Ako to je so stravou po prvom roku?

sylvie
1. apr 2007

Ahojte kocky,
chcem sa vas opytat ako ste pokracovali so stravou po 1.roku, co vsetko ste zacali pridavat, co ste davali na ranajky, desiatu, obed, veceru.. cokolvek co vas s touto temou napadne mi mozte napisat. Vopred velmi pekne dakujem..

zuzkat1
4. jún 2011

@sussanah presne🙂 suhlasim-treba davat ale s mierou a oni tie deti sa naucia ze dostanu napr. kazdy den ale iba iste mnozstvo... a nestane sa ze ked raz za rok napriklad na vianoce dostanu nieco sladke hned to cele zjedia...

dana3262
4. jún 2011

Takhle se delaji vsechny cornflakes? Koupila jsem emco domeni, ze jsou ok. A dzem jsem taky vybirala hrozne dlouho (asi 2 tydny v ruznych obchodech) podle slozeni. Tak ja mu do toho jogurtu zkusim sypat burisony..doufam, ze na to nehodi bobek. Nechce totiz jist chleba s necim. Jen obcas ten ryzovy s lucinou nebo tak.

dana3262
4. jún 2011

@zuzkat1 na cololadu je jeste dost casu, takze prichazej v uvahu ty domaci peceniny a piskoty ne? S tema cornflakes jsi me dost sokovala, to by me ani ve snu...
@sussanah
Teda ja bych ty sunar susenky nekoupila, ale kdyz je dostal, tak mu je neseberu, ze jo 😀

zuzkat1
4. jún 2011

@dana3262 no cokoladu ani ja nedavam este,to bol len priklad...🙂 len piskotky, obcas brumik a este kupujem take tie hipp tycinky... su to v podstate tenulinke oplatky a medzi nimi ovocna drt bez cukru - ale sladke to je lebo je to vacsinou susene ovocie...ale tie ma tiez iba obcas...

zuzkat1
4. jún 2011

@dana3262 tak nebola tam znacka ze ktore sa tak robia,ale podla mna vsetky a dzemy ja nekupujem uz davno lebo aj nejaka baba tu na koniku pisala ze odkedy robila v jednej takej tovarni ako brigadnicka tak nemala v ustach kupeny dzem a vraj to bola dobra znacka... a uz aj od inych takych brigadnikov som to pocula ze je to pravda s tym hnilym ovocim... ak aj kupim dzem ze nan mam velku chut tak malej kupeny nedavam... zas priznam ze do buchiet davam trochu toho slivkoveho lekvaru 😅 ale ten je hrozne dobry tak neviem odolat a to uz aj mala jedla...

sussanah
4. jún 2011

@zuzkat1 jj hip tycinky jsou u nas hit, to ma vylozene za odmenu 😎 Jinak teda u nas je jako neco extra povazovana i buchta, piskoty nebo treba susene ovoce (to uplen zboznuje). Obcas ma oslazenou kasi nebo rohlik s dzemem, to beru vicemene taky jako jidlo. Maly nedavno ochutnal svou prvni lentilku a div ze mu nevypadly oci z dulku 😀 Ale nastesti zase potom dal prednost susenym svestkam od babi 🙂

sussanah
4. jún 2011

@zuzkat1 jj to jsem byla ja, kamoska pracovala na jahodove farme a meli nekolik stupnu, podle kterych se tridilo. Ty super super byly na prodej primo, dalsi byly na zpracovani jogurty atd a to nejhorsi, plesnive apod bylo na dzemy 😖 Takze u nas jedem v domacich 😎

dana3262
4. jún 2011

@zuzkat1 Jo a jeste jsem zapomnela na javorovy lizatka! To je ale fakt vyjimecny 🙂
Ja mam ted asi nejakou lehci poruchu prijmu potravy, takze uz to nebudu tak resit. Nedela mi to dobre..ale vemu ponauceni z tech clanku, to jo.

zuzkat1
4. jún 2011

@sussanah no to som si uz nepamatala ze ty si to vravela🙂 u nas dzemy chvalabohu moc ani nejdu na odbyt...manzel si na nich nepotrpi a ja ked nejaky chcem tak si kupim kilo ovocia a spravim si 3-4 flasky v pekarnicke🙂
susene ovocie sa chystam skusit ale ona este nevie dobre pohryzt tvrde veci tak sa bojim nech jej nezabehne lebo to ovocie je take tvrdsie predsa len.. ako to pripravujes? uz ti toi pohryzie?alebo mixujes?alebo nakrajas?

zuzkat1
4. jún 2011

@dana3262 cele je to o tom, ze to netreba prehnane riesit a este aj o tom ze nie je vsetko co sa tvari ako zdrave jedlo aj naozaj zdrave 😉

dana3262
5. jún 2011

@zuzkat1 jsem asi fakt blba, ale jak se dela dzem v pekarne? Neposlala bys mi nejaky odkaz, jak to delas cely?

zuzkat1
5. jún 2011

@dana3262 ja mam pekaren ktora ma na to funkciu - normalne sa ta funcia vola dzem, takze neviem ako ti povedat ze ako to robim 😅 pozri si papiere k tej svojej pokial viem skoro kazda - ak nie aj kazda - pekaren ma tu funciu...v principe tam nadrobno nakrajas ovocie (jablka struham) a das tam zelirovaci cukor zapnes tu funciu a cca do 2hodin mas dzem hotovy... ja som robila zatial len pomarancovy, jablkovy a mama robila uz aj visnovy....

sussanah
5. jún 2011

@zuzkat1 maly je zdatny hryzal, susene ovoce ji tak od 10m 🙂 Mame svestky, hruzky, jablka a kupujeme brusinky a rozinky (mame vytipovane od jednoho dodavatele). Do kase mu to pokrajim, ale jinak normalne dostane do ruky.
Ten dzem zni dobre, my mame zatim dzemy jen od babi ze zahradky, ale ja miluju pomerancovy, ten dela obcas teta. Jaky mas pomer surovin na ten pomerancovy dzem prosim?

dana3262
5. jún 2011

@zuzkat1 ptala jsem se muze na tu funkci a prej to taky mame, tak to jdu prostudovat. 🙂

zuzkat1
5. jún 2011

@sussanah ja davam 900g pomarancov a 100g citronov + zelirovaci cukor tak ako je na obale napisane...tusim je to pol kilove balenie na kilo ovocia...

zuzkat1
5. jún 2011

@dana3262 no oplati sa to lebo vzdy mas cerstvy dzem a z toho kila mas asi 3-4 3decove pohariky... co podla mna staci z jedneho druhu ovocia... a to si spravis kedykolvek za chvilu je to hovove🙂

sussanah
5. jún 2011

@zuzkat1 diky, vyzkousime 🙂

reddely23
6. jún 2011

ahoj mám skoro 11měsíční dceru a je stašně vybíravá v jídle.Nemohla by mi některá dát typ co bych té mojí mlsné dračici měla uvařit k obědu??? ☹

kaleilah
6. jún 2011

@reddely23 a co má ráda?

reddely23
6. jún 2011

No v tom je ta potíž....Ona my jí kupované příkrmy od hami,ale je kuřecí určené pro děti od 4 měsíce...A když doma uvařím tak to musím jíst s ní. Takže dostává ode mě z talíře.Má ráda pečené kuře,rýži a i brambor.Chci ji dát nějakou polévku,ale bojím se, že mi to jist nebude. Ona je fakt dost vybíravá.... ☹

reddely23
6. jún 2011

a taky má ráda špagety.Doma mixované jídlo nejí. Baští to buď již připravené na malé kousky nebo si ukusuje sama.A s omáčkama jsem taky moc neuspěla. Rajskou ani svíčkovou z králíka nechtela ☹

vitana
6. jún 2011

baby ako robite rajcinovu polievku? z pretlaku, ci z cerstvych rajcin? napisete recept?

sussanah
6. jún 2011

@vitana Ahoj, na strane 163 jsem davala nejake recepty. Jen doplnim, ze tu rajskou delam s kombinaci cerstvych rajcat a rajcat z plechovky, podle toho, jaka je sezona. Nevim proc, ale napsala jsem tam protlak 😕

tygrous
6. jún 2011

Holky, ja sem musim napsat, co ji moje vzdalena 20.mes. neter: parky, grilovane maso, parizsky dort s kremem ze syrovych zloutku a sprejovou slehackou...a kdyz jsem ji dala stejny bramborovy salat s jogurtem a kureci platek nesoleny, jen pokminovany udelany na panvi jako nasemu malemu, tak to nechtela...coz je pochopitelne, ze jo😀. No ale aspon pak nepohrdla dortikem z piskotu, bananu a jogurtu (kupodivu ji nevadilo, ze tam neni cukr😀) Jsem si pripadala jako silena matka, co malymu nic nedopreje, pustili se do mne vsichni - ze vajicka jsou domaci, masa ze tak sni aspon kousek a co jineho nez parek davat na veceri, kdyz kase nechce... 😅 Si musim tady zas trochu pocist, abych se uklidnila, ze nejsem tak hrozna matka😀

sussanah
6. jún 2011

@tygrous tak grilovane maso teda maly uz taky mel, ale teda primerene korenene a parky? To jim leda tak ja temer vegetarian, protoze v tom stejne neni maso 😀

tygrous
6. jún 2011

@sussanah Grilovane maso naseho taty je korenene hodne a slane moc i na me, natoz na male dite☹ A parky (pro deti) jsem schvalne "studovala" zrovna minuly tyden, takze iluze o nich nemam😀

sussanah
6. jún 2011

@tygrous no tak parku pro deti bych e ani nedotkla, pokud je to neco podobneho jako sunka pro deti 😉 Grilovani spis neni asi nejvhodnejsi uprava pro ditko, ale priznavam se, ze uz proste malemu davame ochutnat temer vse. Jakoze nedostane celyt parek a flak grilovaneho masa na veceri, ale kdyz jsme byli na opikacce, tak si proste 1-2x kousnul. Prezit to jiste prezije a prijde mi uz i v tomto veku lepsi, kdyz dostane ochutnat, zjisti ze nic moc (pripad parku 😉 ) nebo si da jeste jednou (pripad masa) a pak je klid 🙂

bubelko
6. jún 2011

@tygrous no po pravde, my grilujeme v lete relativne casto a deti vzdy dostanu nejake maso - vacsinou kura a telacie parky, plus obcas odhryznu z naseho. co sa detskych parkov tyka - radsej klasicke, ako detske 😉 a ta torta - no ja po pravde nikdy neviem, z coho moja svokra ci otcova priatelka pecie, ale deti dostanu vzdy tiez okostovat. ved to nema denne a 20 mesiacov nie je pol roka, takze by som z toho taky horor nerobila 😉
u nas je to podobne ako u @sussanah - davame od roka skusat zo vsetkeho, akurat chili a ine pikantnosti nie. 😉

tygrous
6. jún 2011

@sussanah
@bubelko Jasne, ochutnat jo, ale ta Luci to nedostava 1-2x kousnout, ale normalne celou porci (nebo teda co sni) jako soucast bezneho jidelnicku a dostava to uz od nejakych 10.mes...;-) A pokud grilujete treba na alobalu, tak v pohode, to bych dala asi malymu uz taky, ale nas tata griluje na rostu, takze to zrovna nejzdravejsi neni... No tak asi jsem divna, ze to 17.mes.diteti jeste nedopreju, je to teda podminene i jeho ekzemem, ale prijde mi, ze slanych, preslazenych a jinych "nezdravych" veci se v zivote jeste naji hodne😉

bubelko
6. jún 2011

@tygrous no divna urcite nie si, akurat mas na to iny pohlad ako trebars ja alebo mama tej tvojej neterky 😉 my grilujeme na tackach a deti zjedia kolko zjedia. nemaju ekzemy, aspon zatial, tak nemusim tolko riesit. ale maso nie je ani presolene, tak akurat. a co sa sladkosti tyka - neponukam, ale ak si pytaju, dam. teda mladsi este nepyta slovne, ale ked vidi, ze jem kolac, tak pride a pyta si a dostane. nie je to denne. to iste oslava u mojho tata ci svokra - ked upecu kolac a daju detom 1 kusok, tak pokial viem, ze nemaju na dane veci alergiu, tak ich necham kusok zjest. ved aj my sme sa vzdy najviac tesili na kolac u starkej so slahackou a vsetkymi tymi nezdravymi vecami 😉 a hej, sladkosti sa este najedia dost, ale ak deti nemaju alergie a ine problemy, tak si myslim, ze je lepsie ak sa doma naucia ich jest s mierou. ono na vyroku "zakazane ovocie najviac chuti" nieco bude 😉