Ako to má byť s grganím po kojení.

veronika13
6. apr 2007

Ahojte, prosím vás ako to má byť s grganím po kojení. Keď sa môj malý napapá skoro nikdy si neodgrgne alebo si odgrgne ešte pri papaní. Nemôže mu byť ťažko na žalúdok? A ešte som zbadala, že dosť často odgrckáva keď spí, ide mu to aj cez nožtek. Nemôže to byť tým, že si neodgrgne? Za každú radu ďakujem.

melory
6. apr 2007

takze dieta by si malo odgrgnut, aspon stelka to dodrzuje pravidelne a niekedy si odgrgne oj viac krat, chodim s nou po byte a sucham jej chrbatit, alebo jej capkam po plienocke.
ked si neodgrgne tak som si vsimla ze jej cez usta vyjde prebytocne mlieko, co je normalne, preto kazu v porodnici aj ulozit dieta po jedle nabok.

nana
6. apr 2007

náš malý si prvý mesiac vôbec neodgrgoval a potom len keď bol rozbalený a tak sme ho zabrali na ruky. keď bol v perinke tak nechcel. Aj teraz grgá po jedení len keď sa jemu chce. Niekedy vôbec a niekedy aj viackrát. Doktorka nám povedala, že to nevadí a pokiaľ nevracká mliečko prúdom, len vyplúva je dobre.

majkac5
6. apr 2007

ked sa nas maly narodil tiez si dost dlho nevedel odgrgnut,tak som ho dala lazkad do postielky,no raz sami tak povrackal...odvtedy si grgame za kazdym.teraz nam to ide v pohode.vela trpezlivosti

frenchie
11. apr 2007

ked sa nas maly narodil, tak negrgal vobec. Az postupom casu zacal grgat. Najprv sme nevedeli co mu je ked zacal z nicoho nic pocas kojenia kricat, ale potom sme ho zobrali na ruky a chodili s nim po bzte az kym si neodgrgol /niekedy aj 20 minut/ a potom sa pekne dopapal. Teray ma 10 tyzdnov a niekedy si odgrgne, niekedy nie a rovno vracka...Keby tvojmu malickemu bolo tazko, plackal by. Pokial je ale kludny a len obcas grcne, tak je to podla mna ok. Vela stastia 🙂

sandra81
11. apr 2007

Nase mala si nekdy krkne tak silne jak nakej starej chlap 🙂 Nekdy ale hned usne a spi dal, takze ji nic netrapi a krkat nemusi. Nekdy usne tak na 10 minut a pak se vzbudi, tak to si krknout potrebuje.

babulka
12. apr 2007

Aj my sme niekedy grgali aj pol hodinu a nic, tak som ho nechala tak. Ak si odgrckava, moze to byt GER (gastroezofageálny reflux), ma to vela deticiek, aj my sme to mali, casto odgrckaval, ale uz je to v pohode. Treba len davat spinkat do zvysenej polohy, popripade zahustovat mliecko (materske Nutritonom, UM predavaju spevcialne AR formule). Ale najskor treba GER diagnostikovat a to sa robi sonograficky.

hankah
13. apr 2007

nám doktorka říkala, že si dítě krknout nemusí, když při kojení nenalapá vzduch, tak si nemá co odkrknout, Maruška si vůber nekrká, většinou u kojení usne, dám jí rovnou do postýlky a je klid. někdy ale ublinkává .........☹

januskaababoo
22. apr 2007

Elishka si odbrkava jen nekdy, ale zpozorovala jsem, ze je fakt lepsi s ni chodit delsi cas, protoze ji potom trapi vzduch ve strevech...a place.

kyri
23. apr 2007

nám pomáhá hodit si malou přes rameno, tak aby nejvýš měla hrudníček, pak ji trošku poplácat po zádíčkách (to ale být nemusí, krká i tak 🙂)
(horší je to s prdíkama 😝 - i když na ně tahle pozice taky zabírá...)

veronika13
autor
24. apr 2007

zatiaľ sa nám to grganie a vracanie moc neupravilo, niekedy si grgne hneď po papaní, niekedy za 10 minút alebo vôbec. A vracká dosť často, niekedy len tak trošku, inokedy viac a dvakrát veľa. Teraz ho nechávam vo vyššej polohe dlhšie aj keď spí, potom ho dávam do postieľky, tá je tiež vyššie. Je tu aj taká možnosť že je urieknutý, stretli ste sa niektorá s tým?

slenka
26. apr 2007

veronika nasa Terezka ma presne to iste. Na urieknutie moc neverim, ale kto vie... Niekedy ma to velmi vytaca, ale uz som sa zmierila s tym, ze to len treba vydrzat a raz to prejde samo od seba.

veronika13
autor
26. apr 2007

nebojíš sa, že to môže byť ten reflux?

eja28
26. apr 2007

moja mala (ma ani nie 3 tyzdne) si odgrgne iba ked ju hned ako dopapa zodvihnem. akonahle ju dvihnem hoci aj minutu dve po jedeni, uz si neodgrgne.
niekedy si odgrgne este ked lezi pri cicine po napapani. a niekedy sa mi poriadne pozvracia, cely obsah zaludka. proste sa asi preje, dvihne sa jej zaludok a obsah je von....stalo sa nam to zatial 3 x..do postielky ju davam vzdy nabok..

veronika13
autor
27. apr 2007

už som prišla na spôsob ako si môj Riško najlepšie odgrgne-hneď po papaní si ho vyložím na plece tak, že bruško má na pleci. Grgne si do minúty, aj prebytočné mlieko mu výjde. Tak zatiaľ nám toto pomáha.

dadak
1. máj 2007

Baby, chcem sa opytat, co to znamena, ked niekedy, ked sa trochu pozvracia, tak mu to ide aj cez nostek? Nie je to nebezpecne? Nemoze to byt tym, ze som mu uz 2x odsavala nostek? ňAlebo preco je to tak? Bojim sa, aby sa mi nezadusil, ked mu to ide aj nosom aj ustami...dakujem...

slenka
1. máj 2007

aj nasej to niekedy ide aj cez nostek. Urcite to nie je tym, ze si mu odsavala, lebo ja som malej este nie. Zatial sa mi vsak nezdalo, ze by jej to nejako vadilo pri dychani. Keby jej to vadilo v nosteku tak by asi kychla - ale to si len myslim.
Inak mi uz grckame omnoho menej, ak neratam sablu ktoru hodila dnes rano (to som este taku nevidela), ale to bola moja chyba, lebo sa mi nechcelo cakat kym odgrgne (davala si nacas) a ja som ju uz polozila ze ju dokrmim. Praktizujeme totizto to odgrgavanie pocas papania a nakonci papania prehodime cez rameno a pochodujeme kym negrgne. Niekedy aj velmi dlho. A sem-tam sa ani nedockame 😒 Ale trosku mliecka jej aj tak vyjde skoro pri kazdom odgrgnuti 😒

niki285
16. aug 2008

baby a dokedy sa maju nechavat babetka odgrgavat? To nase si za svet neodgrgne. Dokedy je to potrebne, kym sa nezacne pretacat alebo ako to je?

knobloska
16. aug 2008

Naše malá se začala přetáčet a stále jí dávám říhnout. Je pravda, že Kristýnka je extrémně blinkací dítě a tak mám strach.

coriven
16. aug 2008

ahojky, naše Kája je taky negrkací... někdy si prostě vůbec negrkne a někdy jak chlapi v hospodě 😀
niki jak je malá stará? mně si ze začátku nejlíp odgrkávala v poloze klubíčko a teď si ji dám přes rameno a chodíme (trošku víc se houpu) a budď si říhne nebo ne - ale tak max.10 min, pak ji položím, někdy je v poho, ale když kňůrká tak ji zase chvilku natřípám 😅 a pak si odgrkne - no ale my nejsme blinkací

a pokud si neodříhne - tak ji nechávej ležet na boku či s trošku vyvýšenou hlavičkou (ze začátku jsem ji tak měla pro jistotu pořád)

lenulin
21. aug 2008

ahojky mám takový problémek.Dlouho jsme nemohli najít polohu na říhání.A když sem ji našla,tak zas nemůžu nikde na veřejnost a ani k rodině.Malého si dám přes ruku bříškem dolů hlavičku má nahoře a klepám ho trošku po zádíčkách a vždy si pěkně grcne.Ale okolí to nějak špatně nese a já vypadám jak tyranka která malého tluče do zad.Už jsem z toho nešťastná.Pak už se bojím jet i k rodině nebo když máme jet k doktorovi a já mám krmit někde v čekárně tak mám paniku už předem a většinou si malý neříhne a pak je křik.No asi budu muset najít něco jiného nebo už se nedostanu z domu ☹ A ačínám uvažovat jestli ho vážně netrápím ☹ když mají všichni poznámky.

nikuska123
21. aug 2008

Baby tak to nasa si nevedela odgrgnut do troch mesiacov a potom to jednoducho prislo same stale som ju nehavala opretu o plecea jemne som ju klepkala po chrbatiku. Teraz hopka a grgne si sama.

pampuliacik
22. aug 2008

lenulin, ved poloha, ktoru pouzivas nie je nijako zvlastna... my sme ju obcas pouzivali tiez, lebo nasa mala si nechce nijako grgnut. a polohu ktoru popisujes odporucali v casopise ako lepsiu alternativu k dvihaniu dietata do zvislej polohy-ta vraj zatazuje chrbticu... urcite maleho netrapis a okolie si nevsimaj, hoci viem ze nereagovat na poznamky rodiny sa neda... ale starsiu generaciu proste "neprevychovame", ja sa tiez musim kazdu chvilu "branit" ked robim veci, ktore sa kedysi nerobili... dnes su nazory ine, tak co 😠

dididi30
22. aug 2008

ahojte, ja dam maleho cez plece a je,
pampu ako pises starsiu generaciu neprevychovas 😉 😉 potom zas my budeme pre nase deti starsia generacia 🙂 ..
no a moj je stale v zvislej pohohe dokonca sa aj v tej polohe zvykne natahovat, co tiez si mozem mysliet, ze moze poskocit jeho chrbicu, ale nemysim si to, ked je zdravy nic sa mu nestane a nebudem si nic take namyslat,
napr my ani ciapky nepouzivame, ani perinku ani sme nebablili na siroko, som to ja riadne moderna
😀 ....no a nic nam nieje, klop klop, verim,ze ani nebude 😉

pampuliacik
22. aug 2008

tak to si fakt moderna didi 😀 ale v zahranici si to mozes dovolit. my sme boli na kontrole u ortopeda, vsetko je zatial ok, ale aj tak musime "preventivne" balit nasiroko este 4 mesiace do dalsej kontroly 😠 je to riadna otrava a Emke sa to nepaci, ked si hola kopka, vtedy je kludna...no ked zabalim, tak hned nedobre... nasa nechce velmi grgat, hoci sa to uz zlepsilo v poslednej dobe. poloha na ruke nepomahala, takze ju tiez dvihame na plece, ale az tak "prehodime" ako odporucali... ale ona pri tom stale "posiluje" a dviha hlavicku, takze uz teraz ju drzi hore az sa to nechce verit. riadne jej z toho zosilnelo svalstvo na chrbte a krku 😎

dididi30
22. aug 2008

pampu a kojis?
no ono tu v anglicu sa tie veci nerobia.pri malej som vsetko dodrziavala , vsak sme boli na sk no a bola som rada,ze ju balim na skoroko aspon som jej mohla vselicko obiec,lebo bola drobcek 🙂
tak isto aj my prehadzujeme a nemame problem a je dobre, ze sa jej vsetko spevni, aj nasmu tak a hlavicku dvihal tiez tak skoro, a uz na nozkach by chodil a ruky do nema dviha aby sme ho zobrali 😀
len sa drzkajte 😉

segricka
22. aug 2008

v poho daj drobca odgrgnut tak, ako vam to obom vyhovuje. ostatni nech pindaju potom, ked budu v noci vstavat k drobcekovi,prebalovat, prat okakane plienky a tak. inak nex su ticho a nemontuju sa do toho, do coho ich nic nie je

angelika31
10. jan 2010

Hi, ak by to niekomu pomohlo .Ja mam odskusany nasledovny postup.Ked sa malinka napapa dam ju hned odgrgnut.Stava sa, ze zaspinka po papani a preto prebalovanie nechavam naposledy.Takze ak sa stane , ze zaspinka a nespravi grg, tak ju prabalim do suchej plienocky a ona sa prebudi a dam ju chytro odgrgnut.Spravi mi grg a v klude spinka ,ale dam jej hlavicku na bok.Take care.Angelika31,