Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

beautynka
26. jún 2011

@cicimon kapusta, to je zelí viď? Tak zelí měl teda jen čerstvé ke kachně s knedlíkem 😀 , ale kysané ještě nejedl, ani halušky.

@jitafol na kynutém těstě nic není, fakt. To zvládneš, já se ho taky bála teprv před 2 měsíci jsem dělala své první kyn. těsto na první langoše a moc se povedlo. Od té doby pořád dělám něco kynutého buchty, koláče apod🙂
Základ je asi mít dobře vykynutý kvásek, já ho rozdrobím spíše do víc teplejší vody ale ne horké, to by se zničili kvasinky a hlavně ho pocukrovat, nesolit! a taky počkám delší dobu až vykyne v kuchařce píšou 10min já čekám i dýl a pak ho dát kynout do tepla. A nikdy se mi nestalo, že by nevykynulo. A těsto zadělávám rukama, žádnou vařečkou ani robotem. A během kynutí ještě jednou prohnětu, to těsto je pak nadýchanější.

cicimon
26. jún 2011

@beautynka jj, kapusta = zeli

sussanah
26. jún 2011

@apollo11 no maly v roce taky nebyl zadny prebornik, koncilo to snad vsude kolem. Ale kdyz jsem zrovna nejedla ja, tak jsem mu tu ruku se lzickou vedla, nejprve jsem mu drzela celou ruku, poom uz jen za predlokti a tak se to potom naucil. Jakoze ano, chce to trpelivost a hadry na podlahu, ale o to pohodlneji ted jime vsichni dohromady 😉

apollo11
26. jún 2011

@sussanah Tak jo, zkusím jí tu ruku vést 🙂

cicimon
26. jún 2011

baby, mozte mi povedat, ci treba prevarat KM ( krabicove) na pripravu instantnych kasi? teda kde treba tu kasu len zaliat teplym mliekom/vodou?

zuzkat1
26. jún 2011

@cicimon neviem ci treba ja prevaram,ale mam kamosku ktora neprevara a dava aj pit...tak je to asi na tebe🙂

traktor
26. jún 2011

@cicimon krabicove mlieko nemusis prevarat, je to uz upravene mlieko, staci ho zohriat 😉

lenocka84
26. jún 2011

@zuzkat1
@cicimon ak je cerstve, tak treba prevarit, ak je trvanlive, je uz prevarene, osetrene, takze netreba
a aj my uz pijeme, a dost dlho. maly ho zboznuje
a vsetko co je mliecne

vorllinka
26. jún 2011

Holky, prosím poradíte odkdy dávat tvrdý sýr a jaký? Nebo co dávat s chlebem případně s rohlíkem? Děkuji 😉

lenocka84
26. jún 2011

@vorllinka ahojky, my papame klasicky eidam, cca po 11m sme zacali, tak nejako
a na pecivko davame bambino, alebo veselu kravu
maly ich zboznuje

katy1979
26. jún 2011

@vorllinka ja som dala prvy syr kozi tvrdy. ale uz jedol aj parmazan ci goudu. ja hladam len podla toho ktore su jemnejsie samozrejme neudene a nie je to ako zuvacka. a na chlebik davam klasicke maslo.

sussanah
26. jún 2011

@vorllinka od toho 10-11m je to akorat. My davame jen ty opravdu tucne, tj zadne 30%eidamy apod, ale spise emental (ten obsahuje i docela malo soli), goudu, leerdamer apod. Jinak na chleba davame jen klasicke kvalitni maslo, zadne margariny a na to bud syr, marmeladu (mame domaci), povidla nebo lucinu (tu bez masa 😉 a cerstvy syr (napr cottage). Tavene syry bych rozhodne nedavala, jsou tam tavici soli. U nas tavenaky nejime ani my a manzelem. Maleho oblibene u babi je i pazitkova pomazanka (pom. maslo, tvaroh, pazitka) anebo vajickova pomazanka (pom. maslo, tvaroh, vajicko). Kazdopadne muzes zkusit treba i mrkvovou pomazanku nebo neco podobneho (u nas to teda uspech ale nemelo 😅 )

piacere
26. jún 2011

a čo hovoríte na toto?

beautynka
27. jún 2011

@vorllinka ahoj, já dávala jen tenkou vrstvu lučiny. Až od 1. roku jsem dávala na chleba trošku šunky od kosti, je lepší než ta dětská šunka a pak sýr eidam třeba ale ne 30% ale tučnější a nebo do té lučiny zamíchat trošku pažitky, kopru. Taveňáky se smí až od tří let.

A dotaz: můžu mu dát mleté maso?

beautynka
27. jún 2011

@cicimon já krabicové převařuju. A rozhodně ho používám jen na přípravu br. kaše nebo občas krupicajdy, taky ho používám do koprovky atd. ale nikdy bych nedávala krabicové mléko pít do tří let.

vorllinka
27. jún 2011

Holky, moc díky za reakce 😉 Asi koupím nějakou pořádnou masitou šunku a zkusím to. Tavené sýry nejíme ani my s mužem, takže ty dávat nebudu určitě a možná tu lučinu bych vyzkoušet ; 😉

zvirka
27. jún 2011

@vorllinka Ahoj, my už Lučinu dáváme a hrozně ji miluje, dávám ráno, jak snídáme my. Sice předtím cca 0,5-1 hodinu má kojení, ale mám pocit, že mlíčko už je spíš jen na žízeň a oňuchání maminky 🙂 Takže malý už prakticky normálně snídá a brble si "mňami mňami" 😀

beautynka
27. jún 2011

@vorllinka jj masitou šunku🙂 fakt je nejlepší ta od kosti. Je tam opravdu dost masa, narozdíl od té dětské (kdo by řekl), která je někdy i doooost slaná 😖

petronelas
28. jún 2011

Holky chtěla jsem se zeptat které už máte starší batolata cca 18 měsíců,jaký máte režim a kdy a co dáváte k jídlu.Nějaký plán dne.
Moc děkuji za vaše příspěvky.

sussanah
28. jún 2011

@petronelas rano cca kolem 8 mame snidani, coz je vetsinou ovesna kase uvarena napul ve vode a v mlece, obcas oslazena medem, trtinovym cukrem, marmeladou, grankem nebo jen cista. Nekdy mame nejake sladke pecivo na snidani a kakao. Dopoledni svacina cca kolem 10h je ovoce. Pak mame prochazku az do obeda kolem 12h, to je klasika mix zelenina, 2x tydne maso, obcas vajicko a priloha brambory, ryze, testoviny, pohanka. Po obede jde spat a spi az do 15h. Kolem 16h ma na svacinu bily jogurt, obcas se susenym ovocem, piskotama, marmeladou nebo s lipankem. Potom opet prochazka do vecera. Vecere kolem 19h je vetsinou pecivo se syrem (cottage, gouda, lucina, emental..), nekdy pohankova kase se susenym ovocem. Kolem 20h se jde maly koupat a pak se ho snazime nahnat do postele a uspat, coz trva vetsinou kolem hodiny 🙄 Obcas upecu nejakou sladkou buchtu nebo slany zavin z listoveho testa a obmenime veceri.

vitana
28. jún 2011

ahojte,dnes som dostala od svokry cuketu a neviem,co s nou..teda ja robim z nej privarok,ale rada by som to trochu pozmenila..nepoznáte nejaký recept napr.na zapekanu cuketu alebo pod.?skor nieco zapekane,nez vysmazane..hlavne kvôli malemu..

luciferova
28. jún 2011

@vitana naplnit co doma najdes (zelenina, vajicko, alebo masko, hocico) a natlacit do vydlabanej cukety. tiez tak buem zajtra robit 🙂 ale este neviem, co tam dam :D

luciferova
28. jún 2011

@vitana alebo toto, staci si to prisposobit http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=41062

vitana
29. jún 2011

dakujem luciferova..a tu zeleninu,ktorou budem plnit nastruhat?a len taku surovu?a vajicko?uvarene alebo rozslahane?pri akej teplote zapekat a ako dlho?chcela som aj ja dnes,ale uz asi nestiham

sussanah
29. jún 2011

@vitana ja delam cuketu jako omacku na testoviny. Na oleji s maslem udelam cibulku, pridam cuketu (cuketu umyju, oloupu, rozriznu napul a pak na pul a nakrajim na ctvrtkolecka), trosku osolim a necham dusit pod poklickou. Po cca 5min pridam nakrajena rajcata, nejake koreni (bazalka, saturejka) a dusim az to zmekne. Nahodim to na testoviny, posypou syrem, maly to zboznuje a ja taky 🙂

zuzkat1
29. jún 2011

@vitana ja tiez robievam omacku podobne ako @sussanah ale ja davam miesto paradajok syr🙂 a na zaver to podlejem smotanou... ale u nas to zjedol len manzel - jemu to chutilo...mala ochutnala a ja nemam rada take jedla🙂
alebo zapekanu vydlabem a predtym si urobim leco normalne na panvici,alebo nejaky perkelt z nejakeho masa a to potom dam do cukety posypem syrom zalejem smotanou a dam zapiest

katy1979
29. jún 2011

@vitana ja robim len tu omacku ale bez paradajok aj bez syra. podusit cibulku cuketu, troska soli a hodne cesnaku a zmiesat s cestovinami a syr uz davam len na to.

zuzkat1
29. jún 2011

@petronelas no moja rano vstane cca o 6 - 6:30 neje nic😅 nechce..takze ju len nakojim... okolo 9tej ide spat zobudi sa cca o 11tej vtedy si da jogurt trochu alebo puding s ovocim a potom podla pocasia ak je velmi teplo tak sme doma a tam sa hrame ak je pekne tak ideme von...obed ma okolo 1nej... omacka, masko s niecim, alebo polievka nejaka... okolo pol 2hej -2hej ide spat a to spinka cca do 3tej...po zobudeni ma nejake ovocie na olovrant a ideme von... az do vecere tu ma okolo 6tej pol 7mej a po veceri sa kupe okolo 7mej a potom uz spat...ale zaspi az okolo 8mej -pol 9tej🙂 na veceru ma nejaku kasu s ovocim alebo chlieb s niecim (maslo, syr, zelenina)

kaja73
29. jún 2011

@petronelas Nase stravovanie je taketo---rano 200ml mlieka,---desiata-teraz už vačšinou-odkedy možeme-smotanovy jogurt s lupienkymi,----obed-bud husta polievka,alebo len druhy chod-masko,zeleninka,--ked sa zobudi po dennom spanku vypije 2deci kakaa-to je cca o 14,30h,--okolo 16h zje ovocie-ale to zobka vlastne počas celeho dna-mame zahradku,tak trhame ceresne,maliny,na prechadzke tlaci moruše,u dedkovcov zas marhule co si sam natrha, k ovociu este casto zje daky tvarohovy dezert-ci už activiu,alebo pribinacika ci niečo podobne, ----vecera je bud chlebik s natierkou,alebo obilna kasa,alebo ma teplu veceru.Tesne pred spanim vypije 180ml mlieka.Ciže papa 7 krat za den a casto mu ani to nestači 😕

kaja73
29. jún 2011

@petronelas Teraz som si vsimla že sa pytas aj na režim,nielen na jedlo 😝 Takže vstavame medzi 6-9h,vonku sme aspon 2h,niekedy aj viac,obed okolo 12h,denny spanok cca od 12,30 do 14-14,30,ide sa zas von-casto až do vecera-olovrant casto papa na zahrade,vecera je medzi 18-19h,potom kupel a spanok od cca 20h.Noc bud prespi celu,alebo sa raz zobudi,ale potom je aj 1-2 h hore-musim tam ist dat ho cikat,prebalit,vypije cajik a odchadzam.Vačšinou si už potom vystači sam a znovu po dakej dobe zaspi.Ked je v noci dlhsie hore,tak rano zas dlhsie potiahne spanok.