Ako zistím, či môžem počas dojčenia otehotnieť?

zucha
2. apr 2008

dobry den mamicky, mate niektora skusenost s tehotenstvom pocas kojenia? Konkretne by som chcela vediet, ci sa nejak da zistit ovulacia. Viem, ze sa hovori, ze mamicky, ktore koja, su akoby chranene, ale nie je to na sto percent.
Ak su tu nahodou take maminky, ktorym sa pocas tohoto obdobia podarilo otehotniet, ake ste mali na zaciatku priznaky a co ste museli robit, aby ste este nenarodenemu babatku neublizili a uz narodenemu tiez?
Dakujem

lyds
9. apr 2013

@sofiaanna
ahoj, tehotna mozes byt,aj ked plne kojis, ja mam 4,5 mesacnu dcerku a som v 7TT, dcerka je plne kojena na poziadanie...🙂

deni28
31. máj 2013

Ahojte. My máme 4mes. dcérku a aj napriek tomu, že kojím (aj v noci) sa nám včera na teste objavili dve čiarky. U doktora som ešte nebola, ale chcela by som malú kojiť čo najdlhšie. Hovorila som s laktačnou poradkyňou a tá mi povedala, že pokiaľ nezvraciam a mám normálny priebeh tehotenstva, tak kojiť môžem stále.

zuzik311
10. jún 2013

@deni28 @lyds kocky a planovali ste tak skoro dalsie?

deni28
11. jún 2013

Tak nejako sme to neriešili. Mysleli sme, že to bude trvať dlhšie, kým sa podarí, lebo pri malej to trvalo skoro rok a pri oveľa intenzívnejšom snažení 🙂

luciaj
28. júl 2013

@deni28 písala si, že si otehotnela napriek dojceniu aj v noci. Ako často si v tom čase dojcila? Na požiadanie? A spava mala s tebou alebo v postielke? A má cumlik? A co menstruacia? Zaujíma má to, či v tvojom prípade boli splnené všetky predpoklady antikoncepcneho účinku dojcenia tak, ako to píše mamila.

deni28
29. júl 2013

Ahoj. Kojila som na požiadanie. V noci asi tak 3-4krát. Malá spí v postieľke vedľa mojej. Cumlík má, ale nie vždy. Iba sem tam jej ho dám. Menštruáciu som dostala vlastne mesiac po skončení šestonedelia. Bola prvá a aj posledná 🙂

feb13
30. júl 2013

@deni28 @luciaj
Ja som zostala tehotna pocas dojcenia 3x - 5 mesiacov po prvom porode ale sme o babo prisli pretoze to bolo zial MMT. Potom o dalsie 4 mesiace, vtedy som prisla zas o dojcenie, kedze som krvacala v prvom trimestri. Potom 4 mesiace po 2. porode, komplikacie ziadne, dojcila som pocas celeho tehotenstva a teraz dojcim oboch. 🙂
Cumlik nemal nikto z mojich deti, s prvym sme spolu nespavali a v noci som dojcila zvycajne len raz ale bola som darkyna mlieka odsavala som 300-400 ml denne. Druhy spaval pri mne, cez den aj v noci som ho v case otehotnenia dojcila intenzivnejsie nez prveho. Menstruaciu som mala po prvom porode po 4 mesiacoch a dalsiu o 2 tyzdne, po druhom porode po 3 mesiacoch a dalsiu o 3 tyzdne, po tej druhej vzdy nabehli ciarocky. 😉

charaka
24. okt 2013

@deni28 @lyds Ahojte baby, mozem sa spytat ake ste pocitovali priznaky, ked ste otehotneli pri kojeni? Moja mala ma 3,5 mesiaca, mam taky pocit, ze nam to mozno opat vyslo, ale test zatial negativny... chcem pockat este par dni... zatial ma iba boli zaludok, obcas zaboli krcok (to som mala aj pri 1. tehu), raz zimnica - raz teplo... ale mozno si to len nahovaram 🙂 tiez plne kojim snad od rana do rana 🙂

lyds
25. okt 2013

@charaka ahoj, no bolo mi stale zle, aj ked test bol negativny a nejako som mala taky vnutorny pocit...a mala zacala grckat z mliecka, ale potom sa jej to upravilo...asi musis len pockat a uvidis 🙂

charaka
25. okt 2013

@lyds dakujem za odpoved 🙂 aj ja stale bojujem s vnutornym pocitom, k tomu sny o tehotenstve a porode... juj, najradsej by som sa testovala stale, ale bojim sa sklamania, tak este vydrzim. Kukam, ze tebe sa to uz blizi... velmi drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

kvietocek7
25. okt 2013

@charaka ahoj,citam iba posledne 3 prispevky tak ma napadlo ci uz mas uz aj menstruaciu aj ked kojis?

charaka
26. okt 2013

@kvietocek7 Ahoj, menstruaciu som mala uz 2x... sice len taku dvojdnovu, ale bola... co je skoda, datum tej prvej som si nepoznacila, tak neviem po kolkych dnoch prisla ta posledna. Potom som mala este ruzovy vytok priblizne vtedy, ked som na sebe pozorovala, zeby mali byt plodne dni... no a teraz cakam, ze snad 🙂 pripadam si ako snazilka, co sa snazi samu seba presvedcit, ze ma tehotenske priznaky 🙂 unava ci nevolnosti mozu byt samozrejme z nedostatku spanku a tak... mala sa rozpapala este viac ako predtym, menej spime... Kazdopadne dam potom vediet, ako som dopadla.

lyds
29. okt 2013

@charaka dakujem 🙂 tak uz to pomaly budeme mat za sebou 🙂 inak, ja som mala menstruaciu len raz - prvu a poslednu...🙂 ale otehotniet sa da aj tak, pretoze najskor je ovulacia a potom menstruacia...🙂

charaka
30. okt 2013

@lyds Je to krasne, ako sa vam to hned podarilo 🙂 aj ja si zelam druhe mimi co najskor... som trochu smutna, ze to teraz nevyslo. No uvidim, ci mi zase pride menstruacia. V podbrusko obcas pobolieva, mam aj hlien - niekedy je ho vela (mliecny kremovy), v priebehu dna sa meni aj na konzistenciu vajecneho bielku... je jasne, ze cyklus je teraz rozhodeny... uvidime, co prinesie novy mesiac 🙂 Krasny zvysok tehulkovania 🙂

natalyas
16. jan 2014

ahojte, pridavam sa do diskusie.,My mame 13 mesacnu dcerku a snazime sa o druhe babo, stale dojcim a ms sa este nedostavila. Obcas mam taky vnutorny pocit, ze som tehu, ale testy ukazuju inak. Neviem, ako na to, zrejme este nemam ovulaciu, kedze ani ms som este nemala. Taaak by som uz chcela vidiet tie.dve ciarky🙂

imbecilia
19. jan 2014

moja situácia je podobná ako @natalyas . Mam uz 19m bejbe . Kojim aj v noci, aj cez den. Aj ked uz bolo par takych dni, ze bolo trebars 6 hodin bez mlieka. Ved sa uz dokaze celkom normalne najest. Nemam este menstruaciu. Domnievam sa teda, ze nemam ani ovulaciu. Tiez ma potesi citat, ze aj tak sa moze podarit dalsie bejby, bolo by to mile 🙂 Len teraz neviem kedy robit test... a tak trochu sa obavam, ze si este budeme musiet pockat.
Myslim, ze asi naozaj patrim medzi tie pripady, kde funguje dojcenie ako antikoncepcia. Celkovo som mala cyklus pred otehotnenim ako z ucebnice. No a pre uplnost este napisem, ze napriek tejto znalosti mojho cyklu nam trvalo asi 10m, kym sme splodili nase bejbe.
A este poznamka: krasny je to zivot bez ms 🙂

macka012345
30. jan 2014

Porate mi ja kojim vecer a maly ma 2roky 7 mesiacov a neviem ako otehotnit o radu dakujem

macka012345
30. jan 2014

Aj ked nemas ms pravidelnu od produ to je tak ze 5 mesiacov nic a potom dostanem nemam pravidelne nemozem otehotnit

viera112
16. sep 2014

@macka012345 ahoj,pozeram tvoj prispevok,ohladom otehotnenia pri kojeni a bez menstr.podarilo sa aj tak alebo az neskor?

macka012345
16. sep 2014

podarilo sa