Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kijonkova.k
19. jún 2009

petko 😀 😉

Já jsem pro sebe vařila květákovou polívku,tak jsem malé odebrala,zahustila krupičkou a vajíčkem a bude mít na zítřek a asi i na neděli 😉 To snad jíst bude,polívky má ráda 🙂

kijonkova.k
19. jún 2009

Holy,tohle jsem našla,jak jsme se bavily o tom vápníku http://www.osteoporoza.cz/dokumenty/tabulka-vap...

kijonkova.k
19. jún 2009

tady je první část té tabulky,nějako jsem na ni zapomněla 😉 http://www.osteoporoza.cz/dokumenty/tabulka-vap...

romana.st
21. jún 2009

kijonkova.k - skvělé odkazy! Hned jsem si ty tabulky vytiskla 🙂

Holky, vařila jste už některá prckům hrachovou kaši?

ygreen
21. jún 2009

prosím vás jaké dáváte dětem nemléčné svačiny? Náš kluk by se cpal od rána do večera mléčnýma výrobkama, ale to mu musím korigovat a třeba namazanej chleba nesní, jakmile má v puse větší tuhej kus, tak to vyplivuje. Dávám mu vánočku, mléčné bochánky, syrové ovoce, zeleninu zatím ne, to vyplivuje. A já už nevím jaké svačinky bych mu mohla dávat aby v tom nebylo mlíko. Děkuju

kijonkova.k
21. jún 2009

ygreen,naše malá má taky ráda ml.výrobky.Většinou má dopoledne ovoce nebo jogurt s ovocem(čerstvým) nebo kefír s rozmix.ovocem do hrnečku a odpoledne má vždycky jogurt.Takže já neporadím,chleba má k snídani,ke svačině by mi ho asi nesnědla. 🙂

kijonkova.k
21. jún 2009

jo,jedině mě napadla třeba zeleninová nebo jiná polívka,asi odpoledne by byla lepší 😉

petka80
22. jún 2009

ygreen - nejlepší je fakt asi to ovoce nebo ovocná přesnídávka. Když by to nejedl, smíchej s trochou jogurtu nebo tvarohu, stačí ale třeba 2 nebo 3 lžičky.
Už jsem s tím trapná, ale naše nejoblíbenější přesnídávka je nastrouhané jablko nebo hruška a trocha jogurtu, případně s piškotama.

alishia
22. jún 2009

ygreen: vzdyt je dobre ze chce mleko, bud rada, je to dobre na kosti a zuby. Horsi by bylo kdyby to nechtel. Ja obcas delam puding s piskotama, ale v tom mleko je. Pak strouham jablko, do toho pridam kousek rozmackanyho bananu, nebo mrkev strouhanou, meloun mu davam do rucicky, broskev oloupanou mu davam do rucicky, oloupanou papriku nebo okurku (tu miluje), dneska mel ke svacine toustak seo syrem a sunkou (my mame rano totiz mleko), premyslim co mu jeste davam....ale nejvic asi jogurty hodne stridam znacky. Kdyz jedem do kramu, tak mu koupim rohlik a on cestou zpatky ho kldine pulku sni, takze obcas je svacina vyresena🙂 ted je spousta ovoce, tak bych davala to. Malymu strasne chutnali treba boruvky s malinko cukrem🙂 Nebo rozmackany johody s troskou bile sladke activie. V lete je to lehky🙂

petka80
23. jún 2009

alishia - jj, teď v létě je to fajn 🙂
A to je teda Vojtíšek šikulka, že už takle hezky jí sám. Hlavně tu papriku, to moje Anička by ji hrozně chtěla jíst, ale vždycky to jen tak požužlá a pak to vyplivne, protože jí to ještě nějak nejde pořádně rozkousat...... 😅

miauka
23. jún 2009

ahojte maminy.
Chcem sa spytat, ci robite detickam mliecnu ryzu doma? Robite to z umeleho mlieka alebo kravskeho? Ja som to raz skusala z umeleho, ale potom ma napadlo, ze sa vlastne tym varenim nicia vyzivne latky v nom, nie? Tak ako to najlepsie riesit? Poradite?
Dakujem 🙂

ygreen
23. jún 2009

holky díky, domácí masozeleniovou stravu mi ovšem nesní 😒 ale teď mu zachutnal toustovej chleba s máslem bez kůrky, mléčné briošky, vánočka. Ovoce mi baští - banán, hruška, jablko samotný i s jogurtem. přesnídávku sní taky. A teď máme na zahradě jahody a maliny a jostu, ale i s cukrem je to na něj dost ostrý, tak jsem to vyřešila tak, že to rozmixuju, přepasíruju a ředim mu to s vodou na šťávičku a to mu moc šmakuje. Občas jsem mu kupovala ovocné juicy od HAMI nebo HiPPu, ale tohle je snad vitamínová bomba, hlavně maliny a josta, tu zkusíme dnes. Pak ty mixlé jahody s malinama snědl i s tvarohem, ale je vidět, že je to "ostré ovoce".
Musíme zkusit tu syrovou zeleninu.

jandalinka
23. jún 2009

Ahoj.Naše malá si minulý týden na zahrádce pochutnávala na malinách,jahodách,třešních a do toho hrášek a byla max.spokojená a "ušetřila"jsem na svačinkách.To jsme neviděli ani rohlík 3dny 😀 .Měla jsem strach,že tyhle pochutinky nebude chtít ze zahrádky,poněvaž ovoce za poslední dobu(2měsíce) moc nemusí,max.půlka banán a hotovo 😒 .Ale teď tím,že sem tam něco zezobne na zahrádce,tak se to mooooc zlepšilo...jen ještě bojujeme s třešněmi. 😖 Když jí vypeckuji,tak nechce,..chce si vzít sama a spolkne i s peckou,a dělá mi to schválně,že jí zbyde jen pecka a řekne"není"a uculuje se u toho a ví,že já jí řádně nakazuji vyplivnout..... 😉
Jinak najížídme opět na cukynu(v obchodě jsou tedy zatím drahé),ale je to po dlouhé době zase něco jiného.Až bude na zahrádce,tak bude super..buchétky,placky,.. 😉

petka80
23. jún 2009

jandalinko, my už jsme taky spolkly pecku od třešně 😀 Naštěstí ale vypeckovaný je chce taky........
jo, a děsně jí chutná rybíz 😕 😅 A u toho se vůbec neksichtí, za to u jahod, pokud to nejsou takový úplně slaďoučký, to se teda ksichtí...... Ale jinak taky jí ovoce pěkně, tak jsem ráda.

miauka - podle mě už bys klidně mohla tu rýži vařit v kravském /plnotučném, nejlépe bio/, ale na tohle má každá jiný názor, takže záleží na tobě....... Nebo bys ji mohla uvařit ve vodě a UM tam pak přidat na konec (rozmíchat jen v trošce vody a přilít) a už nevařit.

jakoubka
23. jún 2009

Holky,dáváte už vepřové maso?

miauka
23. jún 2009

petka80, vdaka za radu. Akosi mam este obavy skusit to kravske mlieko...ani neviem preco, no asi preto, ze uz je tolko deti dnes alergicke nan. Mozno to skusim najskor v tej vode a mlieko pridat az potom do uvarenej ryze. Zrejme to bude chutit trochu inak...no uvidime. Ty si kedy zaviedla Anicke kravske mlieko?

Jandalinka, pozeram, ze mame dcerky menovkyne 🙂 Nasa Eliska tiez akosi ovocie menej rada ako ked bola mensia. To mala jablka, hrusky, banan velmi rada a teraz zje niekedy ledva polku bananu naraz. Jablko a hrusku jej davam uz len do kase alebo jogurtu, aby to zjedla. Ale celkom jej zachutili ceresne, aj bez kostky, kedze ani nevie, ze tam nejaka kostka ma byt 😀 A aj broskyne jej celkom chutia, len su este drahe a dufam, ze melon jej zachuti, lebo ten mam ja velmi rada....vsetky druhy.

jakoubka, my davame zatial stale len kuracie, morcacie a kralicie. Kedze ani ja s manzelom ine nejedavame, aj to velmi zriedka, tak ma to nelaka dat ho malej. Ale co som citala, tak uz po roku sa veprove moze davat.

jandalinka
23. jún 2009

jakoubka:jo,jo po 1.roce klidně už vepřové můžeš dát! 😉

kijonkova.k
23. jún 2009

jakoubka,já jsem dávala libové vepřové asi od 8 m.Myslím,že by děti měly jíst všechny druhy masa.Nedávám ho často,asi tak jednou za 2 týdny,ale v pohodě.I ve skleničkách přece je 😉

pavlina05
23. jún 2009

Ahoj holky!!!
Jak děláte dětem rajskou? Dík 😵

petka80
24. jún 2009

miauka - no přibližně od toho roka jsem dělala kaše z KM, na pití ale ne, kojila jsem. Teď už kaše poslední dobou moc nejí, takže momentálně KM nedávám, leda občas při vaření......

vepřové dávám, ale málo, protože ho moc nevařím, ale jinak bych dávala........

jakoubka
24. jún 2009

Holky díky 🙂 Udělala jsem malýmu na véču včera vepřovou panenku na kmíně s kaší a jak mu šmakovalo 🙂

kijonkova.k
24. jún 2009

pavlino05,já dělala včera rajskou malé na večeři.Nakrájela jsem na čtvrtky 3 zralé rajčata,podusila na trošičce vody,přidala bob.list,kuličku nového koření a trošku bazalky.Dusila asi 10 min,pak přepasírovala a zahustila moukou s vodou.Dosladila a bylo.Měla to bez masa s rýží. 😉

pavlina05
24. jún 2009

kijonkova.k 😉 díky, dnes to vyzkouším

kinsli
24. jún 2009

Ahojky holky, tak se hlásím z dovolené. Bylo nádherně 😵 😵
Tady je to fakt hnus fialový 😝

pavlina05
24. jún 2009

kijonkova.k povedla se, mňam 🙂 budeme mít s hovězím a rýží. A přidala jsem tam mrkvičku

kijonkova.k
24. jún 2009

Ahoj kinsli,to je fajn,že jste se měli hezky,tady to stojí za prd.myslím počasí 😝

pavli,to jsem ráda,že se povedlo a chutnalo 😉

pavlina05
24. jún 2009

...no on ještě spí 😅

pavlina05
24. jún 2009

Holky, jaké děláte ještě omáčky.
Já totiž pořád vařím všelijaké zeleninky a masa a mixuju...ono mu to šmakuje, ale už má přeci rok a chtěla bych mu dopřát luxus 🙂

kijonkova.k
24. jún 2009

pavli...aha 😉 Já ještě dělám brokolicovou,ta malé chutná.Uvařím brokolici s kouskem petržele nebo celeru,pak jí rozmixuju s cottage sýrem a je hotovo.Šlo by to i se smetanou nebo něčím jiným určitě 😉