Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

ivetah
2. jún 2009

eppik Terezka mala tiez take obdobie, ked jej navreli dasna - idu jej stolicky, tak zrazu prestala tak jest, nezjedla skoro nic a spala poobede 3 hodiny 😅 uz je to zase spat, na obed polievka + druhe (dokopy cca 250-300g) a potom spi tak 1,5-2 hodiny. vraj zvykne u deti kolisat apetit 😉

pavlina05
2. jún 2009

Holky, tak díky. No nej je stejně Holandia.

many
2. jún 2009

holky já začala dělat domácího lipánka 😉 nízkotučný tvaroh 250 g + smetana Kunín 31% modrá + 1 vanilkový cukr (bylo napsáno 2 a pak to chutná úplně jako lipánek a ušetří se 🙂 ) ale já dávám 1,protože mu pak do toho dám pár piškotků a jede mu to 😀 doufám,že se tvaroh může každý den,co 😉 nebo mám brzdit 😉 😀 😀

many
2. jún 2009

akorát máme problémy s pitím 😒 moc nevypije,dnes vypil tak necelý půl litr 😒 no prso měl 2x a to nevím kolik si vezme 😒 a jindy vypije i míň 😒 nevím jestli mám zkusit koupit jiný hrneček,..... čaj dávám od Sunarky granulovaný a střídám,dřví jsem mu kupovala i šťávičky od hami,ale už jsem dlouho nekoupila a dávám jen čajík 😒

eppik.m
2. jún 2009

pavlina: z mléčnych výrobků se doporučují ty které obsahují živou mikroflóru a zakysané, tvaroh a tučné lipánky s mírou protože zatěžují dětské ledviny, ty ja zatím nedávám vůbec, kupuji Activii bílou, nebo Bio bílý a ovocné od Activii ... Honladia super 😉

many: já bych toho domáceho lipánka nedávala kůli té tučné smetaně a cukru ale občas proč ne ...
s tím pitím se musí pořád dokola nabízet, Michal vypije cca 750ml čaje, občas vodu, nejraději má štávičky to vypije najednou 250 ml ty mu hodně ředím 50 ml štávy a 200ml vody a nejvíce mu chutná z lahve s dudlikem s hrníčku nechce pacholek jeden, nebo si jen cucne, ale v 15m. jsem mu zrušila prso, dudlika tak mu zruším i lahev a bude muset pít z hrníčku 😀

u nás je teď jídlo opravdu propadák a to jsme baštili vždy hodně, vše a bez debat a nejlépe celých 24 h.... ale určitě ho to musí dost bolet jak mu lezou ty stoličky a trojky a vše najednou ... od včera to do něj láduji násilím a on to spapá tak alespoň tak, budu mu dělať hodně řídké a hladké aby alespoň ušetřil ty dásínka, dnes měl takovou dietku uvařený brambor, květák, brokolici, plátek másla a trošku vegety, rozředěné vodou z vývaru v čem se vařila zeleninka, aby to bylo řidší a lépe se polikalo a jen pomačkané a spapal papulka moje zubatá 😅

many
3. jún 2009

eppik jéé díky,že to o tvarohu vím,tak hned teda brzdím ☹ chci mít zdravoučkýho chlapečka a néé mu přitížit

many
3. jún 2009

jinak proto tam je odtučněný tvaroh a tučná smetana,aby nebyl i tučný tvaroh,to by pak byla síla 😅 no ale nebudu to dávat často,když to není dobrý,díky za radu,to jsem zatím nikde nečetla

petka80
3. jún 2009

eppiku, to je mi Michala líto ☹ Věřím, že to jsou zuby. Nabízej, ale jinak to do něj necpi, ony děti vědí, co je pro ně nejlepší, zase se pak rozjí, neboj. Ale chápu, že tě to zneklidňuje, mě to vždycky taky štve, když malá nejí, ale zase se pak rozjí, tak asi je to o.k.

many, já teda si myslím, že půl litru tekutin plus ještě dvě kojení je dobrý, ne? U nás se pije asi tak stejně. Nabízím, někdy si řekne i sama, ale víc do ní stejně nedostanu, sama si to určí, tak se nestresuju.
S tím tvarohem mají holky pravdu, měl by se tak 2x týdně, však Ládík je ještě malej, má teprve rok. Já teda dávám kupovanýho Lipánka, občas, děsně jí chutná, ale jinak samozřejmě spíš jogurty......

Jinak dneska bude králík se zeleninovo-smetanovou omáčkou a rýže. Minule jí to chutnalo, tak snad bude zas, ale u nás je teď naštěstí období, že jí dobře......

petka80
3. jún 2009

Jo, a chtěla jsem se zeptat, jestli dáváte i jiné ryby než pangase a jaké. A jsou v tresce kosti? A v lososovi? Ráda bych něco zkusila, ale bojím se právě těch kostí. Díky.

daluri
3. jún 2009

Holky, možná jste to tu už řešily, možná se dostanu k tomu, že Vás přečtu (nakukuju sem tam), ale jak je to s čaji, odkdy se můžou dávat normal čaje? Kámoška mi tvrdí, že už by dávala.
Já dávám od Hippu ty granulované...začala pít až v únoru, tak jsem byla ráda, že už je pije. Včera jsem ji uvařila dět.ovoc.čaj od Lerosu, ale nechutnal, ikdyž jsem osladila, asi to bude tím, že obsahuje roibos - to nechutná ani mi..
No tak asi budu dávat pořád ty granulované...hlavně, že bude pít, ať pořád jen nekojím... 😉

markeeta
3. jún 2009

daluri: jak jsi to delala u starsich deti?
Ja jsem si myslela, ze ty gratulovane jsou az od 3 let. Me bylo u doktorky receno, ze pouze caje neobsahujici tein, tzn. ovocne caje od Celestial seasoning jsou ok, ale slaby odvar. Ja delam kazde rano rooibos bez prichute, trosku dam i Natase,na zacatku louhovani a doleju to studenou prevarenou vodou. Ona silne caje nema rada.

daluri
3. jún 2009

Ty granulované jsou různé i od 1měsíce, od 4, 6 atd ..
A u starších si to už nepamatuju, kdy jsme přešli na normál, už je to let 😀 😀

kijonkova.k
3. jún 2009

Ahoj 🙂
eppiku,přeju pevné nervy,snad se to brzo zlepší 😉

Holky,myslíte jako normální třeba černý čaj?Nebo ovocné?Já teda dávám zatím jen dětské,Leros bylinkový od 4.m a nebo Roibos od Apotheky a nebo jen vodu.

many
3. jún 2009

petka - já si právě teď někde přečetla,že nad 10 kg už by měli vypít 1.3 l tekutin,tak jsem se bála,že je to málo,tak musím doufat,že mu to teda stačí,no ale co až přestanu kojit 😒 no to snad už vypije do té doby víc,že 😉
daluri - já teď dávám od Sunarky granulovaný a zkouším,měl malinový,jablečný a teď má pomerančový 🙂 sem tam mu kupuju i šťávičky od hami a ředím je na 3x do 200 ml pitka

many
3. jún 2009

a s vařením,to začneme za týden,ještě mám zásobu hami skleniček 😀 😀 😀 toho pangase chci dělat o víkendě 😉 sestra to dělá tak,že do zapékací mísi dám brambory na kolečka a prokládá cíbulí a nahoru toho pangase a nastrouhá sýr a zalije smetanou a dá zapéct,tak to udělám a my dospělí si to pak duchutíme 😀 jsem zvědavá ,jestli mu to pojede

andy80
3. jún 2009

Ahoj holky,

jdu s dotazem, nemůžeme 3 dny mléko, což je naprosto šílené, protože malá by pila mlíčko klidně 3x denně /dávám jí ho ale jen 2x (ráno a večer)/. Průšvih je, že ona u mlíčka večer usíná a včera to byli boje, aby zabrala. Pořád po mě chtěla její hrneček s mlíčkem. Tak jsem jí udělala rýžovou nemléčnou kaši, přisladila Glukopurem (dřív to pila), cucla si a vyhodila hrneček a nastal řev. Vůbec nevím, čím jí ošidit. Nemáte někdo zkušenost se sojovým mlíčkem? Jak to chutná a tak?

Taky se chci zeptat, jak zpracovat ovesné vločky, jestli nemáte nějaký tip. Já včera dělala polévku, malé moc šmakovala. Jsem myslela, že teď po tom, co zvracela jsou ty vločky dobrý nápad, tak bych jí chtěla udělat třeba kaši nebo něco, ale nikdy jsem jí nedělala a v receptech je z mlékem, které teď nemůžeme ☹

Jinak polévku jsem dělala takovou, kdyby to chtěl někdo dělat:

cca 100g ovesných vloček dát vařit do 1,5l trošku osolené vody (bez osolení by to asi nešlo pozřít)
přidat Baby Mix mraženou zeleninu a vše uvařit do měkka. Před dovařením přimíchat 2 rozkvrdlané žloutky a ještě chvilku povařit. Je to ňamka, já si teda do své porce nasypala Podravku 😀. Malá snědla velkou misku včera k večeři a dneska jí měla i k obědu a fakt jí mooooc šmakovala.

many: co se tekutin týče, tak mám čerstvé info od Mudry, protože teď nesmíme mlíčko, které u nás bylo hlavním zdrojem příjmu tekutin, tak jsem se ptala co a jak a ona mi řekla, že se to bere podle věku ne podle váhy a roční dítě má mít celkem 1 litr tekutin denně s tím, že se do toho započítává polévky, mléko, čaj, přesnídávky, ovoce a co mě překvapilo, tak i jogurt. U nás teď taky nastal problém s pitím. Přestala mi pít čaj. Pije jen granulovaný multivitamín, který není dětský a ovocné šťávy, ale já jsem ráda, že pije alespoň to. Dřív ale vypila s přehledem 5000ml a teď dá max. ten jeden hrneček, který má 260ml. Tak to právě doháníme polévkami, ovocem (meloun, nektarinky, broskve, jablíčka) a přesnídávkami.

Jo a neměla jste některá ty nová jídla od Hipp pro větší děti? : třeba tohle: http://www.patro.cz/objects/1074950253.html? . Nebylo by špatné toho mít pár doma.

power700
3. jún 2009

daluri, já dávám čaj od Lerosu ovocný,ale také jí moc nejede, a pak je dobrý od Megafytu ovocný, mají ho ale asi jen v lékárně a je jahodový,třešňový, pomerančový a citronový a ten malé chutná víc. Jinak ze všeho nejvíc má ale ráda šťávičky od Hami nebo Hippu a ty také ředím -50ml a 200 ml vody. Samotnou vodu také někdy vypije. 😉

sisstin
3. jún 2009

andy: tý jo, o tom mi říkala kámoška, ale prej to nikde nemaj zatím 😕

sisstin
3. jún 2009

andy: akorát koukám, že to jsou samé těstoviny jenom 😕

kijonkova.k
3. jún 2009

Andy,taky dávám vločky do polívky,hlavně zeleninové,hezky se to tím zahustí a je to moc dobréé 😉 Ale kaši si nedokážu bez mlíka představit 🙂 😝

elisbet
3. jún 2009

Ahoj holčiny,prosím o radu,malé byl včera rok,až do ted´jsem kojila ráno a večer,ale mléka už moc nemám a tak chci přejít na umělé/bebu/,jenomže se mi nechce dávat malé lahev,od malinka je bez dudlíku a čaj a vodu pije z hrníčku,jen to mlíčko si nějak v 5 ráno z hrnečku nedovedu představit ☹nebo mám raději zůstat u kojení,co myslíte? Bojím se pak odnaučování z lahvičky,písněte prosím jaké máte zkušenosti,díky moc 😉

zusma
3. jún 2009

Ty těstoviny od Hipp mají teď nově v dm. V pátek jsem je tam kupovala na cestu asi za 42kč a zrovna jim přišly.

petka80
3. jún 2009

Ohledně čaje - podle mě není třeba speciální dětský, ale rozhodně ne černý a zelený, takže zbývá ovocný a roibos, klidně bych dala "dospělácký".

Andy, zkušenost nemám, ale mně osobně chutná rýžové mléko. Mají ho třeba v DM drogerii. Kdyby nechutnalo samotné, rozmixuj jí do toho třeba banán. Z toho mlíka můžeš uvařit i tu ovesnou kaši.

petka80
3. jún 2009

ahoj elisbet - já tě asi moc nepotěším, moje dcera je taky dlouho kojená a UM nechce žádné a z ničeho. Donedávna jsem kojila ráno a večer, teď už jen večer, ale UM stejně nepije. Té lahvičky bych se nebála, stejně nebude pít UM věčně, takže ho klidně dej z lahve, jestli ti z ní bude pít.
Jinak bych spíš doporučovala pokračovat v kojení, pokud tě to nějak moc neštve, nevím, proč máš pocit, že máš málo mlíka, ono se moc nedá poznat, kolik si vezmou, ale pokud je malá pak spokojená, tak to neřeš, nají se z normálního jídla, takže je to jedno.

elisbet
3. jún 2009

petka:no já si ji zkoušela po kojení zvážit a vypila si jen 60,což mi přijde na roční mimčo málo,ale je pravda,že nevypadá že by ji něco chybělo,protože ráno si dá po kojení ještě snídani a večer před kojením kaši,takže hlad asi nemá určitě,jde mi jen o to,aby měla to správné množství mléčných dávek!Což podel mudr,u které jsem byla dneska,je min 500 ml mléka denně,což s jedním jogurtem/200g/ a večerní káší 200 ml +kojení kydž si vezme 60 dám jen stěží 😒 Večer u prsa spíš usíná,než že by se nějak napila,tak nevim ☹

petka80
3. jún 2009

elisbet, klid, ono 150 ml jogurtu se počítá jako 250 ml mléka. A jeden jogurt, jedna kaše, určitě i nějaké sýry plus ta dvě kojení - to je v pohodě. Nedávno jsem tu řešila totéž. A ona kdyby chtěla, tak vypije víc, to není o tom, že bys měla málo mlíčka.
Já kdybych ti mohla radit, tak kojím dál, ml. výrobků má dost. Ale klidně tu Bebu zkus a uvidíš. Ale zase budeš v těch 5 muset vstávat a vařit UM, takhle dáš prso a můžete spát dál.....

elisbet
3. jún 2009

petko díky moc za rady,do toho vstávání se mi právě moc nechtělo,ale taky bych to dala.kdybych musela 😝 asi zůstanu zatím u toho kojení a časem uvidíme.snad nebude na prsu do 15 😀

daluri
3. jún 2009

Holky díky za názory, určo ne ani černý ani zelený, myslela jsem ty ovocné.. 😉 Zkusím od toho megafytu...aby tam nebyl ten roibos a uvidíme..

many
3. jún 2009

andy - jakto ,že nemůžete mlíčko ☹
jinak díky moc 😉
elisbet - taky hodně kojím 😉 akorát nám na roční prohlídce řekla,že mám vynechat noční kojení ,že mlíčko je sladké na zoubky,ale musíme ho uspat i tak a naštěstí to jde i bez prsíčka,ale ležíme sní dokud neusne,naštěstí to dlouho netrvá 😀 a kojím teda ráno a odpoledne,no někdy už dostane jen ráno ,ale spíš se snažím i odpoledne a třeba 2x aby měl dost tekutin,umělý jsem zkoušela a nejedemu ☹ asi to chce zkoušet no 😒 chci aby si pomalu navykl až za pár měsíců přestanu kojit úplně 😀 jinak flašenku taky nechce,dávala jsem mu to do pitka,dělá to tak hodně mamin co vím 😉 to ti krásně teče

many
3. jún 2009

elisbet - a zůstala bych u toho ranního kojení 😉 určo lepší,jak vstávat a dělat UM,když máš zatím svoje,to je lepší 😉 😉 😉