Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

many
29. jún 2009

jinak naše doktorka tvrdí,že po roce už se nemusí dávat UM že stačí zvýšit přísun mléčných dávek - 3x denně

many
29. jún 2009

čtu, že jste řešily i ovoce,tak Ladík už ochutnal a chutnají mu maliny,jahody,nektarinky a červený rybíz 😀 😀 😀 tak bouchám na mražák ať je i potom 😀 😀 😀 😀

kijonkova.k
29. jún 2009

Tak já jsem teda dneska koupila banánový sunar,tak večer bude zkouška,když nic,tak jí ho udělám ráno ke snídani,třeba jen 100ml a uvidím.

janinininka
29. jún 2009

holky já vám závidím, že pořád kojíte, nám to vydrželo 9 měsíců chtěla jsem aspon do roka ☹ ale už cca od 6 týdne jsme měli mlíčko UM pže jsme měly hladík a do toho moje, ale i tak jsem ráda, že jsme to vydržely aspon takhle 😉

těší mě že v tom vztekání nejsme sami 😀

a dotaz na zapíkaný jídla já myslím, že je to už ok po roce, já taky kačí vařím hodně zvlášt, ale třeba omáčky, kuře atd si dá s námi 😉

a co kaši krupicovou děláte z normoš mlíka, my ne? ale kamarádka má o trochu staršího chlapečka a už dávají já se bojím teda 😝

kijonkova.k
29. jún 2009

jani,já jsem ještě ani klasickou krupičku nedělala.dělám občas pohankovou krupici,ale pšeničnou ne e.Ale z kravského plnotučného v pohodě 😉

janinininka
29. jún 2009

pohankovou jo? já dneska koupila pohanku, ale celou že z toho něco zkusím udělat. takže pohanková krupice a úplně stejně se to dělá? nedává se tam teda krupička jen pohanka a mlíko?

petka80
29. jún 2009

jani - taky od roka vařím kaše z KM (bio plnotučného od Olmy) - krupicovou, jahelnou, pohankovou. Akorát poslední dobou to moc nechce, ale občas ji ještě "přemluvím" 😀 😀

kijonkova.k
29. jún 2009

jani,ono to vypadá jako klasická krupice,ale je to z pohanky-vaří se v mlíku,kupuju ve zdr.výživě,nebo jsou i instantní,ty přidávám i do polívek na zahuštění a tak 😉

janinininka
29. jún 2009

kijo- já jí dneska právě ve zdravý výživě viděla, ale koupila jsem neloupanou, že zkusím udělat rïzoto tak asi zkusím koupit i pohankovou krupici teda 🙂

kijonkova.k
29. jún 2009

jani,zkus,tou krupicí můžeš taky zahustit polívky,já jsem klasickou pohanku někupovala,jen jáhly mám,ale malé to nejede. 🙂 My raději kuskus 🙂

petka80
29. jún 2009

To mi připomíná, že jsem dneska koupila bulgur 😅
Tak jestli máte nějaké recepisy, tak sem s nimi! Něco už jsem si i našla, tak pak písnu, jestli to bude mít úspěch.

petka80
29. jún 2009

jani, ta klasická pohanka je dobrá do polívek ala bramboračka, to mi moc chutná, jinak jsem nic nezkoušela, tak pak dej vědět, jestli budeš něco vařit!

janinininka
29. jún 2009

já si našla recept z pohanky na rizoto nebo nákyp s jablkama ořechama a skořicí to vypadá dobře, tak pak písnu. a o tý krupici jsem ted taky četla, že je dobrá jako zavářka i právě jako kaše, tak jí asi taky zkusím, ale radši to udělám z UM asi. kuskus kačí nechutná já ho mám ráda, ale dělala jsem jí ho už dlouho tak třeba změnila chutě 😀 a jáhly taky mám koupený ale ty snad ještě neměla.bulgur je jako rýže takže můžeš dělat s ním to co s rýží..tak pak napiš receptík 😉 🙂

eppik.m
29. jún 2009

ahoj, já dělala neloupanou pohanku a byl to hnus smradlavý a skončil v koši 😝 ale alespoň vím že příště koupím loupanou a jsem zvědavá zda opět bude smrad jak kdybych vařila slámu či co? 😀 budu ráda když písne někdo kdo už má zkušenosti z pohankou neloupanou 😉
holky u nás je dnes veliký den, Michal začal chodit sám 😵 v 16 m.
co se týče UM tak budu tak do dvou let kupovat a dávat ráno jako první jídlo, nás to vyjde cca 333 kč na měsíc tak to není tak hrozné ...
skleničky nekupuji takže v pohodě, občas koupím, ale to tak 1 max. 2 do měsíce ...
jinak už nevařím zvlášť a jíme všichni dohromady akorát když to jde tak odeberu neochucené ale to už mu moc nejede, takže vařím všem dietně a podle toho i nakupuji suroviny takže další starost odpadla ...
opět začnu dělat přesnídavky začíná sezóna tak se teším, protože Míšovi moc chutnají, už i skledničky jsem nějaké nastřádala 🙂
zkusila jsem dát meruňkový zákys, řval že mu nestačilo 150 ml 😅 no já zbytek už vypila 😔 takže už opět mám svého jedlíka ... minule jse mi nakrmil tyčinkami, do té doby na ně chodil až je všechny snedl, takže nemůžu před ním nechávat žádné jídlo 😀 😝
dnes jsme měli květákové placičky s bram. kaší a zítra dělám rizoto 😉

zoubek
29. jún 2009

Ahojky všem!!!! 😀 😀 😀 Potřebuji prosím poradit. Nevím, kdy se již může prckům zahustit moukou s vodou? Nebo prosím jinou alternativu? Děkuji moc... ☹ Smí již smetanu? Děkuji moc... ☹

kijonkova.k
29. jún 2009

eppik,tak gratulujeme k takovému velkému kroku 😉 Ale že si dal na čas,co??? 😉

No,banánový sunar teda úspěch neměl,nevypila nic,takže dostala prso a to se napila hodně,ale už jedu fakt jen do konce měsíce a šlus,konec,nebude 😉 Zítra jí ho zkusím dát k snídani,tak uvidíme.Ale určitě ho nevyhodím,manžel to dopil po malé a jak mu chutnal 😉 Ale mně chutná taky, se musím přiznat,tak nechápu co se té naší princezně nelíbí 😠

kijonkova.k
29. jún 2009

zoubek,já jsem zahušťovala moukou už před prvním rokem,myslím,že na mouce není nic špatného(pečivo...),ale dá se taky dobře zahustit rýžovou instantní krupičkou od Nestlé.Stojí kolem 30 Kč. 😉

kijonkova.k
29. jún 2009

A trocha smetany neublíží,taky občas přidávám 😉

zoubek
29. jún 2009

kijo, dík moc. Tu mám doma také, ale chtěla jsem vědět, když třeba dělám omáčku, zda již můžu jako nám. Ještě teď vařím na zítra 🙂 Nebudeme doma. A co ta smetana?

kijonkova.k
29. jún 2009

Klidně dej,určitě bude malému šmakovat 😉 My teď taky měli dva dny kuře na paprice a malá baštila jak divá.Jen jsem ji odebrala a nám to pak více osolila 😉

eppik.m
30. jún 2009

zoubek: já vždy zahušťovala malému jídlo moukou, předci lepek smí už miminka cca v 8 m. 😉

eppik.m
30. jún 2009

kijo: vím jak ti je při pomyšlení na odstavování, taky jsem to prožívala a když nastal ten den "D" vůbec nic se nezměnilo, pouze ten divný pocit že mi něco chybí co tu bylo denně od narození syna... ale to přejde i mléko se mi přestalo tvořit cca 2 týdny po odstavení ... nemusíš mít výčitky, dítko tě bude mít stejně rádo a ty se s ním můžeš více mazlit kdyby jsi měla pocit že strádá ... občas si vzpomenu ale čas je všelék ... Michal ten je v pohodě 😉 😵

andyalukasek2008
30. jún 2009

Děkuji mamky za rady 🙂.. Tak my zkusíme něco zapéci 🙂

janinininka
30. jún 2009

zoubek- já taky od roka zahuštovala moukou i smetanou, to nevadí když to je troška 😉

epik.- gratualce k chození, je to krásný co? 😵 a ani mi neříkej že je to hnus pohanka, když už jí mám doma 😠

já mám kačí u maminy, tak mám veget, chtěla jsem něco dělat, ale tělo si říká o válení, tak jsem si udělala kafe a jdu si číst, taky dobrý ne? 😉

anke
30. jún 2009

s tou smetanou - ja davam zakysanou, lip se to travi - alespon mne teda, po normalni smetane mivam obcas spatny zlucnik 😉, moukou taky normalne zahustuju omacky

anke
30. jún 2009

eppik: jak se prosim delaji kvetakove placicky? nejak nemam inspiraci a varim porad to same dokola ☹

anke
30. jún 2009

jo holky a co davate k veceri? nas maly kase zacal odmitat, a vubec nejak vecer neji, on se napucne mlikem (jeste kojim - nedari se to odbourat ani pres den, tak kojim rano, pak se to snazim ustat az do odpoledne po spani - coz nekdy nevyjde, pak vecer po koupani - mezi tim obcas taky treba jednou, ale snazim se - no a noci ani nepocitam, radsi) ... ale tudle hamal polivcicku, ale to taky ma porad jednu a tu samou ... co delate za polivky? a mate nejaky oblibeny recept, co decka papaji?

kijonkova.k
30. jún 2009

anke,udělej polívku pokaždé z jiné zeleninky a bude pokaždé jiná 😉 Já jsem včera dělala z brambor,mrkve a pteržele.Jindy dělám květákovou,brokolicovou,čočkovou.Nebo kuřecí s nudlema....

anke
30. jún 2009

kijo: a varis z cerstve nebo mrazene? my tu na malem meste mame jenom 2 zeleniny a ta zelenina mi pripada nejaka podezrele velika - jakoby rychlena, tak jedem z mrazene ...