Ako zvýšiť tvorbu materského mlieka?

natasamaksinova
23. nov 2019

Dobrý deň.
Mam taký problem... Dcera sa mi narodila 6.oktobra, keď sme prišli domov z nemocnice, mala som veeľmi veľa mliečka... Ale moja mama malu naučila na cumeľ a fľašky a už sa mi tvorba znížila. Tak som začala brať senovku, beneditka, mama help, hroznovú štavu, kozie kolostrum a čaj pre dojčiace matky, to užívam dodnes. Lenže medzi tým som musela ísť na čistenie (nechali vo mne placentu) mala som narkozu a nemohla som 48hod kojit, tak mi to ešte viac znížilo tvorbu... Horko ťažko som to rozbehla, ale keď som bola na kontrole, tak som tam mala ešte zdrazeniny a musela som pichat injekcie a pri tych som nemohla kojit a znižila sa mi tvorba mlieka zo 100ml na 10ml... Tak sa to stale snažim rozbehnúť odsávanim, mala mi prsnik odmieta, tak jej mliečko aspoň odsavam... Problem je v tom, že robim všetko pre to, aby som mala mliečko a za celý deň odsajem len 120 ml. Prosím poraďte mi, ako zvýšiť tvorbu mlieka.
Ďakujem za každú radu.




m

ikonica
23. nov 2019

Skus casto prikladat, miesto flasiek na um si kup laktacnu cievku a krm ju takto... Zaklad je stimulovat prsia sanim, odsavanim... Skus pozriet aj tento doplnok https://www.brendon.sk/motherlove-more-milk-plu...

evittam
23. nov 2019

@ikonica Zbytočne drahy prípravok a obsahuje len 170mg potrebných latok t.j. benedikt a senovka na kapsulu. Omnoho účinnejšie su ciste kapsule Senovky a Benediktu ktore obsahuju 500mg na kapsulu a píše,ze ich berie.

ikonica
23. nov 2019

@evittam neskumala som zlozenie inych doplnkov... Mne toto zabralo, preto som odporucala... Ak je nieco lepsie, tak samozrejme nech si zaobstara to lepsie...

evittam
23. nov 2019

@ikonica Ja ano ked mi to bolo odporučené. Nakolko fľaštička za vyse 20Eur na 10dni bolo dosť. Tak som pátrala po nete.😉

ikonica
23. nov 2019

@evittam a ktore konkretne mas?

evittam
23. nov 2019

@ikonica Uz žiadne.😀😉 Mala som od Swanson.

ikonica
23. nov 2019

@evittam idem kuknut

ikonica
23. nov 2019

@evittam jej sranda tam pri senovke sa pise ze nevhodne pre tehotne a kojace zeny kvoli alkaloidom :D

evittam
23. nov 2019

@ikonica To som si ani nevsimla.

ukulela
23. nov 2019

@natasamaksinova v prvom rade sa upokoj, daj sa do kludu a skús si to zariadiť tak, aby sa ti tvoja mama neprtkala do systému dojčenia (to na margo tvoje vety, že mama ti naučila dieťa na fľašku a cumeľ.) Pre tvorbu mlieka je najdôležitejší dostatočný príjem tekutín. Veľa veľa veľa. Čaje skúšaj rôzne, niektorý ti možno pomôže viac. Mne sa vždy prsia naliali po takom granulovanú mama čaji pre dojčiace. Ale robila som si aj domáci zmiešaním tuším majoránky, anizu, asi rasca už si nepamätám.... Skusaj malú prikladať. kamarátka sa takto bábo poriadne chytilo až v troch mesiacoch. dovtedy tiež musela riešiť fľašku. Prsník odmieta, pretože z fľašky tečie ľahšie. Skús aj pomáhať, masiruj si prsník počas dojčenia, aby ľahšie tieklo. ja som robila aj tak, že dieťa z jedného prsníka salo a ja som z druhého prsníka odsávala odsávačkou.

ikonica
23. nov 2019

Este skus mozno speci flasu od medely... Calma alebo tak nejak sa vola.. Ma vraj taky speci dudel, ktory simuluje bradavku, nejde z neho to mlieko tak lahko....

leniel
24. nov 2019

@natasamaksinova ah jaj, cele zle. Mate hlboky strajk, a zial kopa chyb sa stala ... myslim, ze dievcata zo skupiny Laktacna poradna by ti vedeli este pomoct, ale bude to naozaj narocne. V prvom rade zrusit nadobro a navzdy cumel aj flasu. Krmit dietatko len na prsniku cievkou, aby sa stimulovala tvorba. Prikladat nonstop, kazdu polhodinu - v noci tiez co najcastejsie - to je klucove, v noci je hormon prolaktin najvyssi, ten zodpoveda za tvorbu mliecka. Strasne vela kontaktu s dcerkou - koza na kozu, vyzliect ju aj teba a pod deku, vyuzit nosenie v satke co najviac, nemali by ste sa od seba odlepit, aby sa aktivoval oxytocin a vsetky potrebne horm.procesy. plus senovka a benedikt, obe 3x3 denne.

natasamaksinova
autor
24. nov 2019

@leniel ďakujem, a ako to možem ešte poriešiť popri škole? V škole som od utorka do piatku od 8:00-14-30cca... Ale len do maturity...

leniel
24. nov 2019

@natasamaksinova 😢 tak to ti uz neporadim... jedine ze budes pocas vyucovania odsavat cez prestavku kazde 2 h. Ale tu uz je na mieste zvazit, ci ci sa vobec o nieco snazit, ta skola je dlho 😢 a tebe sa treba ucit, nie po nociach niekedy aj 10-15x dojcit ...

natasamaksinova
autor
25. nov 2019

@leniel ďakujem veľmi pekne, posnažim sa ešte nieco vymyslieť ☹️