Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

enicka
28. feb 2009

Ja sa tiež pridávam k názoru, že s tou stravou opatrne......určite to má vplyv do budúcnosti. A chcem sa spýtať, aké dávate papať vašim deičkám ryby, a ako ich pripravujete?
A u nás je tiež problém s dvojchodovým obedom. Dávam jej hustejšie jedlo, postupne aj pridávam nové veci, napr. kel jej veľmi chutí a nemala problém, hrach jej tiež chutil, ale fazula a šošovica neuspela. Tak dúfam, že si čoskoro aj my zvykneme na dvojchodové obedy, a kúsky v jedle. Zatial jej všetko pretláčam vidličkou, lebo väčší kúsok vypľuje. Tak snáď, keď bude mať viac zúbkov to pôjde.
A sladkosti jej nedávam vôbec....Tiež som proti tomu zatial. Do bieleho jogurtu jej dávam výživu, niekedy piškótik, chutí jej od Nestlé a aj to len 2-3x do týždňa jeden kúsok. Inak si medzi jedlami nepýta nič.

sirinka
28. feb 2009

enicka ja malej robievam pangasiusa na masle...

enicka
28. feb 2009

fuuuha, to vôbec nepoznám......pozisťujem, a skúsim......vďaka sirinka.
a pstruha si neskúšala?

misena741
28. feb 2009

ahoj my sme mali podobne skusenost.vsetci ma presviedcali,ze rocne dieta uz moze vsetko.ale ja s tym nesuhlasim.cokoladu a sladkosti nedavame.nedavam ani kravske mlieko,med,vyprazane jedla.aj vodu kupujeme dojcenecku.ale mam kamaratky ktore od narodenia namacaju cumlik do medu,davaju kravske mlieko,cokoladu.myslim si,ze ohrozuju svoje deti.aj moji znami hovoria,ze mi sme pili kravske mlieko,a jedly vsetko,ale ved vtedy nebolo tolko alergii.ryby maly zatia nechce,skusala som pangasius tie su fakt dobre.

blau
1. mar 2009

sirinka aj my robime na masielku a chuti mu. Presne tak suhlasim s Misenou. To ako na co by som mala davat malemu cokoladu? Alebo rezen vysmazany. Niekto tu uz spominal zleho a nezdraveho sa naje v zivote dost, tak preco by som mu to mala davat teraz, ked este mozem o tom rozhodovat.
Ja len musim trochu prisladit bieli jogurt ovocnym cukrom, lebo cisty nechce a ani s vyzivou a nesmiem mu tam dat ani piskotik. Velmi lubi rajciny. Ale prestal mu chutit banan aj jablko, len z poharika. Kupujem nestle tie su neni vobec sladke oproti tym co vyrabaju nasi. ( Hami a ovko) to chuti ako dzem.

amalka007
2. mar 2009

Ahoj,od kdy davate cele vejce? Zloutek se smi od pul roka(rikala doktorka) a bilek od roka nebo od dvou??? A jeste jsem se chtela co si myslite o kukuricnych lupinkach a nebo cerealiich do jogurtu?

radka.m.
2. mar 2009

amalka-záleží na tom,jak to myslíš,celé vejce k jídlu nedávám ještě ani ted,protože vejce je dost těžké na žaludek,jinak potraviny,co obsahují celé vejce,tak od roka můžeš určitě,bílek se doporučuje až kolem roku,protože je dost silný alerge.jinak cereálie jsou úplně v pohodě,ty klidně můžeš dáv at.

amalka007
2. mar 2009

Diky. A mate prosim nejaky tip na cerealie, nebo lupinky? Ptam se, protoze casto snidame bily jogurt a ono ji to nestaci🙂 takze pak jeste davam rohlik nebo piskoty. Tak jsem myslela, ze kdyby se jogurt necim trosku zahustil, tak by ji to mohlo vic zasytit.

radka.m.
2. mar 2009

amalka-ten výběr je opravdu obrovský,stačí,když budeš koukat na složení výrobků,aby tam nebylo příliš mnoho chemických přísad,nebo konzervantů a éček. 🙂

blumka
2. mar 2009

ahojte...ja len k tej cokolade a sladkostiam..ja ked som malej v polroku nedala sladky piskot ( ktory mimochodom obsahuje lepok a cele vajce) tak sa niektori ludia vyjadrili ze "chuda dieta" 😀 😀
tiez malej nedavam ziadne sladkosit..toho sa este naje dost...
len som sa chcela opytat, ze ci nemate taky podobny problem ako ja..moja mala ked nas vidi papat chce aj ona..to by nebol ziadny problem, som rada ze papa ale napr. aj vtedy ked su u nas hostia a mame vylozene cipsy, tycinky, bonbony a taketo veci..strasne sa toho dozaduje...ja odolavam..kupila som jej zemiakove tycinky alebo tie kukuricne churmky ale uz si zacina uvedomovat, ze to nie je to iste...no neviem ako dlho ju vydrzim takto oblbovat 😅

sirinka
2. mar 2009

ja davam cele vajce od roka...niekedy jej dam na ranajky chlebik s maslom a vajicko na tvrdo...

blumka ja nasa to skusa, vacsinou je na stole nieco vylozene, co moze aj ona, tak z toho jej dam a ostatne jej yvsvetlim, ze to je pre dospelych a ked vyrastie, bude to tiez papat...alebo necham tacky na jedalenskom stole a beru si odtial, kedze mame spojenu kuchynu a obyvacku, nie je to problem...

lenkazdenek
2. mar 2009

Blumka,tak my teda moc čipsy nejíme,ale když už máme njákou oslavu tak malý koupím kukuřičné křupky a a udělám jí pár chlebíčků s lučinou a třeba kouskem papriky 😉
Jinak u nás teda občas njájká sladkost proběhne,ať už piškot,nebo dětská sušenka,nebo kousek domácího zákusku(mřížkový koláč ,linecké s domácí marmeládou,bábovka)

lenkazdenek
2. mar 2009

jo a nebo taky tyčinky z dmka 🙂

power700
4. mar 2009

Ahoj holky, dneska jsem koupila uzeného lososa steaky, pro mě a manžu, můžu ho dát i malé? Chtěla bych ho upéct s paprikou, rajčátkama a sýrem. Myslíte, že můžu? 😕

sirinka
4. mar 2009

power udeneho asi skor nie....

inac som kupila tie musli tycinky alnatura a malej chutia, tak obcas to dostane ako maskrtku... 🙂 super tip, diky

power700
4. mar 2009

sirinka já jsem si to myslela, dík. 😉
jinak, ty tyčinky jsou fakt super, aspon chvíli o malé nevím, když ji papá v kočarku... 😀

mkr
4. mar 2009

amalka - dávám malé do jogurtu nebo ovoce, ovesné vločky nebo corn flakes, ale je to lepší tam dát dřív, aby to změklo

kisska
4. mar 2009

amalka - ja tiez davam malemu na zahustenie ovsene vlocky preplachnute horucou vodou aby boli maksie 😉

kuky8
6. mar 2009

ahojte, potrebujem poradiť ohľadom tvarohových výrobkov. Tvaroh ako taký dávam, malému chutí, takže je to o.k. Ale existujú aj všelijaké tvar.krémy a pod. O Pribináčikovi som toho toľko počítala, že ho dám malému až od 2 rokov a vyššie... Ale určite sú aj zdravšie - ktoré dávate? A ešte ohľadom syrov - malý zatiaľ jedol len 45% nastrúhaný Eidam, ale nátierkové moc nechce. Čítala som o Gervais (snáď som to dobre napísala 😅 ). Kde ho dostať? A Lučina, to je tá Apetito Lučina? Malý má rad Cottage Cheese biely (Rajo). Ale všetky sú zas nízkotučné... tak dávať alebo nedávať? Asi moc otázok, ale som už z toho totál jeleň 😒 Tak dík za odpovede.

sirinka
6. mar 2009

kuky ja davam malej lipanka od madety. zerve syr kupujem v kauflande a v tescu zase lucinu, ale musis pozriet zlozenie, kupujem take male kocky bez tvrdeho obalu, jedine ta je cista...

monkap
6. mar 2009

kuky: v kauflande maju tento zerve : http://www.madeta-velkoobchod.cz/index.php?main...

caira
6. mar 2009

ahoj holky, muzu se pridat? nasi male je rok a tyden a konecne uz nam docela hezky zacina papkat...byl to s ni boj, nechtela nic s kouskama, na vsem se mi davila a domaci stravu vubec nechtela..a nekdy pred koncem roku se to zlomilo a najednou mam doma "popelnici" co zbasti uplne vsechno.

Uz jsem i zkousela jatrovou omacku s ryzi, masove koule v rajske omacce, miluje testoviny, zeleninove polivky, lososa s bramborovou kasi atd atd, ted uz i zacina zebrat jidlo co vidi u nas, takze treba vcera mela poprve kousek ementalu, ja ji davala doted jen lucinu ( anglickou obdobu luciny) na chleba ale vcera vyzebrala par soust platkoveho a dlabala jak zjednana. Nejvetsi uspech je, kdyz dostane to co jime my a jime ve stejnou dobu, to pak papka i co bych do ni nerekla, posledne jsme meli kure s rajcatama a fazolema a taky ji to smakovalo, jen ji vzdycky odeberu nez to dokorenim.

Jinak co se sladkeho tyce, tak zatim jedine co zkusila byl piskot co pekla tchyne ( par soust, vic toho nesni) a par soust narozeninoveho dortu - take piskot s domacim dzemem.

Jedine co mi nechce jist je ovoce, jen v presnidavkach.. zkusila jsem vsechno od merunek, broskvi, boruvek atd, sni vsechno pokud je to rozmixovane, ale vcelku ovoce nechce.. 😅

kisska
6. mar 2009

monkap - presne toto zerve kupujem aj ja. Jedine, kotre bolo bez soli. Karickova lucina tu sol ma 😒

caira - si sa chcela pochvalit ake mas skvele dieta? 😀 😉 vacsina mamin ti urcite zavidi, ze tak pekne papka. Ked je aspon mixovane ovocie, je to stale lepsie ako nic 😉

kisska
6. mar 2009

kuky - podla mna najlepsia kombinacia je asi urobit si pribinacika doma - vymixujes tvaroh s kyslou smotanou/jogurtom, pridas cukor alebo ovocie. A si si ista, co tam mas 😉

caira
6. mar 2009

kisska: no do nedavna mi nejedla skoro vubec 🙂 ale kupodivu zacala asi proto, ze mela uz plne zuby sklenicek 😀 ale porad to musim mixovat docela na jemno, sice mensi kousky uz sni, ale na vetsich se mi porad davi..a treba ryzi a testoviny musim hodne rozvarit..aby to fakt slo zvejkat ( a to podotykam mame 16 zubu, takze ne, ze by ji to neslo, ale asi je lina)

Me spis zajima co davat, ja nejsem moc talent na vareni, mamka u nas byla na tyden tak prave udelala tu jatrovku a rajskou atd a me by predtim ani nenapadlo, ze by to jedla.. ja ji porad rvala zeleninu, maso a

caira
6. mar 2009

..atd, ale ted proste tapu a nevim co ji davat aby to nemela jednotvarne..ja jsem v kuchyni ne zas tak sikovna 😅

denisocka
7. mar 2009

a KIRI syr sa može? myslím po roku ......... a ja som kupila cela vytešena pred 4.dnami tmavy chlieb viazzrny( tekvica,slnečnica,kličky,sezam...) a maly mi začal v noci zle spať,pri každom pohybe prdol-čo som sa aj potešila,bežne totiž nejak neprdi....ale teraz som dostala info,že taketo viazrne,a obvzlašť so sezamom sa nesmie

caira
8. mar 2009

ja tmavy chleb jeste nezkousela, jen toastovy..

Me mala spi docela spatne skoro po vsem, jedine co fakt zaruci klidnou noc je krupicova kase, ale nechci ji davat na veceri vic jak 2x tydne..prijde mi,ze to nema zadne ziviny... 😅

denisocka
8. mar 2009

a robiš z KM

blau
8. mar 2009

ako vas tu citam tak vy davate detickam aj ranajky- chlebik s maslom a tak so syrom. Moj to nechce jeho ranajky su banan alebo ovocie teda presnidavky. Proste zobne si len troska ale ze by zjedol chleba a mohla by som povedat, tak to mal na ranajky , to teda nie.
Co myslite?