Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

eppik.m
4. máj 2009

Ahoj, u nás se vaří tak že vařím pro všechny zdravou stravu (manžel má rád zeleninu) a když je hotovo malému odeberu jeho tři porce (dvě vždy do mrazáku) a nám to dochutím a je hotovo. Mišíkovi ochucuji jídlo zeleným kořením jako petrželová nat, česnek, cibule ... trošilinku sole, trošilinku pepře ... Když zrovna vařím ze surovin co ještě nemůže tak jen vytáhnu porci z mrazáku a není co řešit. Jinak už ochutnávat mu dávám skoro všechno. 😉 Nebo to dělám tak že, zrovna zítra budu dělat čínu z kuř. prsou, takže miláčkovi to hodím zvlášt do kastrolu a vše bude mít dušené se zeleninkou a my si pošušnáme na amerických bramborách a číně 😀 .

kinsli
4. máj 2009

eppik.m: Přesně, jsme na tom stejně, akorát já nezamrazuji 😉

Holky vím, že to sem nepatří, ale musím se pochlubit, máme 3 nová slova, tadííí, 😀 😀 😀 já, jééé
pořád tu leze a kříčí tadíí a ukazuje na něco ukazováčkem, a když se jí zeptám, co je tady??? tak odpoví já 😀 😀 😀

eppik.m
4. máj 2009

kinsli: kráááááááááááásnéééééééééééé 😵 já taky netrpělivě čekám na slůvka, ale zatím spíše heká, huláká, piští, výská, říká he, hh, brrr, bum, chrrr když jdu pryč tak začne mamamamama ale pořádné slůvko jěště neříká .... a když na něj mluvím řekni máma, tak dělá jako že mně nesliší 😝 Ještě k tomu jídlu, Michal začal dělat to že si všechno najednou nacpe do pusy a pak to polkne, třeba banán mu vždy rozpůlim a on si tu půlku strčí celou do pusy pár krát žvejkne a je v něm, nebo když mu namažu rozhlik a dám mu půlku do ruky, tak okusuje tu namazanou část, pacholek jeden 😀

makkyy
4. máj 2009

Malej zatím snědl úplně vše co jsme mu dali.Zítra zkusím tu rajskou, jak psala kijonkova a jsem zvědavá jak mu bude chutnat.Ale myslím,že jako vše,takže nic nezbyde 😉

kinsli
4. máj 2009

eppik.m: Jo začíná být s nimi sranda, vyfotila jsem před chvílí Kačku jak spinká tak jsem pak hodím odkaz 😉

petka80
5. máj 2009

kinsli - spící zlatíčko 😵

Holky, my jsme byly minulý týden na očkování (Trivivac) a malá má už od soboty reakci, má vyrážku a teplotu, je protivná a ospalá, ale spát nechce, dnes opět budíček v 5:10 ☹ Tak jsem z toho nějaká špatná. No a ani nechce moc jíst, jak jí není dobře, ani svoje oblíbená jídla. Tak asi dneska ani nebudu nic vařit, dám skleničku, ta jí většinou chutná. Akorát bych byla vytočená, kdybych se s něčím patlala a pak snědla 3 lžičky 😀 😝

Jinak slůvka taky skoro žádná a to jsme starší než vy. Akorát mňam, mama, tata, pá, ba (jako bác), čč (kočička). Jinak furt hučí, ukazuje a tahá mě za ruku, abych udělala, co potřebuje 😅

eppiku, taky už dávám ochutnávat skoro všechno. Dneska ráno nechtěla chleba, tak měla štrůdl 😔 Snažím se vařit zdravě pro všechny a jí s náma, případně my si posolíme na talíři.
Používám zeleninový bujón v prášku od Alnatury, je to vlastně sůl a bylinky, házím to skoro do všeho. Nemělo by v tom být nic špatného.

Jo, ještě jsem se chtěla zeptat, mám tady jednu skleničku dýně Alnatura, nevím, co s ní, protože samotný mi to jíst nebude, nemáte tip na nějakou třeba omáčku, co bych z toho mohla udělat, ať to nějak zužitkuju....?

sisstin
5. máj 2009

petka: Trivivac je shit nevídanej..my měli neskutečnou reakci, a po tomhle očkování začal být pořád nemocný, rýmu, kašel, zvracení atd. 🙄 🙄 🙄

jinak Tygr měl včera domácí rýžovou polívku..asi mu chutnala..ale jaksi to neuměl jíst..v puse mu zůstávala jen ta rejže..a voda mu vytejkala z pusy 😝 😅

jo a slůvka 0bodů u nás 😅

eppik.m
5. máj 2009

petka80: já bych to normálně přidala k dušenému masku třeba s těstovinou jako omajdu 😉

eppik.m
5. máj 2009

Holky nás to očkování čeká 14.5 a pořád nevím které .... Priorix za 550kč nebo Priorix-Tetra za 1850Kč nebo Trivivac ???? 😕 Tak malý slupnul pár piškotů a 233ml UM k snídani. Zajímalo by mně jakým jídlem se začíná u vás nový den? 😵

sisstin
5. máj 2009

eppik: tak do tý Tetry bych já osobně nešla 😉 a pak už ten Trivivac nebo Priorix je vcelku to samý...reakci měla děcka na oboje, nebo taky na žádnou 😉

petka80
5. máj 2009

siss, ty mě děsíš. Malá právě nikdy na nic reakci neměla, tak jsem trochu vyjukaná. No ale taky jsem slyšela, že tohle je ta nejhorší vakcína ze všech očkování 😖 Jsem si právě vyčítala, že jsem nedala ten Priorix (jenže tou dobou byl zrovna blbě k sehnání + jsem si říkala, že ten Triv. je už prověřenej a Priorix se očkuje chvíli), no ale asi by to bylo to samý, to už holt nezjistím ☹ Ten Prirox tetra mi dr. nedoporučovala, obzvlášť ne pro holku.

eppik, no asi to tak s tou dýní udělám, ještě to ale nějak naředím, aby to bylo tekutější a nebylo to tak "dýňové".... 😀

eppik, já ráno kojím a pak má chleba s něčím. UM nechce, tak to zapíjí vodou. No teda dneska měla ten štrůdl.......

eppik.m
5. máj 2009

siss: naopak mi ji pediatr doporučuje 🙄 asi budu tahat syrky 😀 . zkusím si najít ještě nějaké info o těchto vakcínách, mne jde hlavně o tu kvalitu aby fakt to dítě chránila a reakci bohužel nikdo dopředu nevíme jak zrovna naše dítě bude reagovat, že?! No je to jako z letáky, máme jich plnou schránku a ted je jen na nás zda podlehneme slevové mánii a nebo se na to vy... 🤐

petka80
5. máj 2009

siss, a co udělat tu polívku hustší a trochu pomixovat? Už jsi na dobré cestě 😉 😀

sisstin
5. máj 2009

petka: Tygr neměl nikdy v životě žádnou reakci a na tohle měl 4dny skoro 40tky, a vyrážku spalničkovou a tu ruku měl pěkně oteklou..a fakt nevim, jestli je to náhoda...ale do těch 15m měl jednou rýmu asi 2dny..a to bylo vše..a od tý doby mi přijde, že je to furt něco... 🙄 jako není to na léky..ale je to otravný 😝 já jsem vcelku i v lize odmítnutí očkování resp. posunutí..a to MMR je šílený, následky jsou autismus, cukrovka nebo i smrt..samozřejmě v malým procentu..ale jsou 😖 přitom neštovice, spalničky atd. smrtelný nejsou že 🙄

sisstin
5. máj 2009

eppik: tak to je jasný, že ti ji doporučuje, když stojí 1500 a kapou mu z toho prachy že 🙄 ...ty neštovice dostat může i přes to očkování a v daleko horší formě...já bych ho dala eventuelně naočkovat, kdyby je nedostal do těch 7-10let..pže já je měla v 16..a to je fakt hnus..ale malý děcka to snáší dobře 😉

petka80
5. máj 2009

eppiku, je to fakt děsný rozhodování. Já chtěla Priorix a nakonec jsem dala ten Trivivac..... K té Tetře mi dr. řekla, že by bylo nejlepší, kdyby ty neštovice prodělala a kdyby do nějaké doby ne, tak se dá očkovat jen proti neštovicím i kdykoliv později.

petka80
5. máj 2009

siss, jéžiš, no fuj. Prostě člověk aby byl furt ve střehu, i proti doktorům 😔 Když já zas bych to asi nezvládla říct, že to teď nechci očkovat ☹ Ty diskuze o odmítání očka radši nečtu, protože bych se musela zbláznit.

petka80
5. máj 2009

eppiku, jsem nějak zaregistrovala, že jsi odstavila, je to tak? Jak to probíhalo? Vše o.k.?

sisstin
5. máj 2009

petka: oni si lidi myslí, že když se vynalezlo očkování, že se spasil svět..jenže jak dlouho se očkuje že? A ted vidíš, např. ta prasečí chřipka( dříve španělská), že ty nemoci si stejně najdou cestu a různě zmutujou, a očkování proti tomu není 😒 ..já samozřejmě dám všechna povinná očkování, ale o tý době, kdy se maj dát, bych už polemizovala..a navíc nedám fakt nic..max. ty neštovice..ale to až za dlouho 😉 no nic..více v tom tématu, sem to nepatří 😉

eppik.m
5. máj 2009

petka80: na moje překvapení jde všechno hladce a bez problémů a rychle, najednou jsem zrušila nočné kojení spolu s ranním a nic se nestalo 😀 (Michal si o to řekl sám, vůbec mu to nechybí) ted kojím pouze večer před spaním a to pouze z jednoho prsu takže to druhé čeká až na další den ... včera moc necucal takže uvažuji že to zkončím úplně ... je mi smutno ale vím že to přejde 😅

petka80
5. máj 2009

eppiku, tak to moc gratuluju 😵 To jste šikulky, že jste to tak zvládly a vypadá to, že i to večerní kojo bude v pohodě. Chápu ale, že ti je smutno, přeci jen je to důležitá součást našeho života 🙂
Já o tom taky tak nějak uvažuju, ale u nás to asi tak lehce nepůjde, tak to zatím odkládám, protože se mi to nechce řešit 😅

sisstin
5. máj 2009

holky..tak tyhle problémy já nemám..aspon něco 😅 😅

jinak epik, takhle bych si já ideálně představila odstavení..já teda trošku dříve 😝 ..ale pěkně bez scén 🙂

eppik.m
5. máj 2009

petka80: Michal si o to řekl sám takže proto jsem do toho šla ... akorát mi není jasné třeba význam MM pro batole, co jsem četla tak už neobsahuje tolik vitamínů ... ale prý je dobré kojit dál když je AE (ale když to nahradím UM Ha tak to splní stejnou funkci ne a navíc ty vitamíny u UM jsou ... jestli to chápu dobře že se kojí pouze proto že MM neni alergén) Taky mi opět začali strašně padat vlasy a hrozně mi praskají kosti a kolena ...

sisstin
5. máj 2009

eppik.m: tak já zas někde slyšela, že pokud je i matka alergička, tak má nejdéle v 6m odstavit, bo mu v MM právě předává tu svou alergii 😝

eppik.m
5. máj 2009

siss: ano, my dospěláci si to krásně nalinkujeme a pak realita je jiná 😀 ale samozrejmě jsem za to vděčná ... holky, ptala jsem se že jakou snídani začínáte nový den vy? Aby jsme se vrátili k tématu 😀. Michal snídá piškoty a 233ml UM 😉

sisstin
5. máj 2009

eppik.m: my bud velkej Lipánek, nebo 150 mléčný kaše 😉

eppik.m
5. máj 2009

siss: taky jsem měla období kdy jsem dávala kaši z talířku z kousky ovoce ... ted jak jsem přestala ráno kojit, tak dávám UM a než ho připravím tak zatím chrupe dětské piškoty 😉 a kaši dávám jako večeři ... mám otázku musí se i u batolete dodržet cca 3 hod. pauza než se podá další jídlo po vypití UM? totiž nevím zda UM u batolete má význam sýtíci (jako porce jídla) nebo jen nutričný kůli vitamínům ...

petka80
5. máj 2009

eppiku, jak už jsem psala, tak kromě kojení je to chleba s něčím (žervé, eidam, marmeláda...), na kostičky, sama si to bere. Plus se snažím k tomu dávat i nějaké ovoce, které taky už může jíst sama, tak třeba kousek měkké hrušky, mandarinky, hroznové víno, už jsem dávala i kiwi.

Jinak k tomu kojení, já si nemyslím, že v MM už není po roce dost vitamínů, pořád je to to nejlepší, co můžeme těm našim prckům dát, žádné UM to nemůže nahradit, to je přeci jen kravské mléko, sice upravené a obohacené vitamíny, ale pořád KM. No ale jasně, že už to není tak důležité, jak do roka, takže pokud si o to Michal takhle řekl, je to super. Já mohu jen doufat, že moje A. si o odstav taky někdy řekne....... 😉

ygreen
5. máj 2009

závidím vám všem, komu dítě pije za bdělého stavu UM 😅 u nás se pije jen 2x v noci 250ml nestlé mlíka - jiné mi fluše a ječí jak rapl 😝 zrovna řeším jak ho odnaučit

eppik: snídaně - kolem 4 vypije 250 Nestlé m¨íka, tak ráno hlad nemá, tak ode mě žvejká 1/2 rohlíku. První jídlo je až bílej jogurt, nebo jogurt s ovocem, nebo jen ovoce