Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

davidko7
12. dec 2008

Baby,včera som robila malemu krupičnu kašu z kravs.mlieka-prvykrat.Možem kombinovať-UM do inych kaši/Nutrilon,hami/ a kravske mlieko do krupice???Kombinujete viacero druhov?

kuky8
29. dec 2008

Davidko7 - my sme ešte KM nedávali. Ale umelé kombinujeme tak, že malý papá iné UM v kašiach (striedame dve značky) a iné v UM v mlieku na dobrú noc. Ani ja som si nie celkom istá, či je to zdravé, ale len takto ho môžem "prinútiť" zjesť aspoň nejakú kašu. A to mliečko na dobrú noc vypije zatiaľ len 100ml. Viac do neho nedostanem... ešte totiž kojím, aj keď už nie tak často 🙂

jandalinka
29. dec 2008

davidko7:já dávám už od 1.roku kravské mléko,ze kterého jsem už zkušela omáčky a krupici a sama mudr.říkala,že pokud je převařené,tak klidně můžem zkusit.Jinak kupujem Nutrilon a dávám ráno a večer.Jindy udělám ještě zbytek co máme doma kaše kupované z UM,ale jakmile dopotřebujeme,začínám dělat jen a jen z kravského mléka. 🙂

sirinka
29. dec 2008

davidko ja sa klasickemu KM zatial vyhybam, do krupice stale davam UM, ved toho sa zase vela neminie. do varenia pouzijem kyslu smotanu alebo biely jogurt...

davidko7
3. jan 2009

Baby,su na večeru aj nejake instantne kaše pre ročne deti?

lenkazdenek
3. jan 2009

Davidko7,já dávám furt instantní kaše od Hami ,Babylove nebo Sunarku,nebo dostává krupičku,ale tu fakt výjmečně .
Jinak máme na večeři chleba s lučinou,strouhaným sýrem,šunkou,pomazánkou,džemem nebo jogurt s rohlíčkem,nebo polévku nebo puding,prostě jí to střídám aby neměla furt to samé 😉
K tomu KM tak já taky občas použiju do omáčky nebo při vaření pokud to dělám dohromady jak pro nás tak pro malou,pokud nám dělám něco jiného tak místo km dávám sunar.

davidko7
3. jan 2009

lenkazdenek-no ja davam krupicu s KM.Dr.povedala,že od roka sa može KM pridavať do jedla,aj do kaše.Maly nema alergiu,tak nevidim problem.Na pitie ma Nutrilon.A ako Ti mala papa chlieb,alebo rohlik?Po kuskoch?A to ju zasyti a prespi celu noc?O kolkej večeriava?

lenkazdenek
3. jan 2009

davidko-já kupuju kaše rovnou s mlíkem,ale do krupičky taky dávám už km. jinak chleba nakrájím na kostky a odkrojím kůrky a nechám jí ať si vezme kolik chce a většinou teda sní celej krajíc a zasytí jí to na celou noc. Večeří okolo půl 7 a spinká tak do 7 do 8 do rána

davidko7
3. jan 2009

lenkazdenek-ďakujem za tip,skusim aj ja na večeru chlebik 🙂

endel
3. jan 2009

Holky, prosím vás kolik vám na oběd a večeři sní 14měsíční děti? Náš malý sní na večeřu i 350ml kašičky tak nevím jestli je to normál nebo ne. Nevím kolik by měli takto staré děti průměrně sníst. Děkuju 🙂

davidko7
6. jan 2009

baby,ak chcem urobiť paradaj.omačku a polievku možem aj z pretlaku?
A druha otazka-možem dať malemu na večeru zemiakovu kašu?Nebude to na noc ťažke?

lenkazdenek
6. jan 2009

Endel,naše sní večer kaš maximálně 250ml,ale většinou tak 180,nebo 1 chleba takže fakt nevím
Bramborová kaše bych neřekla že bude těžká,řekla bych že taková krupička musí být na trávení těžší,ale toť můj názor,každopádně bych tu br kaši klidně dala a k tomu protlaku,já koupila minule njáký bio tak jsem dala ,spíš bych mrkla na to co ten protlak obsahuje 😕

markeeta
6. jan 2009

endel: nejspis budes mit žravce. Nataša toho spapka taky dost, rano 3 chleby, k obedu neco uvareneho a sni stejnou porci, co ja. Nikdy jsem ji to nevazila. Vecer jogurt a jeste dojist chlebem 1-2ks. Samozrejme svacinky taky.

davidko7: Bramborové bych se nebála, ale rýže jako taková je na noc těžká.

recept na rajskou omacku: mnozstvi podle chuti, da se zavarit do sklenicek nebo zamrazit.
rozkrajet 2-3 mekka rajcatka, kousek cervene papriky a male sladke jablicko., bobkovy list, nove koreni, jestli je i agavovy sirup. to vse uvarit, koreni po uvareni vyndat, rozmixovat vodnim mixerem, propasirovat. Muze se podle potreby zahustit

radka.m.
6. jan 2009

davidko-bramborová kaše určitě není těžká na žaludek,krupička je rozhodně těžší a pokud vám neudělala nic krupička,tak ta bramborová taky snad nic neudělá.jinak rajský protlak je plný éček,já se ho snažím dávat minimum i starším dětem,ale pokud se rozhodneš ho dát,tak by vám to nem ělo nic udělat.my na noc máme teda plný hluboký talíř krupicové kaše,nevím,kolik to je v ml,ale marketko 3 krajíce chleba to je fakt síla!málokdy se vidí takový jedlík,co by za to dali maminy,kterým děti nechtějí jíst.

amalka007
6. jan 2009

Ahojky, chtela jsem se zeptat jake syry davate? Diky

radka.m.
6. jan 2009

amalka-dávám žervé,lučinu,tavené nedávám,protože obsahují velké množství soli

power700
6. jan 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, nevadí, když malé dávám ted už asi týden každý večer k druhé(a poslední) večeři toho většího Pribináka? Ona totiž úplně odmítá kaše a ten Pribinák jí chutná. Tak snad to nevadí, co myslíte?

radka.m.
6. jan 2009

pover-nevadí,pribináčky se od roku už můžou dávat,ale pokud ti jí jogurty,dala bych raději jogurt,ten pribináček je samé éčko a plno konzervantů.

lenkazdenek
6. jan 2009

Amalka007 my dáváme to samé co RAdka lučinu nebo ževé 😉

cucoriedka01
6. jan 2009

No ja neviem, moja DR.skoro odpadla, ked tam prisli matky, ze davaju PRIBINACIKY, ze vraj tato strava je uplne nevhodna pre deti do troch rokov, treba davat spec.jogurty pre deti od HIPP, HAME, OVKO.. alebo ked tak jogurt s probiot.kulturami napr.ACTIVIA, ja davam klasicku bielu a malej chuti.

power700
6. jan 2009

Já teda skoro každý den dávám k odpolední svačině bílou Activii, ta jí moc chutná,ale večer mi ji nějak nechce jíst a když jsem jí právě večer nabídla ten Pribináček, tak se po něm mohla utlouct! 😀 Takže myslíte, že ji ta Activia zasytí na celou noc jakou Pribináček?

radka.m.
7. jan 2009

power-tak zkus dát místo activie večer před spaním bud jihočeský,nebo chocenský,to jsou dost syté jogurty a zároven jedny z nejlepších.activie se taky doporučuje,ale na zasycení mi přijde lepší třeba ten chocenský.jinak ty pribináčky jsou fakt plné éček,,dávám ty chocenské,activii a výborné na chut i složení jsou jogurty olma ve skleničkách,při výběru se stačí podívat na složení,podle toho poznáš,co je dobré pro takhle malé prcky.

power700
7. jan 2009

radka.m., děkuju moc za tipy, hned to půjdu dnes napravit... 😉 Mně se to právě taky nezdálo, dávát každý den toho Pribináka. Jednou za čas třeba ano, ale každý den, to neeee. 😖

sirinka
7. jan 2009

cucoriedka tvoja dr. je asi dobre chytena predajcami tejto detskej stravy 😉

pribinacik podla mna nie je plny ecok, ak viete o niecom, o com ja nie, tak dajte informacie. klarka papa tak 3-4x do tyzdna.

paradajkovy pretlak uz davam, treba si pozriet zlozenie, podla mna to tiez nie je nic hrozne, ak mate info, ake ecka obsahuje, tak sup sem s nimi. diky.

zemiakova a ryzova kasa su v pohode stravitelne, kludne aj na veceru.

jaku
7. jan 2009

power, já v obchodě studovala etikety všech "tvaroháčků" typu pripináček, ostraváček, smetánek a spol. a úplně nejlepší a opravdu bez konzervantů, zahušťovadel aj. je jediný lipánek. Tak ten kupuju, je dost chuťových variant a malý ho má tak 2x týdně. On mi jogurty moc nechce, má rád dětské pudinky a jogurty od nestlé (pro mimča) , pro které jezdíme do Německa, protože je tady buď nemají, nebo vychází skoro na dvojnásobek ceny 😒

sirinka
7. jan 2009

jaku tu pise jedna baba o rozdiely medzi lipankom a pribinacikom a vyzera, ze o tom naozaj neico vie...tak neviem.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
podla mna aj lipanek je zahustovany, ako by inac drzal pokope, ze ano....
a pribinacek je zahustovany prirodnymi zahustovadlami...

radka.m.
7. jan 2009

jaku-máš pravdu,nejlepší složení má lipánek,jako jediný je bez konzervantů a zahuštovadel.sirinkajá dávám přednost tomu,aby tam nejlépe nebyly žádná éčka,někomu třeba těch pár éček nevadí,ale proč bych je měla dávat,když jsou jogurty i bez éček.pribináček má nejen konzervanty,ale i zahuštovadla a želatinu a v tom všem éčka jsou,pokud vím.jinak si myslím,že dr.cucoriedky má nejspíš dobrý přehled o zdravé výživě,záleží jenom na každé z nás,jak moc bude zdravou výživu dodržovat,já jsem toho názoru,že třeba ty éčka apd. se ještě najíme až,až...

sirinka
7. jan 2009

radka nehnevaj sa ale do troch rokov davat iba jogurty od hipp....to mi pride naozaj prehnane.

no ale k tomu pribinackovi, proste mi to furt neda pokoja, je na nom velky napis bez pouzitia konzervantov a umelych farbiv. takze ak by to nebola pravda, myslis, ze by si to mohol beztrestne dovolit tam uvadzat? ze by to este ziadna ina velka mliekarenska firma nenapadla? a zahustovadla ktore su v nom su prirodne, do nich sa este pridavaju aj nejake zle ecka? ja sa nevyznam, preto hladam niekoho, kto by vedel presne, co v tom je.
no a lipanek je takisto zahustovany, takze to je za jedno.
a k tym eckam, pokial viem, vyrobcovia su povinny uvadzat na obale potravin obsahujuce ecka, takze ked to tam tato firma neuvadza, vlastne porusuje zakony, alebo ako to je...

jaku
7. jan 2009

radka.m-souhlas - pribináček má xantan, tuším že je šlehaný dusíkem, spoustu jiných složek, které jsou alergenní, jenže na obalu vypíšou slovy a ne označením E a to pak zní lépe. I když samozřejmě ne každé éčko je škodlivé, ale třeba ten xantan by děti mít moc nemusely....
sirinka-tvaroh je taky přírodní a drží pohromadě, takže nevidím důvod proč by lipánek neměl držet 😉 .