Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

erinka83
15. feb 2011

@sussanah aha, možná je chyba v tom, že za prvé dělám těsto ze sušených kvasnic, mám pocit, že tak nevystačí, ale někde jsem zas vyčetla, že prý to je mnohem lepší... a za druhé nenchávám kynout... dokud jsme dělala z čerstvých kvasnic, vyskočilo i tak, ale z těch sušených skočit nechce, je to placka 😀
Tak fajn, dík, brzo odzkouším 🙂 Prý se dá těsto i zmrazit, nemáš zkušenost? Nám stačí jen jeden plech....

sussanah
15. feb 2011

@erinka83 nezkousela jsem jeste. My teda delame plechy 2 a pulka plechu vzdycky zustane na dalsi den na dojezeni 🙂 Kazdopadne zmensi pomer na polovinu a neni problem udelatjen na jeden plech.Ono i originalni recept je na 1kg mouky..
Jo a tyo kynuti je u tohohle fakt dulezite, jednou jsem zapomnela a bylo v lednicce jen asi 4h a bylo to teda pekne tuhe, neslo vubec rozvalet a ani nebylo tak krehke. Je fakt lepsi na to myslet dopredu a udelat vecer predem

erinka83
15. feb 2011

@sussanah to jste teda jedlíci 🙂 ale vlastně já tedka dělám na plech z 300g, ale zas nám někdy i zbylo, ale ot nejedla Barča... no už se těším, jak to vyzkouším. Já jen, že jsem o tom mražení četla, tak mě napadlo, jestli to nemáš vyzkoušené....
A já teda těsto neválím, jsem zvyklá ho roztahat rukama přímo na plechu, to by snad vadit nemělo, ne?

sussanah
15. feb 2011

@erinka83 no jasne ze ne, ja mam takovy maly valecek akorat na plech, tak se mi to s nim dobre dela. No my jedlici asi jsme, ale na pechu to rozdelim na 8 casti a jenom kluk sni sam 2 kousky 😀 Manzel a ja pak dalsi 4-5, takze akorat pulka (nekdy vic) druheho plechu zbyde na dalsi den a to je potom super mnamka. Teda alespon byla, nez jsem otehotnela, to me jen pomysleni na pizzu natahuje.. Ale snad uz to polevuje, tak do mesice snad pizza opet bude 🙂

erinka83
15. feb 2011

@sussanah já taky miluju pizzu i druhej den a byla jsem vždycky moc ráda, když zbyla 😀

sussanah
15. feb 2011

@erinka83 no tak my si ji proste delame do zasoby 😀

sussanah
15. feb 2011

holky, jak resite u deti samostatne jezeni? Maly se uci lzickou (drzi ji sice jako prase kost, ale docela mu to jde), ale na vidlicku a nuz se mi zda jeste hodne brzo. Nechat to zatim jenom na lzicce a pilovat nabirani a samostane davani do pusy a zbytek nechat az k druhemu roku?
A co piti z hrnku, trenujete, pripadne jak jste na tom (respektive vase deti 😀 )?

erinka83
15. feb 2011

Malé dávám lžičku od roka, to bylo nadšení, ale teď spíš krmí mě než sebe a navíc fakt jako prase kost 😒 pokrok nevidím žádnej ☹ vidličku dávám asi měsíc, malou dezertní 😀 občas si něco napíchne 🙂 na pití má hrnek s brčkem z DM, občas mi pije ze sklinky, ale často se pocmrndá 🙂

sussanah
16. feb 2011

@erinka83 toz ze bych taky vytahla vidlicku? 😕 Ze sklinky se maly taky obcas napije, ale spis se mu libi, ze pije jako ja, nez zeby se byhvi kolik napil.

dovenka
16. feb 2011

predam mlieka NESTLE JUNIOR BIFIDUS 1+, 900 g balenie za 10 Eur, kupene v Rakusku. Predavam kvoli stahovaniu.

tygrous
16. feb 2011

@sussanah ty jsi mě předběhla, zrovna jsem sem chtěla napsat v podstatě stejnou otázku😀 Koukám, že je to všude podobné jako u nás, tak to zatím nebudu hrotit😉

erinka83
16. feb 2011

@sussanah Bála jsem se, aby se tou vidlou nepíchla, tak jsem chtěla koupit dětskou plastovou, ale podle mě by tím nenapíchla nic 😅 zranění nemáme žádný a to jídlo ji víc baví...

sussanah
16. feb 2011

@erinka83 no ja jsem spis uvazovala, co si s tou vidlickou bude napichovat 😅 Vetsina veci jde stejne nabrat lzickou a docela mu to jde, zacina se vztekat, kdyz mu chci pomoct, nedebozu ho krmit 😀
@tygrous me to totiz napadlo proto, ze jsem ted nekde videla detsky pribor od jednoho roku kompletni (jakoze plastove drzatka a kovovy predek), tak jsem potom uvazovala, jestli jsem nekde neco nezameskala 😀

erinka83
16. feb 2011

@sussanah no jo, jenže Baru už to se lžičkou moc neba a ta vidlička byla celkem spása 🙂 dávám jí ji i ke svačině, když má kousky sýra 😀
To je fajn, že to malýmu celkem jde 🙂

sussanah
16. feb 2011

@erinka83 je to ted obrovska uleva, fakt se dokaze nakrimit i sam, jen obcas potrebuje pomoct to jidlo trochu dat na hromadu, at se mu to lepe nabira, potom vyskrabani, ale je to fajn. Prave mam za cil, nez se narodi druhe, aby se maly byl schopen u stolu obslouzit, je to precejen fajn, kdyz je starsi dite uz alepson trochu sobestacne.

erinka83
16. feb 2011

@sussanah no jo, ale jak ji to mám naučit?? když jí chci ukázat, jak tu lžičku držet líp (drží to za konec), tak se začne vztekat a lžičku odhodí 😒 takže sice něco nabere, ale jak to zvedne, má lžičku svisle, takže všechno zase spadne 😀 taky bych ráda, kdyby do porodu jedla sama 😒

sussanah
16. feb 2011

@erinka83 jo no, tezko se ukazuje, maly to tez nema rad, kdyz mu chci vic poradit 😅 Ja mu ji davam na drzeni tak, ze ji drzi v pesti zeshora, misku ma az pod bradou no a pak ho necham na pospas a on se s tim vzdycky nejak popere. Ale taky jeste mate dost casu, nas zacal tak pekne jist az nekdy posledni mesic, od te doby to porad trenuje, i kdyz teda ridsi polivku teda nedava ani omylem.

erinka83
16. feb 2011

@sussanah Malá mi teď polívky krom vývaru nejí vůbec 🙄 no říkám si, že čas ještě je.. vidíš, dělám to tak, že jí tu lžičku položím a ona si ji vezme, tak to zkusím dát ji přímo do ruky, uvidíme... taky jsme si říkala, že by možná pomohlo ji v tom nechat samu, ale spíš myslím, že by se prostě jen vztekla a řvala jak tur 😅

sussanah
16. feb 2011

@erinka83 ja mu ji prave nasteluju, at se mu dobre a pevne drzi a pak ho uz necham zit vlastnim zivotem, maximalne tak chytam letici talir 😀 No zkus, uvidis, jeste mate skoro 5m 😉

erinka83
18. feb 2011

@sussanah tak zatím nic, když se jí pokusím tu lžičku dát rovnou, tak nechce, když ji zkusím pooravit v držení, začne se vztekat 😒 tak uvidíme časem 🙂

erinka83
19. feb 2011

@sussanah a ještě k té pizze, na jakou teplotu to pečeš?

marti73
19. feb 2011

Taky mám recept na PIZZU z knížky co mám doma. Už jí pečou všichni známí. 🙂 Je podobný.
Na 1. plech: 250g hladké mouky; 2.lžíce oliv.oleje extra virgin; 100ml vlažné vody; 1/2lžičky soli. Do kvásku: 15g droždí; 1.lžičku cukru; 2.lžíce mléka.
Kvásek i těsto dávám kynout do horkovzd.trouby, kterou nahřeji na 50'C A VYPNU!!
Těsto je hutnější, ale po upečení je výborné, tenké, žádná tlustá buchta. 😖
Zpracujeme těsto a dáme kynout cca na 1.h (já do trouby) 🙂

Co na ní dávám já:
Rozválím těsto na velikost plechu, dá to trochu práce.. nešetřím hl.moukou na dostatečné pomoučnění, hlavně tu stranu, co přijde na plech, který nijak nevymazávám, ani nepoužívám peč.papír.
Těsto potřu štětcem oliv.olejem extra virgin a hustě ho propíchám vidličkou, kvůli vzduch.bublinám.
Lžící celé těsto potřu kečupem, hustě posypu česnekem pokrájeným na malé kousky.. nebojte se ho, posypu kořením PIZZA od VITANY, je výborné a pak už dám šunku (salám), sýr,slaninku, houby, nebo kdo co chce. Hlavně musí být česnek vespod, na vrchu by se pálil a byl hořký. 😝 Ostatní variace jsou na vaší fantazii.. 😉
Peču v horkovzdušné troubě na 190'C asi 12.min, podle okrajů, až se začnou zbarvovat, je hotová. 😝 😝
Tak dobrou chuť.. a napište, jak Vám to šlo.. 😉

sussanah
19. feb 2011

@erinka83 ja ji pecu na maximum co mam, coz je tusim 230 gril. Ono se tam stejne krom toho vajicka, ktere tam davam nema moc co pect, v podstate jen ta mouka v teste. Vetsinou do 10min je hotovo

erinka83
19. feb 2011

@sussanah jj, já dřív pekla na míň, ale pak jsem někde četla, že lepší je vyšší teplota. Už je těsto v lednici 🙂

@marti73 Super, brzo vyzkouším 🙂

sussanah
19. feb 2011

@erinka83 tak at se podari, potom poreferuj, co na to mala 🙂

marti73
19. feb 2011

@erinka83 Tak mi dej vědět, jak ti chutnala.. 😝 😅 Dávám tam česnek i když na vrch k ostatnímu přidávám houby, zatím to nikomu nevadilo a taky někdy používám pálivý kečup, místo sladkého. 🙂 Pro DĚTI doporučuji méně česneku a sladký kečup..

erinka83
19. feb 2011

@marti73 já dávám česnek do toho kečupu nebo protlaku, ale jen jeden stroužek 🙂

marti73
19. feb 2011

@erinka83 to je na každém, kolik má rád 🙂

rainee
24. feb 2011

baby viete mi prosim poradit kde v BA by som kupila jahnacinu, kralicie alebo telacie maso? lebo v supermarketoch ani v masiarstvach som do doteraz neobjavila, uz je problem kupit hovadzie.... vsade len bravcove (co je vraj nevhodne pre male deti) a kuracie (z toho sa mi mala skrabe) takze zatial som davala akurat kuracie/hvadzie v malych mnozstvach a potom vyzivky masovo-zeleninove.....
ja celkovo varim pre malu extra lebo my co jeme to nie je velmi vhodne pre deticky (vysmazane, salaty, morske potvory, cestoviny s omackami atd.) a tiez aj do normalnej domacej polievky sa predsa dava bujon, na maso rozne korenie atd. takze asi to je divne ale stale akosi neviem ako varit pre vsetkych rovnake 😉

cicimon
24. feb 2011

@rainee jedna kamoska to kupila v masiarni u orbana... niekde za mostom appolo na zac. petrzky