Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

aponchie
23. máj 2010

vinifera a kdyz mu to nic nedela ?jak rikas

ja davala sackove a nechce je tak ji nebudu nutit do sacku ja sem rada ,ze s enaucila trosku z lahve pit .

no a kdybych chtela aby ji udelali rozbor krve zjisti z ni naprosto vsecko?jako,ze pudje na odber jednou a vic nebude muset?a taky k obvodni s emi moc nechce ta se na me trosku diva ze to prehanim a mam ji davat vsecko..muzu s timto jit ke sve alergolozce vubec?

vinifera
23. máj 2010

NO ku alergologičke môžeš ísť s odporúčaním od obvodnej. Moja pediatrička tiež dlho tvrdila že je to len taký ekzémik. Že to prejde. A že má oslabenú imunitu a bla bla. Potom si s tým už ani kožná nevedela poradiť. Skončili sme keď mal rok s infikovaným ekzémom v nemocnici. A následne šli ku alergologičke. Brala mu krv. A z toho dala testovať tie najvačšie alergény. Všetky sme mali pozitívne. ☹ Ak máš na niečo podozrenie môže ti otestovať priamo to. Inak sa štandardne testujú najvačšie alergény. Všetko sa otestovať nedá - lebo môže každý reagovať na niečo iné.
Ja som inak nedočítavala do zadu. Len som reagovala na Váš posledný príspevok. Aký máta vlastne problém?
PS: nenechaj sa odradiť pediatričkou....

aponchie
23. máj 2010

nase prave nema zadne prujmy zadne kozni rekace neni ekzematik nic.. 😒 ja si teda myslim,ze ted jak sem ji delala tu zeleninu byl tam celer petrzel a natova zelenian zeby to???manzel rika ,ze celer je hodne aromaticky ,ale nemel by naduvat..ted zacala hodne papat hrozno chutna ji..banan taky ma rada..od te doby co jsme zacali nekdy v 6m prikrmovat mela zacpy jak byla na MM nebyl problem s nicim,ale jeste mi mudra rikala,ze proste nemusi byt mlecne dite ze nemusi mit mlicko az tak rada a vyzadovat ho .

no ma problem ten,ze ju cokoliv nadyma i sebemensi ruzicka kapusty v polevce a ona ona tlaci a nebreci teda pres den..dokonce svete div se uz se sama vykaka ..tak mesic dva zpet semn ji neustale pomahala tlacit..ted ne akorat ma obcas bobky jak kralik to zase pricitam tomu ze skoro nepije,davam ji hodne vody aspon do jidla,..proste odmita flasku poharky cokoliv..ikdyz ji dam sladke napoje nechce..

vinifera
23. máj 2010

aponchie zeler je silný alergén ☹
A pozor to že sa neprejavuje na povrchu (ekzém) ešte neznamená že nereaguje. Nám v nemocnici predpísali Hylak forte na úpravu črevnej mirkoflory (aj keď mi teda žiaden problém s bruškom ani kakaním nemáme) Ale vraj oni nevidia ako to vnútri vyzerá tak preventívne radšej predpíšu.
Aj alergologička mi povedala že je lepšie mať ekzém ako by sa to malo prejavovať vnútri (pľúca, bruško ...)

aponchie
23. máj 2010

no dnes sem ji dala dietku a uvidime budu ji delat ty dvouslozkove jidla..co rajcatovy protlak provareny?

vinifera
23. máj 2010

Ja som malému paradajky doteraz nemala odvahu dať.

aponchie
23. máj 2010

no ja jsem dala trosku asi lzicku protlaku do jejiho jidla a ona mi malem ujedla ruce jak ji to chutnalo ta prichut rajcat ..mela jsem protlak z italie kvalitni a moc dobrej..jinak sem to dala a pozorovala co to udela a nic maximalne nam konecne sla stolicka lepe vykajdit..🙂

luckai
24. máj 2010

Baby, poradte nejake jednoduche a zaujimave ranajky, v kuse tacime len detsku sunku, natierkove maslo, postruhanu redkovku...no nemam vobec inspiraciu!!! Dakujem Aspon nejaky link keby bol??? 😕

rimmel
24. máj 2010

luckai - bryndzovu pomazanku, tuniakovu pomazanku, syrovo mrkvovu, ci mrkvovu, vajcikovu pomazanku 😉

rimmel
24. máj 2010

ak nevies tak:
bryndzova-bryndza maslo cer.paprika (dospeli aj cibula)
tuniak - tuniak maslo horcica (dospeli cibula a ciernekorenie)
vajickova -vajicko, horcica maslo a stipka soli ak chces nemusis 😉

tinka19
25. máj 2010

a to uz nase ratolesti kludne mozu papat bryndzu?....som myslela, že este skoro 😉

rimmel
25. máj 2010

tinka a preco by sa nemala? teda aspon ja si myslim ze uz ano..od roka 😉

rimmel
25. máj 2010

maly uz papal bryndzove halusky.. 😀 ale bez slaninky samozrejme 😉

rimmel
25. máj 2010

oh a som zabudla do bryndzovej ide kmin!!

rimmel
25. máj 2010

toto som nasla 😉

MUDr. Katarína Babinská, PhD.:
Syry sa odporúča zaradiť do výživy dieťaťa po 1. roku. Vhodné je začať tvarohovými syrmi. Keď si dieťatko na syry zvykne, najlepšie je striedať rôzne druhy. Jednotlivé druhy syrov totiž majú svoje prednosti i negatíva. V prípade tvarohových syrov je vítané, že majú nižší obsah soli a bielkovín, zároveň však obsahujú i menej vápnika (cca 60 mg v 100 g syra). Tvrdé syry sú síce slanšie, ale sú veľmi bohaté na vápnik (napr. eidam 800 mg v 100 g). V primeranej dávke, čo je cca 15-20 g plátok, ich môže dostávať aj malé dieťa. Tavené syry sú o čosi chudobnejšie na vápnik než tvrdé syry, navyše taviace soli zhoršujú vstrebávanie vápnika. Plesňové syry nie sú pre malé dieťa vhodné. Ročnému dieťaťu možno podávať i bryndzu, avšak iba pasterizovanú. Nepasterizovaná môže obsahovať choroboplodné mikroorganizmy, ktoré dieťaťu s nie úplne zrelým imunitným systémom môžu spôsobiť ochorenie.

rimmel
25. máj 2010

co lekar to nazor ... citam na nete, niekto vravi ze az od 3 rokov, niekto ze ak pasterizovana tak kludne po roku...tak si vyber 😀

tamka84
25. máj 2010

ahojte, moja malá má 18 mes. a doteraz pila 2x denne UM, teda od 1 roka, lebo dovtedy sme kojili, a zrazu už druhý deň ho začala odmietať. Včera večer nechcela vypiť a ani dnes ráno už nie. A pritom som sa jej pýtala či si prosí mliečko a povedala že ano. Môže byť že už prestane piť mlieko, plánovala som jej dávať UM až do 2 rokov aspoň. Dokedy vám deti pili mlieko, a potom ste nahrádzali kravským? akým? predpokladám plnotučné, normálne prevariť a hotovo ?

rimmel
25. máj 2010

tamka nemusis prevarat 😉 viac neporadim, myslim si ze mozes dat kravske no ak vyslovene nechces, mozes mliecnu davku nahradit jogurtmi, syrmi atd..kasickami..

saska.t
25. máj 2010

tamka uz som to tu pisala, deti maju obdobie par tyz. kedy mlieko odmietaju, treba vynechat par dni a skusit znova a nahradit to inymi ml. vyrobkami jogurty syry atd, kravske mlieko by som ja osobne este nezaradila... u nas odmietanie mlieka trvalo cca 3 tyz. a potom si sama vypytala 😉

luckai
25. máj 2010

Ahoj Rimmel, dakujem za typy...a horcicu uz môže takéto dieťatko? %Ci keď je tam len trošku tak neuškodí?
my sme mali tiez obdobie odmietania UM, tak sme kúpili banánové a po pár dnoch som zaradila zase aj bez príchutí!

traktor
25. máj 2010

krabickove mliecko..trvanlive sa nema prevarat...staci ho len ohriat 😉

momin
25. máj 2010

Holky zajimalo by me co davate detem po roce na vecere? mate nejake napady? Tipy..........

traktor
25. máj 2010

ja som davala detsku krupicu, puding, vianocku z masielkom...chlebik zo syrom..len u nas to bolo tak, ze hocico zjedol tak aj tak za vsetkym musel mat este mlieko...a to iste mi teraz robi matko...je to mlieckovy kral 🙂

momin
25. máj 2010

Diky,ja sem do dneska davala taky detskou krupicku ale uz se ji Danik asi prejedl.... 😎 nechce.. tak musim vym,yslet neco jineho..

A mlicko teda zavidim.. muj ho uplne odmita.... 😠 Tak sem bylaze ho rada jedl aspon ve forme te krupice.... 😒

traktor
25. máj 2010

tak ja tak striedam...ma rad aj puding....bud z ovocim, alebo len s piskotami...

jankapiknova
25. máj 2010

traktor- naš maly tak isto, nech mu dam večer čokolvek aj tak po kupani v posteli vypije plnu flašu UM 😉 keby može tak ho pije každe 3 hodiny jak po narodeni 😀

ekonaja
25. máj 2010

Ahoj, rada by som pridala jeden recept na strašne dobrú pomazánku na chlebík, ktorú moja Peťka - 15-mesačná miluje. Maslo, žĺtok a nastrúhaná surová mrkva. Je úplne super, trošku ju prisolím.

tamka84
25. máj 2010

díky saska, tak ešte kravské nezaradím....skúsim ako si mi radila 😉

stija
25. máj 2010

ahojte, chcela som sa spytat na ten puding, co ste tu spomenuli. ja som este nedavala, ale skusim. aky davate, len skrobovy zaklad, alebo hociaky? a v normalnom mlieku? ja som este z mlieka malej nevarila, len teraz mala rok, a do roka sme kojili (uz nejaku dobu ale iba v noci), potom zacali cast nahradzat umelym (ked bola hore kazdu 1-1,5 hod.) a uz asi tri dni davam iba um

jankapiknova
26. máj 2010

stija v UM puding-ked variš vodu na UM tak pridat počas varenia trochu pudingu a potom už normalne vo flaške pridat UM 😉
ekonaja - super,dnes vyskušam 😉