Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

eliotka
23. nov 2009

AHoj holky, znáte výrobky humany? Ona má třeba kaši broskev+marakuja. Nevím, zda se marakuja může? Také má jogurt s brosk. a marakujou.... Znáte?

saska.t
24. nov 2009

eliotka - humana su nemecke vyrobky a v nemecku dost rozsirene... kedze uz ste 1. rok zivota prekonali kludne mozes zaradit do jedalnicka a kedze vsetko uz preslo varom a spracovanim nie je naozaj co riesit dokonca aj potencionalny alergen z tropickeho ovocia je zniceny 😉

sarianah
24. nov 2009

..vcera som malemu prvykrat spravila 2-chodovy obed a bez problemov ho cely spapal 🙂 ..mal zeleninovu polievku s masom, mrkvou, kalerabom...a druhe mal jablkovu zemlovku, no veeeelmi mu chutila 😀 ..tak davam recept na inspirejsn 🙂
Jablková žemľovka
(od ukončeného 8. mesiaca)
Suroviny: 1 grahamový rožok, 1 jablko, štipka škorice, 150 ml dojčenského mlieka, 2 lyžičky rastlinného oleja, 1 vaječný žĺtok (da sa pridat aj tvaroh)
Postup: Grahamový rožok nakrájajte na malé kocky a zalejte ho vlažným dojčenským mliekom. Z namočeného pečiva vytlačte prebytočné mlieko, rovnomerne primiešajte vaječný žĺtok. Jablko postrúhajte a premiešajte ho so zmäknutým pečivom, pridajte štipku škorice. Zapekaciu misku potrite rastlinným olejom. Vložte do nej pripravenú zmes a pečte v rúre vyhriatej na 180 stupnov cca 30 minút. Po upečení nechajte vychladnúť.

..a kedze sa prestavame kojit, skusila som kupit Nutrilon 3, ale maly to nechce ani vidiet, raz si cucol a koniec, ani vidiet ☹ , tak ak by ste mali niektora zaujem, je to nove 800 g balenie, odobrate su len 4 odmerky a je to skoda, aby to ostalo nevyuzite ☹ .

u2jana
24. nov 2009

ahojte, tak som skusala vcera aj tu cervenu sosovicu, ale nic /ale aspon manzel si chvalil 😒
natalke idu momentalne zas zubky, tak od vcera neje - tym myslim doslovne neje, jedine co do nej dostanem je UM...
takze zas mam doma o zabavu postarane 🙄

pancake
24. nov 2009

aky med mozem zacat pouzivat, neviete mi niektora poradit?

saska.t
24. nov 2009

u2jana kym pije mlieko nie je co riesit 😉 to jej zatial da co potrebuje kym ju zubky zase na cas opustia 😉
zuzi tebe som pisala v nasej teme o mede 😉

moda08
24. nov 2009

sarianah - super recept, hned jsem si ho opsala, nemáš ještě nějaký nebo třeba www? 🙂 nějak vůbec nemám fantazii...

sarianah
25. nov 2009

moda08 dakujem, nech vam chuti🙂)..inak som zapekaciu misu namiesto oleja potrela obyc. maslom, my to viac pasuje k sladkym jedlam.
Receptov este par mam, ale stiahnutych v PC, tak mozem poslat IP ak chces..

moda08
25. nov 2009

sarianah - máš pravdu, máslo bude lepší než olej, budu ráda, když mi je pošleš
a prosím tě ta žemlovka - to je cca kolik porcí? (jen pro představu, abych věděla) díky

sarianah
25. nov 2009

..moj maly uz ma cez rok a moze uz papat cele vajicka, tak som na tu zemlovku hore dala este rozslahane bielko..
Robila som ju do zapekacej misy 26 x 16 cm, bola nizsia, na vysku mala cca 2,5 cm, to vychadzalo na take 4 porcie pre maleho. Ked ju spravis do mensej misy, bude vyssia, ale ja som mensiu nemala, tak sme potom s muzom dojedali a aj jemu chutilo 😀 ..
O.k. recepty Ti poslem IP 😉

petka80
25. nov 2009

Pancake - med? To je vcelku jedno, nejlepší je asi lesní, ale do těch, co jsou v obchodech, stejně nevlezeš. Úplně nejlepší je najít si nějakýho včelaře v okolí a kupovat med od něho. Ale ty asi nebydlíš v ČR, tak nevím, jak to u vás funguje.

meleri
25. nov 2009

holky poraďte prosím, vařím furt malému ty přkrmy a už mi přijde že je to o ničem.
chtěla bych mu udělat něco lepšího, rajskou omáčku, nebo svíčkovou, nebo rýžový nákyp nebo rýžovou kaši, ale nevíte odkdy to může?už má rok.
Zároveň jsou to moje nejoblíbenější jídla takže bychom si smlsli všichni.

jde o to že tam je ta smetana, a mouka, a koření jako hřebíček, bob. list a nové koření...
teda kromě toho rýžového nákypu. tam je jenom vajíčko a skořice tak nevím???
poradí když tak někdo?

děkuju!

kisska
25. nov 2009

meleri - ja robim malemu "svieckovu" uz dlho - vo vode uvaris kuracie maso s mrkvou a petrzlenom (vela, vela zeleniny), kusok bobkoveho listu, 2 gulicky noveho korenia(nie cierne), ak chces, tak aj stipku soli. Ked sa masko uvari, vyberies maso, korenie a zlejes vacsinu vody (odlozis, mozno budes potrebovat nariedit). Mixnes zeleninu s vodou, zahustis bielym smotanovym jogurtom a mnamka je hotova. Skvele je to s cestovinou, ale aj s ryzou a nakrajanym maskom. Teraz po roku mozes pouzit aj smotanu s mukou, ale ani nie je treba 😉

Paradajkovu/rajskou omacku mozes urobit rovnako, len daj asi 1/2 mnozstvo korenin nez pre dospelakov. Vyber kvalitny pretlak, kde nebude nic ine len paradajky/rajcata, voda a sol a mozes z neho kludne aj paradajkovu polievku s ryzou a syrom 😉
Dobru chut 😉

tinka19
25. nov 2009

ahojky...od kedy davate uz ochutené jogurty?

moda08
25. nov 2009

sarianah

díky moc za recepty,hned o víkendu zkusím tu žemlovku
já mu právě taky vařím pořád ty mimi příkrmy a myslím si, že by už pomalu mohl najíždět na naši stravu. Akorát mu v obídku vadí kousky, přitom chleba na kousky nebo rohlik sní, piškoty a křupky si taky ukousne,ale jak jsou kousky v zelenině,tak to moc nechce.

saska.t
25. nov 2009

meleri v podstate vsetko co si napisala uz mozte v rozumnom mnozstve papat 😉 , ale da sa to samozrejme ako zdravsiu altern. robit ako kisska 🙂

tinka - my sme teraz obcas zacali davat ochutene jogurty ale tak aby tam neboli umele farbiva a aromy 😉

sarianah
25. nov 2009

moda08
..u nas je to to iste, rozmixovane zje vsetko, na kusky len nieco a trosku, tak mu take veci co nechce jest mixnem aby o nich nevedel.. 🙂

bereninka
25. nov 2009

tinka, malému je 13.5 měs. a občas dám choceňský ochucený. 😉

moda: s kouskama to chce čas. Daník je ještě malý, má čas. Já mixovala úplně do hladka skoro do teď. Teď mačkám vidličkou a nechávám hrubší a ne moc tekutou konzistenci.

Holky, když mi malý vypije naráz cca 130 ml vody, nevadí to? není to moc najednou?

saska.t
25. nov 2009

berenika nie je to moc v pohode, ak nevypije za den cez 3 litre nic sa nedeje a ak on sam s tym nema problemy ze by ho bolelo brusko vobec by som to neriesila 😉

eliotka
25. nov 2009

Mně malý tak jako ucucává a pak dopo vypije naráz taky 150 ml a večer zase 100. Myslíte, že to vadí, když to má naráz? Ale zase si říkám, mlíčka píval třeba 200 naráz, když se víc kojil... Co myslíte?

meleri
25. nov 2009

KISsko,

😵 dík za cennou radu! tak to je super! no dneska sem ji udělala se smetanou, tak to sníme my ale příště zkusím s tím jogurtem, přecejen je to zdravší! polévku jsem taky uvařila, no tak uvidím jak mu to bude chutnat. přecejen je to asi změna.
děkuju vám moc..

moda08
25. nov 2009

bereninka
já jsem právě četla, že v roce už by měli být schopní jíst stejnou stravu jako my a to teda my nezvládneme ani náhodou

kisska
25. nov 2009

eliotka urcite nevadi 😉 Adam zvykne rano stiahnut celu 3,5dl flasku, hlavne ked je cajik este teply a sladky 😉 potom uz dostava vacsinou len nesladeny, tak ten mu uz tak nejde...

bereninka
26. nov 2009

Holky, můžu udělat koprovku z kopru ze skleničky, sterilizovaného, když čerstvý už není? 😕

sarianah
26. nov 2009

..baby chcem malemu spravit rybaciu natierku, ake rybicky mam na to pouzit?..a taveny syr aky kupujete, vsade su same ecka, neviem co z toho vybrat..
..a este prosim napiste nejake recepty na omacky na cestoviny..nic ma nenapada..

mikulka
26. nov 2009

bereninka: složení kopr: http://www.hame.cz/katalog/detail/?productId=8414
Nic nevhodného snad

sarianah: můžeš udělat všemožné dušené maso.

Já dělám často:
na máslo špalíčky kořenové zeleniny, rychle osmahnout, na to maso (jakékoli)okořeněné solčankou, nebo jen mérně osolené, jak kdo chce - také rychle orestuju, přiklopím a chvíli dusím ve vl. šťávě.
Zaliji vodou a dusím pod pokličkou do měkka.

Vyndám maso, zeleninu rozmixuji. Buď nechám tak, nebo -

rozkvedlám hl. mouku s vodu a naliji do omáčky, míchám ještě tak minutu poté, co se už vaří.

Vrátím maso a podávám s bramborem, těstovinou... Maso malému před podáním mixuji. 😉

Nebo klasická rajská, klidně z rajčat.

manika77
26. nov 2009

ahoj syr ja kupujem iba lucinu je to od apetita

sarianah
26. nov 2009

..super, dakujem mikulka..nieco take som mala na mysli 😉 ..

manika
..dakujem..

manika77
26. nov 2009

baby fakt je dobre ked sem hodite tie recepty..uz som robila tu zemlovku 😉 bez tvarohu samozrejme 🙂 a urobim aj tu svieckovu 🙂

sarianah
26. nov 2009

..anoo suhlasim s manikou, sup sem s receptami..inspiracii nieje nikdy dost 😉 ..