Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

apollo11
30. máj 2011

@hori Já jsem začala dávat trochu tvrdého sýra na zeleninu (jakoby zapéct) a to jí moc chutná. Nebo můžeš použít smetanu.. prostě zkoušet to propašovat do jídla. Jinak myslím, že ta mléčná dávka, co píšeš, by mohla stačit, s přimhouřeným okem.

andelka
30. máj 2011

@apollo11 no právě, co nezná, to nevyžaduje 🙂 Zatím měl párkrát na návštěvě piškot. A včera ke svačině trochu domácí buchty (různé druhy mouky, přírodní cukr, podmáslí, jedno vajíčko, místo kakaa karob...nic co by po roce v malé míře nemohl), málem mi ukousl ruku. Kdybych ho naučila na průmyslové sladkosti, tak vím jak by to dopadlo, a to nechci. 😅

Občas malému nastrouhám trochu sýra do oběda, když dělám rizoto - z rýže, bulguru, pěkně se to v tom rozteče.

hori
30. máj 2011

@andelka no ja davam mlieko Nutrilon, ten je sam osebe dost sladky, a ked malo pila, tak reku ze skusim ine, skusala som Sunar, no toho si mala cucla a rovno odstrcila, ked som ho potom chutnala, tak sa mi zdal menej sladky ... myslim, ze keby som chcela prejst na kravske (co zatial ale neplanujem), tak by som ho musela trosicku osladit, aby ho vobec vypila...

hori
30. máj 2011

@apollo11 jj, smotanu som uz tiez davala do spenatu a cestovin... 😉

zuzkat1
31. máj 2011

@andelka
@hori ja uz davam sladkosti,ale len take ze piskotka, obcas brumik, ci marina keks.. a robievam jej puding... ale ked mala jest dukatove buchticky tak nic moc, ani parenej buchty mi vela nezjedla... a celkovo ona sladke spapa ked dam piskot ale netrha sa za tym...myslim si ze tu nejde o to kedy sa s tym dostane do kontaktu ale ako je nastaveny organizmus na sladkosti... moja ich moze a nechce nejak extremne, ale poznam dieta ktore moze a zje cely lavor... a poznam aj dieta ktoremu mamina nedavala ze ved ked nepozna nebude chciet a prislo do skolky a odvtedy ine ako sladkosti ani nechce, tam to spoznalo a koniec...myslim ze treba davat vsetko s mierou...

katkabb1
31. máj 2011

@zuzkat1 súhlasím s tebou, ja si tiež myslím, že občas im aj to sladké uškodiť nemôže. A zakázané ovocie predsa najlepšie chutí, takže naozaj asi v malom množstve občas.
My zo sladkého dávame len Nestlé sušienky, Hami a Sunarku lebo v nich nie je vajíčko a my z vajíčka grckáme - takže nemôžme v podstate nič sladké, lebo vajce je aj v brumíkovi, maríne, no naozaj vo všetkých, čo so pozerala. Nie je v Bebe dobré ráno, myslíte, že by mohla? máme také 4cereálie a mlieko.
A puding robíš akých príchutí? Lebo som aj ja nad pudingom rozmýšľala (že trošku zmenu), KM sme už začali dávať do varenia, tak si myslím, že by sme už mohli. A čo tak obyčajný grís?

zuzkat1
31. máj 2011

@katkabb1 v marina kekse nie je vajce-to viem urcite lebo kamoska len to mohla davat lebo maly ma alergiu na vajce
robim akykolvek ovocny a plus karamel uz mala, a vanilku samozrejme🙂 a gris to je krupicova kasa? to robim s ovocim - kakao na to este nedavam🙂

zuzkat1
31. máj 2011

@katkabb1 tak pozrela som zlozenie mariny a predsa tam to vajce je...nechapem, ona len to davala prave kvoli tej alergii... 😕

katkabb1
31. máj 2011

@zuzkat1 Ďakujem, ale myslím, že som v maríne čítala nejakú sušenú vaječnú zmes - tak som to radšej neriskovala :( ale ešte to teda pozriem
OK, tak dnes bude na desiatu vanilkový puding, už som si narobila chute aj sebe 🙂 dávno sme nemali
A áno grís je krupica- tak vyskúšame aj to. Lebo ja mám fakt pocit, že je dookola to isté. A to malá je taký istý slabý jedák ako tvoja 🙂 🙂 🙂

apollo11
31. máj 2011

@zuzkat1 Jj, taky uznávám, že všeho s mírou.. jenže třeba tvoje malá má teď 8 kg (nebo kolik jsi psala) a moje má na roce 10 kg a jedla by všechno, takže tabu sladkostí je i pro její dobro 😅

zuzkat1
31. máj 2011

@apollo11 uz ma 9😀 ved ani 10 nie je vela to je tak akurat na rok🙂
baby moze uz rebarboru? idem robit domaci kolacik

apollo11
31. máj 2011

@zuzkat1 Asi jo, ale my jsme taková nevyvážená dvojka, já mám cca 50 a ona takový pucek 😀
rebarboru bych řekla že úplně klidně.. rebarborový koláč je mňamka 🙂

sussanah
31. máj 2011

@apollo11 10kg v roce je hodne?? To mel muj v 10m 😀 Je to uuuuplne v pohode, kdyz se vezmou prumery, tak prumerne by meli mit ditka v roce 3x vetsi hmotnost nez pri narozeni 😉
@zuzkat1 taky hlasuju pro rebarboru, jaj dala bych si taky 🙂

zuzkat1
31. máj 2011

@apollo11
@sussanah diky baby uz sa pecie🙂 tak mala bude mat mlsnotu🙂 podelim sa ak pridete 😉

apollo11
31. máj 2011

@sussanah Já vím, není 🙂 ona teda má lehce přes, 10 měla už cca před třemi týdny.. Jako podle tabulek (samo že tabulky mi jsou fuk 😉 ) je nad průměrem, váhou i délkou spíš jako kluk 🙂 To spíš všichni okolo říkají, jaký je cvalda (asi v porovnání se mnou), i doktorka do mě hustila od půl roku, ať ji nekojím v noci (do toho jí nic není 🙄 ) a tak.. Má apetit po tatínkovi, který sice hodně sportuje, ale taky hodně jí 😀 Jinak se narodila s 2,9, takže 3x už má za sebou 😉

sussanah
31. máj 2011

@apollo11 pockej, az ti zacne behat. Maly byl taky docela cvalda v roce, nejvic ale tak kolem 15m, to mel normalne pupek jak stary chlap, ale ted se vytahl do vysky a je uplne normalne rostly. Jakoze ano, pokud je ditko prezrane sladkym, tak to fakt neni idealni pro jeho zdravi, ale 10kg mimco v roce je naprosto normalni. Navic v dalsim roce se uz tak nepribira. Maly mel cca 11,5kg v roce a ted v 20m ma necelych 13kg. A taky teda do neho sladke nervu, ale proste ma apetit, tak co, kdyz chce snist na svacinu 2 jablka, tak v tom fakt nevidim problem 😎

sussanah
31. máj 2011

@zuzkat1 no nejsem si jista, jestli budu mit cestu kolem 😀

apollo11
31. máj 2011

@sussanah pupek 😀 tak to naše má zas stehna jak štýrskej valach 😀 ale ještě budu vzpomínat na to buclatý miminečko..
Hele a co plísňový sýry? Teď jsem dala ochutnat trošku hermelínu (vnitřek), ale pak jsem si vzpomněla na tu listerii.. tak asi radši ne, teď v létě 😒
A taky jsem se chtěla zeptat na papriku, když dělám klasické lečo - rajčata + paprika, nebo je špatně stravitelná i tepelně upravená?

sussanah
31. máj 2011

@apollo11 do plisnaku bych jeste nesla, ani ne tak kvuli listerii, ale precejen je to plisen a zaludek ditka na to jeste nemusio byt pripraven. Ja sama hermelin miluju (jim i v tehu 😉 ) , ale malemu zatim nedavam, vidim to tak nekdy kolem 2-3roku. Paprika v pohode, zacala bych urco tepelne upravenou, potom az syrovou.

andelka
31. máj 2011

@apollo11 tak plísňáky určitě ne. Papriku jo, tepelně zpracovanou, ale já ji moc nedávám, vadí mi tam ty slupky. Ale sme tam taky v něčem ji má.

@zuzkat1 no, však jo, sem tam piškot taky má, nebo tu domácí buchtu, ale výjimečně. Než půjde do školky, tak pomalu taky ho přivyknu na sladkosti,to je mi jasný že tam se tomu nevyhne. Ale to máme ještě 3 roky čas, tak proč ho kazit už teď 😉

apollo11
31. máj 2011

@sussanah @andelka dík, myslela jsem si to, žadonila, tak jsem jí kousíček dala, snad jí to nic neudělá.. tu vrchní plíseň jsem jí teda nedala. Papriku zkusím a zítra chci zapéct lilek 😉

zuzkat1
31. máj 2011

@apollo11 moja jedla surovu papriku uz ako 11mesacna a veeelmi jej chutila a nic jej nebolo 😉

zuzkat1
31. máj 2011

@andelka no vidim ze si snazilka tak ak za zadari (drzim palce) tak mozno aj neskor pojde do skolky tak mate naozaj cas🙂

sussanah
31. máj 2011

@apollo11 jak zapekas ten lilek?

apollo11
31. máj 2011

@sussanah Pro nás jsem ho vždycky dělala jednoduše - tak, že jsem orestovala vypocený lilek na kolečka a zvlášť pak cibuli, papriky, rajčata, česnek a bylinky, do zapékací mísy ty kolečka, prokládat směsí a libovolným sýrem, zapéct 😉 někdy do toho rovnou šoupnu i brambory. Jenže pro malou se mi to takhle zdá ještě dost mastné, restované.. takže budu muset přidat trošku vody, aby to bylo spíš dušené, no nevím, co z toho vzejde 😝 🙂 Dá se taky zapéct stylem, že se vydlabe, to jsem teda ještě nedělala.

apollo11
31. máj 2011

Holky, a co jahody (v 1 roce)? Určitě by malé chutnaly, ale nechci, aby měla nějakou reakci.. když jí dám ochutnat, bude chtít ještě 😅 Dát či nedat, kolik?

cicimon
31. máj 2011

@apollo11 ja som jahody dala asi 2t dozadu, najprv vyzivu a potom cerstve, par lyziciek a v poho

bubelko
31. máj 2011

@apollo11 jahody vyskusaj, a ak jej budu chutit, tak by som jej dala podla velkosti. ja davam od 3 do 10ks. inak mne ich obaja zo zaciatku vypluvali. vo vyzive ich zjedli, ale cerstve nie. lukas ich zacal jest az ked mal 2 roky, jonasovi zachutili teraz pred par tyzdnami.

zuzkat1
31. máj 2011

@bubelko preco davas len 3-10 kusov? ved ked nema alergiu tak nemozes dat viac? moja zje kolko chce...
@apollo11 na zaciatok urcite len 1-2 max.3...a ked bude dobre tak aj viac najblizsie...

bubelko
31. máj 2011

@zuzkat1 mozes dat viac. len ja som sa ako dieta vyhadzala a stale sa vyhadzem az po vacsom mnozstve, tak radsej davam po menej a viac dni po sebe 😉