Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

sisstin
27. apr 2009

petka: Vian je Holandia pro Kaufland 😝 ten maj jenom tam..stejnej výrobce, ale levnější cena 😉

petka80
27. apr 2009

Aha, tak to jo, no Kaufland tu nemáme, tak mrknu po Madetě. Já občas dávám lipánky, tak bych mohla zkusit teď tenhle tvaroh místo toho...

ygreen
27. apr 2009

activii bílou prodávají i ve větším kelímku 180g

sisstin
27. apr 2009

Lipánky dávám...ale dávám i ty diskutované Pribináky..bo ten Lipánek je docela blbě k sehnání...já mám nejblíž Kaufland..a tam ho zrovna nemaj..jen Pribinák 😠 no..ale já tohle zas tak neřešim... 😉

petka80
27. apr 2009

siss, já osobně si myslím, že tohle je fuk, jestli lipánek nebo pribiňák........ Takže to taky tak neřeším. Spíš pribiňák když jsem zkoušela dávat, tak mi přišel takovej tuhej a malý se líp jedl ten lipánek. No ale to už je taky nějaký čas, takže teď by jí asi taky jel.

sisstin
27. apr 2009

petka: no když mrkneš na složení Lipánka..tak tam je fakt jen tvaroh, smetana a cukr..za to u Pribináku tam je toho jaksi víc 😝 já teda zas dávám v poslední době i jiné, než vanilkové...a tam je toho samozřejmě ještě víc 😝 bud dávám ten velký 150g k snídani...nebo ten malej k odpolední sváče 😉

petka80
27. apr 2009

No já vím, že se to tu řešilo, že lip. je lepší než prib. No ale já dávám tak 1x týdně, max. 2x, takže to tak neva, podle mě. Lipánka teda dáváme hlavně když krmí někdo jinej než já, protože to je největší jistota, že to sní bez cavyků...... 😀 Zatím teda kupuju jen ten vanilkovej.

sisstin
27. apr 2009

petka: já ho dřív taky dávala jen 2x týdně..ale ted už ho má skoro každej den, já jinak nevim, co bych mu furt dávala k tý odpolední sváče..má bud jogurt nebo lipanka nebo takovej ten čtvereček od Hami atd. 😝

petka80
27. apr 2009

A přesnídávky malej nechce? Ty já dávám většinou ke sváče, střídám právě s lipánkem nebo jogurtem.

sisstin
27. apr 2009

petka: ty taky dávám..ale stejně by mi furt jedno jídlo chybělo 😝

sisstin
27. apr 2009

ráno: kaše/pribinák
oběd: sklenička
sváča: přesnídávka
druhá sváča: jogurt, lípánek, čtvereček
večeře: kaše, tvaroh nebo Sunárek

pečivo dát za hlavní jídlo nemůžu, to tak ocucá..ale moc toho nesní 😅

petka80
27. apr 2009

aha, tak to máte o jednu sváču víc, tak to jo......

sisstin
27. apr 2009

petka: vy jíte víc jak po 3 h? 😕 jsem myslela, že 5x denně je standart 😕

petka80
27. apr 2009

ne ne, tady jsem dohledala, co jsem tu psala před časem:

ráno - kojení
snídaně - chleba s něčím
svačina - většinou nastrouhané jablíčko nebo hruška a jogurtem
oběd - zeleninová nebo masozeleninová polívka nebo nějaké hlavní jídlo
svačina - ovoce nebo přesnídávka nebo jogurt (taky podle toho, co je dopoledne, aby to bylo tak nějak vyrovnané ovoce a mléčné výrobky), občas lipánek
1. malá večeře - pečivo nebo kousek ovoce, jen tak na zakousnutí a aby vydržela do večeře
2. večeře - jogurt (dřív hlavně kaše)
před spaním ještě kojím

petka80
27. apr 2009

Takže vlastně jíme 9x denně....... 😕 😀

sisstin
27. apr 2009

petka: jo vy tam máte to kojení, tak to jo 😉 u nás mlíko nejede..takže já tam musim strčit něco jinýho 😝

sisstin
27. apr 2009

petka: no Tygr jí 5x denně už děsně dlouho..od 3m vydrží v pohodě 12h bez jídla..kdyby bylo na něm, tak i dýl 😅

petka80
27. apr 2009

Jasně, máme navíc mlíko a taky ten chleba.
Ty, Sisstin, promiň, že se ptám, ale dáváš i nějaký čerstvý ovoce? Nebo to Tygr nejí? 😕

sisstin
27. apr 2009

petka: no max. banán..ale jinak jen tak, co uzobne ode mě..musí to být mikrokousek..a žužlá to hodinu...takže tomu moc nedá 😒

petka80
27. apr 2009

Zas když ti nepije to mlíko, tak je dobře, že jí dost ml. výrobků.......

sisstin
27. apr 2009

petka: jako že by jedl jablko nebo tak, to ne..to by se hned dávil a blil 😖 fakt musim po zdobkách jenom..a to ho za chvíli přestane bavit..takže sní fakt málo a trvá mu to 😕

petka80
27. apr 2009

Hm, to je škoda. No tak aspoň že ty přesnídávky jí. Nebo mu povař jablíčko/hrušku a rozmixuj. To by mu nejelo?

sisstin
27. apr 2009

petka: to zkusim, ale to je zas stejně přesnídávka ne? 😕

sisstin
27. apr 2009

já furt doufám, že až bude normálně kousat..tak to bude lepší...zatim furt jen 2nahoře a 2 dole..a to je teda bída 😒

petka80
27. apr 2009

No je to sice vařený, ale myslím, že o něco lepší, než přesnídávka. Teda nic proti přesnídávkám, já je taky dávám, ale když mají trvanlivost rok nebo jak dlouho, tak kolik tam zbyde těch vitamínů a tak...... 😒

sisstin
27. apr 2009

petka: no..ono je to sterilizované, tak proto to vydrží tak dlouho..protože tam není přístup vzduchu..to je většinou argument, že do toho přece musí něco dávat..když to tak dlouho vydrží..ale nemusí...to je čistě jen tou sterilizací 😉

petka80
27. apr 2009

jo jo, možná jo, asi máš pravdu, ale pro mě je to pořád jen konzerva...... 😔 😀

sisstin
27. apr 2009

petka: no já to tak neberu...asi je rozdíl mezi touhle skleničkou a trienčanským parkem s fazulu 😝 nicméně u dalšího dítete bych je taky dávala jen sporadicky..teda ne kvůli tomuhle..ale kvůli tomu, že je to fakt návyk 😒

caira
27. apr 2009

holky tak u nas se ji nasledovne:

snidane : vetsinou weetabix nebo ovesna kase ze 120ml UM( weetabix=psenicna obilninova snidane-bio)
svacina: jogurt nebo presnidavka
obed: cokoliv -masozeleninoveho atd,klasicky obed
svaca: jogurt nebo ovoce ( zalezi co bylo na prvni svacu)
II.svaca: chlebik se syrem nebo maslem
vecere: omacka, masicko s testovinou nebo ryzi atd( dneska napr. bolonske spagety s rajcatky )
kdyz nema dost tak ji jeste dorazim malym jogurtem ( asi neco na styl pribinaka, podobna chut = formage frais)
pres spanim jeste nabizim mliko,ale k tomu vetsinou jen tak cuchne a neda vic jak 90ml

hancas
27. apr 2009

ahojky holki nejde mi nějak internet,tak jsem tady dlouho nebyla.docela mě to mrzí ale co naděláme ☹ u nás je to následně:
ráno-210ml beba
oběd-polívečka,pangasisus s bramborem nebo špenát...
svačinka-pribináček,přrsnidávka s oves.vločkama
večeře-kaše hami každej 150ml a k tomu beba(sunar¨)cca 90ml

jinak přes den spapají co vidí tzn.rohlíky,chlebík,křupky,piškoty....
taikže jsemcelkem spokojená s jídlem protože baští opravdu vše co jim dám.tk se mějte a písněte nějakej recept dochází mi inspirace-