miluje, takže je kvůli němu vařím už i pro nás😅, ovoce, okurky taky... Jen mně právě zajímá, kolik by tyhle děti měly vypít...

sussanah
18. dec 2011

@tygrous u nas taky zabralo davat piti v hrnku. Taky jeste davam dzus redeny vodou a ohraty. To jak prijde z venku ted v zime, tak to vyzunkne behem minutky

tygrous
18. dec 2011

@kaja73 my máme taky zítra 2 roky😉 Tyjo, to je hodně 1300ml...to bych si tak predstavovala... Mliko mi nepije, max 150ml Reisdrinku ob 2-3 dny, sunar pil taky tak, ale najednou ho uz nechce. Jeste tak ten naredeny dzus...ale to prave nechci, aby pil denne...

sussanah
18. dec 2011

@tygrous jinak u nas pije zhruba 800ml za den, coz je ted v zime podle tak akorat

tygrous
18. dec 2011

@sussanah no hrnek fungoval z pocatku, kdyz se ucil a presel z lahvicky s pitkem...ale ted uz ne. Pak jednu dobu frcelo brcko... No budeme dal zkouset😉

kaja73
18. dec 2011

@tygrous Mojmu velmi chuti rooibois caj-davam mu tam trochu medu-skusila som a je to OK- a C vit z DM ka-strasne mu to chuti-pyta si ho aj 5 krat za den a vzdy stiahne aspon 180ml a to sojove mlieko pije ako slabe kakavko-to BIO tiež z DM ka-aj to zbožnuje-vypil by aj liter za den-ale to mu davam len raz za den,lebo aj kasu robim z tohto mlieka tak nech toho zas nema vela.
PS-gratulujem k 2 rocikom.
My sme oslavovali dnes-nasa torticka je v marcipanovych tortach--taka poschodova s menom Patrik.
Ved mrkni. Maly bol z nej hotovy. 🙂

sussanah
18. dec 2011

@tygrous nebo stridat, to u nas taky zabira. No zkousejte 🙂

tygrous
18. dec 2011

Dortík super😉 Já mám foto ve fotoblogu v albu Honzik je tu, úplně na konci😉 Jinak roibos mi jeden den vypije, jiny den ne😅 Stridam to, i mlika stridam, mel ABKM, tak nechci nic davat pravidelne kazdy den...

marianas
18. dec 2011

Ahojte, Aj ja sa pripájam k téme pitie: Náš syn má rok a pola za deň vypije cca 2 dl vody. Nič viac, som zúfalá. Keď vidí pohár, či fľašu, uteká preč. Doteraz som ho dojčila aj cez deň, no pred pár dňami som prestala a vôbec nepije viac. Skúšali sme rôzne fľaše, poháriky, nič nepomáha.
A mám ešte otázku: Ktoré kravské mlieko - konkrétna značka je najvhodnejšie pre deti - myslím tým, aby malo čo najkratšiu dobu trvanlivosti. A jogurty sú ktoré fajn?

kaja73
18. dec 2011

@tygrous Ved aj my sme mali alergiu na BKM. 😒
daku dobu pil už KM-babylove,ale ma malo zeleza v krvi a je podozrenie, že mu to robi mlieko-aj ked ekzem mu už nerobi-tak pije to sojove-to je zatial OK-pije ho cca 7 tyždnov.
Predtym tiež pil reis drink,ale po babylove ho už naspat pit nechce,tak pije to sojove-to mu chuti.

Peknu tortu ste mali. 😉

matita
18. dec 2011

@marianas no moj syn nevypije ani tych 200ml vody. a to do neho tlacim este aj striekackami. ked je uz velmi smadny, tak si dva-tri-krat potiahne a hotovo. inak len odmieta. niekedy vypije viac, ked pobehuje s flasou a hra sa s nou. ale je to hroza. suche plienky a tak. 😕

tygrous
19. dec 2011

@berenika39 Tak jsem zkusila tu tvou metodu davat jen trosku piti - dala jsem mu to v hrnecku na presso a tak se mu to zalibilo, ze si porad dolival, az vypil asi tak cely velky hrnek😀, krome toho ze cast i rozlil😉 Tak super, dik za tip😉

berenika39
19. dec 2011

@tygrous no prosím tě, to mám radost! úplně vidím petase, jak mi vždycky podával s úlevou ten prázdnej kelímek,jako koukej - sem to zvládnul! tak at vám to teče🙂

nanulik
29. dec 2011

ahoj 🙂 nechcem novu temu otvárať lebo admini by mi to určite stopli 😝 tak píšem sem. a dúfam že to niekto objaví a odpíše 🙂
chcela by som malému dávať jesť chlebík. normálne ho žužle o 106 ale ked mu dám natretý tak nechce. ani maslo džem ani so šunkou alebo syrom.
ako ho mám na to naučiť?

halienka
29. dec 2011

@nanulik ja mám 2 ročnú dcéru a ešte som ju to nenaučila 😀 chvíľu ju bavilo, keď som jej takto natretý chlebík pokrájala na malé kúsočky a tak ho jedla, ale to rýchlo prešlo do toho, že si z neho zobrala len syr, alebo olízala džem a chlieb nechala tak. Časom som zistila, že pečivo mi zje iba suché, proste to čo jej na to natriem ju vždy akosi rozptýli, zje len to čo je na chlebe a chlieb nie. Takže dávam pečivo samé, sem tam sa mi podarí pri hre, že jej strkám do pusy kúsky hclebíka alebo rožka s niečim natreté, ale to iba ak o tom v podstate nevie 😀 u nás je to tak aj s palacinkami, palacinka nemôže mať žiadnu náplň, lebo inak zje náplň a palacinku nie. No celkovo malej dlho trvalo kým jej to pečivo zachutilo, do roka a pol ho jedla minimálne...

jasminet
29. dec 2011

@halienka
@nanulik u nas je to rovnake - suchy rozok zje, chleba neje takmer vobec, ale ako jej to natriem, tak koniec sveta. ani nahodou. strasne mala po prvom roku rada vianocku natretu obyc. maslom, pokrajanu na kocky. teraz ani suchu, ani natretu, palacinka jedine sucha. sunku iba bez chleba, obycajne maslo iba samotne, syr iba omylom a aj to vacsinou struhany.
u nas mam pocit ide jedenie dolu vodou - cim je starsia, tym je to horsie 😅

halienka
29. dec 2011

@jasminet fúúú, tak na jednej strane som rada, že nie som na tom tak sama 😀 na druhej je to niekedy dobre na nervy, však? Moja malá niekedy aj obed je tak, že jeden deň poje všetko mäsko ale prílohu za niťč nechce, na druhý deň zas len tú prílohu zje a mäso nechce 😝 sa niekedy smejem, že dodržiava delenú stravu alebo čo 😀 😀 no ale čo mám robiť, som rada, že niečo vôbec je, ona je dosť slabý jedák a ako som si kedysi myslela, že keď jej nedám nič iné jesť a ponúknem jej to isté neskôr, keď už bude riadne hladná, tak to zje, tak vôbec nie, malá ma vyviedla aj z tohto omylu. Bola schopná nejesť aj 6 hodín, potom pišťať od hladu, ale to čo nechcela proste nezjedla. Tak jej to dávam takou formou ako to zje, lebo za posledný rok je furt na tej istej váhe a bojím sa že ešte začne chudnúť. U nás je teraz akýto jedálniček: Ráno 200ml mlieka, za 1,5 - 2 hodiny tvarohová lúpačka, potom chvíľu na to mandarinka alebo jablko, čaj a ide spať. Obeduje až po zobudení, najčastejšie mäsko, to veľmi ľúbi, prílohu ozaj nemusí, to málokedy, dostať do nej zeleninu je problém, niekedy v polievke zje, niekedy nechce. Potom olovrant buď jogurt alebo presnidávka, vôbec nie celé, keď zje tak 3/4 som spokojná alebo len ovocie. Alebo teraz aj medovníček 🙂 No a večera (zdravá strava ako ďas) detské párky a chlieb - tiež každé osobitne, najskôr zje jeden párok a potom chlieb. Alebo chlieb s kečupom teraz frčí tak, že sama si ho natrhá na kúsky a namáča v kečupe 😀 alebo Croisant alebo škoricovú buchtičku. Kaše už u nás dávno nejdú, bohužiaľ. 😖

jasminet
29. dec 2011

@halienka nasa vydzi aj cely den bez jedla. rano nic, na obed nic, na olovrant 4 mandarinky a vecer pred spanim mlieko. parky zje 2 (dlho som nedavala, ale obcas kupime, viedenske), bez chleba, peciva, obcas omoci v kecupe.
jogurty kedysi milovala, dnes sa ich ani nedotkne, raz za 3 mesiace si da smotanovy mnam duo, u svokrovcov hovadzi vyvar obcas, polievky teraz ignoruje, ked tak par lyzic, ale ked to na nu pride tak aj cely tanier. kase neje asi pol roka.
ale uz to neriesim, ked nechce, nechce, nutit ju nebudem. ma 12kg, ani malo ani vela. len svokor ju pri kazdej navsteve vazi, ze moje chuda, tebe doma nedavaju jest, taka si lahunka (bohuzial to mysli vazne)
obcas si na ranajky da cornflakes, tie klasicke neochutene, k tomu pohar mlieka kravskeho, ale... najskor vypije mlieko na ex a potom chrume zvysok 😉

halienka
29. dec 2011

@jasminet no aj my sme mali teraz jogurtovú prestávku, asi 2 mesiace, včera zázračne zjedla, a to som sa na jogurt vždy spoliehala, lebo ten od 9 mesiaca miluje a keď bola chorá a nezjedla vôbec nič, tak jediný ten jogurt zjedla. No teraz už je to aj s tým biedne. Moja malá má 11kg, doktorka vraví, že je to v norme a nech to neriešim. Tak sa snažím zachovať kľud, ale presne ako ty píšeš, najhoršie je to keď príde svokra (čo je tak 3x do týždńa) a tá sa permanentne snaží niečo do nej natlačiť a furt stone, že ako málo je a aká je chudá a všelijako mi dáva najavo, že je to tým, čo jej dávam, že by som jej mala navariť krupičku a tú jej dávať - no akoby som neskúšala, bohužial z krupičnej kaše ju doslova naťahuje, no darmo som to svokre povedala, aj tak to stále vraví ako pokazený gramafón. No a najnovšie zas polievky, že jej mám variť polievky. No malá žiadne nechce, jedinú mi ako tak zje kurací vývar, aj to len preto, že tam je mäsko, ona to nechce jesť lyžičkou ale len vyberá kúsky mäska, poprípade mrkvičky, ešte tak rezance vcelku zje a to je všetko. A keď takto poje z polievky, tak už druhé nehrozí. A to ako nie že by zjedla toho veľa, to je 6-7 kúskov a je naobedovaná. Ja sa tiež bojím skĺznuť do nejakého nútenia aby som jej to ešte viac neznechutila, stále sa snažím jej to nejako spestriť a tak aby ju to bavilo, ale už aj moje zásady, že jesť budeme iba v stoličke, padli. Už sotva ten obed jeme v stoličke, inak všetko popri hre a behaní. 😀 Ale nás cvičia tie deti naše 😀

camilla_1
29. dec 2011

Ahojte kocky tak ja sa pridam ak smiem
Moj maly ma rok a mesiac a papame asi takto....6.00 az 8.00 nutrilon cca 200Ml, 10.00 bud detska vyziva plus piskotky alebo cerstve ovocie jablko,hruska plus piskotky,pripadne chlebik syr detska sunka,13.00 obed Kuraci vyvar,zeleninova polievka ,14.00 druhy chod 🙂 bud zemiakova kasa plus kuraci mesko alebo zemiak plus brokolica karfiol,cestovinky,ryza plus kuracie mesko na zelenine mrkva hrasok ...snazim sa mu vymyslat stale nieco nove ...17.00 bud pribinacik,piskotik alebo brumik ,20.00 nutrilon 200ml a spinka do rana sem tam sa budi a pije cajik samozrejme v pribehu celeho dna pije cajiky hippka alebo lucku prevarenu stavy mu vobec nechutia neda sa presvedcit :D

jasminet
30. dec 2011

@halienka nasa krupic. kasu ma celkom rada, z casu na cas jej ju urobim, taku riedku. ale bez kakaa, skorice. musi byt biela, nicim nepoprasena 😉 aj vanilkovy puding lubi, este jej obcas pridu na chut knedle vo vajci s cervenou repou, takou nakladanou, za tou sa teraz ide utlct. tu si dava aj samotnu ako obed 😕
robievala som jej domaci pribinacik, to teraz ani vidiet, vlastne vsetko kde je tvaroh. este celkom ryby moze, dnes idem pangasa robit, tak uvidime. ona skor pstruha, lososa, zubaca. a ryzu so stavou z masa. casto robievam hovadzie, tak aspon nieco z toho zje.
a co miluje su maliny - cerstve, zavarane od svokry, to je jedno, hlavne maliny 😀

lienockaa
30. dec 2011

@nanulik-aj my sme na suchom pecive.. 😉 asi len nic si z toho nerobit a davat tak, ako to chce..starsi syn papal aj floru, alebo maslo,alebo kiri syr, lucinu..dcerka len suche pecivo, suchy chlebik a k tomu si odhryzava surovu zeleninu, alebo tvrdy syr, sunku nechce..tiez sa cudujem, ze jej to tak chuti, ale co narobim..davam tak, ako to chce.. 😉

rosannar
4. jan 2012

ahoooojtee...ja by som mala jednu otázku....
cez leto som začala dávať malému (cca.9 mesiacov) chlebík, aj s masielkom a niekedy aj šunkou, kráásne to spapal a potom asi ked mal rok mu uťalo a chlebík vôbec nedá do úst....ani tak na sucho ani s maslom...už neviem čo mám robiť, aby som ho prinútila, a ak sa mu náhodou nejaký chlebík dostane do úst tak ho bud napne alebo to vypluje... 😖

halienka
4. jan 2012

@rosannar aj my sme mali takéto obdobie trvalo to hádam 3/4 roka, presne ako ty píšeš, do roka v pohode a potom už nie...malá mi nechcela chleib ani rožok, po pol roku sa konečne chytila na tvarohovú lúpačku a potom pomaly už pridávala aj chlieb a rožok. Ak už má malý rok už by možno mohol tvaroh, skús, možno mu také niečo zachutí, ale viem že sú také deti, čo určitú dobu odmietajú pečivo...len to nejako vydržať a skúšať občas a skúšať, raz sa určite chytí 😉 🙂

rosannar
4. jan 2012

@halienka no tak hádam sa to zmení, ale ono je to tak, že aj brumíka kráásne spapá ale to chleba vôbec...ale niečo vymyslím 😉 dakujem, potešila si ma, že to nie sme jediný taký 😀