Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zobudím dieťa, aby si odgrglo?

amamicka
4. apr 2015

Ahojte, mam 2 mesačnú dcérku ktorú dojčím. V noci mi dobre spáva, teda, prespi takmer celu noc od cca. 23 do 09 ráno. No, ked ju zobúdzam v noci, aby som ju dojčila, ona mi na prsníku spinká. Mávame občas problémy aj z kolikami, tak som sa chcela opýtať ako ju zobudím aby si odgrgla? Mate podobne skúsenosti?

siska53
4. apr 2015

A preco ju budis na papanie? Ja som nasu budila len kratky cas,lebo slabo priberala,ale potom som to nechala na nu. Nedala sa zobudit.
A maly pri dojceni vzdy zaspal..a nedal sa zobudit. Ked spali, mohla som ich nosit kolko som chcela,nikdy si neodgrgli. Tak som ich len dala na bok. Mala navyse grgala vseobecne malo,aj ked bola v bdelom stave. Inak bola kolikova do 3,5m.
Moji sa v noci malo budili,maly po 3.m.uz len vynimocne,mala ako kedy... Ked mas este otazky,napis IP

janinah
4. apr 2015

odgrgne si aj spiace dieťa,ak ho dvihneš do správnej polohy

ammellia
4. apr 2015

pokial zaspi, nemusis ju budit na grganie

lauricka
4. apr 2015

moju malu mam pri sebe celu noc, takze ked chce sa nakoji a spime. Ziadne odgrgavanie neriesim. A asi nema zmysel ju budit na kojenie, ci mate daky problem? Ak sa nadranom alebo rano prebudime a mam pocit, ze sa puci, tak ju zodvihnem, aby si odgrgla, niekedy si ju len polozim na svoje brucho, aby bola vyssie. Spi vedla mna na boku a uz som ju pocula odgrgnut si aj tak samu od seba. Inak, niektori tvrdia, ze kojene deti nepotrebuju si vzdy odgrgavat. Ako ktore asi.

bonaqa2013
4. apr 2015

Že dieťa prespí od 23 do 9 hod. Šťastná to žena. Môj syn v noci papal každé 2 hod. a ráno som išla do školy. On krásne priberal a ja som ledva stála na nohách.

emily76
4. apr 2015

Ak pekne spi, tak ju nebud. Ked bude hladna, zobudi sa aj sama. A ak zaspi pri papani, nemusis ju budit, staci taku spiacu dat na chvilku vyssie 😉 co by som ja za toto dala, ked mali moje deti 2 mesiace....

ank
4. apr 2015

Ja som malu po kojeni ponosila v zvislej polohe cca 15 min. a ona si tak pomaly odgrgavala aj pocas spanku. Ak som ju nechala lezat, zachvilu sa zobudila s placom. Ale okolo 5.mesiaca uz v noci nepotrebovala odrgnut, napapala sa poleziacky vedla mna a spala dalej.

henikav
4. apr 2015

Budit ju netreba, zdvihni ju k tebe "postojacky, hlavkou ti na plece, ak potrebuje odgrgne si, ak nie neries, ja som moju nejako dlho nenosila, bud si odgrgla do minutky, alebo som ju polozila spinkat

seahorse27
4. apr 2015

Ja som malého nebudila. Polozila som ho na vankus vedla mna, aby bol vo vyvysenej polohe aspon na 15 minut, ale toto sme praktizovali tak do 2 mesiacov. Potom som si vsimla, ze ked pije v spanku, nepotrebuje grgat, lebo pije ovela pokojnejsie a nenahlta sa tolko vzduchu. Tiez sme mali koliky do 4 mesiacov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli