Ako zvládnuť ples a nočné kojenie?

lotty
6. jan 2009

Ahojte maminy, nemate niektora skusenosti s "kojenim a plesom"?
My sme dostali pozvanku na ples koncom januara (to bude mat maly uz 6 mesiacov), a maly je zatial v noci plne kojeny. Cez den sme uz zacali s prikrmovanim, ale v noci papa iba moje mliecko. Viete mi poradit, ako by som to mohla zvladnut (samozrejme s pomocou babky)?
Dakujem 🙂

kijonkova.k
6. jan 2009

Tak jedině odstříkat,ne?Kdyžkojíš,je zbytečné,abys dávala UM.Tak si odstříkej něco do zásoby do mrazáku a máš to.Babička pak jen rozmrazí a dá z flašky 😉

lotty
autor
6. jan 2009

Ja sa len bojim, ze maly nebude chciet zaspat bez mojho prsa... Cez den mi inac nezaspi a v noci to neriesim - ked sa zobudi, tak si ho prelozim k sebe do postele, napapa sa a casto spolu aj zaspime a ja sa zobudim az na to, ze je zase hladny... mozno to zbytocne riesim, ale mam trosku strach, ako to zvladneme 😖

avanka
6. jan 2009

Lotty, neboj aj ja som sa bala, my sme isli od 4 mesacneho maleho na svadbu na druhy koniec Slovenska a Luky ostal u nasich..nechala som im odstriekane mlieko (asi 13 flasiek po 130 ml) 😀 😀 a nasi mi po navrate povedali, ze nebolo lepsieho dietata....
neries to, babka si da rady

majenka
7. jan 2009

Lotty: hlavně si ověř, že ti malý bude pít z lahvičky (tedy babičce). Moje malá z lahve nepije a bez prsu by 100% neusnula, takže veškeré večerní aktivity (v podstatě i denní, protože i přes den usne jedině u prsu) si musím asi ještě na dlouho odpustit 😉 . Musíš vědět sama, jak moc je tvůj malý na tebe a prso fixovaný 😉

cessy
7. jan 2009

ahoj Lotty
my tiež ideme na ples...babka je už poučena, co a ako bude robit, mliecko uz mam namrazene...len aby bol maly zdravy a aby sme mohli ist.a presne tak ako pise Majenka vyskusaj ci ti bude pit z flasky, ja som ho jeden den nemohla kojit a prikrmovala som flaskou...lovi cumlik vobec nechytil, ale avent mu isiel lepsie...

arieska
7. jan 2009

lotty, ako píše majenka...vyskúšaj jednu noc akoby si nebola doma. odstriekaj mliečko a nech k malému v noci vstáva manžel. tak uvidíš, či to malý zvládne. určite by si sa nebavila s vedomím, že nevieš, čo sa doma deje, alebo v horšom prípade, že by ťa musela babka odvolať z plesu, lebo malý plače od hladu a nechce spinkať

magimary
7. jan 2009

lotty, ja keď som išla na ples, malý mal tiež niečo okolo polroka a bol plne kojený avšak s tým rozdielom, že on nechcel nič iné, iba prsník (Tvoj malý sa napapa aspoň z fľaše 😉 ), ale starká to s ním zvládla, dostala presné "inštrukcie" odtsriekané mlieko v sriekačke, ktorým ho dvakrát nakŕmila (ako sa dalo 😅 ), ale keď sme sa vrátili (išli sme z plesu skôr, nie až ráno 😀 ), obaja žili ( 😀 ) a spokojne spali 😉
Ak by sa jej to však nepodarilo zvlásnuť, boli sme stále na telefóne, pripravení "nabehnúť" domov a ratovať situáciu...
neboj, aj vy to zvládnete...vyskúšaj-tak ako Ti radia osatné babulky-jednu noc akoby "nebyť" doma a uvidíš, čo môžeš čakať, keď nebudeš doma naozaj... ale myslím, že s odstriekaným mliečkom z fľašky a šikovnou citlivou babkou 😅 sa nemá čo pakaziť... a nech to babka skúsi tak, že dá malému mliečko hneď ako sa začne mrviť (aby sa úplne neprebral) a možno bude jednoducho pokračovať v spánku-aj bez "pricucnutia"... 😉

mkr
7. jan 2009

určo bych UM mléko nedávala, odstříkat a zkusit dát flašku, malá si ode mě nic jinýho večer nevezme než prso, ale jak krmí babička nebo táta tak je flaška dobrá s mamčiným mlíčkem 🙂

gimik
7. jan 2009

lotty: Já studuji, takže když jedu do školy a to je na celý dne, tak normálně dopředu odsaju a zamrazím a jedu. Malé jseou 4 měsíce a zatím mi to procházelo. K prsu se pak v pohodě vrátila, dávala jsem jí pít z lahviček od Aventu, ty se prej dají kombinovat s kojením, aby si dítě nenavyklo na láhev. Jinak teď v sobotu jdu na ples, tak taky budu jednu porci osdávat a naši jí to pak ohřejov v ohřívačce a já si na plese odsaju mlíčko na záchodě 🙂

janeyzelvicka
7. jan 2009

lotty: dělám to stejně jako gimik. Taky jsme přemýšleli, že bychom zašli někde na ples, a já spatřuju u nás "problém" trochu jinde... Malou v pohodě nakrmí naši, to už jsme zvládli několikrát, usne i když nejsme s ní, to už taky vyzkoušeno, protože jako gimik jezdím do školy...
Vždycky ve škole musím odsávat na záchodě, což je v pohodě, ale na plese si to nedovedu představit... jednak tam jsou sociální zařízení (teda tam, kam chceme jít) docela v ubohém stavu a je jich málo, tudíž se dlouho čeká a nedovedu si představit, jak pak kabinku zaberu na takových 20 minut... jak si svlíkám korzet... a zas ho navlíkám... to abych měla asistenci... Bez odsátí to vidím tak na 5 hodin, a když k tomu připočtu cestu, čistá doba na plese se docela smrskne a to už mi snad ani nestojí za to, abych tam byla... 😖

lotty
autor
7. jan 2009

Ďakujem za milé rady... dúfam že to zvládneme 😉 Ja počítam, že si mlieko odsajem tesne pred odchodom z domu a potom to snáď asi do 02:00 hod zvládnem 😖 Určite vyskúšam "pokus" s nepravým odchodom z domu 🙂.

mkr
7. jan 2009

janeyzelvicka - tak co odsát v autě nebo doma nakojit a zároven druhý odsát 🙂

tessie
8. jan 2009

ahojte, ja som plesový typ, ale tento rok sme sa rozhodli, že nejdeme... neviem si to predstaviť zatiaľ nechať malú niekomu inému. Asi aj preto, že máme rodičov mimo BA.

certica
8. jan 2009

odveci.... ale ja som citala nazov temy ako: nocne kosele a ples 😀

jahodka11
8. jan 2009

lotty-ja som bola na vianocnom vecierku, ked mal maly 6 tyzdnov.....napapal sa tesne pred mojim odchodom, potom dostal UM ale o pol noci som uz bola doma, lebo mlieko mi tielko.....aj tak mi uz bolo smutno 🙂
zato teraz v decembri som bola az do pol piatej 🙂

fiallinka
9. jan 2009

lotty - jestli ti to pomůže, já teď nečekaně skončila v nemocnici na čtyři dny, manžel zůstal doma s malým sám - má 3 měsíce, a částečně mi ho vozil na kojení, částečně byli na sunaru - a zvládli to perfekně, hlavně, kupodivu - byl úplně hodný a dokonce usínal sám v postýlce (to jinak nehrozí, většinou usne u prsu...). No prostě jak tam nebylo mamčino prso, tak se to prostě zvládlo, ani jsem tomu nevěřila 🙂. Tak neboj.

lotty
autor
9. jan 2009

Pomaly sa začíname pripravovať... na večeru papáme kašičku a ešte ako "zákusok" si cucne mliečko na uspanie - tak mi vydrží dlhšie spinkať. Už sa ne ten ples pomaly aj začínam tešiť 🙂 mala som aj celkom strach, že ako to zvládneme, ale po vašich odpovediach sa mi to už nezdá až také strašné. A hlavne, nebudeme ďaleko, takže ak by niečo - tak skočím domov a vyriešime 😉

jahodka11
9. jan 2009

ved presne tak....prinajhorsom budes musiet ist domov a prinajlepsom sa zabavis.....nic hrozne sa nemoze stat 🙂

lotty
autor
9. jan 2009

Jahodka, máš pravdu, v každom prípade to bude zábava 😀