Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zastaviť kojenie?

wikii
22. nov 2014

Baby beriem tabletky sice len druhy den stiahnuté mam prsia najviac ako sa len da a prsia sa mi ale velmi naliali hrozne to boli skúšala som si odstrekovat dnes ale uplne do prázdna to nejde... to by som musela od rana do večera aj to vravím malo cca 30 minut som si dnes ale uz po 10-tich to velmi bolelo na nevydržanie..:( poraďte nieco prosim uz som zúfalá :(

mackap75
22. nov 2014

ja som brala tiež tabletky na zastavenie, viem že je to dosť veľká bolesť keď sú naliate, ale nedoporučuje sa odsavať lebo prsia sa znova nelejú, nechať ich samovoľne vytekať keď si v sprche, treba to len vydržať aspoň 5 dní keď bolesť začne ustupovať a mlieko sa pomaly začne vytrácať, držím palčeky 🙂 🙂

danka1611
22. nov 2014

Ahoj a prečo si sa rozhodla zastaviť kojenie? Keď chceš prestať tak neodstrekuj ako ti poradila mackap75 a sprcha 🙂 a ak nepomôže navštív lekára 🙂

miku1
22. nov 2014

@wikii Ja som brala tabletky Ricinus comunis 30CH asi 7 dní, v sprche som si mlieko odstrekovala každý večer, dokonca aj niekoľko krát denne, inak sa ti môžu prsníky zapáliť. Asi na 8-9 deň už nebolo nutné odstrekovať prsia, prestali sa nalievať.

wikii
autor
22. nov 2014

Mne dali MEDOCRIPTINE..rano a vecer jednu s tym ze nepit vela tekutín co mi spôsobuje závrate bolesť hlavy :( ..vyskúšam neodstrekovat a uvidím co ďalej lebo sa tak nalievajú az ma hrčky po nich a su uplne tvrdé :/ zatial ďakujem baby ! 🙏

zuzka38
22. nov 2014

@wikii je rozdiel odstrekovat a odsavat.. nedoporucuje sa odsavat, odstriekat by si mala.. nemoze ti tam ostat stare mlieko.. treba davat pozor aby si nedostala nejaky zapal.. odstriekavaj len pod sprchou.. drzim palce

miku1
22. nov 2014

@wikii Odstrekovať mlieko si musíš, zapália sa ti prsníky a skončíš v horúčkach, to by si chcela? Asi nie...Tak ako som ti písala a ako písala aj @zuzka38 odstrekuj si mlieko pod sprchou. Odstrekovanie mlieka je iné, než keď si ho odsávaš odsávačkou.

wikii
autor
22. nov 2014

No o odsávaní viem ze to sa neodporúča..ďakujem pekne hned idem do sprchy ☺️😉

miku1
22. nov 2014

@wikii Inak, neviem čo sú to za lieky čo ti dali, ja som brala homeopatiká. Po prvej dcérke mi zabrali za 3 dni, pri druhej som ich brala 7 dní.

wikii
autor
22. nov 2014

Tieto som dostala

wikii
autor
23. nov 2014

Ahoj baby do rana sa nalial iba jeden ale velmi..a chcem vediet ci je možne si ho dat vytiahnuť priateľovi lebo uplne sa mi neda aj ked som sa sprchovala asi hodinu za celu dobu som ho odstrekovala no stale bol tvrdý a neskutočne bolel ten druhy je na tom lepsie..mackala som ti tie žľazy nech to ide von lebo je to strašná bolesť a na pohotovosť s tym este nechcem ist :(

marcelatje
23. nov 2014

@wikii treba masírovať aj keď bolí, sprchovať horúcou vodou (ako radili baby) úplné vytiahnutie nemá zmysel keďže chceš aby sa mlieko prestalo tvoriť. Odstrekni trochu aby sa ti uľavilo. Ak by to neprešlo je možné že máš zápal 😒

miku1
24. nov 2014

@wikii Ja som tiež občas "použila" manžela, takže ak s tým priateľ nemá problém, prečo nie 🙂 Aj ja som mala problém s jedným prsníkom, mala som v ňom riadne hrče a bolel príšerne, až na nejaký 6 deň som si uvedomila, že z jedného miesta mi pri odstrekovaní mlieko netieklo, a keď sa mi konečne podarilo to miesto "odhlaliť", tak všetky hrčky zmizli a aj bolesť. Môže byť, že ti tiež proste z nejakej žľazy mlieko nejde, a to sa ti v prsníku hromadí. Alebo sa ti už kľudne mohol začať aj ten zápal.

wikii
autor
4. dec 2014

Ďakujem vam všetkým krásne uz je to lepsie len mam poslednú otázku zajtra mam posledný den užiť tabletky po užití mozem obväz na druhy den dat dolu?? Toto mi dr nepovedal :(

anavila
4. dec 2014

joooj, a ja som prečítala "ako zastaviť chodenie" 😀 😀 😀 😀 to len tak na spestrenie....ale mne pomohol šalviovy čaj

wikii
autor
6. dec 2014

Ahojte som tu znova chvem sa spytat ci sa vam stalo ked ste si bandáž dali dolu ci vam mliečko minimálne ozaj minimálne este šlo aj ked prsníky nemám vobec naliate??

Tu začni písať odpoveď...

Odošli