Ako zvýšiť tvorbu mlieka pri odsávani?

bam11
14. aug 2019

Ahojte. Maly sa mi nechce prisať, keď sa aj prisaje, tak si nevie vytiahnuť dostatok mlieka. Nepomáhajú ani klobúčiky, ani laktacna poradkyňa. Takže som sa rozhodla té budem odaavat a dávať mu moje mliečko z fľašky. Takto fungujeme tretí týždeň. Lenže teraz vypije 120ml a ja odsajem 90tku. V noci sa budí len raz a to mu dám UM, ráno si tým pádom odsajem 250 a mam potom na doliatie do 120ml cez deň. Dá sa nejako zvýšiť tvorba mlieka keď iba odsavam? Ďakujem

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikusiak9
14. aug 2019

@bam11 klobuciky su na znizenie tvrony. Skor treba skontrolovat uzdicky. Odsavanie nevydrzi vecne

mogaa
14. aug 2019

@bam11 častejšie odsávať aj v noci a prikladať dieťa koža na kožu - ostatné platí ako pri kojených deťoch- čiže dostatok stravy, zapražené polievky, čaje na kojenie , nealkočierne pivo,vinea......

saja25
14. aug 2019

@bam11 ja som odsavala 1 rok, 1. polrok každé 3 hodiny( aj v noci) malá bola predčasne narodená a krmili sme ju pravidelne po troch hodinách. Nakoniec som mala toľko mlieka, že som ho v 2.
Polroku vylievala.

itka1
14. aug 2019

treba casto odsavat a aj v noci u nas zo zaciatku funfovali intervali odsavania kazdu hodinu cez den v noci kazde dve ak prestanes v noci odsavat zastavi sa tvorba mlieka v tom case postupne bude treba intervali medzi odsavaniami predlzovat a ak sa ti podari naodsavat nieco navose co maly nezje odloz do mrazaku moze to tam ostat aj pol roka na horsie casi a to um v noci upne treba vinechat a racejv noci sa zobudit odsat a dat to podpori sa tim aj tvorba mlieka a exzistuju aj neake homeopatika na tvorbu mlieka vela ludi si ich pochvaluje ale neviem ako sa volaju.PS odsavala som do 1roka potom so mala zasoby v mrazaku take ze by sa este kludne dalsie dieta z toho najedlo a bolo fajn davat MM aj do prikrmou zo zaciatku

itka1
14. aug 2019

aa este odporucam kupit elektricku odsavacku na dve prsia skrati sa tym cas straveny odsavanim a zvisi sa aj tvorba mlieka

xjakubikovak
14. aug 2019

mala vaša LP certifikáciu od Mamily? 🤔 každá schopná poradkyňa skontroluje uzdičky či niesú prirastené. My sme to tak tiež mali, povedala by som že aj u vás to bude tento problém.

ktochytavzite
14. aug 2019

@bam11 ano,senovka a benedikt,v noci sa odsavat 2x a kupit 2 odsavacky a odsavat sa kszde odsavanie z 2 odsavackami na kazdom prsniku 20’

babi81
14. aug 2019

@bam11 ja som odsavala 11mesiacov kedze sa nase predcasniatko nechcelo prisat.tiez son s tym bojovala, ale nakoniec sa mi osvedcila elekricka odsavacka naraz obe prsia.vela pit a klud.vyskusali sme 5roznych za prvy mesiac az po hladani naj na nete som potom pouzivala odsavacku spectra s1, 20min mlieko vsetko odsate, predtym mi to aj hodinu trvalo.

diewcatqoo
14. aug 2019

@bam11 ahoj, skusaj pred kazdym odsavanim babo aj prilozit. My sme takto fungovali takmer 3 mesiace, maly sa mi tiez nevedel prisat, tak som mi odsavala. Ale vzdy som si ho prikladala, az sa nakoniec chytil.
Odsavaj si aj v noci, v noci je tvorba mlieka najvacsia.

siska53
14. aug 2019

@bam11 no urcite častým odsavanim... A udelane by bolo, aby na jednom.prse si mala.maleho, na druhom odsavacku. Ja som tak robila, lebo som.zas potrebovala kvoli mojmu pobytu v nemocke odsat mlieko navyse..

123369
14. aug 2019

@bam11 tiež som odsavala,a zo začiatku prikrmovala um presne ako ty,odsavala som pravidelne aj v noci a jedla a pila všetko čo písali baby vyššie,a ono sa to za krátko pekne rozbehlo,3 týždne je podľa mňa ešte krátka doba,ono to príde a bude mlieka aj nazvyš 😀

bam11
autor
18. aug 2019

Ďakujem pekne všetkym za odopovede. Skúšala odaavat každé 3 hodiny aj v noci. No mlieka som mala ešte menej. Takže som musela dat 2davky um. Dokonca som si jeden deň povedala ze skúsim pobojovat a začať kojiť. No malý bol nervózny na prsníku aj keď sa už prisaje aj vypije z neho, no za hodinu plaču, nervozity, som to vzdala a dala mu odsate a aj tak vypil cele120ml. A z prsníka vypil cca 40ml, lebo som odsala len 20ml, pri som by som normálne odsala 60ml. Takže aj to bolo nakoniec zbytočne a zas mi potom chýbalo večer tých 40 ml.. Uvidíme.. budem sa snažiť to dat co najdlhšie s mm 🙂

mrsava
18. aug 2019

@bam11 Neviem odkiaľ ste ale kontaktujte LP takú ktorá má certifikát od mamily,všetko sa dá.Odsávanie je náročné,a pritom Vy môžete kojiť,tvorba sa Vám zníži tým,ze dáte UM a prsia nevedia koľko majú vyprodukovať,koľko dieťa vypije toľko mliela sa vytvorí nového.Kontaktujte LP nasadí Vám aj bylinky mne pomohli,brala som vysoké dávky senovka,benedikt,moringa.Chce to čas a tiež sa mi malý neprisával,noste ho v šatke a aj uzdičky skontrolovať,my sme boli 3x strihať a kojíme sa.Veĺa šťastia a nezabúdajte MM je to najlepšie čo môžete dať malému.😀

nikusiak9
19. aug 2019

@bam11 ak v noci neodsavas vuac ako mesiac nedas lebo ked neodsaajes 6h telo vysiela signal ze nie je potrebne tolko mlieka aklesa. Nvm presne ako sa vola ten hormon

margy22
27. okt 2019

Mne pomohli tabletky na tvorbu mliecka. Poradila mi ich laktacna poradkyna. Ale treba ich jest pravidelne. Volaju sa Benedikt lekarsky a Senovka grecka.

lili2015
27. okt 2019

Ahoj, ja som mala nasledovný postup: malá sa zobudila, nakojila som ju, samozrejme to nestačilo. Potom som dala moje odsate mliečko, ak ani to nestačilo, tak umelé. Hneď po kojení som odsávala. Za 1,5h som si odsávala znovu. Aj cez deň aj v noci. Po 3 hodinách som malú znova kŕmila, alebo keď sa zobudila, rovnaký postup. Neskor som v noci neodsavala, nevládala som. Po 6-7 týždňoch sa mi rozbehlo kojenie, ale bola som chorá, tak som mala menej mlieka a potom od 3 mesiacov kojím výlučne. Neskôr som mala toľko mlieka, že som ho aj povyhadzovala. Myslím, že ja som robila chybu, že som si malú neprikladala častejšie, aj keď nepýtala jesť. Takže určite prikladať čo najčastejšie, nie raz za 3 hodiny. To vôbec nevadí, že sa ti zdá, že je mlieka menej. A okrem toho som pila čaj na kojenie, Benedikt lekársky a Senovka grécka. Držím palce, nech sa mliečko rozbehne.

jankacecilka
7. dec 2019

@lili2015 ahoj prikladat babatko aj ked nie je hladne alebo spi ?

lili2015
7. dec 2019

@jankacecilka áno, neviem, či by som dieťatko budila, ale určite častejšie, keď je hore, aj keď sa zdá, že nie je hladné. Napr. Ja som si dieťatko prikladala iba keď sa zobudila, pred spaním som ju nekojila, keď nevyzerala hladná. Čiže určite skúsiť 2-3x jej dať jesť keď je hore. Ako je to s budenim asi budú vedieť poradiť iné mamičky. 😊

ivvi14
6. máj 2021

RICINUS comunis