Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

smajlik
12. máj 2010

holky můžu se zeptat - už někomu začalo dítko odmítat mlíko? Mě si malá nechce vzít večer ani ťuk , rve se se mnou o flašku, a ráno vypije 90-120 ml ... nevím co s tím. Jsme na Sunaru, zkoušela jsem teď i Hami a bylo to stejný ...

saska.t
12. máj 2010

smajlik je to normalne prejdu tym asi vsetky deti 😉 na par dni vynechaj a potom opät skus, u nas to trvalo cca 3 tyz. a potom sama pytala 😉 ak uz mlieko nebude chciet nic sa nedeje, mas vela moznosti ktorymi nahradis mlieko bez problemov, u deti v tomto veku uz nie je podstatne kedze papaju uz vsetky mliecne vyrobky 😉

smajlik
12. máj 2010

saska: děkuju moc 🙂 . Zatím naštěstí jí 1 jogurt denně a večer kaši, tak jí to holt bude muset stačit ...jo a snažím se dávat ještě sýr na chlebík

moda08
20. máj 2010

ahoj,chtěla bych malému uvařit rajskou omáčku, nemáte nějaký rychlý a jednoduchý recept? normálně ji totiž nevařím. díky

saska.t
20. máj 2010

moda
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2449 je to sice polievka ale je taka husta, ze je to skor omacka ale fakt vyborny tento recept 😉

natalii6
20. máj 2010

smajlik:ahoj moj maly ma 1r a 2m a mlieko pije tiez iba rano je to uz peknych par mesiacov co mi odmietal pit mlieko a hlavne vecer. ale mala som problem dostat do neho mileko aj rano ale to sa uz zlepsilo... teraz vypije rano od 150 do 180ml a nejak som mu uz vecer ani neponukala na veceru ma kasu...dievcata co varite svojim detom ja uz neviem co mu varit? kedze chcem aby sa stravoval zdravsie ako my tak mu zvycajne zmiesam daku zeleninu uvarim z maskom a uvarim ktomu cestoviny alebo ryzu alebo mava spenat ale omacky tak to mu nechuti zje zopar lyziciek a viac doneho nedostanem obcas dostane to co navarim nap. perkelt ale chcela by som dake nove recepty pre neho beriem inspiraciu aj z mama a ja ale tam su skor pre mensie deticky tak ak mate dake dobre sup sem snimi..dik 😉

natalii6
20. máj 2010

zuzka1: ahoj som si vsimla ze sa tvoj syncek narodil piatok 13 😉 aj moj maly sa tiez narodil piatok 13 ale 2009 🙂 ...a este som sa zabudla opytat detickam po roku davate pred hlavnym jedlom aj polievku ci len hlavne jedlo? a vidim tu aj nejake recepty tak idem pozriet

eviska83
20. máj 2010

natalia- nasim velmi chutia privarky- kelovy,zel.fazulky a pod., vcera mali zapekanu zeleninku s mliekom a vajickom,alebo kapustu na sladko 🙂 Mne tiez niekedy dochadza inspiracia- ale snazim sa stale nieco najst take aby sme to mohli vsetci 😵

moda08
20. máj 2010

saska.t - díky 🙂

natalii6
20. máj 2010

@eviska83 a ako robis tie privarky lebo ja take nevarim tak neviem prosim? 😉 dik

saska.t
20. máj 2010

natalia - privarky su vlastne omacky 😀 zalezi na tom z coho ich robis, ale postup je v zasade ten isty, uvaris do mäkka a zahustis 😉

eviska83
20. máj 2010

natalia- tak saska ma predbehla 🙂 je to tak ako pise 😉

zzuzca
22. máj 2010

ahoj holky, aky tvaroh sa odporucam detom po roku? vsade citam ze detom len tucne mliecne vyrobky ale nasla som na nete vela receptov pre deti s polotucnym tvarohom? tych tvarohov je strasne vela druhov, aky teda? a najlepsie asi ten hrudkovy, ze? ten je taky 'opravdovy' 🙂

rimmel
22. máj 2010

zzuzca myslim si ze ked raz za cas das aj polotucny nic sa nestane, vies ked nahodou pecies kolac a je v nom tento tvaroh tak co 😝 😉

zzuzca
22. máj 2010

no to viem ze sa nic nestane ked take raz cas dostane 🙂 ale chcela som vediet aky mu mam prevzne kupovat ked to kupujem specialne jemu. a my sa prispobime ak to budeme tiez jest 😉

rimmel
22. máj 2010

no ak to kupujes tyzdenne tak asi plnotucny ale ak raz za cas tak toje asi jedno 😉

saska.t
22. máj 2010

zzuzca - detom do 2 rokov sa odporuca kupovat vsetko plnotucne (zvyseny narok na tuk prispieva k rozvoju nerv. sustavy) potom by sa mali davat menej tucne vyrobky 😉

aponchie
22. máj 2010

jak je mozne,ze nas vsecko porad nadyma????dneska sem ji udelala polevecku na masle sem orestovala mrazenou zeleninu exclusive polevkova na drobno nakrajen aobsahovala klasiku kvetak mrkev hrasek petrzel libecek a brambory do toho a des bes krouti se place tlaci me to prijde divne probuh ma rok a takto vyvadi a to toho kvetaku tam bylo vylozene prdle..uz nevim co ji varit

aponchie
22. máj 2010

saska to je pravda,ale ja u toho tvarohu prave nevim pac je tvaroh co ma i 20a vice procent tuku jestli to neni hodne prave..ja davam male jogurty 10procent tuku bile a to mi prijde jako idealni ted nevim abych nezatezovala tim velmi tucnym tvarohem ledviny

lalus
22. máj 2010

aponchie a po iných jedlách ju nenadúva? skús odsledovať, či ju nenadúva stále po niečom konkrétnom.....možno naozaj niečo neznesie a nemá to nič spoločné s tým, či má rok, alebo 3 mesiace ☹

saska.t
22. máj 2010

aponchie - myslim ze to nie je moc, deti do 2 rokov maju tukovo narocnu vyzivu ale aj 10 % je dost takze by som si z toho hlavu nerobila 😉

aponchie
22. máj 2010

no zeby nesnesla kvetak brokolici hrasek lusky proste vsecko nadymave?:((ona je takova citlivka mala..vypada porad jak miminko vazi jen 8900kg v roce je chuducka a pritom ji asi nasledovne:
rano 100ml hami mleka horkotezko z lahve na 10x asi...nechce to UM
9hod presnidavka skjlenicka nebo banan nebo namackane jabka a piskot
12 obed polevka nebo zemaky maso zelenina
15jogurt bilej
18kase hami nebo obedove jidlo a mezitim uzdibuje rohlik nebo chleb piskoty a caje?max50ml za den ☹

aponchie
22. máj 2010

je tam neco spatne?ja fakt nevim ta starsi dcera pila mleko imrvere takze pribirala hezky mela v roce 12,5kg🙂,ale spis nebyl takovej problem s jidlema pitim jak u teto..nevim co varit aby ji to chutnalo

egyptanka
22. máj 2010

aponchie, skus do jedla pridavat fenykel, ale ked ju po kazdom jedle kruti tak radsej by som isla k lekarovi, ono moze to suvisiet s nejakou neznasanlivostou. drzim palce.
a co sa tyka vahy tak z toho si nic nerob, Natalka ma tiez cca 8900g. Zo zdravotnych dovodov (mojich) sa ju snazim odstavit, UM mi nechce pit, rano tak papa jogurt alebo chlebik, desiatu nedavam (ranajkujeme tak okolo 8), o 11 obed, o 15 ovocie, 18 kasa, medzitym chrumky, sem tam rozok, teraz ked je teplo a niekedy ideme na zmrzku tak cisty kornut.
Nevyhoda je ze, z nasho taniera nechce jest, o nase jedlo sa nezaujima a je velmi neposedna v stolicke, tak aby som ju zaujala a zjedla jedlo tak musim krmit pred telkou ... ale co uz, dolezite je, ze sa napapa. 🙂

lalus
22. máj 2010

aponchie, môj mal v roku asi 8500 g, takže vôbec na tom nie ste tak zle 😀 😀 😀
a s tou neznášanlivosťou - my máme intoleranciu laktozy...a ta sa medzi inym prejavuje aj tak, že dieťa ma "bordel" v brušku - nadúvanie, hnačky, bolesti....preto to bola prva vec, čo mi napadla...že skutočne jej môže niečo nerobiť dobre. 😖
prípadne pár dní skús niečo vysadiť, či neuvidíš rozdiel....nedaj 2-3 dni mlieko a mliečne výrobky, potom prípadne vysaď lepok a podobne - ak uvidíš zlepšenie, tak aspoň vieš, ktorým smerom sa máš uberať.

alebo ako radí egyptanka, objednajte sa na gastro vyšetrenie. nič za to nedáš, malej spravia testy a budete vedieť, na čom ste...či je to skutočne len jej precitlivelosť, alebo sú tam objektívne príčiny

shaula
22. máj 2010

Naši kluci měli v roce 7,6 a 7,8 kg, takže buď v klidu 😀 😉 Za dva měsíce budou mít dva roky a ještě nemají ani 10 kg.

dm1
22. máj 2010

nas mal v roku 7,6 kg

rimmel
23. máj 2010

cooo 😀 moj bol dva mesiace predcasne a v roku mal 9.7 😅 😀 to ani nejdem rozmyslat kolko by vazil kebyze sa narodi vo full term.

aponchie
23. máj 2010

ja myslim,ze na laktozu alergie to nebude pac sem aspon zatim vypozorvala ,ze prujmy nemame vubec ba naopak trpime na zacpy a jak dam banan tak je to megahrozne ,spis nechce uM pac byla doted kojena a to jidlo?kdyz ji dam maso zemak mrkev porad dokola tak celkem OK ,ale jak pridam ostatni zeleninu nadymaju to porad..caje nepije skoro vubec jen Hami ovocny granulkovy.

to su rada ze nejsme tak sami v te stihlosti🙂)))me lekarka rikala,ze kdyz nechce mleko tak bych ji mela denne dat ten jogurt a kasi navecer ze tim splni mlecnou davku jenze me prijde ta kase denne hrozna uz i me to nagrcava jak to delam porad..jak slysim,ze vseci jedi kvetacek lusky atd tak ta nase neji skoro nic🙂

vinifera
23. máj 2010

aponchie - máme diagnostikovanú alergiu na BKM - neprehána malého (stolicu má ukážkovú) nemá bolesti bruška, krvavé nitky v stolici, nevracia ani nikdy nebol kolikový. Ale alergiu máme podľa krvných testov potvrdenú ☹ Keď mal jogurt - mal akurát trocha soplíkov. Takže v podstate prejavy žiadne nemáme - ale mlieko nesmie ☹(

Mimochodom mne hned keď sa malý narodil pediatrička povedala že granulované čaje NIE. Neviem prečo ale povedala že nie sú dobré. Tak dávame obyčajné detské sáčkové a žiaden problém.

A to že dokola papáte maso mrvku a zemiaky si z toho nič nerob. My by sme aj chceli iné veci papať ale nemôžeme (nakoľko máme potvrdené alergie asi na všetko - BKM, vajcia, soja, zeler, jablko, breza, pele, roztoče, plesne, chlupy ....)

Je to paradoxné že deti čo by chceli všetko papať nemôžu a deti čo môžu nechcú ...