Ako zistím, či môžem počas dojčenia otehotnieť?

zucha
2. apr 2008

dobry den mamicky, mate niektora skusenost s tehotenstvom pocas kojenia? Konkretne by som chcela vediet, ci sa nejak da zistit ovulacia. Viem, ze sa hovori, ze mamicky, ktore koja, su akoby chranene, ale nie je to na sto percent.
Ak su tu nahodou take maminky, ktorym sa pocas tohoto obdobia podarilo otehotniet, ake ste mali na zaciatku priznaky a co ste museli robit, aby ste este nenarodenemu babatku neublizili a uz narodenemu tiez?
Dakujem

martina2007
12. aug 2008

Ahojte,

no ja som sa spoliehala na antikoncepcny ucinok kojenia,ale sa mi to nevyplatilo,takze teraz kojim obidve deti,niekedy aj naraz,takmer ako v tom clanku tandemove kojenie od ramzesi,nastastie podobnu situaciu zazivam len doma.

FAkt super clanok http://82.208.32.94/clanek3029.htm ,dufam,ze to nevadi,ze som to sem dala 😉

zza
12. aug 2008

dobromila, no mne pri prvom vykuklo brusko tak okolo toho 13tt. Nie moc, ale uz to zbadalo ako tak aj okolie. A teraz v 6tt. To je o dost skorej

zajo510
12. aug 2008

martina, no pobavila som sa na článku. to čakanie u lekárov je presne vystihnuté 😀 😀 😀 (jasne že nie všade, ale väčšinou)

dobromila
12. aug 2008

antikoncepcny ucinok kojenia sa dostavi vtedy, ked sa dieta koji casto a aj v noci, tusim som niekde citala, ze cez den by interval nemal presiahnut styri hodiny, v noci tusim sest...
U mna to tak vychadzalo, kojila som maleho strasne casto, vo dne aj v noci, ani prikrmy nechcel jest az do 8. mesiaca. Ked mal sedem mesiacov, tak som mu zacala obmedzovat nocne kojenie, na max. 2 a prva mrcha na seba nenechala dlho cakat.

sirinka
12. aug 2008

ahojte...kojit pocas tehotenstva je uplne v poriadku. maminky, ktore, mali prve tehotenstvo bez problemov, nemusia sa nicoho obavat. ku koncu tehotenstva sa mliecko zacne menit opat na kolostrum, vtedy sa udajne vela deticiek odstavi samo...ale ak nie, da sa pokracovat tzv. tandemove kojenie, ked to starsie babatko funguje ako odsavacka 😝
samozrejme, ak sa pridruzia nejake zdrav. problemy, treba zvazit riziko...
ja som mala prve tehotenstvo rizikove...od 28 tt kontrakcie a moj gyn mi povedal, ze mozem v pohode dojcit pocas dalsieho tehu, ved kazde je ine...
dojcenie ako antikoncepcia u mnohych funguje, ale treba dojcit casto, v noci a ani to nie je 100% zaruka... 😅

zza
13. aug 2008

no, ja ked som sa o tom bavila s mojou lekarkou, tak mne osobne poradila urcite kojenie aspon obmedzit, pretoze podla jej slov "uz teraz vas nie je vela a keby ste bola aj tehotna, tak sa stratite" 😀

zajo510
15. aug 2008

ajojte. pýtala som sa môjho gynekológa a môžem kojiť. že pokiaľ nie sú komplikácie tak môžem. ta dobre potom 🙂 .

miriamka
12. dec 2008

Baby,ja stale kojim,ale este som nemala mrchu a to ma maly 7 mesiacov.Ste tu niektora ktora aj tak ostala tehu a pritom nemala mrchu?Ako ste to zistili?

zuuzuu
12. dec 2008

miriamka, neviem ci si este tu , len by som ti chcela povedat, ze jednym z priznakov moze byt zvacsene brusko- urcite sa ti po porode a popri kojeni zmensilo, ak by si bola tehu - mohla by si pocitit, ze sa ti trosku znovu "uvolnilo"

zucha
autor
12. dec 2008

miriamka, jaaaaaaaa 😉
Zistila som to tak, ze som mala nafuknute brucho a ked to dva tyzdne neprechadzalo, tak som si urobila test a boli tam hned 2 ciarky. A to v ten den som bola objednana na vyvolavacku 😅

zuuzuu
12. dec 2008

zucha: vy ste tiez taky sikovni ako my, uz som sa bala, ze dnes takych supermaminiek moc nie je. my cakame dalsie levica. ako zvladas nosenie malej?

zucha
autor
12. dec 2008

mala v 10. mesiaci zacala chodit, tak teraz mi uz ostava zvladat len behanie za nou 😀

zuuzuu
12. dec 2008

to budem musiet naucit chodit aj toho nasho spunteta dovtedy. ako prezivas totok tehu- zvlada to tvoje telo v poho?

deina2005
12. dec 2008

miriamka ja som maleho kojila skoro 16 mesiacov a mrchu som dostala az ked som skoncila s kojenim

zucha
autor
12. dec 2008

no je to tazsie. Hlavne zo zaciatku bolo, lebo som nemohla oddychovat a kym presli prve tri mesiaco, bola som straaasne unavena. Ale teraz uz celkom v pohode.

zuuzuu
12. dec 2008

deina, fuha ty si sikulka -4 dietatko- blahozelam 🙂

zucha
autor
12. dec 2008

no deina veru. Hadam aj nam sa tak zadari 😉

zuuzuu
12. dec 2008

no ved to, ja mam k tomu prloblemy so zaludkom- asi mam znovu helikobaktera...takze ich nosim v sebe viac 😀 , ale vazne mne je dnes tak priserne zle, rano so musela maleho vratit do postielky, co som sa bala, ho nechat hrat sa, nakolko som mala taky kolotoc a bolesti

zuuzuu
12. dec 2008

zucha, uz vies ako budes riesit chodenie von? kocik a bugina, alebo mala pojde pesky pri kociku?

zucha
autor
12. dec 2008

zuu, podla toho, ako sa to javi, tak budem s kocikom za nou utekat 😀 V kociku uz moc sediet nechce, takze asi riesenie tohoto problemu necham uplne na poslednu chvilu. Deti sa totiz teraz menia velmi rychlo a je sanca, ze zrazu skrotne a bude chciet sediet, tak kupim golfac a ak nie, tak na to kaslem

zuuzuu
12. dec 2008

😀 , to bude show hodit s nimi do mesta. vdaka za pokec, uricte este nieekdy popiseme, idkam spinkat. papa dobru

kvietocek7
13. dec 2008

ahojte mamicky chcela by som sa spytat ci niektora z Vas ma skusenost prejst z kojenia dodatocne na umele mliecko,aby sa pocas tehotenstva vyhla kojeniu pre pripadny potrat.Alebo je lepsie pomaly prechadzat na kravske mlieko a vyrobky z neho.

miriamka
13. dec 2008

Ahojte,
fiha,tak ja mam uz asi mesiac pocti nafuknuteho bruska,ale nejako si vobec nepripisujem ze by som mohla byt tehu.Ja som v tom,ze kojenie a ziaden menzes je ako antikoncepcia.To mam aj ovulku ked menzes nie je? 😕

lucinka1104
13. dec 2008

miri užsom ti niekde písala, že ano je to zriedkavé,ale kľudne môžeš otehotnieť

zucha
autor
13. dec 2008

miriamka, kludne mozes otehotniet bez menstruacie, pretoze ovulacia predchadza menstruacii a ak ste vytrafili ten moment, tak............................ 😉 Ved si urob test a uvidis

miriamka
14. dec 2008

Ahojte,
tak dnes som mala "cervene" na spodnom pradle,takze myslim,ze nakoniec sa u mna po dlhej dobe zacina hlasit menzes.Uvidim,ci sa to rozbehne 😉

lucinka1104
14. dec 2008

miriveď uvidíš...ja tiež mrchunemám a to už ojím len tak 3-4 x iank papá príkrmi

sirinka
14. dec 2008

kvietocek v prvom rade sa porad s tvojim gyn. ci ti nejake riziko hrozi...mne dr. dojcit nezakazal, takze klarka ma stale MM.

kvietocek7
15. dec 2008

no vies sirinka o to tazsie, lebo zijeme v UK a dr mi pri tejto zmienke nic nepovedal-nezmienil sa hoci som sa na to pytala.Preto musim badat-hladat kojenie sa snazim obmedzovat na min asi 2x denne.

henus
17. dec 2008

Miriamka, ja som dostala menstruaciu az ked mala dcera 9 mesiacov, a zacinalo to velmi pomaly, mala som len par dni spinenie, dalsi mesiac tiez potom sa to rozbehlo. Dceru som kojila velmi casto, cez den aj v noci, aj kazdu hodinu, ked mala rok odstavili sme ju v noci, a potom mi uz cyklus normalne nabehol a druhu ovulaciu sme hned vyuzili🙂 takze cakame znova babo. Inak ja som neuzivala pocas kojenia nijaku antikoncepiu, 3 mesiace po porode som si zacala robit pozorovanie a bolo to v pohode. Tym pozorovanim myslim to, ze od zaciatku pouzivame s manzelom na planovanie rodicovstva symptotermalnu metodu a mame zatial velmi dobru skusenost, aj pri nepravidelnostiach a po porode to bolo ok.

Inak tiez este kojim dceru, ale uz sme to zriedili na 1x denne, co sa mi zdalo este pred mesiacom nemozne, lebo ona je taka mala prisavka🙂 odvtedy aj lepsie papa. Asi sa odstavi aj sama, lebo mliecka mam uz velmi malo. Uvidime.