Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

kijonkova.k
5. jún 2009

Ahoj 🙂

eppik,někde jsme to tady řešila a já hodila odkaz do téhle diskuze,včera jsem to nějak sledovala všude a hodila to blbě.Jsme se s Petkou fakt naháněly 😀 😀 😉
Nemusí to být místo UM,ale někdo to tak asi používá,jak jsem pochopila,může to být dobré a hlavně je to zdravé.Vhodné pro děti....No,zkusím,malá už moje mlíčko moc nechce,tak jsem přemýšlela,že bych zkusila tohle,třeba ke snídani.Ona jí jinak hodně mléčných výrobků,tak¨že klasické UM asi kupovat nebudu 😉

kinsli
5. jún 2009

Ahojky holky, tak jsem se včera vrátily z dovči 😉 Počasí děs běs 😖 doufám že se další dovča více vydaří 😉
Káťa je ok, ale já druhý den chytla chřipku a 3 den pro změnu střevní chřipku 😠
takže jsem byla fakt vytočená jelikož jsem jí měla před měsícem a půl. Naštěstí já jí mám vždycky s takovým rychlím průběhem, v dubnu asi den a půl a teď necelý den. Ale stejně je to humus, já převážně zvracím 😖

S malou jsem byla ráno na oční, měla už ošklivý zánět do týdne by měla být ok, tak snad to tak bude, my odjíždíme za týden v pátek do Itálie.

Jinak dnes jsem nevařila, není mi nejlíp tak spíše odpočívám a dávám skleničky. Mám tu cottage tak zítra udělám třeba svíčkovou 😉

kinsli
5. jún 2009

jinak u nás momentálně UM je v kurzu, dáme ráno 160 ml a na noc těch 300 ml 😉
čaj dělám teď tak cca 250-500ml na den, podle toho jaké je počasí 😉

dáváme sunárek, mám snad všechny druhy tak jí dělám každý den jiný 😉
pytlíkové čaje mě nepije ☹

petka80
5. jún 2009

kinsli, tak to je pech 😒 A to jste se vraceli předčasně? Protože mně se zdá, že jste nedávno odjížděli, nějak to letí.......

kinsli
5. jún 2009

petka80: byly jsme po-čt tak to mělo být 😉
teď jedeme 12.6. - 21.6. 😉

andy80
5. jún 2009

Holky, hlásím, že Albert má v akci Sunar original od 10. měsíce (modrý) 800g za 124,-- Kč nebo 400g za 67,-- Kč to je jako zadarmo.

kijonkova.k
5. jún 2009

andy,taky jsme dneska byli,ale měli jen od 6.m vanilkový za tu cenu,kdyby byl takový od 12m,tak bych ho malé vzala a prubli bychom to 😉

petka80
5. jún 2009

kinsli - tak to jo, to ale byla tedy krátká dovča. Tak ať vám ta druhá dopadne líp 😵

kijo - neříkej, že jdeš kupovat UM! Ty mě v tom snad necháš samotnou!!! 😠 😀 😀 A já už se smířila s tím, že UM pít nebudeme, že Karolínka ho taky nepije..... 😀

eppik.m
5. jún 2009

kijo, petka: myslíte že pití UM po roce je zbytečné když dítě papá mléčné výrobky? nebo máte o tom info z chytrých zdrojů? a kravské k pití nedáváte, je to tak? nebo UM nedávate z důvodu, že dítě ho odmítá ? díky 😉

petka80
5. jún 2009

eppiku - u mně je to kombinace vícero. Teda především Anička UM nechce. No a ještě 1x denně kojím (kijo taky, ale její Karolínka to teď nějak bojkotuje, tak se asi poohlíží po UM), tak to podle mě stačí. A ml. výrobků máme snad taky dost. KM nedávám, ale kdyby ho pila, tak bych ho snad i dávala, nevím..... No podle mě UM nezbytný není, třeba jogurt nebo kefír jsou zdravější, ale zas UM je pohodlnější (hlavně ráno a večer), jsou tam přidaný nějaký ty vitamíny, doplní to tekutiny..... Chci zkusit tu syrovátku, když s UM jsem neuspěla. Ale problém byl asi i v tom, že jsem nebyla důsledná a po pár pokusech jsem to vzdala, asi jak jsem nebyla 100% přesvědčená, že je to to pravý ořechový....... Teda, jsem se do toho nějak zamotala 😅

eppik.m
5. jún 2009

petka: takže je to opět individuální ... já myslela že je to nějaká novinka a zaspala jsem dobu 😀 no já osobně mám KM moc ráda takže denně vypiju min. 300 ml i jako dítě jsem ho milovala a můj syn ten to má stejný UM pije v pohodě i dokonce Nutrilon HA a ten je pěkně hnusný na chut 😝 a také mě baví zadělávat UM i kašičky, mně to naopak voní (četla jsem že jsi psala že ti to smrdí) tak to bude nejspíš o tom přístupu rodičů a ty naše chytré dětičky to hned okopčí ...
jinak dnešní den byl hrozný, Michal byl tak protivný že to nešlo vydržet, tak uvztekaného a uřvaného jsem ho ještě neviděla a vůbec nikoho nechce jen mně, co se to děje ??? pomoc !!! přemýšlím že zajdu k dr. pro radu 😅

kinsli
5. jún 2009

eppik.m: Tak to Tě fakt lituji ☹ Káťa je vcelku pohodářka, taky má samozřejmě svoji hlavu, ale když už jí chytne rapl a jsme doma tak jí šopnu do pokojíčku ať se tam vyvzteká 😠

andy80
5. jún 2009

kijonkova: vidíš, já bych radši ten vanilkový, ale ten neměli, ale malé je to jedno, ta pije všechno mlíčko, dokonce jí jelo i to sojové

kinsli
5. jún 2009

andy80: Já dávám 7 odměrek beby a 1 banánového sunaru a malé strašně chutná 😵 😵 😵
Juknu do alberta a vzala bych ještě jeden banánový a vanilkový 😉

Jinak já chytla akci v Interspáru a nakoupila jsem mlíčko na rok 😀 😀 😀

eppik.m
6. jún 2009

já koupila ekonomické balení od Nestlé 900g za 333kč (neakciový), obsahuje bifidus a železo, vápník, 13 vitamínů a esenciální mastné kyseliny 😉 tak ho jdeme poprvé vyzkoušet ...

kinsli
6. jún 2009

eppik.m: Jaké od nesté???

kijonkova.k
6. jún 2009

Ahoj 🙂

petko,neboj,nenechám tě v tom 😀 😉 .Já nehodlám kupovat UM,jen jsem si říkala,že když ho měli v akci,že bych to zkusila,třeba k snídani dát jen 100-150ml.Zatím kojím,i když málo,tak to nechám tak.Malá miluje mléčné výrobky,takže to neřeším.KM dávat ještě nebudu,stačí,že z něho dělám kaše a používám na omáčky apod.Na pití až ve 2 letech.Malá má ráda kefír,tak budu častěji dávat toto 😉

andy,taky jsem chtěla ten vanilkový,ale byl jen od 6m,jenže jak tak uvažuju,tak jsem ho klidně mohla vzít,vždyť je to jedno.No,pozdě 😒

eppik.m
6. jún 2009

kinsli: Nestlé Junior mléko Bifidus 1+ 900g (pro děti 1-3 roky) odmítám kupovat drahé malé balení a tak jsem pátrala po něčem výhodném ze všech UM mi toto vyšlo jako nejekonomičtější 😉 i když cena kolísá tak stejně se vyplatí 😉 a myslím že UM se nic nezkazí v batolícím věku pak od 3 let klído pído pouze mléčné výrobky a KM ...

kinsli
6. jún 2009

eppik.m: Já si na Um nemůžu stěžovat 😉 Nějaké hlášky jako, že nejlepší je MM, tak ty mě fakt nechytly.
Nemocnost dítěte určitě nesouvisí s tím jestli má MM nebo UM. My jsme na UM téměř od začátku, je fakt, že někdy se mi zasteskne, jako teď už ne, mě by přišlo divný kojit takového habana 😀 😀 😀, ale dřív, ale jakmile si přečtu, jak se kojený děti budí, tak mě to fakt hned přejde. Já kdybych měla vstávat co 1,5h na kojení, tak umřu a doma schnijeme ve špíně a bordelu 😅

eppik.m
6. jún 2009

kinsli: 😀 jinak jsem četla toto a taky se tomu přikláním ...
"Už v okamihu oplodnenia sú určité veci dané, ktoré my ovplyvniť nemôžeme: nielen pohlavie,
výška, stavba tela a výzor, ale aj predispozície k určitým ochoreniam, potrebám spánku, chuti,
temperamentu, či schopnosti učenia. Samozrejme sa určité predispozície dedia, ktoré vplyvom
prostredia viac či menej ovplyvňujú vývin dieťaťa. Ale to, či zo začiatku bude vaše bábätko veľa
alebo málo plakať, dobre jesť, dlho alebo len minimálne spať, či bude zdravé alebo chorľavé, to
veľmi ovplyvniť nemôžeme."
no já si myslím že to příroda chytře zařídila a instinktivně to každý vycítí jak dítě tak matka ... já osobně jsem pozorovala že Michal se prostě odstavil sám kolem toho roku a už mu to taky přišlo divný a na prsa se mi šklebil a zubil a už nepil jak měl ... myslím že kojenec je dítě pojmenová podle toho jakou stravu přijímá takže v pořádku je to do roku a pak záleží na matce, a dítěti zda i v batolícím věku chtějí pokračovat ... sice už nutričně dítěti mléko nestačí ale chrání ho před nemoci ... ale neodsuzuji nikoho každý si to udělá jak si myslí že je to správné ... 😉 😵

kijonkova.k
6. jún 2009

Holky,taky si myslím,že dnes jsou ty UM už na takové úrovni,že se fakt podobají tomu MM.Sice protilátky apod.v nich nejsou,ale určitě nekojené děti nejsou o nic ošizené 😉 Já dokojím tento měsíc,malá už stejně moc nechce a pak budeme asi bez mlíka.možná koupím krabici a budu dávat třeba trošku ke snídani...uvidíme.Nebo zkusím tu syrovátku.Ještě přesně nevím,musím pokouknout 😉

markytkaaa
6. jún 2009

U nás to s kojením taky nebylo žhavé ... co kojení to blití a od 6 neděl Sunar huštěný rýžovým odvarem! ... jinak zase blindění ... a o Vánocích totální bojkot UM ... takže mléčné nahrazujeme už pouze mléčnými kašemi, které teda baští no problemo ... jogurty, tvarohy ... ale chci koupit UM, alespoň na pudink nebo krupicovou kaši 🙂

kinsli
6. jún 2009

Já měla prostě dítě které koza 😀 moc nebrala. 80% kojení byl horor, sestřičky jí co 3h budily, ta řvala jako šílená 😅 Já zase na nervy z ní, prso mi polívaly glukózou, aby se madam vůbec chytla. Na dětským ( o týden déle ) už to bylo lepší dokonce i dost pila v tom týdnu dala i 70 - 100 ml, ale to jí vydrželo tak 3 dny a začal další boj, když jsme dorazily domů tak jsem jí asi 2x zkusila, nezkutečný řev tak jsem to vzdala a skočila pro UM. Dostala flašku, nařachla se a měla jsem to nejhodnější miminko. Fakt jen jedla a spala 😀 😀
Minimálně do 3 měsíce jsem Vůbec nevěděla, že jí mám 😝

kinsli
6. jún 2009

Jinak naše zvíře začalo lést po postelích a sedačce ☹ Přišla na to jak se tam vydrápat ☹ To jsou pak šoky když se otočím a ona si sedí na sedačce a kouká na TV 😀 😀 😀

ygreen
7. jún 2009

eppik: my jsme taky na tohle nestlé mlíku a je super a klukovi šmakuje. Od narození byl půl napůl na MM a UM nutrilonu comfort ale v 6m. začal totální bojkot mlíka. Tak pak jsme od cca 7 do 11 měsíce jeli jen na nestlé krabičkových mlíkách huštěných kaší a teď si dá ráno a večer 250ml nestlé UM a super. Ještě mu ho hustim nestlé nemléčnou osmizrnou kaší s bifidem a super, klukovi hodně šmakuje

hayerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinsli
7. jún 2009

ygreen: Koukám, že se snažíte o další mimi, tak ať se Vám brzy zadaří 😉

petka80
8. jún 2009

Ahoj kočky, jsem zpět z víkendu, koukám ale, že jste toho moc nenakecaly, tak aspoň nemusím dočítat 🙂

Eppiku - jj, jsem přesvědčená, že máš pravdu, že můj vnitřní pocit se přenáší i na malou, už se mi to stalo několikrát..... Prostě jsem sice chtěla dávat UM, protože všichni kolem ho dávají, ale nebyla jsem 100% přesvědčená, že je to to pravé, tak asi proto ho dcera kategoricky odmítá...... 😉

Jinak mně zase kojení baví, navíc ho máme dost vybojované, takže mi něm asi i proto dost záleží. Klidně budu kojit do dvou let, pokud dcera bude chtít. Tím, že kojím jen večer před spaním, tak je to naše soukromá záležitost, přes den se na mě nijak nesápe nebo tak, tak ani nikoho nepohoršujeme.... 😀
Akorát mě štve, že nechce ml. kaše ☹ Takže holt dáváme jogurty, sýry, tvaroh furt dokola 😉

petka80
8. jún 2009

Jo, ještě mám takovej trochu blbej dotaz - můžu zamrazit jídlo, které je uvařené už z dříve mražených surovin? Např. když při vaření použiju mraženou zeleninu? Asi jo, ne? Diky 😉

eppik.m
8. jún 2009

petka: 🙂 já osobně zmrazuji a nikdy se mi nic nezkazilo 😉