Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako ukončiť tvorbu mlieka?

jajuska13
20. jan 2015

Prosim vas ako ste sa vyrovnali s tym ze ste odstavili vy svoje dieta a necakali ste kym sa odstavi samo? Ja uz druhy den nekojim svoju 27 mesacnu dcerku pretoze z jej strany to uz bolo neunosne v noci cez den stale chcela len dudkat a pila velmi malo a ked som jej prave nechcela alebo nemohla dat tak strasne vyvadzala. Tak som sa rozhodla to ukincit natrela som sodou bikarbonou a hovorim jej ze ma stipe a bude aj ju aj okusila a ked aj pyta tak jej taky natrery ponuknem tak nechce ale pernamentne pyta a horsie to je v noci a vecer.trapi ma to ze ju trapim a mizni som mala vydrzat este...a prsnik ma dnes boli a citim ze je trochu naliaty.trosku som si oodstrekla ale pobolieva ale tvrdy nie je

monicm
20. jan 2015

@jajuska13 dala si svojej dcérke to najdôležitejšie po láske a je to už veľká slečna.ty sa potrebuješ riadne vyspať,a ver,že ona časom pochopí,že mliečko už nebude a bude to fajn.ešte to pár dní potrvá,ale prejde to.mliečko by sa malo prestať tvoriť samé,kedže nebude dopyt.ked tak,daj si podprsenku tesnejšie,pi menej tekutín (ale tak,aby si nebola dehydrovaná) a užívaj si dcérku čo najviac cez deň.čaká vás ešte veľa krásnych etáp,jednu máte za sebou,tak sa priprav na dalšiu 🙂 🙂 🙂 🙂

tiny77
20. jan 2015

@jajuska13 to čo píše kočka vyššie. tesnejšia podprsenka, menej tekutín (nedehydruj sa úplne).
Som aj ja zažila 27x v noci cicka von, cucol si, nie kvôli hladu, ale kvôli "istote" bezpečiu... Ale potom som bola už úplne k.o. cez deň, tak som si tiež povedala stačí. Odstrekla som trošilinku mlieka do hrnčeka tak aby to malý videl, ale z pohára piť nechcel. Skúsila som to isté - odstrieknuť do fľaše (pár ml, zvyšok bol sunar) (nie som rada, že fľaša), ale vypil, len keď som odišla preč, nevidel ma (skryla som sa v izbe). Inak robil scény. V noci si ľahol bližšie k jeho posteli mm a keď sa aj prebudil, nahmatal, že ocko nič nemá a spal ďalej. Kámoška si prelepovala bradavky hnedým leukoplastom. (záleží od veku dieťaťa, 2-roč je už šikovnica tak by to hádam aj odhalila 🙂 ) Želám veľa síl,, bez výčitiek.
Myslím, že existujú aj kvapky na zastavenie laktácie. (v lekárni Ti poradia)
Dávajú ich ženám, čo potratili..

jajuska13
autor
20. jan 2015

Ja viem len ide o to ze ja som na zaciatku mala velmi malo mlieka musela som dokrmovat umelym ale po 6 tyzdnoch som s dokrmovanim prestala a som bola stastna ze som to nevzdala a povedala sim si ze budem kojit dokym mala bude chciet sama. A teraz som to nedodrzala a mam zmiesane pocity.niektore zeny dojcia aj tri roky.je to pre dieta velmi dobre.a stres pri takomto odstavovani ked dieta place a pyta si hlavne v noci

sonpa
21. jan 2015

Ahojte mamičky, aj ja by som potrebovala poradiť, ako odstaviť dieťa. Môj už 14 mesačný syn je na cicke závislý. Už aj do jasličiek chodí, a vôbec mu neprekáža 10 hodinová odstávka, proste keď prídeme domov tak sa dožaduje a neprestane kým nedopije až do dna. Problémové su noci, keďže sa cicky dožaduje stále, keby aj neťahal, tak aspoň v ústach cítiť :D Problém je, že ja potrebujem hlavne zo zdravotných dôvodov prestať kojiť. Potrebujem sa vyliečiť z kadečoho, no lieky mi nepredpíšu kým kojím. A mlieka mám priam na rozdávanie. Je niečo, čo vám zabralo? Zataviť mlieko a presvedčiť dieťa, že už nič nie je, tak nech sa nedožaduje? :D

eeffka
21. jan 2015

@sonpa dieta natvrdo odstavit, ja som zavislacku za 3 uvrestane noci ( musela som) a mlieko som zastavila petrzlenovou vnatou do 4dni ( napchat zelene do podprsenky )
Pevne nervy prajem a pozeraj do buducna ze ked tyzden vydrzis tvoja kvalita zivota pojde hore. Ja som sa trapila ako sprosta do 2rokov 😖

ichbinich
21. jan 2015

@sonpa
@jajuska13

Ja som syna zavislaka odstavila takto (a chystam sa aj dceru):

Pila som salviovy caj (1-2 salky za den). Synovi som povedala, ze si moze cucnut, ale ze mliecko uz nie je, a ze ked mu poviem, aby prestal, nech prestane. Takze on si cucol, presvedcil sa, ze mliecko nie je, a pustil. Ked nepustil sam, povedala som mu, ze nech pusti. A bolo. V noci to iste. Pil pri zaspavani vecer a x-krat v noci. V noci som dala, ale so slovami, ze mliecko uz nie je. Cucol, pustil, otocil sa, spal dalej. Behom tyzdna bol odstaveny. Bez revu, bez hnevu, v klude, pomalicky. Ani mne sa prsia nenalievali. Potom som aj prestala pit tu salviu a bolo po vsetkom. 🙂 Syn mal 2,5 roka.
Teraz dcera ma skoro 2 roky, tiez zavislak, noci hrozne. Uz ale chape, ked jej poviem, ze mliecko uz vypila, ze uz nie je - pri zaspavani. Ale ze nech sa mojka, ze som pri nej. To chape. V noci je to horsie, to tak lahko neakceptuje, zatial. Zatial to skusam takto verbalne, podla toho, ako to pojde, zacnem s tou salviou. Zvlast dnesna noc bola katastrofa. Chcela som kojit zhruba do dvoch rokov, to by uz aj pomaly bolo 😉 Do 2,5 ako pri synovi nechcem, potrebujem lepsi spanok.

sonpa
21. jan 2015

@eeffka to vážne len tú zelenú trávu napchať do podrpdy a ide to? To som vážne prekvapená 🙂 a netvorili sa ti také hrče v cickách? Lebo mne niekedy keď som v noci nekontrolovala z ktorej cicky pije (a pil len z jednej), ráno som v tej druhej mala riadne závažie 😀
@ichbinich ďakujem za tip na čaj, idem skúšať 🙂

eeffka
21. jan 2015

@sonpa JJ ide to 🙂 , tiez som to brala ako poslednu moznost pred hormonmy od ktorých ma gynekologicka odhovarala a zabralo, praveze som mala tie hrce a sa vyparili? vstrebali? neviem, v kazdom pripade zmizli a aj mlieko

sonpa
21. jan 2015

@eeffka waw, idem určite skúšať. Ešte raz veľmi pekne ďakujem 🙂

jasminet
21. jan 2015

ja som teraz 2,5 rocneho syna odstavovala - natrela som si prsia chrenom 😝 😝 (hrocica ani ocot nezabrali), mlademu nevonalo, nechutilo, tak nechcel, vecer napodiv zaspal aj sam, po asi 2 dnoch kontrolovania prs ci su ok mu to docvaklo a pri zaspavani vrestal snad pol hodinu... a odvtedy ok. par krat som si odsala rucne, par krat odsavackou, omnoho menje som pila a do tyzdna bolo po mlieku

ichbinich
21. jan 2015

@sonpa
Skus, ten caj taky drahy nie je, a ked nezaberie na toto, tak zaberie ako kloktadlo pri najblizsom zapale hrdla 😉 😀
U mna to zabralo na 100%, ziadne nalievanie, ziadne hrce, nic. Postupne ako syn menej cuckal bolo aj menej mliecka az prestalo.

luba41
21. jan 2015

@sonpa kvôli liečbe zdravotných problemov nemusíš prestať dojčiť http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/ ..
malinký je v jasličkách, odlúčený od maminy, on si dojčením dohána prítomnosť maminy za celý den..prečo mu brať to čo má rád?..teraz máte len také "závislé" obdobie, ktoré prejde po čase..ked mu po návrate z práce umožníš čo najviac sa dojčiť, tak aj noci sa zlepšia... 😉

emma_932
21. jan 2015

ide to aj pomocou homeopatie https://www.modrykonik.sk/blog/emma_932/album/h... mne to pomohlo

sonpa
21. jan 2015

@luba41 ďakujem za tip na články, idem si to celé preštudovať 🙂

nelita02
27. jan 2015

prosim vas, moze sa dojcit 4 mes. dieta, ked si daa mama ibalgin 400? ma neskutocnu bolest z prsnika, koji len z jedneho bohuzial ...

gapre
27. jan 2015

niesom si ista ale ibalgin asi nie, skorej paralen ,ale len jednorazovo,a najlepsie hned po kojeni.

nelita02
27. jan 2015

dakujem. a ako by mohla z toho prsnika stratit co najskor mlieko? ma ho totiz malo, ale maly ju velmi hryzie a ma to az krvave, odsavacka na mlieko jej to do krvy vzdy odsava.... boli ju cely prsnik na zblaznenie, zatial ho nema zapaleny, ale pocas tych 4 mes uz bol zapaleny 2x...
dakujem vam velmi pekne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli