Ako zvýšiť laktáciu, už som všetko vyskúšala

baska888
1. jan 2019

Zdravím, nejaké rady na podporu tvorby mlieka? Syn má 4 mesiace a veľmimálo priberá. Do 3mesiaca to bolo super, priberal ako mal.
Laktačnú poradkyňu, senovku,benedikt, homeopatika, bylinne caje, meltu som už vyskúšala a myslím že nepomáha.
Aj časté prikladanie,už som zúfalá😩

evittam
1. jan 2019

@baska888 A place,ze je hladny alebo si len ty myslis,ze mas malo mlieka? Ci nepriberá vôbec?
Pokial je dieta spokojne, priberá (nepozeraj na tabuľky)-uz bude priberať menej ako do 2-3mesiaca tak je vsetko v poriadku.😉

baska888
autor
1. jan 2019

@evittam Keď ho nakojím, hodinku, hodinku a pol +- vydrží, potom začne plakať. Dám mu zase, a to cucne možno z jedneho druheho zo par krat a dosť. Plač. Dám ho spinkať a zaspí. Priberá málo, posledný mesiac pribral niečo len 100g.

pribinak
1. jan 2019

Tak ho proste dokrm UM, to je fakt malo. Moze mu hroziť sj dehydratácia. Ked mu das davku UM nic sa mu nestane, ty budes dobra mama aj ked vypije davku UM.
Proste si urobila co sa dalo.

evittam
1. jan 2019

@baska888 Suhlas s
@pribinak
Netráp seba a už vôbec dieta.

deti95060810
1. jan 2019

homeopatiká na podporu tvorby mlieka. - mne pomohli....nie si v strese? dostatočne oddychuješ? to všetko vplýva na mlieko...
ešte som pila aj čaj s mliekom - veĺa a často. Vyzerá to všelijak, ale dá sa to vypiť...
a možno je to už tvoj termín s prestaním kojenia...však 4 mesiace nie je až tak strašne málo...

deti95060810
1. jan 2019

@pribinak ak začne dokrmovať - dieťa síce bude sýte, ale mlieka bude mať ešte menej...možno je to už jej hraničný termín s kojením...nie každá kojí 2 roky...😉

pribinak
1. jan 2019

@deti95060810 co je priorita pre matku? Zdravé a sýte dieta, alebo jej snaha dojcit?
Nemyslim si, ze ak sa napr 1x doobedu a 1x vecer davku UM prestane dojcit, poznam kocky, ktore to tak robili a dojcili aj rok
100g za mesiac je naozaj malo

baska888
autor
1. jan 2019

@deti95060810 práveže vôbec nie som v strese aj oddychujem. Mám muža ktorý mi veľmi pomáha, keď ho o niečo požiadam to spraví, aj v noci keď sa zobudí malý tak ho prebalí sám od seba a dá mi ho na kojenie....
Termín kojenia? 😕

monikamama
1. jan 2019

Mne pomahal caj na dojcenie vela som ho pila z dvoch sackov som si urobila liter a to som stale pila pre chut 😊 ale pomahalo a potom dobre jest . Ja som okrem normalneho jedla jedla pudingy stale. A hroznovy dzus ale neviem ci ho este robia to bol zeus. A hlavne sa ukludnit ked je hladny daj mu umele. Drz sa.

deti95060810
1. jan 2019

@baska888 nie každá maminka kojí rok, dva....niektorej sa nevytvorí ani len mlieko...niektorá kojí 2-3 mesiace a mlieko sa jednoducho začne strácať....asi patríš k tejto skupine. aj 4 mesiace je už čosi pre bábo...😉

spisanka
1. jan 2019

Uzdicky ma v poriadku? Mne laktacna povedala, že teba podstrihnut aj keď lekári tvrdili že nie a na orl pani doktorka hneď aj podstrihla a mala sa lepšie prisala

s1m.one
1. jan 2019

moze to byt teraz ta laktacna kriza, neboj, ono sa to rozbehne zas, ak ti dr nehovori ze malo pribera tak je to ok, mozu mu ist teraz uz dokonca aj zuby, mojej tak isli

lucyluv
1. jan 2019

Skus este nosenie, mne isli prsia vtedy vybuchnut

miirabell
1. jan 2019

@baska888 niekedy sa mozes snazit a robit cokolvek a mliecko sa nerozbehne...osobna skusenost. Jediny sposob ako prestat trapit seba aj synceka je UM. Nemusis prejst na UM uplne, len na doplnenie, alebo ako ti bude vyhovovat.

vivien16
2. jan 2019

@baska888 ja som na tom tak isto... mame 4 mesiace tiež som skúsila senovku, benedikt, moringu, motherlove, ricinus, všetky hroznové stavy, čaje, prikladala som každú hodinu, maly sa len jedoval... tak po dvoch mesiacoch trápenia sme na UM. Cez deň sa snažím odsat no max 20ml 🤦🏼‍♀️ A v noci ho kojím to je mlieka o niečo viac ako cez deň. Ale aspoň že ten základ sme im dali 🙏

evittam
2. jan 2019

@pribinak Uplne s tebou súhlasím. Syna som výlučne dojcila. Dcerku som musela od narodenia dokrmovat-cca jedna dávka UM za den. Oboch som dojcila rovnako dlho. Nebudem predsa trapit dieta hladom. Tie "choré" rady niektorých "dojcomatiek" tu na MK su nenormalne-len prikladať, mat dieta 24/7 na "cecku", lezat 24/7 naha telo na telo a nic ine nerobit. Na čo budem dieťaťu pchať prázdny prsnik ked je hladne....
Nedávno som čítala príbeh matky-myslim z UK-uz v pôrodnici jej odmietli dať príkrm-len a len dojcit, dieta malo jedlo,mala malo mlieka, vobec nepribralo, poslali domov,ze je všetko ok-dieta zomrelo na zastavu srdca a dehydratáciu,keby mu matka dala aspon jednu fľašku tak este zije.

barboritta
2. jan 2019

@baska888 mne velmi pomahal zihlavovy caj

martinatom1
2. jan 2019

šatku alebo nosič, dieťa na prsia a choď sa napr. von prejsť... tiež som neverila než som to sama vyskúšala...naozaj odporúčam

sellycka13
20. mar 2019

@spisanka dobrý deň a prosím Vás skutočne sa to zlepšilo pod strihom dolnej podjazykovej uzdicky? Nestačí strihnut hornú? Lebo pod jazykom strihať mi to príde nejako drastické pre malé bábätko.. Horná alebo dolná nepodjazykova ma význam aj co sa týka budúcnosti keď je treba zubár to odporúča, ale pod tým jazykom mam z toho obavy.

lucia147852
20. mar 2019

Mala som podobny problem. Mohla som sa aj na hlavu postavit a mlieka bolo malo. vyskusala som vsetko. Mala rucala jak tur bola hladna...prso prazdne rozculovala sa. Co pomohlo? Umele mliekp. a bol to najstastnejsi den mojho zivota vykaslat sa na stres s kojenim. Kojila som pol roka na striedacku s umelym. Potom som museka drzat dietu kvoli malej ekzemu a tou stravou mlieko odislo uplne. Hlavne xiaden stres. Mne v pirodnici dehydrovali mal, tiez len dojcit dojcit...mlieko mi nabehlo az na 4. den dovtedy mala trosku glukozovej vody nic viac

spisanka
20. mar 2019

U nás áno. Veľmi to pomohlo.

iva595
28. mar 2019
Používateľ iva595 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od iva595.

Ahoj, akoby som čítala o sebe. Prebiehalo to u nás podobne. Nakoniec som našla super spôsob ako kombinovať aj kojenie aj dokrmovanie umelým. Inak to jednoducho nešlo. Skús fľašu, ktorá je podobná bradavke, aby bábo nebolo zmätené. Ja som skúsila adiri fľašu a zvládli sme to 🙂

shirika
29. mar 2019

My sme zvladli prechod od dokrmovania UM k cisto MM az za 2 mesiace. Ale da sa to a veeelmi sa z toho tesim. UM nam dali hned na zaciatku, este v porodnici, potom to bol doma boj. Ja som mala pocit, ze je hladny, nevedeli sme odhadnut kolko vypil z prsnika takze sa obcas prejedol prikrmu. Stale bolenie bruska, grckanie, nervy a stres. Nas navod ako z toho von: kupili sme flasu NUK s cumlom, ktory pripomina prsnik (aspon ciastocne), UM sme dali az po kojeni, ked si vyslovene pytal dalsie mlieko. Nedala som mu ho vypit naraz, ale po 2-3 potiahnutiach bol "oddych" na prsniku, kde zatial cuckal. Tymto si pekne roztahal mliecko, tvorilo sa ho stale viac. Na jedno papanie vytiahne oba prsniky, ale uz 2,5 mesiaca iba kojim a pribera 200g/tyzden,takze staci 🙂 Verim, ze niekomu pomoze tento navod, my sme vyskusali asi vsetko na zvysenie laktacie, az toto zabralo... a mozno aj neoblomnost :D Ale hladovat som ho nenechala, ked je malo, treba dat hoci aj UM.

bodulienka
10. apr 2019

@sellycka13 My sme dali malému strihnut obe uzdicky. Tá horná krvácala oveľa viac ako spodná. Malý pije možno trochu lepšie. Ale teraz má osem týždňov a stále mlieka nie je dosť. Navyše, horna uzdicka mu ževraj trochu ostala. Neviem, či to má vplyv na pitie. Ale bradavky mám boľavé stále (môžu to byť kvasinky alebo aj podráždenie - neviem - ale boli to už skoro dva mesiace).

shirika
10. apr 2019

@bodulienka aj ja som mala bolavu lavu az do konca 3.mesiaca. Riesila som, ci to nie je kvasinka, no nic nepimahalo a maly to v puse nemal. Preslo to same. Asi iba podrazdenie, alebo nerozbehany kanalik. Ak nema biely pivlak v ustach drobec, asi to nemas ani ty. Drzim palce, nech sa vam to ustali!

sellycka13
11. apr 2019

@bodulienka mne odporučila laktacna citrovital na bradavky je to zároveň aj na kvasinky..... Mastami s lanolinom nemazat