Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

mukky
3. dec 2009

berenika my sme sa uz stretli v netabuľkách,čiže tabulkach 😀

berenika39
3. dec 2009

no podle smajlíka doufám, že v dobrém 😉

Záleží na každém, ale prostě něco hlídám asi relativně přísně - všelijaké uměliny,to u nás nefrčí, na druhou stranu nejsem zastánce kojenecké stravy do tří let. Prostě barevný jogurt, jupíka a brumíka nejíme, ale do pekáčku brambory,zeleninu,maso, zalít vejcem a mlékem...do křupava upéct, to joooo. Nebo pečený králík, špenát, brkaše, omáčka koprovka, krůtí guláš s rýží, rizota, kuřecí plátky na to kousek sýra,šunky a brambor, španělský ptáčky...fakt co máme, to Petas jí.

luci81
3. dec 2009

saska.t- děkuju 🙂 Svalovce má jen černá zvěř(divoká prasata)Nevím,kde bydlíš,ale tady v ČR se z každého uloveného kusu povinně dává vzorek na vyšetření na přítomnost svalovce.Jeho výskyt je minimální,dejme tomu,že ho má jedno,ze statisíce.Navíc by se měl zlikvidovat při teplotě cca 80°C.

saska.t
3. dec 2009

luci 😉 svalovca moze mat aj hovädzi dobytok, bola som na to upozornena, ale kedze su to kontrolovane zvierata moc som to neriesila 😀 to ze sa dava vzorek aj z diviny som netusila ale kazdopadne dobre uvar 😀

tamka84
3. dec 2009

mukky ďakujem, súhlasím stebou že sladké a ečka nie je vhodné aspoň do 3 rokov. Aj naša má na raňajky nutrilon, aj na večeru. Ale napr. sa zobudí okolo 7.00, vypije nutrilon a okolo 9tej už pýta druhé raňajky, teda vlastne desiatu. A paradajky a papriky už môže? Vlastne s tými asi aj tak počkám na sezónu a budem jej dávať vypestované u našich 😉
A skúšala som jej dávať vanilkového pribináčkq, z toho sa vyhádzala.
Sunku dávam detskú bez konzervantov aj ked sol tam určite je, ale aj to len kde tu, nie každý deň. A syrček tiež detský, alebo lúčinu a tú nám sestrička odsúhlasila.

luci81
3. dec 2009

saska.t-já měla na mysli ze zvěře,že ho má jen černá 😉

mukky
4. dec 2009

tamka nemáš za čo,
a ako si sama pýta ranajky? 😀 to je milé 😀 ,skus jej ich aspon posunuť na 9.30,aspon 2,5 hodky od nutrilonu,len si nenapísala kolko Ti vypije,ak málo mozno je naozaj hladna alebo je to len zvyk ze vie ze dostane papať 😀 😉
lebo ak Ti aj behá ako moj tak moze byť hladna,moj lieta 😀 ,ale papame kazde 3 az 4 hodky
paradajky a papriku uz mozes skusiť pomalicky dávať,s odstupom 3 dni ale to iste vieš
ja zvyknem namazat chlebík maslom a na to dam na kocky male paradaju ci papriku,pokrajam,trosku to opadava ale neva
zajtra bude mať na desiatu chlebik s maslom a nastruhanou mrkvou na jemno,dne s mal na desiatu bio ryžovu kašu instantnu prvý krat a do toho som mu roztlačila banan
možeš už zaradiť sojove vyrobky,tofu,vhodne su obilninové kaše,pohankove vlocky napr do jogurtu alebo polievocky na zahustenie
mala sa ti vysypala bud z vanillky alebo z tvarohu ☹

pancake
4. dec 2009

mukky kam ty chodis na tie linky a recepty? 😀 😉

tamka84
4. dec 2009

mukky, pýta si papať tak, že otvára pusu ako keď sa napodobňuje ryba 🙂 , ale aj piť si tak pýta aj mliečko takže niekedy neviem čo chce ale ukáže prštíkom.
Nutrilonu vypije nad ránom 210, v noci 150 a večer tiež tak 150, podľa toho kedy predtým papá. Ešte nebehá, lozí, chodiť sa jej moc nechce a stojí a chodí okolo nábytku.
No a dnes som jej rozmiešala masielko so žĺtkom, torška póru nastrúhala a petržlenovú vňať a zjedla asi 2,3 kúsky a potom vyplúvala ☹
Ja neviem prečo jej zrazu nič nechutí, kým bola menšia všetko papala čo som jej dala a teraz takéto muchy 😠

A ešte som sa chcela spýtať kde kupujete tie pohankové vločky, kukuričné vločky a podobné veci?? Ja som zohnala akurát tak pohánku aj to nelúpanu 😖

A ozaj, dávate kus kus? ja som teraz prvý krát dávala minulý týždeň a malej to strašne chutilo s mäskom a uvarenou brokolicou a karfiolom

saska.t
4. dec 2009

tamka - dostanes kupit najcastejsie v kauflande a aj v tescu som uz kupila 😉
kuskus sme este neskusali ale samozrejme je zdravy a davat sa moze 😎

tanitta
4. dec 2009

ahojte maminky...
aky tvaroh mozem davat rocnemu?...plnotucny alebo nizkotucny?...mozeme ochutene jogurty?.. biele s cerstvym ovocim mi uz odmieta... dakujem...

saska.t
4. dec 2009

tanitta po roku sa odporuca tvaroh plnotucny tak ako vsetky mliecne vyrobky ale aj tak este nedavaj moc casto 😉
ochutene jogurty by som este moc nedavala obsahuju farbiva, jedine ze najdes nejake bez konzervantov, farbiv, a umelin, musis hladat aj ked to bude asi tazke pri ochutenych jogurtoch 😅
my papame este v nasom veku biele aj ked obcas dostane aj ochutene, ale znacku ti neporadim nezijem na SK

tanitta
4. dec 2009

saska.. vdaka... ten tvaroh jasne... len som si to chcela overit ze vsetko plnotucne .. lebo co mam recepty detske vsade pridavaju nizkotucny... 😕 skor ho pouzivame len na prilezitosne ochutenie pre zmenu....dnes to bola ryza pomiesana s varenym jablkom a hruskou a do toho trosku tvarohu chutilo to aj mne 😉 a co hrozienka? skorica? citrusy? tie nam dr este neodoprucila...ani bielok 😕 odkedy by som mohla skuit potroske?...

kisska
4. dec 2009

tanitta - ked vyskusas po troske mozete. Teraz nastava najlepsia sezona pre citrusy 😉 a pokial nemate nabeh na potravinove alergie, mozete skusat - ako vsetky nove potraviny. Hrozienka treba namacat... so skoricou opatrne, je to "exoticke" korenie, moze drazdit.
Inak nemas zdroj domaceho lekvaru? Bez farbiv a konzervantov, sice s kopcom cukru, ale ked si mam vybrat medzi nezjedenym jogurtom a s trochou lekvaru, tak radsej to druhe 😉 aj ked...ked zacnes prisladzat, uz vobec nebude chciet neochute... 😒 A jogurt tiez plnotucny 😉

mukky
4. dec 2009

pancake prečo? 😀 😉

mukky
4. dec 2009

tamka kupujem tieto ryžové a pohankové vločky,ale tie jemné,tie su super,v polievku hned zahustia a nepouzivam zatial zaidnu bielu muku,záprašku,kde sa zbytočne olej prepaluje

http://www.marianna.sk/index.php?go=12

dostať ich v bille,niekedy v MaM a možno aj v Bale,ale v bille ich maju vzdy,treba hladať lebo tam maju viacej regalov a na roznych miestach so zdravou vyzivou
davam ich do polievky,jogurtu,na zahustenie prívarku a podobne

kisska
7. dec 2009

mukky konecne som znovu zohnala to zerve - Milki line od KROMILK, CR, a zlozenie je makky tvaroh (mlieko, cista mliekarenska kultura), smotana 15%, stabilizator pektin. Doteraz som to videla len v Kauflande a aj to nie vzdy. Akurat, ze sa to neda kupovat do zasoby, lebo to mava zaruku necele dva tyzdne.

evaviki
7. dec 2009

ahojte, prosim vas, kedy ste zacali davat detom palacinky? 🙂 Vcera som malemu dala minikusok ochutnat a tvaril sa nadsene, tak ma napadlo, ze ani neviem, odkedy je to vhodne..

mukky
7. dec 2009

eva tazko povedat,podla toho ako zdravo svoje dieta stravuješ..

kisska ja som objavila ho tiez inde ale ma zmiatol ten stabilizator pektin,no musim kuk co to je presne.postudovať 😝 😀
si zlatá,dakujem 😉

angie14281
8. dec 2009

evka neboj neublizis mu s paklacinkami,nerob ich moc sladke ale ked si da trosku aj tak moc nezje,urcite mu to neublizi 🙂 😉

evaviki
8. dec 2009

no stravujem ho zdravo, nic sladke nedavam, iba riedene dzusy na pitie a granulovane caje, lebo mi inak nechce pit.. ale cesto na palacinky robim bez cukru a dala by som mu k tomu ovocie..

gabii83
8. dec 2009

ahojte, ja tak davam joghurt bielu nesladenu aktiviu, ze som dala do toho 2,3 lyzice cucor. aktivie,
co varite este detickam? ake maso - kralicie, kuracie, morcacie....
ryby? ake a kde zohnat?
prilohy? okrem bezvajecnych cestovin, ryze a zemiakov?
dakujem

tamka84
8. dec 2009

ryby, to by aj mna zaujímalo, lebo mi sestrička na poradni povedala že už môžem zaradiť pomaly do jedálnička ryby napr. tuniaka vo vlastnej šťave a že tiež kuraciu pečienku....Ja som si myslela že až neskôr sa pridávajú do jedálnička, čo si o tom myslíte?

mukky
9. dec 2009

evaviki olej na panvici sa prepaluje,do palaciniek ide biela muka a cele vajce...pre toto ja take veci nedávam

tamka lekari vravia ze ryby morske napr od roka,iny ze od 2 rokov..ak je alergia v rodine,ryby zavadzame az v dvoch rokoch
najprv by sa mali jest tepelne spracovane rybky a potom až v konzerve,po roku sa uz mozu aj z konzervy...podla mna naj su vo vlastnej sťave ale treba čitat aj zlozenie,no taketo rybky su vacsinou velmi slane,takze nie kazdy den ich papať
mečuň, žralok a makrela královská sa nemaju konzumovat vobec koli velkemu obsahu škodlivých látok

Pečen kuraciu,bravcovu,.. možno zpodávať po 1. roku , obsahuje vela vitamínov a minerálov, na druhej strane v pečeni zvierat sa hromadia i škodlivé látky. Z tohto dôvodu by sa pečeň nemala deťom podávať príliš často, ak sa rozhodnete podávať ju,tak 1 až 2 x za mesiac

kisska
9. dec 2009

tamka - ja uz od roka tiez davam ryby - ale nie z konzervy - rybie file (z morskej stuky mame najradsej) sparim spolu s ostatnou zeleninou, pripadne, ked zapekam na brokolici a masle. To je mnam 😉

a kuraciu pecienku tiez davam - dusenu na cibulke so stavou a s ryzou. Asi tak raz za mesiac... maly ma k tomu najradsej kyslu uhorku 😉 Da sa k cibulke pri osmazeni pridat struhana mrkva a je to tiez super. Alebo podusit s jablckom 😉

Mukky ja robim palacinky aj so zmesky celozrnnej a bielej muky a su tiez super... Akurat maly zvladne aj dve palacinky, tak som to preto zacala miesat. A drahy ich vysmaza na takmer suchej panvici, takze ani mastne nie su. Ale palacinky su u nas ritualne jedlo, musime ich robit skoro kazde 2 tyzdne 😉

mukky
9. dec 2009

kiss prídem k Tebe na lapacinky 😀 😉

kisska
9. dec 2009

mukky tesim sa 😀 😀 😀 minule tatino ucil maleho vyhadzovat palacinky z panvice... myslim, ze skor ich bude vediet takto obracat, nez si zaviaze snurky na topankach 😉

tynushqa
9. dec 2009

Ahojte,
my papame iba biely jogurt a to len zvolensky 😉
dnes som malej urobila lososa s mrkvou, najskor som troska na masle podusila mrkvu a potom som pridala taky mensi kusok lososa a k tomu ako priloha varene zemiacky. Na moje prekvapenie to do minuty padlo .. 😵 . To bude asi tym, ze ked som bola tehotna, tak som jedla same ryby 😀
Baby ako to mate s polievkami? dokazu vase deti obidva chody? ja som to minule urobila tak, ze som o 11, 30 dala polievku a o 13 ked sa vyspala tak normalne jedlo. Na veceru davam uz len varene alebo chlebik, lebo kase uplne odmieta.

bereninka
9. dec 2009

Holky, nevíte, kde bych sehnala choceňský jogurt BROSKOVÝ? Všude mají jahodový, ale malýmu chutná jen ten broskvový, měli ho jednou v bille, a ted už 2 ěms. není. Malý mi jiné jogurty nechce, tak jsem byla ráda, že jí aspoň tenhle.

Ještě mám dotaz, od kdy jste začaly učit samostatně jíst?

mukky
9. dec 2009

kiss teda Adamko bude riadne čisielko 😀 ja budem tiez mojho učiť variť,nech sa mi jeho žena raz podakuje 😀
tynu ani my nejeme 2 chody naraz,lebo polievockou sa najskor zaplni zaludocek ak je redsia,/tekutinou/ ale moj by zvladol oba chody je velky jedak a dobry
alebo ak chces tak davaj trosku polievky a trosku hlavneho,take male porcie

my na veceru pijeme mliecko 240 ml a aj rano
beren isto by uz zvladol aj moj nieco zjest sam ale to by vyzeralo 😀 ,este ma cas...papa sam len banan,chlebik nepomazany a take netekuté..