Ako zistím, či mám dosť mlieka?

nika898
28. nov 2018

Ahojte mamicky. Syncek ide mat za tyzden 11 mesiacov este je dojceny no mam pocit ze mam pre neho uz malo mlieka. Cez den mi to vobec nevadi. Ked chce tak pride ku mne a pyta si pit niekedy si chce len podudkat kedze dudliky zasadne odmieta. Vrasky mi vsak robi noc. Dost casto sa budi aj 5x a asi tyzden mi uz aj tazko zaspava. Predtym sa napapal dala som ho do postielky trosku si pomrmlal a spinkal. Teraz mi aj hodinu blaboce, potom mu dam este trosku napit a az potom zaspi a po hodine a pol je hore. Neviem ci mam dost mlieka alebo je to len dake je obdobie teraz. Rozmyslam ze mu skusim dat na noc mliecko, UM mu davat nechcem. Na klasicke mlieko je zvyknuty, bezne mu robim z neho jedlo ale trosku sa aj bojim reakcie na ciste mlieko. Rada by som sa opytala ake mate skusenosti alebo ci mi viete nieco poradit. Dakujem 😊

luba41
28. nov 2018

spánkové obdobia sa menia..deti sa budia v noci / niektoré 1x, niektoré 15x/, takisto dospelí sa budia v noci..pravdepodobne vyžaduje aj tvoju blízkost, a aj preto sa budí..nie od hladu..

nika898
autor
28. nov 2018

@luba41 mam ho v postielke pri sebe a dokonca ho aj pohladkam ked sa prebudza ale nepomaha. No ked sa prisaje tak spinka kludne dalej.

gabulienka623
28. nov 2018

Určite sa nebudi od hladu. Deti v tomto veku by mali prespať už celu noc bez kojenia. Skôr si myslim, že sa budi len zo zvyku, chce byť pri vás, podudlat si. Moje obe dcérky toto robili tiež v tomto veku, staršia bola naozaj min 10x za noc hore...po 12m som ich odstavila od nočného kojenia a odvtedy prespia celú.noc. cez deň boli kojene na požiadanie do vyše 2r. Takže ja by som určite skúsila odstaviť, ak sa chcete vyspať ;)

luba41
28. nov 2018

@nika898 ked ho budeš mať úplne na posteli, uspíš po ležiačky bez toho, aby si ho musela vyberať..dokonca sa zobudíš skor, ako on..nehladkaj, ale ponukneš prsník a spíte po dojčení dalej..malý sa ani nezobudí..takto dokážeš v polospánku fungovat aj Ty..ono to nie je o hlade, ono je to o kontakte, dieta spracúva podnety zo dna a pod..Všetky deti sa budia, plačú aj v noci- aj na UM, dostanú flašu, alebo cumel a tak niekokolkokrát... aj velké deti vstávajú na pitie, na Wcko v noci..je to úplne normálne..

nika898
autor
28. nov 2018

@gabulienka623 a ako ste odstavili v noci od kojenia? Mne zacne plakat a ani dudlik nechce 😞

gabulienka623
28. nov 2018

@nika898 áno presne tak ako pisete, žiaľ...museli sme ten plač vydržať, ale za 3 noci už bolo dobre

lucinka1988
28. nov 2018

@nika898 kup si novorodenecku vahu, odvaz ho pred kojenim a po kojeni a budeš presne vedieť, koľko vypil. Inak mám jednu na predaj☺️

mondolina
28. nov 2018

@lucinka1988
Že bude v noci vážiť ročné dieťa?

nika898
autor
28. nov 2018

@lucinka1988 vahu nepotrebujem nastastie pribera az moc dobre lebo cez den sa dokaze riadne napapat. Aj na veceru spapa skoro plny tanier krupice len ta noc ma trapi ze sa mi tak casto budi 😕

nika898
autor
28. nov 2018

@gabulienka623 no snad sa nato odhodlam.

lubik87
29. nov 2018

@gabulienka623 "určite sa nebudi od hladu" je riadna blbosť 😃 prosím príď to povedať mojej jedenásť mesačnej čo sa zobudí v noci dva krát a preslapuje v postieľke s plačom pokiaľ.nedam.mlieco a scucne 270 len taký fukot....
@nika898 môže si chcieť podudkat alebo je smädný začalo sa kúriť izby sú presusene....a samozrejme.ze.moze.byt hladný je to bábätko narobia toľko pohybu za deň 🙂

lubik87
29. nov 2018

@lucinka1988 zbytočne vážiť 11 mesačné nemyslíš ? Ale obchodný ťah dobrý :D

patrica8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika898
autor
29. nov 2018

@patrica8 chodit zacal uz pred mesiacom. Dnes vecer som mu dala pred spanim este puding. Zaspaval sice tak isto ale v noci bol len 3x hore.

patrica8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabulienka623
29. nov 2018

@lubik87 samozrejme že nemôžu byť hladní! Pokiaľ sa normálne naveceraju, nemôžu sa v noci budiť od hladu. Vy tiež chodíte 2x za noc jesť??!

nika898
autor
29. nov 2018

@patrica8 on ma veceru o 19.00 ale spinkat chodieva okolo stvrt na 9. A teraz som mu dala este ten puding a celkom fajn spinkal. On je velky jedak moze byt aj po veceri ale aj tak chodi od nas pytat ked veceriame mi 😀😀😀

lubik87
29. nov 2018

@gabulienka623 porovnávať dospelého a dieťa je tak logické 🙂 polka tehotných tu píše že ide vyzerať vnoci chladničku....moja sa naje doprasknutia a je aj vnoci ..riesiť tu takéto drísty...

lucinka1988
30. nov 2018

@lubik87 nie nemyslim 😉ale nech si každý urobi tak, ako uzná za vhodne☺️Vahu mám už predanu, môj obchod roka určite nestal na zaujemkyniach z MK, ale oceňujem zmysel pre humor 😃☺️

tani2
30. nov 2018

moj ma onedlho 8mes, plne dojceny, od 6mes prikrmovany stravou a budi sa castejsie ako ked bol mensi. Budi sa kazde 2hod, niekedy aj kazdu hodinu, tiez si nemyslim ze je hladny...necakam kym reve, zoberiem a prilozim k prsu. neviem tiez ako to mam riesit aby som sa aj ja vyspala. Zubky zatial nema...Asi ma potrebuje citit, ale myslite ze je vhodny cas ho nechat aj vyplakat? dudel zaberie ako kedy...