Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

milada47
24. aug 2009

babulky, dakujem za odpovede. Bola som dost znepokojena ked vidim, ze deticky mladsie od neho uz pekne papaju z rucicky alebo piju cajiky z tzv. carovnych hrncekov. Ved raz to urcite pride, treba len vydrzat.

molnarovak, aka nahoda, v porodnici som bola na izbe s Molnarovou K., ale podla fotky usudzujem, ze ste len menovkyne... 🙂 ....... dakujem za radu 🙂

molnarovak
24. aug 2009

neviem, kde si rodila, ja na Antolskej, ale je nás Molnárovcov strašne veľa, takže sme asi len menovkyne. 🙂

tok
24. aug 2009

můžete se také inspirovat zde: www.maminkymaminkam.webnode.cz

milada47
25. aug 2009

molnarovak, dnes som synovi uvarila leco so zemiacikmi, pekne som mu to rozmixovala, ale ako som to uvarila, tak to slo do kosa, len mi k tomu privonal a uz ho napinalo....no musim ist s tou stravou na neho opatrne. Rano mi vypije mliecka za 120 ml, viac nie, o hodinku mi spapa milacik a potom takmer az do 15:00 hod. mi nechce nic papat. Musim ho drzat aby sa mi neodtahoval od lyzicky. Takmer kazde krmenie je premna "porod". Prvu lyzicku mu musim dat "nasilu" do pusinky, on ochutna a ked zisti, ze mu to chuti tak az potom papa.

Ja som rodila v Ruzinovskej .... porodnica superska ale na odd. sestonedelia.....no koment

molnarovak
25. aug 2009

a nemôže to byť tým, že je leto? Moja malá je veľký jedák, ale teraz v lete začala jedávať menej. Inak, všimla som si, že oveľa viac jej chutí zeleninka a mäsko, keď to najskôr trošku opečiem na oleji a až potom to zalejem vodou a uvarím.
To jeho odmietanie jedla môže mať strašne veľa príčin, môže byť napr. anemický, vtedy vraj deťom menej chutí jesť. Ale je možné aj to, že mu nič nieje, iba má teraz také "nejedlé" obdobie. Ako Ti pije vodu? Odmieta aj tekutiny alebo s tým nemá problém?

saska.t
26. aug 2009

Kocky mam problem, moja mala inak velky jedlik zacala odmietat uz obed ktory je uvareny len vo vode a samozrejme aj trosku dochuteny, ale chce to co my jeme a vobec netusim ako jej teda zacat varit zda sa mi ze je skoro aby jedavala nas jedalnicek aj ked by som obmedzila koreniny a ostatne veci alebo som moc starostliva a kludne to mam malej prisposobit? nepomaha ani ked jej to prelozim na dospelacky tanier a papa spolu s nami pri stole ☹

berenika39
26. aug 2009

saska, určitě, peta už jí s námi všechno, vynechávám potraviny, které pro něj nejsou vhodné, nemá smažené a pálivé, hodně kořeněné, ale i my jíme celkem nenáročně,takže už mu vařím zvlášt jen výjimečně. taky nechce už dětské polívky, nemá rád sladký jídla, takže prostě už má dospělácký. to se týká obědů večeří. jinak pořád má bíléjogurty hodně čerstvéh ovoce, ráno má rád mléčnou kaši.

zoubek
27. aug 2009

Ahoj holky, potřebuji poradit. Malému je 14 měsíců, změnila jsem mu režim na jedno spaní ve dne, tedy po obědě. Jelikož už mi odpoledne nechtěl spinkat a prospal celé dopoledne, ale nevím si rady s jídlem. Jaké máte jídelní režimy, když prckové spí jen po obědě. My jsme jedlíci a nějak to nemůžu zkombinovat. Do teď jsme měli jídlo takto: 6:30 UM
10:00 Jogurt, chléb, jogurtový tvaroh, bílý jogurt s ovocem, lipánek, sýr. pak spánek!
13:00 oběd
16:30 svačina - přesnídávka, ovoce...
19:30 kaše
mezitím něco do ruky ( dětská sušenka, kůrka, kukuřičné křupky)

Jenže teď už tam ta jídla nemůžu takhle dostat, když vstává až kolem 7-7:30hod. A jde spinkat po 12hod.

Prosím poraďte. Děkuji za Vaše režimy a návrhy. 🙂

ssaara
27. aug 2009

Ahoj! Malej mi spí taky už jen jednou denně,většinou od 13 do 14 hodiny. Ráno vstává před osmou,vypije sunar a k tomu snídá nějaké pečivo. Kolem desáté máme svačinu,ale to většinou jen nějaké ovoce. Mezi 12 - 13 h,je oběd,pak jde spát. Po probuzení kolem 13:30 dostane nakrájenou syrovou zeleninku,kolem 15 h třeba jogurt,mezi 17-18 h je večeře a před spaním si dá ještě sunar.

martimarti
27. aug 2009

Zoubek, já také tápu, v

podstatě žádný režim nemám a nijak se tím nestresuji, protože to bych si musela hodit mašli 😉 Náš "režim" se odvíjí od toho, jak malá vstane, někdy v 9 hod /bohužel to jen velmi zřídka/, spíš tak 6,30-7,00. Po probuzení kojím a pak je to zhruba takto:
8,30-9,30 svačina: banán rozmíchaný se žervé, nic jiného si nedá ☹
11,30 polévka před spaním
13,00-14,00 někdy i později oběd
pak někdy svačina
před spaním kaše

U nás nemá cenu udávat časy, protože vše se odvíjí od spánku a probuzení 😉

Jinak buď ráda, že máš jedlíka, to závidím každé mamině tady, u nás je to boj o každé sousto, je to šílený, naše dcera žije vpodstatě ze vzduchu nebo já nevím 😕

Tak to jsem ti moc neporadila 😉, ale alespoň jsem si postěžovala.

kutcher
28. aug 2009

Ahoj maminky par dobrych receptiku je na www.varime-detem.cz a nebo neco bylo i na www.kojeni.cz na te 1. zminovane strance jsem se kulinarsky fakt vybourila od synkovych 7 mesicu a moc mu ta jidla chutnaji... ted nam je 13 mesicu. Snad se vam tam take neco zalibi.

many
28. aug 2009

ahoj holky 🙂
jééé zoubek tebe už jsem dlouho neviděla 😉 taky Ladíkovi teď měním režim 😉 vstává kolem 6.00 a dostane třeba 10 piškotů nebo buchtičku s tvarohem a čajím 🙂 pak jí v 9.00 bílý jogurt s trochou přesnídávky a piškotama a pak ve 12.00 oběd a v 15.00 zase bílý jogurt s přesnídávkou a piškotama a v 18.00 chleba se sýrem 🙂 no a během toho má taky někdy piškotkdy nebo nějakou sušenku - bebe nééé nic sladkýho a nebo nějaký ovoce 🙂

many
28. aug 2009

jinak kojit sem přestala ve 14 měsících a umělé mlíko mi nechce, zkoušela jsem víc druhů, jen cítí a vyplázne jazyk a řekne blééé 😝 takže do něj cpu ten bílý jogurt a taky kupuju tvrdý sýr a ukrajuju mu do ručky 😀 ať ho papká

kytinka
28. aug 2009

ahojík holky,
zoubek já mám 13měsíční holčičku a ta už tak měsíc spinká jenom odpoledne a máme jídelníček takový a už s na to všechno i zvykla
1) ráno jak vstane tak do hodinky má mlíko nebo kakao a k tomu půl krajíce chleba se sýrem, nebo smaženici, nebo se šunkou apod....
2) kolem 10 hodinky má svačinku a to nějaké ovoce, dr. říkala že od 10 měsíce můžou děti vpodstatě všechno ovoce a tak i když máme jenom 2zuby tak už jí všechno i angrešt, švestky, ananas, jablka apod...
3) před 12hod. má polévku (vývar, zeleninovou, rajskou z rajčat, luštěniny jsem neměla odvahu zkusit, jestli někdo už zkoušel tak mi prosím poraďtě nějaký recept)
po polévce jde Elenka většinou to je 12h. spinkat a spí cca 2h
4) jak se probudí dostane druhý chod obědu a to rýži, brambor, těstoviny, používám maso hověří, kuřecí ale i libové vepřové nebo rybu pangacia, taky dávám kompoty, palačinky, už měla i dietní svíčkovou, jemně dosoluji, nebo španělské ptáčky trošku upravené, zelí jsem zatím nedávala i když kamarádka už trošku dala, taky dávám hřibky, rizoto apod... už jí opravdu všechno možné, ale dělám dietně.
5) až kolem páte má potom jogurt, tvaroháček, lipánek apod... někdy i půlku chleba nebo šáteček, domácí piškot s ovocem apod...
6) v 19 už jenom mlíčko v postýlce a hajánek

hodně jí pomáhá před spinkáním ta polévka aby vydržela do 14h. spinkat a neměla hlad.

přeju hezký večer.

kijonkova.k
29. aug 2009

kytinka,zkus vyzkoušet červenou čočku(zdravá výživa),z té je dobrá polívka.

saska.t
30. aug 2009

kytinka - pozor pre tak male dieta hribky uplne nevhodne detsky organizmus ich nevie stravit, priotravuje to detske telicko, vo väcsom mnozstve nastava zvracanie, nevolnosti, odporucaju sa az po 3 roku 😉

hancas
30. aug 2009

kij...pošli recept na tu čočkovou díky ti

kijonkova.k
30. aug 2009

hancas,já dělám takhle...namočím čočku,dám jí vařit,přidám najemno nakrájenou cibulku(pórek) a jakoukoliv najemno nastrouhanou zeleninu(mrkev,petržel).Až je čočka měkká,přisolím,přidám mletý kmín a zahustím troškou mouky nebo rýžovou krupičkou. 😉 Teď jsem koupila ve zdr.výživě i fazole(zelené fazole mungo),jsou drobné,ale déle se vaří.

milada47
31. aug 2009

molnarovak, cajiky pije stale, v tomto horku sa snazim aby mal dost tekutin, mozno aj preto mi odmieta papinky. Dokonca odmieta aj mliecko ked mu davam, hlavne na veceru. Davam mu nutrilon. S tym grckanim je to cudne, ked mal 9 mesiacov, pekne vsetko mi papal, nemusela som nic mixovat, teraz??? no hruza.... . Nas jedalnicek vyzera takto: ranajky - 120 ml mlieka, z toho asi 30 ml ide do kosa, o 10:00 - 2 male pribinaciky alebo kasicky, z toho necha tak na 2-3 lyzicky, obed: po 13:00 a niekedy az o 15:00 - prikrm pre deti od 9 mes. viac nespapa, potom o 16:00 - ovocnu vyzivu - tu spapa celu, a vecera po 19:00 po kupani - kasicka, tak na malu misku, z toho polovicka ide do kosa, ked jej vela nespapa ,urobim mu nutrilon - mliecko 90 ml, to spapa. Casoveho rozvrhu kedy papat a kedy nie sa vobec nemozem drzat, raz je to tak, raz inak ..... Ked mal 8-9 mesiacov, spapal mi toho ovela viac ako teraz. No uvidime co mi povie pediatricka, 30.9 idem do poradne.....napisem ti..... prajem pekny den...Milada

mia.k
31. aug 2009

milada môj 16-mesačný syn papá asi tak ako tvoj a tiež musím všetko mixovať a musím ho pri jedle zabávať,aby niečo zjedol a pritom keď bol menší-tak ako ty píšeš asi 8-9 mesačný zjedol toho pomaly raz tolko čo teraz. Prestal mi priberať,už dlhšiu dobu stojíme na tej istej váhe,ale postupne sa začínam s tým zmierovať a dúfať,že za tým nie je žiadny zdravotný problém,ale metabolizmus.

milada47
9. sep 2009

mia.k, presne ako moj syn....ale teraz, ked sa tak ochladilo, uz mi pomalicky zacina viacej papavat.....dokonca uz mi spapal dva prikrmi od 9 mes. naraz....co som bola velmo rada 🙂
A zistila som, ze mu chutia moje krupicne kasicky, tu mi spapa vsetku,co urobim.....a tie kupene od Hami, to mi uz papat nechce, k tej ked privonia, zacne vrieskat a trhat sa zo stolicky....aj cokoladove pudinceky lubi...
Som tomu rada, manzel sa mi smeje pokazde, ked ho nakrmim, ze ma take brusko ako keby bol tehotny 🙂
dokonca na ranajky mu davam Nutrilon no nie 120 ml ale rovnych 180 ml a nenecha ani kvapku...no doobeda mi vypije len to mliecko, nic viac ale poobede ho krmim mensimi porciami, no zato castejsie, skus to aj ty tak....
Moj maly na vahe priberal, pomali ale priberal....skus aj ty davat mensie porcie, ale castejsie....mozno sa ti rozpapa, ako mne....
Co ma ale trapy je to, ze mu musim vsetko mixovat do totalnej kasicky .... dokonca aj banany s piskotkami, inak by mi to vygrckal....ked pojdem pediatricke, opytam sa na to a skusim ti poradit...
prajem pevne nervy pri tych nasich "papkacoch" 🙂

milada47
9. sep 2009

mia.k krasne babo mas, taky maly blondacik presne ako moj drobcek .... 🙂

mia.k
11. sep 2009

milada47 ďakujem ti veľmi pekne za pochvalu aj za podporu. 😉
Mne začal syn v posledných dňoch celkom odmietať mlieko.Doteraz vypil aspoň ráno troška mlieka,ale teraz už ani to. S tým jedením a dokonca aj s pitím to je u nás čím ďalej tým horšie. Aj ja sa snažím dávať synovy jesť často a v menších dávkach,ale nič z toho. Nezostáva nič iné,len bojovať a dúfať,že sa to hádam raz zlepší.

bzucinka
21. sep 2009

prosim Vas aky džem mozem dat malej (1rok)? nechcem ten klasicky,lebo je tam vela cukru. V domacom mame tiez vela cukru. A taky bez cukru som v obchode nenasla. Mam kupeny iba marhulovy dzem DIA -bez chemickej konzervacie. Obsahujemarhule, fruktozu, zelir. latku, pektin, kys.cit. a farbivo. Ten moze? 😒 😎

ajvi
21. sep 2009

bzucinka - já džem od roka dávam. dávam domácí, kde teda cukr je. ale zas nebude ho mít každy den ne? a taky ho máznu jen trošku ne velkou vrstvu. myyslím, že od roka už cukr můžou, když se to nepřehání

bzucinka
21. sep 2009

ajvi, dakujem... asi mas pravdu 😉

helena001
21. sep 2009

Ako sladkost alebo cokolvek sladke sa odpouca domacej vyroby. Ak dzem, tak radsej domaci, ak keks alebo sladkost, tak radsej domaca. Tie z obchodu sa vyrabaju z tukov, ktore nie su kvalitne plus ina chemia. Vzdy je lepsi domaci muffin alebo babovka alebo buchta z rastilnnych kvalitnych olejov ako z obchodu keks alebo sladkost.

atreides
21. sep 2009

teď jsem koupila bez přidaného cukru, drahý jak hrom a malá mi to nejí 😅

jankaakim
22. sep 2009

ahojte baby.moja dcera ma rok a 3 mesiace a od roka jedava vsetko co my.akurat jej obmedzujem sladkosti a vyprazane,inak jedava uplne vsetko.je to dobry papac.u nas to vyzera asi takto:
hned ako sa zobudi ranajky-najcastejsie jogurt s vlockami (musli,psenicne,ovsene) s hrozienkami(susenymi slivkami) alebo chlebik s natierkami,sunkou,skusala som aj volske oko-zjedla
potom nejake ovocie(kusok syra)
pred spanim misku polievky
ked sa zobudi hlavne jedlo- zje za maly tanier,najcastejsie jej robim masko na stavach s prilohou,samozrejme vzdy nejaka zelenina je tam
ked vsetko spapa tak neskor(sme vacsinou vonku alebo na navsteve)-ovocie,musli tycinka,korbacik,syrcek,sunka...s vynimkou nejaka sladkost(tie jej nedavam velmi rada)
a pred spanim o 18.30 este nieco(zalezi kolko toho zjedla poobede)-ak malo tak este to co mala na obed alebo ked nemala na ranajky chlebik tak ho ma na veceru..
ked zaspi spinka az do rana,pije cistu vodu a velmi vela,kakava kazde rano a poobede,niekedy sa stane ze len raz alebo aj 3x
mliecko jej pridavam do polievok,lebo ked jej ho dam do flasky tak sa cuduje co to tam ma,ked to neni voda.
myslim si ze vsetko ziskava zo stravy,tak jej ho na silu nedavam

helena001
22. sep 2009

jankaakim to si stastna mamina, ze vsetko papa. super. super jedalnicek. moj tiez papka musli z vlociek ovsenych a celozrnnych na ranajky a v oblube ma ovocie. ja by som akurat davala pozor na prilis slane sunky a syry. sol velmi zatazuje oblicky.
kolko v gramoch zje musli a kolko hlavny chod - len pre porovnanie a aku ma tvoja mala vahu?