Ako uskladňovať odsaté mlieko?

janajanajana
19. apr 2009

Viete mi poradit, ako je to s uskladnenim odsateho mlieka? Co som nasla na nete, tak vraj odsate mlieko mozno nechat pri izbovej teplote do 3 hod., a do 24 hod. mozno uskladnit v chladnicke, je to takto spravne? a este ma zaujima, pokial si odsajem napr. 40 ml, dam do chladnicky a o dve hodinky odsajem dalsich 40ml, je mozne odsavat do rovnakej flase, v ktorej je uz predtym odsate mliecko a ktora bola uskladnena v chladnicke a ma teda aj inu teplotu? Ale je nutne kazde odsatie robit do inej flase? Dufam, ze som to vysvetlila zrozumitelne, dakujem za vysvetlenie.
A este ma zaujima ista vec, je mozne udrziavat laktaciu len odsavanim, bez toho, aby salo dietatko, prip. ak by salo len v noci?
V septembri ma caka nastup do prace a rada by som malej davala este mat. mliecko tak dlho ako to pojde, pricom cez den nebudem moct kojit, dakujem za info

adamko05
19. apr 2009

ahoj...

... tie časy skladovania su správne.... ja to tak robím, a ešte aj mrazím, to môže byť 3 mesiace zamrazené....

... ja odstrekujem (odsávačkou mi to nejde) každé mliečko zvlášť a miešam to až potom ked ide malý papať... takže skladujem každé zvlášť a pre čas, aby som vedela, koľko hodinové ktoré je... boli časy, ked som ho mala veľa a mrazila aj 3krát za den, tak som musela mať prehľad...

.... a laktácia ISTO ide udržať iba odsávaním (odstrekovaním), lebo my tak už fičíme 3 mesiace, bez prikladania (párkrát, ale to bolo bezvýsledné)... a pri prvom som takto "dojčila" (iba dojčila) 6 mesiacov... 😉

zuzula25
19. apr 2009

skus napisat annag.tiez som sa jej pytala na uskladnenei MM ci sa to moze dolievat.napisala,ze pokial este nie je mrazene moze,ale do zamrazeneho prilievat uz dalsie nie.takze tak ako to pises ty je mozne-ale neodsavaj uz do odsateho mliecka,radsej to tam potom prelej.s tym uskladnenim je to tak tiez a v mraznicke moze byt 3m.
a ci si udrzis laktaciu len odsvackou???poznam take co dlho koja len prostrednictvom odsavaneho mlieka a potom cez flasku. 🙂

zoeno.1
19. apr 2009

predtym ako das mliecko do ladnicky tak ho schlad pod vodou a potom ho mozes zliat uz do mliecka co mas v ladnicke 😉

cestovatelkaandrea
20. apr 2009

ahoj, no tak ja fungujem len na odsavani cez sedem mesiacov. Kojila som len prve dva tyzdne. Robim odkedy ma maly tri mesiace a laktacia si v pohode udrziavam odsavanim aj bez prikladania. Len to musis robit casto a poriadne odsat prsniky. Ja mliecko osobne nezlievam. Zmiesam ho vzdy az ked ho vyberam z ladnicky a pripravujem malemu do flasky. Takto mam istotu, ze je mliecko rovnakej teploty. 🙂

janajanajana
autor
20. apr 2009

cestovatelkaandrea, a to odsavas aj v praci alebo ako fungujes cez den?

cestovatelkaandrea
20. apr 2009

no ked bol maly mensi tak som odsavala pocas obednajsej prestavky a zamestnavatel mi umoznil dalsiu polhodinu odsavat pocas pracovnej doby. ale ja zijem v zahranici. neviem ako to funguje na slovensku. dost asi zalezi na dohode so zamestnavatelom. teraz odsavam dva krat denne a to mi vystaci na tri davky mliecka(3x180ml), ktore potrebujem pre maleho, lebo uz v pohode zje dva prikrmy denne.

cestovatelkaandrea
20. apr 2009

este dodatok: tu mi musi zamestnavatel zo zakona zabezpecit miestnost na odsavanie alebo kojenie a aj miesto kde mliecko uskladnim. uvidis po dohode so svojim nadriadenim ale urcite by som sa spytala skor ako by som sa vzdala odsavania mlieka cez den.

lusilia
20. apr 2009

ahoj, ja tiez len odsavam bez prikladania a je to uz cez tri mesiace a som odhodlana vydrzat co najdlsie, myslim, ze sa to da, ked ma mamicka pevnu volu 😉 len sa netreba vzdavat aj ked nastane nejaka kriza, vsetko sa to da prekonat 🙂

lusssyna
26. okt 2012

veľmi mi pomohlo ked som si prečítala že sa da odsavať mliečko bez toho aby som nejak ubližovala maleho alebo sebe že si ho neprikladam kedže mame velky problem uchytiť prsník. Doktorka kaže len sa snažte a on musi chytiť a tolko sa utrapime a aj tak zbytočne... preto ma vaše skúsenosti upokojili, že možem kojiť vlastne iba vdaka odsavačke ... 🙂

husjatko
27. jún 2023

@cestovatelkaandrea prosím ta a to aj v neskorších mesiacoch napr po 4,5 mesiaci si musela odsávať niekoľko krát do dňa? My máme 3 mesiace a odsavam 4-5 krát do dňa.