Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zabrániť zápalu prsníkov keď som prestala kojiť?

jankaku
4. jan 2011

Ahojte potrebovala by som nejake rady co pouzit aby sa mi nezapalili prsniky. Nekojim uz 3 cele dni a prsia mam bolestive, zatial sa to ale da vydrzat len neviem dokedy. Nemate nejake rady ako to zvladnut. Lieky nechcem maju vela neziaducich ucinkov. Dakujem.

miska246
4. jan 2011

skus sa obcas odstiekat, ked citis ze mas prsia uz plne, postupne sa budu plnit coraz menej a menej... odporuca sa aj jest citron a kysle potraviny... ze vraj stahuju tvorbu mlieka... 🙂

anjelicek26
4. jan 2011

No teoria je takato 🙂

Odsat postupne jeden a druhy prsnik, s velkym casovym rozostupom, prvy den tri raz po sebe pravy a tri razy po sebe lavy prsnik. Druhy den dva razy lavy a potom dva razy pravy. Treti den len raz pravy a len raz lavy. Vzdy uplne do dna. Zabranis tak vznikaniu hrciek. Prsia si obviaz obväzom uplne napevno, to tiez pomoze. Mlieko po troch dnoch by si uz odsavat nemala, malo by prirodzene "zmiznut". Pi caje zo salvie, mäty, malo by to pomoct na zastavenie laktacie.

dajna11
4. jan 2011

určite sa ešte odstrekuj...menej a menej a pola toho sa bude aj mlieko tvoriť,až uplne prestane,ja som pila šťavu z citrona....

ardeas
4. jan 2011

ja s tým síce ešte skusenosť nemám, ale priateľka mi hovorila pri svojom drobčekovi, že jej doktorka poradila dieťa odstaviť od mlieka postupne, že mu najprv nedávala večer, lebo vtedy je mlieka najmenej, a potom nočné krmenie a aj ranné, a jej sa potom mlieko aj menej tvorilo,

angua27
4. jan 2011

ja som odstavovala postupne, nakoniec sme skončili iba na večernom papaní a keď sme zrušili aj to, tak som si nasledujúce dva dni párkrát odstriekala pod teplou sprchou, ale len toľko, aby polavil tlak v prsiach. do 4 dní som bola bez mlieka, bez bolestí. nesťahovala som sa obväzom, nepila som žiadne šťavy, nebrala som lieky. len som sa na to psychicky pripravila. 😉

babatko88
4. jan 2011

ja som prestala kojiť postupne, potom už len raz v noci, teraz už 2mesiace nekojím no v priach mám mliečko stále, a skúšala som aj citróny a nič mi nezaberá, už tam nie je toľko ako predtým, no stále tam je a nechce zmiznúť... ale ani ja žiadne tabletky brať nechcem, zdravie po deťoch mám už aj tak dosť naštrbené... držím palce, aby ti zabralo, to čo mne nie 😉