Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

mikulka
30. sep 2009

lenka: a jak děláš šípkovou omáčku a omáčku s cuketou?

berenika39
30. sep 2009

ellit,pokud tě to uklidní, tak mám sousedku, je fajn, jen v tom jídle se nějak neshodneme (já vařím tak jako ty, všechno, jen ne sladkosti,čoko,uzeniny,smažené, koření) a její prcek špatně jí, málo, je vybíravý, je ráda za každé sousto. Takže snídá denně miňonky,celé balení, svačí chipsy, co se do něj vejde, večeří párky s kečupem a lízátka má v ruce nonstop. Takže ta tvoje jedna horalka? 😉 😉 😉

jajka78
30. sep 2009

ahojte, orechy vlasske po roku uz mozu, samozrejme pomalicky. ved su velmi zdrave.myslim, pomlete. aj ja sa chystam malemu davat raz do tyzdna dajaku domacu sladkost na obed, aj oriesky mu tam supnut. 😉

shaula
30. sep 2009

S těmi ořechy radši opatrně, je hodně lidí, kteří jsou na ně alergičtí. Nespěchala bych s nimi...

djd
30. sep 2009

Ahojte baby! Chcem sa spytat, ci davate do zeleninovej polievky bujon? Ja som vcera varila cca 3 litre polievky a dala som do nej slepaci bujon.. Malej to sice chutilo, no mala som trosicku vycitky (kvoli bujonu) ☹

shaula
30. sep 2009

O bujónech tu někde téma je... Já klukům polívky zatím nedávám, moc jim stejně nejedou. Když by tam ale měl být bujón, tak určitě nějaký ten Natur bez glutamátu.

helena001
30. sep 2009

moj syn ma takmer kazdy den pred obednym spankom polievku. pouzivam bujon z bio obchodu bez aromatickych a pridavnych latok, glutamanu... alebo domacej vyroby

saska.t
30. sep 2009

tiez davam bud bio alebo natur bujony bez glutamatu ale riedim to na viac l vody ako je odporucane a potom ma vycitky obchadzaju a aj mala ma trosku ochutene jedlo 😀

lenkazdenek
30. sep 2009

Šípkovou omáčku dělám takhle: na oleji orestuju cibulku a zeleninu pod svíčkvou,přidám divoké koření (bobkový list,nové koření,jalovec,celý pepř) a prošpikované maso a opeču ze všech stran,podliji a dusím(když dělám pro nás dospělé tak podlévám červeným vínem) až je maso měkké vyndám ho,omáčku přecedím,vyndám koření,rozmixuju zeleninu,tu vrátím do omáčky a omáčku zahustím,přidá do ní šípkovou marmeládu a dochutím solí,citronovou šťávou a cukrem ,na talíř pak dám ještě trošlu zakysané smetany a šípkového džemu 😉
Cuketová(naše nejoblíbenější : Na oleji osmahneme nadrobno pokrájenou cibulku,pak přidáme pokrájenou papriku a cuketu(občas dávám i lilek) trošku podliju a 10 minut podusím,pak přidám 2 drcená rajčata ,trošku česneku,zdravitu ,bazalku a nakonec rajskej protlak 🙂
JInak u nás se používj buď bio bujony nebo bujony natura a k dochucení zdravitu 🙂

mikulka
30. sep 2009

lenka: to jsou skvělé recepty, zvlášť ta šípková omáčka. A šípková marmeláda, to se dá normálně sehnat?
A co je to ta zdravita? 😕

shaula
30. sep 2009

Hm, sbíhají se mi sliny, asi vyzkoušíme 🙂

lenkazdenek
30. sep 2009

Mikulka,šípkovou marmeládu seženeš normálně v obchodě,já kupovala v bille ,ale určitě maj i jinde v marketech 😉 Zdravita je něco jako solčanka,je to v podstatě podravka akorát bez glutamátu 🙂

cessy
1. okt 2009

jeej ta cuktova vyzera dobre, zajtra ju asi vyskusam.....

a este sa chcem opytat, ze kedy ste zacali detom pridavat tie bio bujony do stravy??
ja sa toho trosku obavam.... 😒

bereninka
2. okt 2009

Holky,

jaké 1. "dospělé" jídlo jste dětem uvařily? Dáte mi nějaké tipy? Kousky jíme částečně, hodně rozmačkané vidličkou.

marmazel
3. okt 2009

Ahojky, mám takový problém, dcera(16 měsíců) mi odmítá mléko před spaním, kolem šesté vešer jsme dávali večeři a pak před usnutím do postele flašku s UM, ale dcera ho odmítá, tak jí nechci nutit, ale jak to teď udělat, od šesti do rána mi to přijde dost dlouho bez jídla, myslíte kolem šestý dát druhou svačinu, že by měla jednu po odpoledním spánku a druhou v těch šest a večeři dát v těch 19-19,30 hod. nebo normálně večeři a pak něco lehčího? Ale co. Dávala sem jí cereálie Nesquika s UM, ale to mi přijde na večer sladký, a dávat kaši? Ta je taky sladká. Prosím moc o rady. Díky moc

radka.m.
3. okt 2009

marmazel-ale všechny kaše nejsou sladké-bramborová,krupičná,z vloček,rýžová,jáhlová... 😉 😉 😉

berenika39
3. okt 2009

řeším to tím prvním způsobem, dávám dvě svačiny odpoledne, jednu hned po spaní a jednu cca 17.30. Večeří společně s tátou před osmou, normální jídlo s ním, a po osmé jde spát. Pokud má manža něco, co není ok pro prcka, mívá polévku, ta je super - nemá v noci žízeň a když je hustá, zasytí 😉 😉

Kaši dávám docela často k snídani,když už sladký - tak na start do novýho dne 😉 😉

shaula
3. okt 2009

My to řešíme různě - buď mají pozdější oběd (obvykle jedí po spaní, cca mezi 13 - 15, podle toho, jak kdy), nebo dřívější oběd (ve 12) a dvě odpolední svačiny. Večeře v 19 hodin a pak šup do postýlky, ráno snídaně cca mezi 7 - 8, podle toho, kdy se vzbudí.
V kolik ti ráno snídá? Jestli brzo, tak to zas od těch šesti není tak dlouho...

berenika39
3. okt 2009

no jo vlastně, co je to "dlouho do rána bez jídlla"? petr spí cca 12 hodin v jednom kuse, s jedním probuzením kolem páté, jen se napije a spí dál. A ráno ještě hopsá a blbne, než je snídaně, nemyslím si, že by měl děsnej hlad. Asi to má každý jinak, ale dobrá myšlenka - jak dlouho bez jídla?

marmazel
4. okt 2009

Díky za rady, asi to udělám s těma 2 svačinkama, je to i praktičtější když někde sme. Jinak vstává jak kdy, ale snídá taky kole půl osmý. Jinak sem teda zapoměla, že potvora odmítá to mléko jenom večer, v noci se pravidelně jednou budí, kolem třetí čtvrtý a to jí udělám 180ml a v poho to vypije. Vím, že už by měla spát celou noce, ale když jí to budu odnaučovat tak bude vejt, takhle jí dám flašku, vymlaskne jí, dáme dudinku a spí dál, ale možná nám rostou zuby, to vždycky chtěla v noci jíst, i když sem kojila. A co dáváte na snídani? Já chleba s lučinou, měním příchtě, ale sní tak půl krajíčku a hotovo, snídat moc nechce, ale pak už jí normálně.

berenika39
4. okt 2009

jj, tak nějak, taky snídani moc nedá, ale už jsem to vychytala - nejdřív mu dám něco, co miluje (bílej jogurt, ted někdy lipánka), to sní rychle, jak má hlad, a pak mu dám aby jedl sám chleba na kostičky, sýr, kousek šunky....a jíme spolu, co sní, to sní, pije k tomu mlíčko, spíš si jen tak pokecáme ráno v klidu u stolu. 😉 😉

shaula
4. okt 2009

Marmazel - tak to mi vůbec nepřijde dlouho, když ti jí ještě kolem tří v noci... Ale spíš bych to tlačila k tomu, aby se naučila večeři a odbourala to noční krmení... Zkus jí třeba místo mléka dát jenom čaj, kvůli tomu se jí třeba nevyplatí vstávat 😉
My teď snídáme kaši, protože večer ji nechtěli, ale předtím jsme dávali taky chleba s různými Lučinami, se šunkou, se sýrem. Teď mi oba dohromady zbaští tak 1,5 - 2 krajíce, jak kdy.

lenkazdenek
4. okt 2009

Tak unás je to jednoduchý,malá má okolo půl 8 snídani( jogurt bílej nebo ovocnej,nebo chleba s džemem,chleba s lučinou,sýrem nebo šunkou a k tomu rajčata nebo okurky,jogurt s mysly) ) ke sváče okolo 10 dostává ovoce,jablíčka,banány,přenídávku na co má chuť ,pak okolo 12 -13 hodiny oběd pak okolo 15-16 hodiny sváča-jogurt(teda pokud nebyl ráno,lipánek,ovoce,občas když sme na njákým delším výletu i obloženou housku se zeleninou a večeře jsou okolo 18-19 hodiny buď polévka,nebo těstoviny s něčím,kaše a nebo houstička s džemem ,sýrem,lučinou....... snažíme se dost kombinovat 😉 jinak v noci se maximálně vzbudí na pití-vodu. Občas dostane na snídani i něco sladkýho třeba když peču tak mřížkový koláč,bábovku.
Teď uvažuju o tom,že bych jí zkusila udělat to caro 😕
Holky dotaz,jak je to s dětskýma čajema? já furt kupuju dětský čaje,ale kamarádky už dávaj čaje normální a Ťukaj si na čelo,proč jako kupuju dětský.

shaula
4. okt 2009

Já dávám většinou čistou vodu, ale pomalu je učím na čaj, v zimě to bude asi vhodnější než voda. Dávám obyčejné ovocné čaje.

lenkazdenek
4. okt 2009

aha,naše je naučená přes zimu nebo když je sychrvo na dětské sáčkové čajíky,dost jí pomáhaly i ty blinkový při nachlazení,v létě dáváme taky jen vodu,nebo občas šťávičku 🙂

molnarovak
4. okt 2009

našej 14mesačnej dcérke dávame na pitie buď čistú vodu alebo nesladený čaj rooibos. Vraj je veľmi vhodný pre deti. V noci sme ju odnaučili jesť už dávno. Vlastne nás na to upozornila pediatrička, keď mala asi 7-8 mesiacov, nech už nočnú dávku mlieka skúšame meniť za čaj a postupne ju úplne vynecháme. Pár nocí si trošku poplakala, ale takto je to lepšie. Telo má v noci oddychovať.
Ona je strašný hladoš, ráno vypije asi 200-250ml mlieka a potom každú chvíľu niečo chrúme. Musíme dávať pozor na sladké, aby nám príliš nepribrala. Posledné jedlo je zase mliečko v postieľke pred spaním a potom až do rána musí vydržať. V noci prespí asi 12 hodín.
Myslím si, že každé dieťa je iné. Staršia dcérka bola veľmi slabý jedák a to jej zostalo doteraz. Tiež som to riešila tak, že som ju dlho kŕmila aj v noci, lebo mi bolo ľúto, že nič neje. Neviem, či je to tak správne. Mám pocit, že odkedy tejto mladšej nedávame nočnú dávku, tak nám lepšie papá počas dňa.
Detské čaje nekupujeme vôbec. Máme doma jeden detský granulovaný čaj, ale zdá sa mi strašne presladený, takže ho ponúkame iba návštevám s deťmi.

shaula
4. okt 2009

No tak zrovna rooibos bych tak malým dětem nedávala - je to velmi silný čaj... 😕

molnarovak
4. okt 2009

vidíš, a nám bol veľmi odporúčaný ako vhodný čaj pre malé deti. Dokonca som to aj kdesi čítala v nejakom časopise pre maminky. Možno to záleží od dĺžky lúhovania, nechávame ho lúhovať iba 3 min., aby nebol príliš silný.
Aj v čajovni, kde sme ho kupovali nám rooibos odporúčali pre malé dieťa.

lenkazdenek
4. okt 2009

no tak to vypadá,že radši přeci jen zůstanu u dětského megafitu a ostatních 😀 přeci jen je to jistota 🙂 navíc chutnaj i nám,je teda fakt,že sem už přisihla malou jak mi občas upíjí ovocnej pickvick 🙂

bereninka
4. okt 2009

Holky, prosím...
Ráda bych malýmu už hzačala vařit "normálně", ne kojenecky. Už ty kašičky ala zeleniny, příloha, amso, nechce.
Ale nevím si rady.
Nevím vůbec, jak začít,

S kouskama je to u nás tak, že papá chleba s něčím, piškot nebo buchtu, sní i kus knedlíku, testovinu...
Oběd jsem doteď mixovala a přílohu mačkala vidličkou.

Co teď? to mám udělat třeba zapečený brambory a normálně mu je dávat? Nebo rozmačkat vidličkou?

Co mám uvařit na začátek, aby to nebyl šok a v jaké formě podat?

Poraďte, prosím.